Nezvaní hosté

• Španělsko

Intruders

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Španělsko, 2011, 100 min

Stravitelná jednohubko a po technické stránce dobrá. Originální horor tohle není a atmosféra zhruba po půl hodině naprosto vymizela. Začátek měl trošku napětí, ale to zhruba po půl hodině také zmizelo. Pak jsem byl jen zvědavý jak to skončí, kdyby vše bylo kratší o půl hodiny, byl bych daleko spokojenější. Jak ale pořád říkám, lepší než prsem do oka a pro jednou proč by ne.. 5/10 = 55%(7.4.2012)

• verbal

Tento film opravdu sází na pomalé budování hororové atmosféry. Tvůrci budují, budují, budují a budují , až se najednou objeví závěrečné titulky a vy zjistíte, že nudou žehlíte prkno, máte perfektně spočítané hrboly v omítce nad televizí, ten pavouk v rohu místnosti zmákl dneska tu síť naprosto strhující rychlostí a strašně záživně, v okně obýváku máte žaluzie s přesně 85 listy, a to jsou zatažené a docela blbě se to počítá !!!, a ten kruh ve vaší hlavě připomíná kosočtverec jen proto, že jste na 3256. pozici za desetinnou čárkou u Pí udělali chybu! No, možná, že kdyby místo toho hábitu s kapucí hrál hlavní roli třeba hadr na podlahu, na kterém by se daly dvě hodiny počítat žmolky... Jinak to byl ale příjemně strávený večer! Dneska po setmění se hodlám pobavit ještě líp a pro změnu sledovat buď jak té paní, co s ní bydlím, kyne těsto, anebo jak mi rostou nehty. Tak uvidíme.(3.4.2012)

Já nevím, jestli si všichni hororoví tvůrci myslí, že čím víc efektů, tím větší zábava, ale když je tam chtějí dát, ať to udělají pořádně. Ve scéně ke konci ty rostoucí kořeny (či co to bylo) by se hodily do filmu možná před třiceti lety a Intruders by se bez toho určitě obešli. Naopak hlavní záporná postava byla rozpohybována opravdu dobře, až mě to překvapilo. Příběh alespoň trochu zavání originalitou a hercům jejich role sednou, takže bráno jako béčková žánrovka, proč ne.. 5/10(9.8.2012)

Já vám nevím, zdálo se mi, že na tak malé hodnocení se ve filmu vyskytují záběry, které správně odváděly pozornost a díky tomu se obličeje na kterých, ve správné pozici, v tu pravou chvíli a samozřejmě divák to musí vidět ze správného úhlu, ukazuje obří prdel přes celý obličej(u holčičky s úsměvem to nemělo chybu) což se stalo pro mě nečekaně zábavným, i když děj kolísal po celý film přímo přede mnou(zmatený,kompaktně neusměrněný). Naopak Clive byl zase vskutku Owen, takže...(5.4.2012)

• FilmFan24

Pěkně natočené, ozvučené a tam, kde chybí napětí spolehlivě zaskočila hudba, která je lepší než ten bubák v kapuci. Odnesl jsem si ponaučení, že i strach je globální problém. Španělé řeší traumata ze snů zpovědí u faráře, angláni zase návštěvou u psychiatra. Vadily mě ty dvě dějové linie, jejichž propojení na konci zavrzalo, jako kroky nezvaného hosta v domě.(8.5.2012)

• - Režisér uvedl, že sestříhání filmu byla velká výzva. Šlo o dlouhý, složitý proces, protože z příběhu udělal dvojí strukturu. (Elwanelyn)