Nezvaní hosté

Intruders

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Španělsko, 2011, 100 min

• honajz

Kamera není špatná, i když střih se ji snaží často úspěšně zlikvidovat. Herecky nijaké, kromě pedofilní záliby pana režiséra v detailech nedospělého děvčete. A dějově těžké zklamání. Boogeyman měl alespoň nějakou atmosféru, tohle je jakási španělská verze s realistickým podtextem a snahou být Torovský víc než del Toro. Některé scény napínavé, většina ale nudný balast. A strašák vlastně nikdy nic neudělá, jen se ho každý bojí - a nic.(21.4.2012)

• FilmFan24

Pěkně natočené, ozvučené a tam, kde chybí napětí spolehlivě zaskočila hudba, která je lepší než ten bubák v kapuci. Odnesl jsem si ponaučení, že i strach je globální problém. Španělé řeší traumata ze snů zpovědí u faráře, angláni zase návštěvou u psychiatra. Vadily mě ty dvě dějové linie, jejichž propojení na konci zavrzalo, jako kroky nezvaného hosta v domě.(8.5.2012)

• GOREGASM

Podobně těžké a nudné zklamání jako u Dream Houseu. Duchařina, která se za celých sto minut nehne ani intenzitou, ani atmosférou směrem, který by mě nedonutil několikrát silně zívnout. Vyústění příběhu postavy Hollowface je navíc silně neuspokojivý a v kontextu předešlého děje těžce odbytý jako ostatně celé finále (dáli se tomu tak vůbec říkat). 25%(10.5.2012)

• verbal

Tento film opravdu sází na pomalé budování hororové atmosféry. Tvůrci budují, budují, budují a budují , až se najednou objeví závěrečné titulky a vy zjistíte, že nudou žehlíte prkno, máte perfektně spočítané hrboly v omítce nad televizí, ten pavouk v rohu místnosti zmákl dneska tu síť naprosto strhující rychlostí a strašně záživně, v okně obýváku máte žaluzie s přesně 85 listy, a to jsou zatažené a docela blbě se to počítá !!!, a ten kruh ve vaší hlavě připomíná kosočtverec jen proto, že jste na 3256. pozici za desetinnou čárkou u Pí udělali chybu! No, možná, že kdyby místo toho hábitu s kapucí hrál hlavní roli třeba hadr na podlahu, na kterém by se daly dvě hodiny počítat žmolky... Jinak to byl ale příjemně strávený večer! Dneska po setmění se hodlám pobavit ještě líp a pro změnu sledovat buď jak té paní, co s ní bydlím, kyne těsto, anebo jak mi rostou nehty. Tak uvidíme.(3.4.2012)

• Avalon820

Velice fádně natočený mysteriózní thriller, který je sice technicky na vysoké úrovni, ale kvůli naprosto nezvládnutému scénáři jej lze jen stěží označit za alespoň průměrný. Hezká hudba a povedený digi-bubák nemají šanci vyplnit pázdný příběh, který pracuje jen s jedinou silnou myšlenkou, ke které je navíc velmi náročné se dopracovat - až příliš dlouho víme příliš málo a když už zjistíme CO se děje, autoři nám velmi násilným a šroubovaným způsobem zatajují PROČ se to děje (což je navíc odhaleno v posledních cca 5ti minutách stopáže). Nemohu si pomoci, ale takovýto přístup zkrátka jednoho otráví...(11.8.2012)

• - Režisér uvedl, že sestříhání filmu byla velká výzva. Šlo o dlouhý, složitý proces, protože z příběhu udělal dvojí strukturu. (Elwanelyn)