Nezvaní hosté

• Česko Vetřelci (více)
Trailer

VOD (1)

Ke dvěma dětem ve dvou různých zemích přichází každou noc nezvaní hosté. Prvním z dětí je malý Juan, který bydlí se svou matkou ve Španělsku, a druhou je dvanáctiletá Mia, žijící se svými rodiči v Británii. Na první pohled by se mohlo zdát, že chlapec ani dívka nemají spolu absolutně nic společného, ale zdání klame. Obě děti trpí nočními můrami a sužuje je děsivý přízrak v kapuci, který nemá tvář a rád by získal tu jejich. Jejich rodiče jim zprvu nevěří, ale záhy se střetávají s tajemným vetřelcem i oni sami a je jasné, že své děti musí bránit za každou cenu. Dokonce i za cenu toho, že je nejbližší okolí bude považovat za blázny... (TV Nova)

Trailer

Terva

CITÁT - A žádné sny o příšerách........... Příšera teda přijde, nebo spíš přiletí, ale to co udělá z kamerou je úděsný. Kamera se klepe jak v posledním tažení, rychlé střihy vás úplně zmatou a hudba tu hrůzu jen dokreslí - to je snad sen. Scéna okolo 24 minuty na stavbě je strašně okatá a trapná - pomóc. CITÁT - Mám škaredé sny.......... Jakási obdoba Boogeymana. Muž Bez tváře vychází ze šatníku. Film má tři linie příběhu. Jedna je z pohledu malého chlapce Chuana, druhá je z pohledu mladé dívky Mii a třetí linie je snová sekvence. Všechny části jsou zahaleny ve tmě a snímané šílenou taneční kamerou - užijte si to. CITÁT - Chcete, aby vám dům hlídala čivava? Tohle je hlučný rotvajler. (Mluví se o alarmu do baráku)........... Závěrečné rozuzlení mě vůbec nepřekvapilo, nenadchlo a ani neohromilo, už mě to totiž ani moc nezajímalo. ()

Micro41CZ

Předpokládám, že ty přehodnocený 4* komentáře dáváj jen fanoušci malejch španělskejch holčiček, protože tenhle štěk bez špetky napětí nezachrání ani charismatickej Clive Owen. Kde je strach? Kde je respekt z hororovýho zla a očekávání, co se stane v další scéně? "Nepřítel" působí jak přežvejkanej model zlounskýho přízraku (s chapadly! bububu!) z béčkovýho komiksu. Stejně působí hrátky se "strašidelnou" hudbou. A gradace zvukových efektů (včetně klasických lekaček) okopírovaná z každýho druhýho hororu nezajistí napětí, ne, Juane, ne! Slušná je snad jen pointa, která ale nezachrání utahaný a netvůrčí zbytek filmu. A na Cliva se furt dobře kouká. ()

Holina

Já teda chápu, že se tady zvedá jistá nevole, protože film má takové podivné rozuzlení. Ale teda viděl jsem už mnohem, mnohem horší kousky a s lepším hodnocením než Intruders. Navíc se přece nebudu zlobit na člověka, který mi dal Intacto. Na večerní relax je tenhle film jako dělaný, tak ho nechte beeeeejt! ()

ricci.s

Španielom tieto mysteriózne strašidelné kúsky idú, o tom niet pochýb, v tomto prípade to však vyznelo trochu do stratena. Výborný nápad, ktorý dopláca na prílišnú preplácanosť, zdĺhavosť a absenciu desivých scén. Aspoň že si film udržuje potrebnú dávku atmosféry, no len čo z toho, keď tí bubáci vôbec nedesia. Úvod je bezpochyby nádejný, no len potom sa to začalo ťahať, kombinovať, nudiť - vlastne som bol zvedavý len na to, či sa ten záver podarí a či to celé bude dávať aspoň aký taký zmysel. A čuduj sa svete, podarilo sa to, takže aspoň niečo. Zase nemám z toho až taký zlý pocit, nakrútené je to pekne, zahrané tiež, akurát je to opäť jeden z tých hororov, na ktorý si veľmi dlho pamätať nebudem. ()

Morholt

O nějakém budování atmosféry nemůže být řeč a pokud se člověk rtěší na nějakou tu povedenou lekačku, bude zklamán. Navíc konec patří k tém nejméně povedeným a nejtrapnějším. Nicméně pokud se na scéně objeví onen nezvaný host, tak se dá hovořit o nepříjemném pocitu a jako plus vidím i povedený mezinárodní casting. Potenciál byl větší, ale zase to nebyla taková hrůza, jak tu mnozí předestírají. 55% ()

• Ve filmu John Farrow (Clive Owen) a Mia (Ella Purnell) trpí poruchou nazvanou Folie à Deux (šílenství ve dvou). Je to porucha intenzivního rázu, kdy dvě osoby, které mají silný vztah, sdílí stejný druh halucinace ve stejnou chvíli. (Scaryman)
  • Režisér uvedl, že sestříhání filmu byla velká výzva. Šlo o dlouhý, složitý proces, protože z příběhu udělal dvojí strukturu. (ČSFD)