Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

JPO

...dobrá atmoška, skvělá kamera, krásná paní .... a mísa popcornu, co víc si přát k nedělnímu večeru strávenému u TV :-) ()

Lilien

čakal som kadečo no s celkovej pointy som nejak nadšený nebol a prišlo mi že som sa 100 minút pozeral do prázdna, ()

vozralec

Bielovka nepřekvapila svým hraním, ale vývojem postavy. Tam mě dostali, to se musí nechat. I když občas to moje nízkokapacitní mozkovna nepobírala. Téměř za čtyři hvězdy. ()

Miagy

Vynikajúci thriller/horros s dokonalou atmosférou, početnými zvratmi a nečakaným rozuzlením. To z tohto filmu robí niečo výnimočné, nejde o žiadnu tuctovú naháňačku po lese. PLUS: atmosféra, "zmätenosť" v deji - nečakané zvraty a výborné rozuzlenie. MINUS: trochu slabé vysvetlenie, niekedy človek nevie rozoznať dobré od zlého. 70 % ()

TommyDiamond

Film se mi celkem líbil. Unášet děti z malého velkoměsta, kde by z nich vyrostli stejně pouze povaleči bez vzdělání a dávat je do rukou bohatých lidí z velkoměsta, kteří jim kromě vzdělání dají vše na co si jen pomyslí…. Něco na tom třeba i bude. Je to určitě lepší než je vraždit. Co mě dost vrtalo hlavou byla naše hlavní hrdinka Jessica Beil, která do celého příběhu vnášela neustálé nejasno. Ze začátku milující matka, pak únoskyně, pak zas vražedkyně a nakonec blázen a únosce. Celé to bylo zbytečně zamotané. A navíc to pokousání od psa by jí znemožnilo jakýkoliv pohyb. Dám tři hvězdy, je to takový průměr..... ()

crjules

S hodnocenim tohoto filmu je to jako s jizdou na toboganu - nahoru , dolu. Pomaly rozjezd, dej nabira obratky a prichazi dost dobry , necekany zvrat- letime nahoru a chvili se tam drzime a nasleduje pomaly dojezd....trochu zklamani a hodnoceni pada ze zamyslenych 4a pul * na ***. ()

ANTYCHRYST

Nevím no asi jsem čekal trošku něco jinýho a proto jsem zklamanej. Dost zmatený a vůbec mě to nevtáhlo do děje a nepřesvědčilo... 40 % ()

liberita odpad!

Naozaj sa mi nepáči, keď ma niekto takto okašle, že v priebehu filmu mení jeho žáner a z niečoho čo sa na začiatku javilo ako mysteriózny horor so slušnou atmosférou sa nakoniec vykľuje nudná moralizačná dráma bez akéhokoľvek zmyslu a logiky, čo ma tak vytočilo, že Tall Man si už nemohol získať žiadne moje sympatie. ()

Bezda22

Moc nevím co si myslet. Takový zmatený. Horror to není, thriller trochu, drama tam je taky. Ale tak nějak je to plácaný ze strany na stranu a furt se čeká na to kdo dá gól a dostane se do vedení. Nevim nevim no.... 55% ()

Kariya

Jessica Biel ze začátku filmu naprosto brilantní a okouzlující. Potom se ale sama královna krásy dostává do svárů velmi špatně zvládnutého scénáře. Film, který má našlápnuto na pořádněj traumatickej doják velmi rychle ztratí dech. Nebýt zacílení na adoslescentní osazenstvo ženského rodu v podobě nemluvícím sentimentální EMO/GOTHIC dívky, asi by po tomto filmu hlesl jen málokdo. ()

kiros179

Pro mě osobně asi nejdůležitější přínos tohoto filmu je fakt, že Jessica hraje ve většině filmu nenalíčená a zvádá svojí role vcelku obstojně. Naopak co mě nesedí, je aspoň částečné pochopení motivace toho co se ve filmu děje (správně, více říkat nebudu, podívejte se sami). U takového žánru mě to přijde jako ztěžejní věc. V podstatě vůbec nechápete PROČ hlavní postavy dělají to, co ve filmu dělají. Nic proti volnějšímu tempu. Nápad zajímavý, ale nedotažený do konce, škoda. 65% ()

DJ Kritik

Záhadné únosy detí, dejové zvraty a temná atmosféra, to všetko je dobre rozohrané v tomto filme. Ale tempo plynutím času upadá a film stráca. Inak vcelku dobrý pokus. ()

Solverino

Tak asi do 1/2 je to takové slabší, neslané a nemastné - zřejmě by to chtělo trochu lepší hudbu a herecké výkony, ale pak se to rozjede a pointa není vůbec špatná! Doporučuji. Vydržte! ()

Tales

Laugier baví, tvoří dobrou atmosféru, servíruje kvalitní vizuál, přičemž rotuje ve twisteru žánrovýho mixu a nakonec ještě přemejšlí víc než jsem čekal. Funguje to a vzniká z toho celkem kvalita. ()

Romeroo

Jsem si zcela jist co tím básník chtěl říct, ale nejsem si vůbec jist, zda by to fungovalo....slušná podívaná s jedním nečekaným zvratem, a koncem u kterého si nejsem zcela jist, že bude fungovat na každého...jak by jim tohle mohlo projít? U mě to prošlo bez problému. Slabší 4 hvězdičičky. ()

Vykuk odpad!

Od filmu jsem nečekal nic moc, doufal jsem v mysteriózní příběh, krváků už mám dost. No to jsem sice částečně dostal, ale zvrat, který nastal mě trošku zarazil, ok, koukal jsem dál a čekal, co se z toho vyklube. No přišel závěr a já přemýšlel, jestli to myslí vážně. Víc to rozepisovat nemá cenu, ať si to shlédne každý sám. Celý film se neskutečně táhnul, ztráta času. ()

NoIdentity

Jednu chvíli už jsem si byl jistý ****, ale dvojitá vlna zhoupnutí děje a kromě toho nevyřešená otázka jednoznačného vymezení dobra a zla nakonec přidala hvězdu navíc. Paradoxně mě daleko více bavila druhá část filmu. Především z první bych ubral na akčnosti a neustálého kvílení (chvilkami jsem měl pocit, že nejrůznější formy pláče a křiku převažují nad množstvím dialogů). Každopádně velmi nápaditě vymyšlený koncept bořící žánry (což doslova miluju) a proto si v záplavě ostatních klišé zaslouží dostat plný počet, přestože stoprocentní zase tak úplně není. ()

vieriX

Hodně zvláštní film z počátku se to jeví jako horor ale časem se to přemění ve věc která se špatně chápe a spoustu lidem nemusí sednout, ale mě se to celkem líbilo. I když popis filmu slibuje něco jiného než ve skutečnosti nabízí. ()