Reklama

Reklama

Obsahy(1)

S původním českým muzikálem na motivy románu Alexandra Dumase staršího navázal hudební skladatel Karel Svoboda se Zdeňkem Borovcem a Richardem Hesem na úspěšné uvádění předchozího muzikálu Dracula. I muzikál Monte Cristo byl uváděn v Kongresovém centru Praha a dosáhl od 13. 12. 2000 do 21. 12. 2002, kdy proběhla derniéra, úctyhodných 444 repríz. Představení za tu dobu shlédlo 600 000 diváků. Díky záznamu České televize máte i Vy možnost být při tom. Muzikál vznikal téměř dva roky a skladatel Karel Svoboda opět prokázal, že patří dnes k našim nejlepším muzikálovým tvůrcům, s obrovským smyslem pro melodičnost hudby. Opřel se o skvělou práci textaře, libretisty a spolutvůrce námětu a scénáře, dnes již bohužel zesnulého mistra slova Zdeňka Borovce. Spolutvůrcem námětu a scénáře a hlavně choreografem pak byl Richard Hes. Tuto úspěšnou trojici doplnila další slavná jména - kostýmní výtvarníci Theodor a Jan Pištěkové, či výtvarník scény ak.arch. Daniel Dvořák. Režie se ujal Jozef Bednárik. V hlavní roli uvidíte - stejně diváci premiéry - Daniela Hůlku, pro kterého se právě tato role stala významnou částí jeho dosavadního profesionálního života. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

wictoria 

všechny recenze uživatele

Zatímco Draculu jsem viděla 2x naživo, Monte Crista jsem dlouho znala pouze z CD a teprve po letech ho viděla v televizi. Líbil se mi, ale vzhledem k tomu, že jsem z poslechu byla zvyklá na Leonu Machálkovou a Ivetu Bartošovou, zklamaly mě výkony Vandy Konečné i Zuzy, prostě byly hlasově trošku jinde a hlavně Vanda to chvílemi "nedala". Obohacením pro mne naopak byla taneční vystoupení, líbil se mi zejména mladý Edmond v podání Radima Schwaba. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Podobnosť s Draculom nie je vôbec náhodná, osvedčené tvorivé trio (alebo kvarteto) nezaprie svoje kvality a vzniklo tak umelecké dielo všestranných žánrov, ktoré nedosahuje popularity Draculu, ale v umeleckých ambíciách ho možno aj prevyšuje. Balet, pantomíma a operná ária sa v Draculovi neobjavila. Ani jazero cez celé javisko. Duet s Karlom Černochom je za päť hviezd a podobne aj Korn, ktorý si v tomto veku strihol aj akrobaciu. A najviac asi prekvapila neskutočným spevom neznáma herečka a speváčka v titulkoch iba ako Zuza v roli Heydeé. Pochváliť treba aj prácu kameramanov, ktorí v ťažkých podmienkach divadelnej tmy a vysokých kontrastov vytvorili takmer dokonalý záznam. Vlastne ani neviem, prečo iba štyri hviezdy, ale priznám sa, že porovnávam so živým predstavením Draculu spred 24 rokov, ktoré dodnes nebolo ničím prekonané. ()

Reklama

Fingon 

všechny recenze uživatele

70%. Narozdíl od Draculy (kterého mám radši) jsem Monte Crista zažil na živo, i když nejraději bych byl na představení prvním. Monte Cristo se vyznačuje poměrně složitou strukturou: nejenže kromě zpěvu a tance využívá i jiných uměleckých forem (to co předvádí Čas-Osud nebo jak se ta postava vlastně jmenuje, už je možná balet, loď Faraon má vlastní árii a neměli bychom zapomenout ani na pantomimu), ale hrátky s časem a prostorem dosahují úrovně v muzikálech nevídané: v první polovině děj neustále přelétává mezi Edmondem ve vězení na pevnosti If a jeho zážitky v přístavním městě (ještěže je televizní záznam vybaven titulky, v druhém dějství už děj zůstává v jediném roce, ale tempo vyprávění se prakticky zastaví a děj se tříští na výstupy, které k sobě už moc nepasují. Nevídána je i přítomnost mladého i starého Edmonda Dantese na jevišti ve stejnou chvíli, obě inkarnace spolu v několika momentech komunikují... ()

Košoun 

všechny recenze uživatele

Pozapomínané dílo české hudební divadelní scény. Co takhle místo další reprízy Draculy dát Monte Crista? Svobodova hudba je nádherná, více laděná k opeře, těch árií je tam opravdu mnoho. Hůlka je zde stále dobrý, škoda jen nevyrovnaného výkonu Vandy Konečné. Vynikající výprava. Rozhodně zajímavé pojetí známého příběhu pomsty. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, které dílo Alexandra Dumase je vlastně nejlepší nebo nejslavnější. Ale Hrabě Monte Christo je prostě klasika. Po úspěšném Draculovi si tvůrci opět vzali na paškál těžké dílo, které každý notoricky zná a bude kriticky hodnotit. Navíc znovu vsadili na Daniela Hůlku. Ale i další hvězdné jména včetně Karla Černocha či Jiřího Korna. Zrovna Korn se do muzikálů dost hodí a i zde mě potěšil. Monte Christo zaujme především scénou, která je výborně připravená a otevírá se a zavírá dle potřeby. Obsahuje nejen propracované vězení, ale třeba i loď. Bohužel je to ale též na škodu. Tak trochu. Protože děj poněkud nepochopitelně poskakuje z jedné doby do druhé a bez popisných titulků bych v tom měl guláš. Zrovna u tohoto díla se chronologie vyplatí. Hudba není vyloženě špatná, ale tentokrát jsem neobjevil vyloženě žádnou píseň, která by mě zaujala. Navíc Vanda Konečná je skvělá, krásná a sympatická herečka, ale zpívání není zrovna její parketa a chvílemi to bylo slyšet. Celkově Monte Christo nebyl špatný, ale znova bych si ho už nedal. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama