Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

mpet

Po tom všem kladným hodnocením, co jsem tu četl, jsem měl asi moc velký očekávání, ale tento snímek mě absolutně nepřesvědčil o tom, abych se na něj znovu podíval. Příběh mě moc nenadchnul, ani zápletka nebyla nic moc. Efekty byli slušný, ale ty nedělají film. Navíc ta otřesná délka,... vždyť se tam nic moc nedělo, tak co tam tak moc museli natahovat??? Sečteno podtrženo je to slabej průměr. ()

Purish

Ničím originálne, ale vcelku dobrá oddychovka. Pre každého kto má rád sci-fi bude tento kúsok dobrým "povyrazením" a pre mužskú časť bude Olga Kurylenko skutočne pastvou pre oči. ()

Saintmalins

[SPOILER ALERT] Když se podíváte na seznam herců a tam uvidíte alespň jedno známé jméno, máte víceméně jistotu, že ten film nebude ÚPLNÝ propadák. No a pro Oblivion to u mě určitě platí. Slabší začátek se po chvíli rozběhne do zápletky, o které nemůžu říct, že by mě nezaujala. Uznejte, že jeden Tom Cruise je super, ale když je jich tolik... To už něco znamená. Navíc mám rád filmy s překvapením. Ale jedna tečka na konec. Nezapomenu, jak jsem se smál po hlášce: „F*ck you, Sally.“ Pro mě jeden z nej postapokalyptických filmů poslední doby. ()

Norik623

Pre mna osobne prekvapenie roku. Cakal som suche scifi ale co viac mozno mi na konci chybalo Tom Cruise vyborny, hudba vyborna, efekty na jednotku. A bol som aj zvedavy ako to nakoniec dopadne. ()

Hoak

Oblivion je jako zhmotnělá esence všech vášní, které lze ke scifi žánru chovat - má totiž to, co nacházíme spíš v nízkorozpočtových uměleckých filmech...duši - myšlenku doslova plnou zvratů, nádherných průletů, charismatického Cruise, nejvíc podmanivýho hlasu záporáka od dob HALa 9000 :D a finálního vyrovnání se s pravdou a obětování sebe sama pro vyšší dobro. A mít tu možnost dívat se do tváře nepřítele ve chvíly, kdy je terminován prostě stojí za svou cenu!! - v mysli navždy přetrvá: bazénová scéna, hudba M83 & Fu*k you Sally!!! - Přesně takovej totiž Oblivion je...akorát ještě mnohem lepší! :-D ()

Honzyg

Nemůžu se zbavit dojmu, že scénárista se před výkonem nepěkně ožral a že Tom Cruise před podpisem četl jen šek. Taková neuvěřitelná slátanina v člověku vzbudí lítost nad promarněným kusem života. Zahrané je to dobře, ale nezachrání to nikdo. Dvě hvězdy za technické provedení a herecký výkon. Ale to je tak zoufale málo... ()

pekos

Som prekvapený, aká veľká kritika sa spustila zo strany filmofilov na tento skvelý film. Po druhom vzhliadnutí filmu z DVD, ako fanúšik sci-fi len sucho konštatujem, že tak nádherný vizuál, s postupným budovaním deja, plného zvratov som videl zatiaľ len vo filme Nevedomí a Prometheus. Tvorcovia filmu Nevedomí si dali záležať a naservírovali nám nádherné scenérie obohatené o dokonalú techniku, ktorej veríte, že bude v budúcnosti takto vyzerať a fungovať. Dokonca aj časové slučky, ktoré sú vsadené do deja, sú zvládnuté uveriteľným spôsobom (ak je vôbec možné hovoriť o logike časových posunov). Som vďačný za každý takýto skvelý sci-fi film, ktorý si rád opakovane pozriem. A keď k tomu tvorcovia pridajú dokonalý zvuk, ktorý vás zarazí do sedačky vašej obývačky, potom je to takmer dokonalý film. ()

maxs

Peckoidní sci-fi nášleh prakticky bez hluchých míst, perfektně promyšlená post-nukleární budoucnost, skvělý dějový vývoj, bezvadná představa mezi-planetárního boje. Tom Cruis zahrál svou roli opravdu skvěle, ačkoliv asi nejvíc času trávil ve studiu - těch efektů je přehršel. A když se na scéně objeví Morgan Freeman po jeho boku, už si snad ani nelze přát víc.. Film baví od začátku do konce, nabízí dynamicky se rozvíjející děj a stále nějakou akci, ovšem nezapomíná ani na prostor pro přemýšlení o lidskosti a o vztahu k naší planetě (v podání hlavního hrdiny). Dlouho mě žádné sci-fi tak nenadchlo, tomuto dávám s přimhouřeným očkem 5/5. Přecejen jsem tam pár "fyzikálních nesrovnalostí" našel, celkový dojem z filmu to ale nijak neznehodnocuje. ()

Gridd

Dost bolo sky-fy pro tento týden. Osamělej Tomáš všechno opravuje a všechny zachraňuje. Mno, není to na 5, ale 4 dostačující. ()

Hanecek

Na tento film jsem se s chutí podíval po druhé. A bylo to stejně dobrý, jako poprvé. Kdo má rád sci-fi, nebude zklamán. ()

blooper

Oblivion je především skvělá podívaná. Vizuálně naprosto dokonale zmáknutý film. S příběhem už je to slabší. Respektive pointa dobrá ale už dost ohraná a konec je snadno předvídatelný. Přesto mi to vlastně vůbec nevadilo, požitky pro oko i ucho to vynahradily. Přestože film není z nejkratších, vůbec jsem se nenudil, protože je stále na to se koukat. Sentiment v emočních scénách je dávkován přiměřeně a to i ve vypjatém finále. Jen mi připadalo, že trochu kulhá výkon herců. Jako by tam byli tak nějak navíc. I Cruise, na kterém to celé stojí, mi připadal drobátko strnulý. Takže k dokonalosti tomu ještě maličko chybí. ()

JaninaM

Klobouk dolů, Tom Cruise i v 52 letech vypadá pořád dobře a pořád vyzařuje charisma velké filmové hvězdy. Když se projíždí po poušti na motorce, vypadají scény jako vystřižené z Top Gunu. Hned od začátku filmu vám bude jasné, že to nebude jen tak jednoduché jak to vypadá. Film je plný nečekaných a šokujících odhalení , až sem se občas ztrácela v ději. Celou dobu se vše točí kolem techniky, robotů, hydrověží a zbraní. Na rozvíjení děje hlavních postav tak moc času nezbývá . Třeba Morgan Freeman se ve filmu mihl opravdu krátce, což je velká chyba. Jak jsem říkala, start byl skvělý, plný očekávání jak to dopadne, bohužel na spoustu otázek i o dalších osudech některých postav zodpovězeno nebylo a rozplynulo se do ztracena. Co se mi opravdu líbilo, byly kostýmy, vybavení hydrověží, zvuk a obraz. Prostě takové průměrné sci-fi s úžasným nápadem, bohužel špatně dotáhnutým do konce. ()

Regeindy

Když sci-fi, tak s pořádným příběhem, žádnému jinému žánru snad špatný scénář neublíží tak jak sci-fi. Ani tady to není dokonalé a nějaké to zaškobrtnutí je znát, ale řekl bych, že příběhem se tvůrci trefili do černého a chrlí na nás jeden dobrý nápad za druhým. ()

Novik

Vizuál parádní, dobrá hudba, herecky zahrané víc než dobře (Cruise, Freeman, Coster-Waldau) ale v příběhu bohužel selhává. Potenciál tu je, akorát není plně využitý, což o to více zamrzí. Zatím za 3*, ale třeba se to s následujícím zhlédnutím změní. :) ()

MichalMou

Zrovna jsem tento snímek dokoukal. No, popravdě musím říct, že nejsem moc na tento druh sci-fi. Líbil se mi kontrast mezi odlišnými světy - budoucnost, kde lítají nebezpečné stroje, vše je tak trochu naruby a naproti tomu se i tam najde kousek starého, dobrého světa, kde je klid, vynikající stará hudba na LPčkách, jezírko, tráva, ptáci, dřevo - klasika. Ale jak říkám, moc na toto sci-fi nejsem, takže asi objektivně nemůžu hodnotit kvalitu tohoto filmu, nicméně dávám tři hvězdy, za grafické zpracování, akční stránku filmu a za zajímavý nápad. ()

hanzikk

Po prvním shlédnutí jsem Oblivion označkoval 4* ale až po druhém jsem zvýšil ještě o stupínek. Ani pořádně nevím proč, nevím co na mne tak zapůsobilo, ale bylo to tam. Nejspíše jsem si více vychutnal tu excelentní práci s kamerou a rozšířil si tak obzor o tomto filmu. ()

Onanista

Suprová konspirační podívaná s asi nestárnoucím Tomíkem. Celou dobu nejasnosti a napětí přesně tak jak to mám rád. Je to prostě film, kterej stojí za zkouknutí ale že by to byla pecička za 5 hvězd to zase neee. ()

pupidup

nadechnu se a v nádechu prvních dojmů...super, super, super, Tome, Olgo, Andreo..a hlavně pane Kosinski!. Je to skoro film o třech hercích. Vynikající - tleskám. Jsem šťastná, že můj oblíbený sci-fi žánr ještě žije a dá se na něj koukat!!!! Po dlouhé době sci-fi, které stálo za to. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017