Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

Všivák

Je to příjemný film s příjemnou atmosférou. Originální nápad vetřelců se zničením měsíce za účelem zničení lidstva. To tady ještě nebylo. Ve filmu hraje příjemná hudba. Jen tomu Cruisovi už moc nevěřím role mladíků. Nevím proč, ale prostředí filmu mi hodně evokovalo Death Stranding. Možná trochu inspirace. Každopádně, tohle není typ přelomového filmu, který bych si pamatoval celý život. K tomu mu něco chybí. ()

Avari.73

Povedené sci-fi v nádherném vizuálním kabátě opepřené o zajímavý děj. Sice pomalejší tempo, chladnější pojetí, ale kvalita tam je. Nebýt absence nějaké kulervoucí akční scény, která by byla zapamatovatelná, tak bych dal plný počet. Názor na snímek se může taky lišit v tom, jak moc máte rádi nebo neradi Toma Cruise, jenž snad nesleze ze záběru. P.S. : Druhé shlédnutí bylo snad ještě lepší a opravdu se jedná o jedno z nejlepších sci-fi nejen tohoto roku. ()

Roseinka

Tak dneska jsme vyrazili do kina na dva filmy - Pád bílého domu a Oblivion (v tomto pořadí). Po Pádu bílého domu jsem byla přesvědčená, že Oblivion bude totální hovadina (myslela jsem si to teda i dřív, říkala jsem si - reklama zas rok dopředu a dopadne to bůh ví jak..). Nudnější začátek mě v tom trochu i utvrzoval. ALE. Jsem ráda za to ale, protože nakonec a nečekaně to pro mě byl vynikající sci-fi zážitek. Bála jsem se, že tam nebude něco vysvětleno nebo že tam bude dost nesmyslností, ale vše skvěle sedělo, vše bylo na konci jasné a to mám ráda. Jinak jsem opět plakala (asi jsem přecitlivělá :D), takže chválím emoční stránku filmu. A dokonce mě ani neštval Tom Cruise, kterýho moc nemusím (ale bez trika se už fakt ukazovat nemusí, Jack Reacher stačil). Filmy na téma lidství mám ráda a tenhle se povedl. A opět chválím soundtrack. 85% ()

ghatos

Rozporuplný zážitek, ve kterém je dost chyb (scénář, Kurylenko) a na druhou stranu je tam pěkná hudba, triky a určitý fanouškovský glanc. Celá látka je strašně překombinovaná, nekompaktní, nepravděpodobná...prostě divná. Rozebírat jednotlivé kiksy nemá cenu. Snažím se být pozitivní, proto se víc zaměřím na mimozemskou entitu. Ta byla ztvárněná dobře, i když pojmout to zase takhle....no nevím. Všude vyčuhuje režiserská průměrnost. Kosinski se měl držet víc při zemi, protože tu nastal podobný efekt, jako u Promethea (hrozně moc motivů, linií, odkazů a dohromady to nefungovalo). Tom Cruise i Andrea Riseborough podali slušný výkon, zato babochlap bez špetky talentu O. Kurylenko vyloženě prudil (to přece není možné, aby producenti neviděli tu marnost). Přes všechnu krititku jsem rád, že Oblivion vznikl, protože i nedotažený pokus o dobrou sci-fi zaslouží podporu (obvzlášť v dnešní době). 57%. ()

zigíš

pokud je Oblivion dražší verzí MOONu je stejně jak (sýrový) Měsíc Wallace a Gromita děravý (scénáristicky) .. ALE .. ta FORMA (audio-vizuál, atmosféra, dizajn) a ..Cruise pochopitelne :) ()

Lukyn007

(Viděno v IMAXu) Úvodních 10 minut považuju asi za nejlepší prolog, který jsem za posledních 10 let viděl. Zápletka byla fakt docela slušná. A padesátník Cruise byl hodně přesvědčivej...fakt mu je 50? Audiovizuální stránka spolu s kamerou a výpravou byly geniální. A co se týká M83? Nemám slov! Stále dokola je slyším v hlavě. 80% ()

R1CH1E

Komorní sci-fi, které se snaží v mnoha věcech brát insipiraci z Kosinského přechozího kousku TRON:Legacy, ale místo toho jej pouze vykrádá (například téměř identitický hudební podklad - který je ale i tak úžasný!). To bych Kosinskému ještě odpustil, ale to vykrádání bohužel nezůstává pouze u TRONA, ale bere si tu kousek z tohoto, tady z tamtoho díla a následkem toho si divák na konci uvědomí, že tam vlastně nebylo nic, co už by jinde neviděl. Je to škoda, protože OBLIVION mělo potenciál na to, být nejlepším sci-fi kouskem tohoto léta, nejen díky skvělé výpravě a perfektnímu vizuálu, ale taky díky nestárnoucímu Cruisovi a povedeným akčním scénám, kterých tady sice bylo jen pár, ale stály za to. P.s. Nechápu, proč v dnešní době 3D formátu, kdy se v něm točí snad už i porno se zvířaty, šel tenhle film do kin jen ve 2D, protože zrovna u Nevědomí bych si 3D s jistotou užil. ()

svobik

Někteří tohle slovní spojení zmiňovali už u Trona, vypravěčským selháním je ale jednoznačně Nevědomí. Kosinskimu absolutně nic neříká rytmus, tudíž jeho film jede dobrých devadesát minut na volnoběh a prakticky se nic neděje. Herci odříkávají nudné dialogy, občas vystřelí nějaká koule a sem tam to Kosinski proloží nějakým moneyshotem. Závěr je pak už čistou vykrádačkou Dne nezávislosti (pokud si toho někdo nevšiml už při honičce ve skalách) s katastrofální Olgou Kurylenko navíc. Díky za vizuál, Cruise a Freemana, zbytek je ale bída. Subjektivně má Nevědomí tak tři hodiny. 4/10 ()

MiGi87

Některá klišé vám budou stále připomínat jiné filmy (jasně převládá Matrix), hudba ve mně neustále evokovala Battleship a Thora, přestože nemají autorsky nic společného, a příběh jako takový, no, to je prostě kompilát všeho možného, každopádně jako celek slušné dvouhodinové pokoukání a celkem tomu nemám moc co vytknout, dávám 4*. ()

L_A_D_A_S

První půl hodinka je úžasným příslibem ale jaký patos se z toho stane později.. Ke konci jsem už přeskakoval akční scény protože byly nudné a základní "twist" musí být každému kdo už má pár filmů za sebou jasný téměř od 15. minuty. Tom Cruise je skvělý jako vždy ale slečna Kurylenko mohla být klidně nahrazena fenkou bernardýna. Oči by měla smutnější a možná by i lépe hrála. Poslední dobou si u mě 3* zaslouží film který jsem vůbec schopný dokoukat do konce, to Oblivion splnil. Pravdou ale je, že jsem občas měl pořádně velké nutkání ho vypnout. Slabší 3* ()

Jacob23

Jezismarja takova skoda toho konce! okamzite jsem si vzpomnel na Minority Report..vyprava a kamera jsou pekne,herci obstojni,scenar predvidatelny po 1. scene..skoda ()

Dreadd

Stejně jako v TRONovi, nutno podotknout, že Kosinskiho stylizace se mi velmi líbí a v tomhle ohledu je žánr sci-fi pro něj ideální (otvírá mu obrovské možnosti nejen svou definicí, ale i díky tradičně velkým rozpočtům), ale příběh mne opět nedostal na kolena, tato skutečnost byla však způsobena nikoli zápletkou, ale spíše podivným tempem, kdy po hodině a půl jsem měl pocit, že se pořád jedná o úvod a v další minutě už se blížil konec. Kdyby mi někdo předtím vyprávěl, co se v Oblivionu děje, nevěřil bych, že celá zápletka nepůsobí přehnaně, nyní mi však připadá velmi promyšlená a přestože od začátku tušíte, že je něco špatně a rozhodně nesledujete další den v ráji, několikrát dokáže překvapit. Čemu se však nevyhnu, byl jeden z nejhorších soundtracků z posledních viděných filmů (a tím nemyslím Procol Harum, ti byli skvělí, respektive scéna kde hráli byla jedna z nejvýznačnějších, ale „skladby“ tvořené pro Oblivion), na druhou stranu v posledních letech se podobná nijaká hudba bez uměleckého vkladu, která se skládá jako se vaří europivo, v Hollywoodských blockbusterech objevuje pravidelně. ()

MI-380

Hlavní klady: nápad a zpracování, vedlejší klady: napětí a 3 herci v hlavních rolích, zápory: šablonovitost scénáře a bitev. 70% (o 5% méně, než 7453 hodnotících přede mnou). ()

Myrreczech

Originální příběh s výbornou zápletkou, klasickým sci-fi hrdinou a naprosto dokonalým soundtrackem. Opravdu jsem prohloupil, že jsem nešel do kina a nechal si tak ujít ty nádherné scenérie a efekty. Cruise, který zde započal druhou polovinu století svého života, je opravdu výborný a jeho role mu maximálně sedla, ostatní herci velmi zdatně sekundují a tak nezbývá nic jiného, než si celé ty dvě hodiny užít a na konci prohlásit : Nejlepší sci-fi za poslední roky a jeden z nejlepších filmů 2013. ()

dragon94

" A může lépe umřít muž, než nebezpečím v boji, za svatý popel otců svých, za oltář bohů, vlast svoji ?" Nádherný scifi snímek ... někomu může vadit to, že jsou to všechno věci které už někde viděl ... nebo to že zápletka byla vyzrazena už v traileru ... či že ji pochopíte po 15ti minutách filmu ... avšak tyhle věci se dají klidně odpustit a když budete koukat uvidíte jak prostý a zároveň krásný snímek to ve skutečnosti je. Tom Cruise je jeden z mích nejoblíbenějších herců ... a v tomhle filmu dokazuje, že je schopný téměř sám utáhnout celý film, aniž by mu to dělalo nějaké větší problémi .. :-) Po stránce vizuální jde o učiněný skvost vše vypadá tak skutečně a uvěřitelně ... atmosféra je vyloženě skvělá po celou dobu filmu .. a to vše ještě dokresluje vynikající soundtrack(vážně proč většina samostatných filmů v poslední době má tak nudný a nevýrazný soundtracky?). Například milostná scéna u bazénu je vyloženě audiovizuální skvost :-)). Už je to dlouho co jsem naposledy viděl tak krásný scifi snímek.. Je škoda, že se jich v poslední době už tolik netočí a když už nějaký vznikne, tak to jsou samé epické superakční snímky a nebo filmy u kterých se "musí" moc přemýšlet. O to víc oceňuji tenhle film, protože u něj skutečně můžete vypnout mozek a jen si užívat Jackův příběh a báječnou atmosféru :-) Celkově se jedná o oddechový, velice kvalitně zpracovaný, audiovizuálně dokonalý scifi snímek jenž sice vykrádá prvky z jiných filmů, ale dokáže nám je podat v tak nádherném balení, že mu to s radostí odpustíte :-)) 5* 91% ()

drackula

Z môjho pohľadu luxusné a trošku podceňované sci-fi. Je pravda, že príbeh začal byť v jednom momente dosť predvídateľný, ale nepokazilo mi to celkovo skvelý zážitok. Herecké obsadenie je vybrané s priam chirurgickou presnosťou a soundtrack od M83si púšťam stále dokola. Jeden kamarát označil Oblivion ako scifi s dušou a ja nemôžem inak ako súhlasiť. 95% ()

klima777

Vysokorozpočtové brand new retro. Bez duše, zoufale předvídatelné a s neskutečně vyšinutými hereckými výkony. Ale protože bakelitové bouchačky byly legrační a barevné ladění snímku velmi příjemné, během dvaceti let se možná stane kultem. Do té doby se bude ze srdce líbit jen starším dámám a dětem (IMHO). Tudíž nezbývá než zaujmout vyčkávací taktiku... ()

Autogram

Vizuálne, zvukovo aj hudobne dokonalá show jedného muža. Tom Cruise ťahá film po celú stopáž celkom úspešne a nezíde zo scény takmer ani na sekundu a niekedy mu ani jeden Jack nestačí. Jack bude asi Tomov nový pseudonym, v ďalšom filme sa určite nesmie volať ináč. S temnou budúcnosťou ľudstva sa v tomto roku roztrhlo vrece, a ako vieme, vždy sa s tým dá niečo robiť, aj keby sme mali prehovárať do duše strieľajúcej lietajúcej guli. Romantický drevený domček na brehu jazera je snom každého astronauta aj opravára robotických zbraní. K dokonalosti filmu ešte niečo chýbalo, možno ma rušili časté melodramatické momenty alebo zdĺhavé nástupy akcie. –––– Jste schopný tým? – Ano, jsme. –––– Naším úkolem není něco si pamatovat. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017