Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

harycek

Utahané , ale obraz hezký. Zjistil jsem, že se to dá zhlédnou i opakovaně tak jsem přidal * akoráte mě sejří to Americké salutování!? ()

Reapper

Po zániku Země je sice nákladný sci-fi příběh zasazený do předaleké budoucnosti, ale v jádru se skrývá jednoduchá sentimentální historka, která trpí přílišnou linearitou, nepropracovanou mytologií, a navíc je zřejmě plná odkazů na scientologii. V tomhle filmu jsou pouze dva Smithové z čehož jeden hrát neumí a druhý hraje nesympatického blba, jeden vyhořelý režisér a mizerná zápletka plná běhání po lese a logických kiksů. Nejnudnější blockbuster letošního léta. Rozhodně nestojí za to, abyste tomuhle filmu věnovali byť jen minutu svého času. Nic vám za to nedá a budete se nudit po celou dobu tohoto nicneříkajícího a prostého filmu. ()

waltosin

Žádný zánik ani katastrofa to není, jak někteří říkají, ale ani nic co by mě dostalo. Will a Jaden si těch 130 melounů rozdělili mezi sebou, protože to bylo docela přehnanej rozpočet, s kterým to mohlo být určitě lepší. 50% ()

lobo87

Vôbec to nebol taký prúser, ako som čakal podľa reakcií tu na ČSFD. Zaujímavý námet, pekné prostredie, Smithovci pokope. Je jasné, že toto si naplánoval Will, aby si mohol strihnúť otcovsko-synovskú rolu s Jadenom. Ale to mi vôbec nevadilo. Vychádza mi z toho pekný priemer, ktorému sa určite ani v budúcnosti nebudem vyhýbať... 60% ()

fingerme

I když Jaden neni buh ví jakej herec tak to ke konci bylo napínavý ( příběh se ale dal vytušit už od začátku) proto 3.5* ()

Palisander odpad!

Všetko zle. Nesympatická patetická bezduchosť bez jediného normálneho dialógu. Demencia posádky tentoraz dotiahnutá až na hranicu absurdity, generála nevynímajúc. Pokus o ezoterický akčný film? Nevyšiel. Tú haváriu nemal prežiť nikto. Pre ľudstvo ako celok by to bolo veľké plus ;-). ()

yazik

Tuhle slátaninu nezachrání ani Will Smith a ani skutečnost, že je to sci-fi. Jedna ptákovina střídá druhou, autor by si měl někde v ústraní lehce nafackovat. 1* za snahu. ()

arconike

Dielo, ktoré po všetkých stránkach neurazí, ale ani nič vo svete sci-fi filmov neprinesie. Priemerný dej a efekty nezachránila ani rodina Smithovcov. Nemôžem dať viac ako 3 hviezdy, a to som maniak do všetkého, čo má aspoň trochu nádych Science Fiction. ()

ESNYR

Táta a synek si jednou takhle řekly že je čas si opět spolu zahrát a tak tatík zatahal za pár nitek a vzikl filmový dramatický přepis pohádky "Jak se Franta naučil bát" . Jen ty 3 facky tam chyběly. Možná mi to ve filmu uniklo, ale nebylo mi jasné proč se naše planeta nacházela v zakázané zóně. Mladej Smith, tady má výraz štěňátka kterému sebraly keksík. Nehnal bych to vyloženě do záporných čísel, ale víc jak 2 z toho prostě nevyždímám. Je mi líto, ale tahle ekologická agitka na Green peace se moc nevyvedla. Bubák taky nebyl zrovna nijak strašidelný ( aby se Frantík naučil bát ) Putování z bodu A do bodu B, mně prostě moc nebavilo. ()

Kub_ees

Nebolo to zlé sci-fi, len mi tam chýbalo viac akcie, aby to nepôsobilo tak stroho. Aby dostal priestor mladý Smith, necháme zraniť toho staršieho a celé to postavíme na jednej postave a aj na jednej príšere. Na zemi, ktorá bola akoby nedotknutá aj po neviem akej katastrofe nečíhali na postavy v podstate žiadne významné nástrahy alebo prekážky. Čakal som, že aspoň niečo vtrhne na miesto, kde leží Cypher-Will Smith, no to ani v najmenšom, proste minimálne ohrozenie. No a to mi veľmi vadilo, film si tak nevybudoval napätie, dej ostal nerozvinutý a jednoduchý ako na začiatku. Vizuál ako aj cesta cez neznámu krajinu boli pekné ale to je aj tak málo. Mladý Smith určite nezatieni toho staršieho. Zatiaľ. Dúfam, že Shyamalan popracuje na lepšom filme. ()

Stanmi

Generál Cypher Raige (Will Smith) a jeho syn Kitai (Jaden Smith) jsou po ztroskotání vesmírné lodě jedinými přeživšími na planetě Zemi (kterou lidstvo opustilo už před tisíci lety). Cypher je však těžce zraněný a tak se Kitai vydává přes nebezpečnou divočinu s cílem nálezt signální světlici a přivolat pomoc... Sci-fi rodiny Smithových Po záníku Země se všeobecně netěší příliš velké popularitě, ale i přes tento fakt jsem rozhodl tento snímek zkouknout (jednak proto, že si rád udělám vlastní názor a druhak proto, že mám rád sci-fi i Willa Smithe). A po zhlédnutí musím uznat, že se nejedná o vůbec špatný film. Samotný příběh, který sice je akční sci-fi, ale více se věnuje vztahu otce a syna, má nápad a umí zaujmout a i když se najdou slabší pasáže (a místy je děj poměrně očekávatelný), nemůžu říct (chcete-li napsat), že bych se příliš nudil (což je dané také rozumnou délkou snímku). Dobře na mě působílo také prostředí, efekty, kamera, hudba Jamese Newtona Howarda a v konečném důsledku také režie M. Nighta Shyamalana. Co se hereckých výkonů týče, tak tento film je především show otce a syna Smithových. Will zde má spíše mentorskou úlohu, ale zvládá ji se ctí, nu a na jeho syna Jadena připadla hlavní role i akční pasáže a i když se kluk snaží, tak ještě má na čem pracovat. Po záníku Země je tak celkem slušná sci-fi, která sice vyloženě nenadchne, ale dá se celkem v pohodě zkouknout. ()

daniel.98

Rodinný podnik pana Smitha, který nevěděl jak získat nějaké další peníze a proto se rozhodl vytvořit tento film, u kterého nemůžeme mluvit o nějakých filmových kvalitách. Když jsem to viděl, tak mi to přišlo jako kdybych se díval na Hunger Games v nějaké nepovedené formě. Nejvíce mě ale vadily neuvěřitelně špatné dialogy, hlavně mezi Smithem a jeho synem, které snad nemají obdoby. ()

Domas88 odpad!

Opravdu nepovedené a slabé, obrovské zklamání.. Tohle by nedokázal spravít nikdo, postavit film jen na Willu? Nejde.. ()

Dennnisa

Celkem nudný a zbytečný začátek..ale když záchrana životů padla na Kitaie začalo to být koukatelé. Nejvíce mě dojala scéna, jak orlice zachránila život Kitaie. ()

AndrewNewman

Zbytočne sa Will montuje do kariéry svojho syna a takto to potom dopadne. Síce o nejde o absolútne fiasko, ale bohužiaľ sa nedá hovoriť o slušnom blockbusteri. Ale nezvládal to ani M. Night Shyamalan. Režisér jeho kalibru, ktorý mi Šiestym zmyslom vyrazil dych si s týmto mal hravo poradiť. ()

wanry02

Docela dobrá přednáška co může nastat když bude lidsvo pokračovat v tom co dělá. Po zajímavém a zážívém začátku, přichází průměrná, ale nenudící střední část filmu ve které vidíme sbližování otce a syna. Takže mě i přes skvělí výkon Willa Smitha dávám 60% ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback