Reklama

Reklama

Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (960)

Jamal 

všechny recenze uživatele

Shyamalana mám rád. Za filmy které natočil, bohužel ne za filmy, které v posledních 7 letech točí. Sice tentokrát to až tak nebolelo, ale některé scény Willa, kterého nesmírně obdivuju a uctívám byly hloupé a neřekl bych že bylo záměrem režiséra aby se ve chvíli, kdy se snaží sdělit svému synovi možná poslední věty před smrtí, tak že se bude smát celé kino. Dále Willův syn se sem do tohoto filmu vůbec nehodil, nevím koho bych sice obsadil, aby být Willem a možnost si zahrát prakticky kdekoliv bych chtěl, sáhnu určitě po jiném filmu. Každopádně asi chtěl protlačit svého syna a udělat mu tak lehčí cestu v kariéře. Jediné co v tomto filmu fungovalo na 100% byla hudba. Jinak prales na jiné planetě občas připomínal pestrost Avataru a mimozemšťan z finální akce jak z počítačové hry. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tak vám nevím, přátelé, po celkem kvapném prologu následuje sbližování otce a syna, dost povědomé, ve kterém nechybí retospektivy, které jsou na tom podobně a všechno si plyne tak jak má, nic nepřekvapí a všechno do sebe zapadne, jen občas se člověk o tu či druhou postavu bojí a užije si celkem pěknou kamerovou finesu. Co je to platné, když je tohle od kdysi tak vynikajícího tvůrce dost ostuda. Ano, připouštím, je to velice subjektivně zabarvené, svého času filmový pohled Shyamalanův a můj jeden byl. 50%. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

A tak měl Kovářovic fracek patnácté narozeniny a vyřval si u fotříka další hauptku. Aby ho Vilík moc nerozmazloval, dostal dárek jen za nuzných 130 mega. Skandální! Trapným karatistou už být mladej nechtěl, a tak si papá vycucal z čokoládového palce tupou, rasistickou historku, jak ze chcípající Země kromě všech těch zasraných bělochů evakuují pouhé dva negry, kteří jsou ovšem největší frajeři. Předhodil ji invenčně chcípajícímu Nočnímu Šalamajnovi, který se konečně dočkal svého Vodního světa, asi definitivně se jím teď zařezal a udělal z fakana Dejla z Rychlé roty, co sice proskakuje černými děrami lodí s warpovým pohonem, ale na vetřelcě jde pěkně postaru, žabikuchem. Nebo to měl být Čip? Každopádně Kovaříček padl daleko od stromu a herecký antitalent zdědil bohužel patrně po svém praprapraprapradědečkovi z matčiny strany. Moc doufám, že Vilík dostane rozum a k šetnáctinám mu kromě Ferrari už nedá Bojiště Země 2, ale třeba jen rymejk tohohle, kde by mohl konečně zazářit. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když vidím Jaden Smitha, přeju si, aby naši zemi napadli mimozemšťani a udělali konec mýmu utrpení. Takhle extremně nesympatickej harant snad ještě na stříbrným plátně nebyl. Jaden si trekuje z bodu A do budu B, pořád fňuká, tatínek se na něj dívá v televizi a radí mu co má dělat, pak se na chvíli mezi nima přeruší signál (což my, klienti upc známe jak svý boty ) a synáček se najednou začne chovat jak brácha Ramba, signál naskočí, synáček se zase začne chovat ženská v přechodu, bože to by se z toho jeden fakt posral. Tady se z toho mohla udělat užásná akční naháněčka, nebo atmosferická hororvka, jenže to by si soudruh Smith nesměl z filmů dělat rodinou marmeládu. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

After Earth není zase tak špatný film, ale měl jsem veliké problémy takhle nesympatickým hrdinům vůbec fandit. Příběh, který si naškrábal sám pro sebe Will Smith by mě ani tolik nevadil, ostatně není zase tolik nepříjemné sledovat sbližování otce a syna, ale to by se mělo dít trošku jiným stylem než jak nám to předložil, kdysi vynikající Shyamalan. Stále umí natočit nějakou tu zajímavou scénu, bohužel se jedná o stále řídčí úkaz v jeho filmech. Will Smith mě ve filmu hodně vadil a o mladém ani nemluvím. Toho by neměli vůbec k filmu pouštět. Zcela po zásluze je After Earth propadák. PS: toho orla mě bylo moc líto:( ()

Galerie (81)

Zajímavosti (17)

  • Celosvětová premiéra proběhla 1. května 2013 v Tokiu. (Varan)
  • Natáčelo se od 6. února do května 2012 v Utahu, Kalifornii, Novém Mexiku, Pensylvánii, Švýcarsku, Kostarice a na Islandu. (Varan)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (více)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (více)

Reklama

Reklama