Po zániku Země

Po zániku Zeme

After Earth

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

Ocka bolí noha a tak si zahrá videohru. V hlavnej úlohe: syn, ktorý zažíva rovnaké digitálne dobrodružstvo v realite s natiahnutým 3D neoprénom. K dispozícii má výstroj: kopiju a tabletky s kyslíkom. Cieľ hry: získať v stanovenom čase vysielačku umožňujúcu záchranu. Cestou treba prejsť cez prales. Zahnať veľké zvieratá a Bubáka. A zabudnúť na strach. Naivné, no pozerateľné prírodné dobrodružstvo, omieľajúce mnohokrát filmovo spracovanú tému samozáchrany stroskotaných. Do mierneho nadpriemeru dvíha dielo všadeprítomná idea znovuzelenej zemegule, plnej všakovakých prerastených živočíchov, lietajúcich hadov, megaorlov a morí s množstvom veľrýb. Ako píše užívateľ whack, ide o zobrazenie krásneho prírodného raja, akejsi nádeje na zrovnoprávnenie všetkých foriem života, kde človek nie je ich pánom, ale rovnocenným spolu živočíchom.(23.4.2014)

Bohužel to není přepáleně hloupoučké a tupoučké, aby se tomu dalo od začátku do konce smát. I když velký náběh tu je. Po zániku země je standardně blbá, nezajímavá a fádní propagace značky Smith, na kterou teda fakt nejsem zvědavej a která mě nijak emocionálně nerozechvívá. Z kinosálu mě to ale konstantně nevykopávalo, jako to dělal třeba Poslední vládce větru. Proto ty tři hvězdy. 50%(6.6.2013)

• whack

Zobrazenie zvierat ako zabijackých monštier je neznesiteľné. Ekoagitka typu Avatar kričí viac-menej do prázdna, aj napriek rečiam o vyhubených veľrybách, ktoré sú tu akýmsi symbolom uvedomenia si ničenia biodiverzity. Scenár jednoduchý, chlapec beží cez prales, pričom musí čeliť zúrivým opiciam, jedovatým pijaviciam a vlastne celej tej pozemskej krvilačnej faune. Jeden by aj dostal strach z lesa... zbytočné vzývanie Človeka. Na druhej strane však vidíme prekrásnu scenériu životom prekypujúcej Zeme. Zeme budúcnosti. Zeme po tom, čo sa ľudská rasa sama takmer vyhubila. Postapokalypsa?!? Takto si ja predstavujem raj!(22.6.2013)

Po né příliš kvalitním The Last Airbender, Shyamalan přichází s novým filmem After Earth, který podle reakce lidí, měla být katastrofa,no naštěstí se tak nestalo, After Earth je příjemná sci-fi ,která vizuálem připomíná Avatara a příjemně střídá Akci i Emoce a dokáže si udržet divákovou pozornost. Za mě 75%.(27.7.2013)

• Xmilden

After Earth není zase tak špatný film, ale měl jsem veliké problémy takhle nesympatickým hrdinům vůbec fandit. Příběh, který si naškrábal sám pro sebe Will Smith by mě ani tolik nevadil, ostatně není zase tolik nepříjemné sledovat sbližování otce a syna, ale to by se mělo dít trošku jiným stylem než jak nám to předložil, kdysi vynikající Shyamalan. Stále umí natočit nějakou tu zajímavou scénu, bohužel se jedná o stále řídčí úkaz v jeho filmech. Will Smith mě ve filmu hodně vadil a o mladém ani nemluvím. Toho by neměli vůbec k filmu pouštět. Zcela po zásluze je After Earth propadák. PS: toho orla mě bylo moc líto:((26.9.2013)

• Zoë Kravitz

• - Původní scénář napsal Gary Whitta na základě nápadu Willa Smitha. Poté režisér M. Night Shyamalan vymyslel několik změn a poslal ho dále hlavnímu scenáristovi Stephenu Gaghanovi. Během natáčení ještě pomáhal dolaďovat detaily Mark Boal, autor scénáře k filmům Smrt čeká všude (2008) a Zero Dark Thirty (2012). (Dr Lizal)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. května 2013 v Tokiu. (Varan)

• - Jedná se o první film, pro který byla použita digitální kamera Sony CineAlta F65, která se může chlubit 20megapixelovým CMOS čipem, který je teoreticky schopný dosáhnout rozlišení až 8k. (Illuminare)