Po zániku Země

Po zániku Zeme

After Earth

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

Rozpočet $130miliónovTržby USA $60,522,097Tržby Celosvetovo $251,499,665Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,977,468 //počet predaných kusov 272,912Tržby za predaj DVD v USA $8,534,583 //počet predaných kusov 318,413║ žiadna filmová katastrofa ako tu podaktorý píšu sa nekoná, hoci asi najviac tu zaváži a do očí bije investovaná suma do projektu, keby to stálo takých $60miliónov tak to je úplne v poriadku, lebo než o veľkolepé sci-fi ide o komornú vec sústredenú na chladný vzťah otec-syn, s celkom slušnou atmosférou a miestami zbytočne rušivými trikmi, to fakt niekedy počítačový animátory vedia pekne odbiť, lebo zvieratá ako veľký orol, levy či čo to boli až moc okato počítačové, škoda, aj keď Jaden Smith nedá nič na vrch ako hlavná postava lebo nie až tak herecky zdatný, vyzretý v danej úlohe troška psychicky labilného puberťáka, ktorý sa chce pred tatkom ukázať v dobrom svetle celkom obstojí, samozrejme vnímam ako posledné roky je tŕňom kritikov v oku Shyamalan, takže prečo automaticky film neudupať poď zem, načo tam hľadať pozitíva, nuž treba uznať že Shyamalan má svoje plusy a mínusy, lebo je citeľné že žáner fantasy a sci-fi, kde veľkú rolu hrajú triky, či akcia, je pre neho niečo nové, ide o príbehy kde nie je obratný ako pri jeho dramaticky vyšperkovaných thrilleroch s úžasnými zvratmi, kde práve tie triky hrali poväčšinou až tie posledné doplnkové husle, ja som si film užil, väčšie príbehové výkyvy čo by dej brzdili to nemá /videl v kine: 65%/ __moja recenzia(17.6.2013)

Většinou jsou postapa taková frustrující dramata, plná nukleárního spadu a mutantů. Snad kromě filmu Demolition Man je lidská společnost buď vyhubena, zoufale bojuje o každý centimetr půdy nebo hlt vody, nebo už rovnou někde pomalu chcípá u plotu. Zde svítá naděje v podobě osmiletého Beara Gryllse odněkud z Ugandy. Přes veškerý patos je to vlastně docela pěkný dobrodružný film pro starší děti, taková brána do světa velkých SF pro dospělé. Typický monomýtický příběh o cestě hrdiny, jeho zocelení a následném vítězství nad zlem, je zabalen do krásného vizuálu a tak není důvod to chápat jinak, než jak má být: survival SF s prvky postapa a soft SF. Před plnou palbou mě odradilo to, že vlastně ve filmu je hlavní zápletkou jen ta vysílačka. Nic víc. Je to jako epizoda nějakého nabušeného SF seriálu. Dál by mělo následovat něco o návratu na Zem nebo něco takového. Horší čtyři, že bylo cítit, kde všude se dalo přitlačit na Filu.(21.9.2013)

• playboxguest

Shyamalan se asi praštil do hlavy, že od roku 2010 točí jen naprosté sračky, ačkoli musím uznat že filmařsky jednotné, protože jsem u After Earth vykřikovala stejné výrazy, které mě napadaly při Posledním vládci filmového bahna. Netuším, jaký byl rozpočet, ani zjišťovat se mi to nechce, některé scény každopádně působily, ačkoli měly působit stylově a kdo ví jak hi-tech, jako by se natáčely v papundeklových kulisách. Navíc jde asi o první film s Willem Smithem, v němž mi byl Will Smith asi tak sympatický jako chřipka při zkouškovém období, blivno mi z něj bylo. Příběh nekomentuju, stejně jako v předchozím případě, tam žádný není a náznaky toho, co by tam být mělo, nedávají vesměs žádný smysl. Jediné, co jakž takž ušlo, tak snad záběry na zemskou faunu, ale co si budeme povídat, je viditelně digitální a jiní borci totéž dokáží natočit stejně dobře, né-li lépe, dokonce se skutečným zvířectvem - viz. minisérie Afrika. 30%(1.10.2013)

// Distribútor: Sony / Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,401 // Otvárací Víkend v USA: $27,520,040 // Keď môže každý druhý hodnotiť jednou a dvomi hviezdami, prečo by som ja nemohol piatimi?(4.9.2013)

• StarsFan

Jaden Smith nasadí v úvodu filmu zarputilý pohled, při kterém má na čele víc vrásek než jeho otec, a neshodí ho do závěrečných titulků, zatímco Will Smith se stejnou vytrvalostí prezentuje výraz "umírám a trpím". Ke své obrovské smůle není After Earth tak blbé, aby bylo zábavné; je jen nudné, nezajímavé a neoriginální. Po dlouhé době film, během jehož sledování jsem v kině ubíjela nudu počítáním žárovek na stropě, hledáním všech nouzových východů a sledováním času na hodinkách.(12.6.2013)

• Jaden Smith