Po zániku Země

After Earth

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

• Botič

I don´t want to live on this planet anymore! Will Smith a Jaden Smith si asi chtěli udělat pěkné vzpomínky, tak přijali role v novém filmu M. Night Shyamalana. Něco tak vyprázdněného, tupého a ještě ke všemu ekologického tady nebylo už hodně dlouho. To, co zvládl odvyprávět Zack Snyder ve 300 během jedné, pár minut trvající, scéně, k tomu potřebuje Shyamalan celý film? Neskutečná a trpělivost stojící záležitost. To, že M. Night Shyamalan nenatočil už víc jak devět let žádný pořádný film překvapením není, mnohem smutnější na tom všem je fakt, že Will Smith si už víc jak pět let nezahrál v ničem pořádném.(21.9.2013)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $60,522,097Tržby Celosvetovo $251,499,665Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,977,468 //počet predaných kusov 272,912Tržby za predaj DVD v USA $8,534,583 //počet predaných kusov 318,413║ žiadna filmová katastrofa ako tu podaktorý píšu sa nekoná, hoci asi najviac tu zaváži a do očí bije investovaná suma do projektu, keby to stálo takých $60miliónov tak to je úplne v poriadku, lebo než o veľkolepé sci-fi ide o komornú vec sústredenú na chladný vzťah otec-syn, s celkom slušnou atmosférou a miestami zbytočne rušivými trikmi, to fakt niekedy počítačový animátory vedia pekne odbiť, lebo zvieratá ako veľký orol, levy či čo to boli až moc okato počítačové, škoda, aj keď Jaden Smith nedá nič na vrch ako hlavná postava lebo nie až tak herecky zdatný, vyzretý v danej úlohe troška psychicky labilného puberťáka, ktorý sa chce pred tatkom ukázať v dobrom svetle celkom obstojí, samozrejme vnímam ako posledné roky je tŕňom kritikov v oku Shyamalan, takže prečo automaticky film neudupať poď zem, načo tam hľadať pozitíva, nuž treba uznať že Shyamalan má svoje plusy a mínusy, lebo je citeľné že žáner fantasy a sci-fi, kde veľkú rolu hrajú triky, či akcia, je pre neho niečo nové, ide o príbehy kde nie je obratný ako pri jeho dramaticky vyšperkovaných thrilleroch s úžasnými zvratmi, kde práve tie triky hrali poväčšinou až tie posledné doplnkové husle, ja som si film užil, väčšie príbehové výkyvy čo by dej brzdili to nemá /videl v kine: 65%/ __moja recenzia(17.6.2013)

V těžkých chvílích zní dopointované monology, neznámá stvoření se objevují nasnímaná v nezvyklých úhlech a rodinné hodnoty přebíjejí svými trumfy všechno kolem. After Earth je tak i přes svou mírnou strohost nakonec čistá Shyovina a dost mě mrzí, že Night už asi nedostane šanci vyškrábat se z nepochopitelné škatulky podceňovaného tvůrce. Já bych totiž nebýt několika tvrdších základních lekcí pravidel přírody šel v téhle cestě za záchranou až na nejvyšší stupínek. 85% a moje velké přání, aby ta šance ještě alespoň jednou přišla.(21.9.2013)

• POMO

Film začne slibně. Disponuje zajímavou sci-fi vizí, krásnými vizuály a námět sblížení otce se synem, který zároveň prochází sebeuvědoměním, má velký bijákový potenciál. Výsledek je ale přes příjemné kouzlo dobrodružna příběhově mdlý a emocionálně i myšlenkově naprosto míjí zamýšlený cíl. Takové to, když víte co máte coby divák jakože prožívat, ale pro svou naivitu a nedotaženost vás to absolutně obchází. Do velké míry za to skutečně může Jaden Smith, nebo možná jeho režijní vedení Shyamalanem.(15.5.2019)

• Douglas

Co se Shyamalanovým filmům nedá upřít, je určitá vychýlenost z dobových norem – nikdy zcela neodpovídají tomu, jak se v tom kterém období a v té které kinematografii obvykle vyprávějí a stylisticky pojímají žánrové příběhy. A jeho nejnovější dobrodružná science fiction Po zániku Země vlastně není výjimkou, byť to žel opět není dobrý film. V čem není výjimkou z výše uvedeného tvrzení a proč to není dobrý film, popisuji na Douglasových poznámkách.(16.6.2013)

• Jaden Smith