Po zániku Země

Po zániku Zeme

After Earth

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

After Earth má nevýhodu v podstatě jedinou. Že je v rámci žánru "post apo" relativně patetický a notně předvídatelný. To ho sráží někam k průměru. Jinak je to po všech směrech solidní podívaná, dokonce ani herecky mi to nepřišlo nijak šílené. Samozřejmě tatínek lepší synáčka, ale to se ani jinak nečekalo. Vizuálně velmi přitažlivé, výprava dost zajímavá/atypická a kupodivu to je dost často i docela strhující snímek. Shyamalan dodržel to co vždycky. Bez ohledu na kvalitu všech klíčových aspektů, originální je pokaždé.(28.10.2013)

V těžkých chvílích zní dopointované monology, neznámá stvoření se objevují nasnímaná v nezvyklých úhlech a rodinné hodnoty přebíjejí svými trumfy všechno kolem. After Earth je tak i přes svou mírnou strohost nakonec čistá Shyovina a dost mě mrzí, že Night už asi nedostane šanci vyškrábat se z nepochopitelné škatulky podceňovaného tvůrce. Já bych totiž nebýt několika tvrdších základních lekcí pravidel přírody šel v téhle cestě za záchranou až na nejvyšší stupínek. 85% a moje velké přání, aby ta šance ještě alespoň jednou přišla.(21.9.2013)

• HoneyBunny

Devadesátiminutová reklama na syna Willa Smithe. Smůla je, že malý Jaden nejenže neumí hrát, ale do charismatu svého sympatického taťky má sakra, ale sakra hodně daleko. Tenhle film mě neurazil, ale je veskrze průměrný a předvídatelný. A navíc - proč bylo nutné tak jednoduchou báchorku zasazovat do futuristického (postapokalyptického) světa? Stejně tak mohl Jaden pobíhat po současných kanadských lesích - třeba. Tenhle film není až tak fail Shyamalana režiséra, ale scénáře, na kterém se mimo jiné také podílel. Myslím, že je něco špatně, když jediný, koho je vám ve filmu líto, je obří zabijácký CGI orel...(20.6.2013)

No když se do něčeho pustí Will Smith, tak to už musí být něco, ale musím říct, že tohle byla opravdu jen taková jednohubka. Všechno je sice dokonale udělané, ale chyběl tomu nějaký ten spád, který by cestu za záchranou poněkud oživil. Toho oživení jsem se nedočkal, přesto se z toho dokázal udělat celkem dobrý film, ale pro příště bych ještě přidal něco navíc.(20.10.2013)

Shyamalan nie a nie opäť preraziť. Toto sci-fi malo potenciál, ale príbeh s ktorým režisér prišiel zďaleka nevyužil návrat človeka na zem. Myšlienka sama o sebe výborná, ale u tohto režiséra sme boli vždy zvyknutí na prepracované scenáre s nejakou pointou alebo minimálne dobrým záverom. Tu ostal úplne pri zemi a všetko nechal na dvojicu Smithovcov. Tí sa snažia, ale flasbacky tomu nepomáhajú a dej je predvídateľný ako v rozprávke pre malé deti. Filmy o prírode mám obzvlášť v obľube, ale tu sa nič výnimočné nedeje. Vzhľadom na meno režiséra je to dosť úbohý priemer, ktorý v závere dokázal ešte zhovadiť trápnym salutovaním. Film skôr pre deti do 12 rokov. Slabé tri hviezdy. 50%.(8.2.2016)

• Jaden Smith

• - Jedná se první film M. Nighta Shyamalana, ke kterému si sám nenapsal scénář. (Nivenx)

• - Pracovným označením filmu bol názov 1000 A.E. (MikaelSVK)

• - Will Smith chcel s režisérom M. Night Shyamalanom pracovať už dlhšiu dobu, no nedarilo sa nájsť vhodný projekt. Preto osobne najal Shyamalana, aby režíroval After Earth. (S3MIR)