Finanční krize

Chad Beck

Alex Heffes

Audrey Marrs

Adam Bolt, Chad Beck

Veľké ryby požierajú malé alebo.... ako skupina jednotlivých gigantov ovláda svetový finančný trh. Vynikajúci dokument, ktorý metódou analýzy obzrejmí príčiny globálnej krízy a zároveň je prekvapivo zrozumiteľný a najmä objektívny v otázkach americkej vlády či finančných žralokov z Wall Street. Nie som ekonomický expert, no vďaka za takéto dokumenty, ktoré ma dokážu bez problémov ponoriť do vážnych problémov svetového charakteru.(25.11.2011)

Odborný a komplexní dokument, který objasňuje příčiny vzniku finanční krize v USA, podložený spoustou grafů, názory ekonomů a někdy až neuvěřitelnými výpověďmi lidí, kteří byli do celé téhle pyramidové finanční hry více či méně zapleteni. Opravdu nemám slov. Zapomeňte na levičáckého Moorea, dokumentům teď vládne Ferguson. Lidem zajímajících se o ekonomiku a politiku doporučuju bez váhání, ostatní se partně budou ztrácet v ekonomických pojmech. 90%(10.4.2011)

To je hnus velebnosti. Velmi podrobný dokument, který popisuje, co vedlo k finační krizi a kdo v tom měl prsty. Celou dobu jsem jen musela kroutit hlavou, jaký bordel v Americe(ale i všude jinde) panuje. Stačí vám pár tisíc lobbistů a schválí vám pomalu jakýkoliv zákon chcete. Ruka ruku myje. Nikoho absolutně nezajímaly následky, hlavně že si každý nahrabal. Přivedli jste ke krachu obrovskou finanční společnosti a ještě jste za to dostali odměnu, samozřejmě z peněz daňových poplatníků. A tihle lidé teď sedí ve vedoucích funkcích vládních finančních úřadů Obamovy vlády. Žádné změny, žádné opatření ani zákony... jede se vesele dál.(5.3.2011)

! Ak ste film ešte nevideli, nasledujúce riadky radšej preskočte ! :-) Je neuveriteľné, kam až siaha ľudská chamtivosť a nezodpovednosť. ,, ... nestačila im jedna, museli mať sedem majestátnych víl a luxusný apartmán v centre NY ... Sedem tryskáčov, vrátane Boeingu 747, a moment ešte helikoptéra... Nezdá sa Vám to príliš ? ... Ehmm... " Prečo by mal jeden z tých "vyvolených" zarobiť na ročných prémiách viac, ako poctivý remeselník / robotník za celý život ? ... Najsmutnejšie na to všetkom je, že zodpovední ostali nepotrestaní, ba čo viac, úhlavný sympatizant "regulácie" B. Obama, si ich vzal pod svoje ochranné krídla. Stačilo len... ,, .... už sa to nebude opakovať, poučili sme sa, avšak viete, že naše znalosti a skúsenosti sú pre Vás nenahraditeľné. " a mávnutím ruky sú dosadení do čelných pozícií finančného trhu. Odznela tu nejedna krásna myšlienka, ako napríklad táto: ,, Prečo by ma finančný inžinier zarábať štvor až stonásobok toho, čo zarobí "obyčajný" inžinier, veď v skutočnosti ani inžinierom nie je ?!? Ozajstný inžinier predsa buduje mosty, ktoré nás spájajú, zatiaľ čo ten druhý buduje sny, nebezpečné sny, ktoré sa môžu veľmi rýchlo a jednoducho zmeniť v nočnú moru, na ktorú, bohužiaľ, doplatíme všetci." Btw narrated by Matt Damon... Great choice ! :-)(1.4.2011)

GLOBÁLNÍ EKONOMICKÁ KRIZE V ROCE 2008 PŘIPRAVILA DESÍTKY MILIONŮ LIDÍ O JEJICH ÚSPORY, PRÁCI A DOMOVY. TAKHLE SE TO STALO..... /// Tomu se říká zapracovat na informacích. Ten typ dokumentu, kdy si hodně často řeknete ,,TY VOLE“ a litujete, že jste měli ve třetí třídě dvojku z matiky. Jednoduše, polopatisticky vysvětleno, proč jste přišli o práci, proč vám vzali několik procent z platu, co je CDO, nebo proč se váš soused oběsil (ten co neměl rakovinu). A KDO VŠECHNO DRŽEL ČERNÝHO PETRA a komu nakonec zůstal!? Informace, až se člověk musí smát, jak to ty kurvy měli promakaný. Podřadný úvěrování, rizikové bankovní informace, spousta jmen a věci, po kterých se nějaký aféře bezejmenýho Bárty a ABL můžeme jen zasmát. Chcete znát viníky? Jsou tady (ale nikdo z nich se nechtěl ve filmu k ničemu vyjádřit)!!! PROMIŇTE, MY JSME TO TAK NEMYSLELI. MY UŽ TO NEUDĚLÁME. VĚŘTE NÁM..... Ty vole, to jsou kurvy!!!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám banku a nevím, jak to bude vypadat, když spolu půjdem do konkurzu. 2.) Zajímá mě, jaký měli platy finanční podnikatelé zodpovědní za krizi. 3.) Zjistím, jak byli potrestáni lidé, kteří zničili své firmy (a mě). /// PŘÍBĚH *****(13.4.2011)