poster

Finanční krize

 • USA

  Inside Job

 • Slovensko

  Zo zákulisia krízy

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Inside Job

Dokumentární

USA, 2010, 120 min

Hudba:

Alex Heffes
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  ****

  Veľké ryby požierajú malé alebo.... ako skupina jednotlivých gigantov ovláda svetový finančný trh. Vynikajúci dokument, ktorý metódou analýzy obzrejmí príčiny globálnej krízy a zároveň je prekvapivo zrozumiteľný a najmä objektívny v otázkach americkej vlády či finančných žralokov z Wall Street. Nie som ekonomický expert, no vďaka za takéto dokumenty, ktoré ma dokážu bez problémov ponoriť do vážnych problémov svetového charakteru.(25.11.2011)

 • maverick10
  ****

  V podstate nic noveho pod sluncem. Jen konstatovani, ze svetu vladnou financni korporace, rizene majetkuchtivymi lidmi, kteri i kdyz maji letadlo, chteji dalsi tri. Naivni dobra vule chtit pomoci druhym je az na tretim-ctvrtem miste. Je to asi lidska prirozenost, i ten nejchudsi, nebo nejvzdelanejsi ci nejinteligentnejsi clovek, kdyz se dostane k moci prevladne prirozenost hrabat majetek!!! Je to hnus, nespravedlnost, ale i kazdodenni realita! Protoze jenom svine se muze dostat nahoru, kdyz clovek mysli na druhe a nejen na sebe nahoru to nedotahne, proto svet ridi jen svine!!!!(24.5.2011)

 • jojinecko
  ****

  Dokument, ktorý má z môjho laického neekonomického pohľadu veľkú hodnotu a zmysel. Nebudem sa tváriť, že som porozumel každému slovu a vysvetleniu, ale ten komplexný "big picture" pohľad som pochytil a ako divák som bol nadšený formou, ako triezvo uvažujúci človek naopak nepotešený obsahom dokumentu. Som rád, že Ferguson sa k veci nepostavil ako M. Moore, ale dal si tú námahu ísť viac do hĺbky, osloviť osobnosti, ktoré majú v ekonomickom svete (nielen v ňom) svoj status a moc. Tým pádom je celková hodnota dokumentu vyššia, jeho výpovedná sila účinnejšia a jeho efekt "nepotešiteľnejší".(24.5.2011)

 • teutates
  ***

  Toš kurňa každý věděl co se tady děje? Jeeen jaaa neeee!? Jsem rozhorčený, heeej ale úplně, nasraný na celý svět... kde je ten meteor ať smete ty vyděrače a kradoše ze Země. Racionální řešeni pro neracionální vyděrače ze zákulisí jaaako. Dost utlačování... Zleteli orly z Tatry, tiahnu na podolia, ponad vysoké hory, ponad rovné polia, preleteli cez Dunaj, cez tú šíru vodu, sadli tam za pomedzím XY rodu. Teraz dlho bla, bla, bla... a Hynú i naši, hynú, ale sťa víťazi! Žiadna rana zvuk bôľu z úst im nevyrazí, vďačne lejú vernú krv po osudnom poli: oj, veď padnúť za národ - oj, veď to nebolí! 7/10(11.4.2011)

 • Slasher
  ****

  Dobrá dokumentace příčin globální ekonomické krize. Pro mě to žádné velké neznámo nebylo, ale myslím, že i absolutní laik zde (při spoustě pozornosti) může pobrat pojmy typu CDO, může nahlédnout do jinak totálně neprůhledného světa finančních ochcávek s centrem na Wall Street, může získat alespoň povrchní představu o tom, co se posralo. Spíš než nějakou kravaťáckou špínu viním fiasko celého systému. Ale jelikož i nadále celá situace zůstává výrazněji nezměněnou a k nějaké významnější regulaci nedochází, všechny tyhle věci je pro běžného smrtelníka snad i lepší vůbec nevědět… V budoucnu nám bude veselo;)(24.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace