Dámičky v sekáči

Zbohom, Prada

Romantický / Komedie / Drama

Mexiko / USA, 2011, 107 min

• rikitiki

Romány Jane Austenové jsou převážně střety charakterů, takže fungují dodnes a klidně i přenesené do současnosti. Ale tohle byl špatný pokus. Uznávám snahu nenatočit úplnou červenou knihovnu, ale nakonec to v ní víceméně skončilo. Zlé a nepříjemné postavy z románu Rozum a cit se v tomhle filmu proměnily v karikatury a ty dobré zase ztratily jakoukoliv plastičnost. K tomu ještě snímku ublížily některé zmatené dialogy. P. S. Obvykle je mi to jedno, ale tady český překladatel vymyslel opravdu příšerný název. /5. 5. 12./(5.5.2012)

Čekala jsem absolutní šílenost a dočkala jsem se velkého překvapení v podobě sice velmi předvídatelného, ale milého a hlavně svěžího filmu, u kterého jsem si parádně odpočinula a vyčistila si hlavu. Příběh je jednoduchoučký a je stvořen ze stokrát provařených ingrediencí, ale to mu vůbec v ničem nebrání. Jen toho samoopalovacího krému u holek mohli opravdu použít méně. Chvílemi byli až žluté místo hnědé a vypadaly tak nějak nenormálně. To je taky jediná vada na kráse tohoto filmu.(13.6.2011)

• lopata555

Pamätám si jedno ráno, bol to ešte za mojich študentských čias a mali sme zrovna prax. Všetci pripravení na to čo nám opäť raz dajú robiť. Dostali sme sa úlohu založiť parenisko a teda aj šlapať hnoj ! :D A vtedy to prišlo ! Hneď sa ozvala jedna spolužiačka z mesta, že odmieta také dačo robiť, že nie je na to oblečená, šak prečo by aj bola, na prax sa treba krásne čisto obliecť :D ... no a pri pozeraní toho filmu som mal presne ten istý pocit, ta blonďavá nána na začiatku hneď zaperlila "Už žádný nákupy. Žádná proteinová dieta. Chudý lidi jí karbohydráty." ! Tak to býva keď bárz aké hovno má bohatého otecka ... Film si asi počas celej doby drží stabilné 2* lenže ten záver to tak neskutočne posral že mi je ešte stále nevoľno ...(28.1.2014)

• Jara.Cimrman.jr

"V té matraci jsou roztoči. - Aspoň nebudeš spát sama." Co by se stalo, kdyby mi exekutoři zabavili sbírku Lotusů, chaloupku na Floridě a jachtu na Riviéře? Asi nic. Prostě bych se probudil a všechno by bylo při starém. Jenže Nora a Mary si skutečně žily na vysoké noze, která se pod nimi podlomila a ony se probudily z amerického snu do mexické reality. Jsem si jistý, že takové téma by šlo zpracovat mnohem vtipněji, ale několik zábavných situací jsem zaznamenal a vztahové peripetie také celkem ušly. Jenže Rodrigo, Bruno, Gabriel, Carmina, Juanito, Rosita a spol. mi poměrně nepříjemným způsobem připomněli, že tohle má s telenovelou společného víc, než bych potřeboval.(12.1.2016)

Vzhledem k žánru (a plakátu) asi nejspíš uvidíte vše, co se dá všeobecně očekávat. Jde o ochutnávku "mexické" části L. A., ale tentokrát bez zlodějů, vrahů a akčních honiček. Jen bych opakoval, co jsem napsal jinde - pokud vám nevadí jednoduchý děj a očekáváte to, co žánr nabízí, tak by vás film neměl ničím zklamat. Jako byste smrskli 250 dílů telenovely do 100 minut.(17.4.2011)

• - Když se dívky stěhují ze svého domu, služka dává hlavní hrdince truhlu jejich otce, a přitom hlavní hrdinka ještě drží v pravé ruce nástěnku. Ihned následuje záběr z dálky, kde ale hlavní hrdinka žádnou nástěnku v pravé ruce nedrží. (Dlee)