poster

Korunní svědek

 • Velká Británie

  Tiger Bay

 • Slovensko

  Korunný svedok

 • USA

  Tiger Bay

Krimi

Velká Británie, 1959, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *****

  Základní a zároveň jedinou chybou je, že hlavní hrdina je zároveň padouch, a dokázali byste nemít Horsta rádi? Hayley Mills ještě rok před obdobím, v němž jsem jí označil za ošklivé káčátko, co se později změnilo v krásnou labuť. Atmosféra by se místy dala krájet, snad bych jen ubral vyděšených Horstových očí. Funguje hudba, prominout se dají i zbytečné (zřejmě dotáčené) polodetaily ve scéně, kdy Bruno odchází z louky. Skvělý je barrandovský dabing v čele s nepoznatelným Martinem Stropnickým, ještě "před Dejnovskou" Janou Páleníčkovou a velmi výraznými Brzobohatým a Rösnerem. Málo černobílých britských filmů dokázalo v místním žebříčku takhle uspět. Jenom nevím, proč v britských titulcích je němčina označována za polštinu a z Any udělali Polku. Možná bylo 14 let od konce války málo na to, aby její postava jen na základě národní příslušnosti nebyla označována jako příliš záporná.(17.1.2015)

 • vitekpe
  ***

  Hodne podobne filmu Hunted z roku 1952 s Bogardem, ale ten mi prisel podstatne lepsi. Tohle neni uplne spatne, ale pro me uz okoukane tema...Film mi taky prisel dost "dlouhy". A jeste ke vsemu Hayley neni zrovna typ decka, ktere by si ziskalo moje sympatie. Na zacatku jsem si ani nebyl jistej, jestli to neni kluk... :-) Pro me lepsi prumer. 3+(24.4.2014)

 • YURAyura
  ****

  Na tento film si pamatuju, ze me od nej nasi vyhnali, pry neni pro decka... takze po letech... 7/10 Horst je stale super i jako polsky namornik a mala Millsova je tez vyborna - na ni to cele stoji a pada, ale cely pribeh je pomerne zajimavy a uz mi nejak doslo, proc nasi nechteli abych se na to dival... Napinak jak ma byt do posledniho zaberu a divak se musi porad rozhodovat komu bude fandit.(28.6.2008)

 • Casull
  *****

  Tenhle film jsem videl ve filmovem klubu pred vice jak 20 lety, takze uz hodnoceni nebude muzna uplne objektivni. Kazdopadne je to jedna z detektivek, na ktere se opravdu neda zapomenout. Je to pribeh polskeho namornika Korchinskeho, ktery se vrati po delsi plavbe do Anglie. Jde hned navstivit svoji holku, na kterou se celou dobu tesiil. V navalu zarlivosti ji zabije, nanestesti ho pri tom vidi dvanactilety kluk. Korchinsky potrebuje najit lod a s tou odplout urychlene z Anglie pryc. Musi vsak zmast policii, ktera pripad vysetruje a drzet stranou kluka, ktery ho muze usvedcit. A prave vztah vrah - maly svedek se tahne celym pribehem a pomalu prerusta z celkem ucelove snahy vyhnout se obvineni az po skutecne pratelstvi, kteremu Korchinsky nakonec vse obetuje.(23.1.2013)

 • Bradley
  ****

  V originále se postava Horsta Buchholze jmenuje Bronislav Korchinski a je to Polák. V české dabingové verzi se jmenuje Bruno Heinz Korchinski a je to Němec. V původním znění v hádce před vraždou křičí na Anye "Ty kurwa", zatímco v české verzi "Du hure". Za komárů bylo pro schvalovatele filmů ze zahraničí zřejmě přijatelnější, když vraždil Němec, a ne Polák. Jinak film sám o sobě je hodně zdařilé dílko, které stojí za shlédnutí.(24.2.2020)