Láska a nedůvěra

Love & Distrust

Drama / Romantický / Povídkový

Velká Británie, 2010, 94 min

• Paranoir

Jeden film, ktory je zlozeny z 5 malych pribehov o laske. Tomuto vsak nepomohlo ani hviezde osadenstvo dokonca ani Robert Patizón :), ktory mal prilakat mlade osadentvo divakov. Jedina poviedka ktora sa stala za to bola s Jamesom Francom . Robert Downey s Jamesom Cameronom milo ku koncu prekvapili. Za toto im davam ufff 2* s privretymi ocami.(12.9.2011)

• Blazin

Jak je psáno, tak se film skládá z 5 povídek, dovolil bych si ohodnotit každou povídku zvláš't. První povídka s Robertem Pattinsonem stejně jako druhá se Samem Worthingtonem je nuda, je to o ničem, takže odpad. Poslední povídka mimojiné s Robertem Downey jr. a Jamesem Cameronem je totální zmatek a guláš, tudíž zase o ničem a tudíž zase odpad. Čtvrtá povídka s Amy Adams je o něco málo lepší, je to jeden pracovní den ze života servírky, trochu ulítlý a divný a s dost šáhlým koncem, no to bych viděl tak na jednu hvězdu. Jediná opravdu dobrá povídka je ta přesně uprostřed s Jamesem Francem, setkání manažera s dívkou s nahnutým osudem byl velice zajímavý, tudíž za 4 hvězdy. Celkově dávám jednu hvězdu, ale nechápu co se těmito povídkami pohromadě snažil někdo říct ???(19.9.2013)

• kristynca

Čím víc pruhů, tím víc adidas... to je ale obsazeníčko, co? Jde o soubor pěti krátkometrážních filmů, proto když napíšu, že se tam polovina z nich jen mihla, tak to vcelku přesně vyjádří tu časovou jednotku :-). Navíc každý z těch filmů byl natočen v jiném roce a název "Love & Distrust" je kravina, která jen rádoby spojuje neslučitelné. No nic, takhle se dělá business... Jediné co stojí za zmínku je "Grasshopper" s Jamesem Francem, jinak je to bída.(24.6.2011)

• Johanita

Tak to byla pořádná slátanina! A kde je to romantický? (1) The Summer House - nuda bez nápadu a bez konce. Herci zcela splynuli s pozadím, stejně jako "děj" povídky. (2) Blue Poles - takové nijaké, prvoplánové... Achich ouvej. (3) Grasshopper - drsné, docela zajímavé. Možná až příliš šokující. A taky nechápu, kde je ten "mladík, co se schovává za počítačové komunikace..." Eh? (4) Pennies - na chvíli jsem tam viděla Jima Jarmusze, a za pár minut se to proměnilo v bláznivý rádoby vtipný úlet. Tahle byla asi nejhorší! (5) Auto Motives - po těch prvních čtyřech už jsem ani neměla chuť to dokoukat a musela jsem se pořádně přemáhat. No nakonec tahle nebyla tak hrozná a vysloužila této hrůze jednu hvězdičku ("Hey, think about me for Spider-man!" hehe :-) ) Jo, a nejhorší je ta znělka mezi jednotlivými povídkami ve stylu "Věřte-nevěřte".(23.2.2015)

Předně se musím přiznat, že nevím, jestli se tohle dá vůbec nazývat filmem. Je to spíše jakási koláž skládající se z pěti krátkometrážních filmů, které navíc nebyly natočeny pro účely tohoto filmu, což naznačuje především fakt, že každý z těch jednotlivých příběhů byl natočen v jiném roce. Někoho prostě napadlo vzít pět krátkých filmů, v nichž se objevili v současnosti velice slavní a známí herci, a vydělat na tom. To je podle mě celý smysl vzniku tohoto filmu - nefilmu. Pokud se mám vyjádřit k jednotlivým příběhům, tak první (Robert Pattinson) a druhý (Sam Worthington) příběh jsou jednoznačně odpady. Nepochopil jsem, co tím chtěli tvůrci těchto filmů říci, nudil jsem se při tom a nechápal jsem, o co tam vůbec jde, takže to se opravdu nepovedlo. Třetí (James Franco) a čtvrtý (Amy Adams) film, to už bylo o něčem naprosto jiném. Třetí příběh mě naprosto dostal, a přitom nemá žádný výjimečný děj, chlapík v obleku ztratí ve vlaku mobil, který nalezne zajímavá (a mně velmi sympatická) dívka. Jednoduchý, a přesto poutavý příběh, kterému bych udělil pět hvězd. A stejné hodnocení si ode mne vysloužil i čtvrtý příběh mapující jeden den v jedné (ne)obyčejné restauraci a jeden den v životě zdejší hodně pěkné servírky. A zbývá už jen pátý příběh, který má jeden velký nedostatek. Režisér totiž do tohoto krátkého filmu vecpal ještě dalších několik krátkých filmů, takže můžeme sledovat dva mladíky (jednoho z nich hraje Robert Downey Jr.), kteří se starají o dům Jamese Camerona (jenž si zde zahrál sám sebe), dále zoufalou postarší bohatou ženu toužící po lásce, potom nějaké dvě zpěvačky, které zjistí, že jejich vystoupení bylo zrušeno, a potom také chlapíka, který se zoufale snaží o to, aby některá z kolem procházejících žen nastoupila do jeho auta. Takže mnoho minifilmů v jednom krátkometrážním filmu, přičemž nedostatek je především v tom, že většina těch příběhů nebyla zakončena. Nápad to byl dobrý, ale chtělo to dotáhnout do konce, proto hodnotím tenhle příběh třema hvězdama. Když to zprůměruju, tak tu máme dva odpady, dvě pětihvězdy a jednou tři hvězdy, takže celkově mi pro tuto koláž pěti filmů vychází tříhvězdičkové hodnocení, které tímto uděluji.(9.10.2010)