Dramatický príbeh z prostredia veľkej fabriky na výrobu motocyklov a šesťdennej motocyklovej súťaže. (oficiální text distributora)

Scott67

Jsem velký fanda československých motocyklů. Jenom za ty je ta jedna hvězdička. Jinak je film neskutečná slátanina. Nemluvě o angažovanosti a brigádě soc prc při vývoji nového soutěžního motocyklu. Celá šestidenní se má odehrávat zřejmě na ostrově Man (jela se zde skutečně v letech 71 a 75) Příšerný pokus o interiér baru v severním Irsku nevyšel. Vypadá to spíš jako béčkový hotel v Bánské Bystrici. Samotný závod je natočen bídně. Čepek se zde objevuje na třech různých motocyklech. Trať kdesi na hřebeni drolící se hory. Slečna, co spala se všemi závodníky a její havárie a motání se na trati, nebo její blízkosti na motocyklu a bez přílby. Korunu všemu nasadili irští černí jezdci na dvou fechtlích, nebo Ital, a jeho černý servis, odhalený slečnami a bez rozhodčích. Tentýž jezdec pak mlátí kamenem do špatné kapitalistické motorky. Zkrátka pokus o zachycení atmosféry slavného závodu enduro naprosto propadl. Ani ten největší pitomec to nemůže zbaštit a to ani v době vzniku ani s odstupem času. ()

retroslovak

Pre mňa absolútne nezaujímavý film, dej, neviem proste nemastné neslané, úplne o ničom. Sem tam po rusky, sem tam po anglicky, neviem proste, dal som dve hviezdy jedine za to, že to bolo v exteriéroch a druhá hviezda hádam za farbu a za to, že sa herci snažili. Navyše filmy zo športového prostredia, alebo motorkárskeho idú úplne mimo mňa no....bieda. ()

PatoP

Pre mňa zaujímavý film z netradičného prostredia motocyklového športu. Je pravdou, že sú tu dosť prehnané politicko-agitačné dialógy, kvôli ktorým som musel jednu hviezdu odobrať, no celkovo sa mi toto už dávno zabudnuté televízne dielo páčilo zasadením do surového exteriérového prostredia a svojou témou, ktorá je hlavne nám chlapom blízka. ()

anderson

Motocyklový šport ma nikdy v živote nezaujímal, hoci peknou mašinkou by som rozhodne nepohrdol. :-) Môj záujem neprebudila ani táto agitka v ktorej sa súdruhovia snažili demonštrovať, že aj v medzinárodnej motocyklovej konkurencii sú schopní obstáť. Príšerné "angažované" dialógy žiaľ zabili aj poslednú štipku remeselne dobre odvedenej práce. Jediným oceneniahodným bodom tak zostala účasť jednej z našich najkrajších a najsympatickejších herečiek ANNY MAĽOVEJ. Dodnes nechápem, prečo z nej nie je minimálne taká hviezda ako zo Zdenky. (14.10.2010) ()

Autogram

Vôňa benzínu a blato motokrosového športu a pár pekných dievčat dobrý film neurobí. Hlavne keď je zápletka slabá a utopí sa v myšlienkach socialistickej práce. No a dabing Čepka použitím Dočolomanského hlasu ma úplne iritoval. Buď mohol hovoriť po česky alebo tam mal hrať rovno Dočolomanský, na rolu by sa veľmi hodil. ()