Dvaadvacetiletá Adele, které se v životě lepí smůla na paty stejně jako muži se sklony k násilí, uvažuje na kraji mostu v Paříži nad sebevraždou. Náhle k ní přistoupí, z ničeho nic, neznámý muž jménem Gabor. Mladík však má postranní motiv – živí se jako profesionální vrhač nožů a hledá někoho, kdo by byl ochotný být jeho cílem. Gabor má za to, že by Adele byla pro to jako stvořená, a tak jí nabídne práci. Ona odmítne a skočí. Gabor ale skočí za ní a brzy jsou ti dva na společné cestě do Monaka, kde se její život dramaticky změní a pro jednou ji v životě navštíví štěstí – nejen, že coby Gaborův terč zůstane bez úhony, i když vrhá nože se zavázanýma očima, navíc vyhraje v ruletě malé jmění. Jenže jak dlouho s nimi štěstí zůstane? (oficiální text distributora)

Pedross800

Vive la magie de la France.......La beauté envoutante! Občas člověk zažije magické okamžiky, kdy vše do sebe krásně zapadne...... a já jeden takový právě zažil. Atmosférický film plný nádherných obrazů a dialogů. Chemie.....hmatatelná, čirá chemie mezi uhrančivým vrhačem Danielem Auteuil a až snově kouzelnou Vanessou Paradis mě omámila jako snad nic dosud a jako ve snu a se zatajeným dechem jsem sledoval vrcholnou scénu filmu, kterou zde podrobně popisuje Enšpígl....přímo jsem cítil to jejich vzrušení a napětí.....tohle je filmová nirvána, snad nejde zažít něco víc....absolutní splynutí.....v jednu chvíli jsem se přistihl, že přestávám sledovat titulky..... forma sdělení byla důležitější než její obsah....tento film je pravý klenot...uhrančivý, smyslný, magický........VIVE LA FRANCE :-) ()

Danikaa

Krásny zážitok. Nestáva sa mi často, aby som po dopozeraní filmu mala chuť pustiť si ho opäť od začiatku. Vanesu si pamätám hlavne ako mladučkú speváčku a že je ešte lepšia herečka, potvrdila aj v tomto filme. Adele v jej podaní bola úžasná. Gabor 40-ročný vrhač nožov, ktorý už nemá takú pevnú ruku ako za mlada, sa do nej zaľúbi na prvý pohľad. Potreboval inšpiráciu tohto typu, lásku ktorú na predstavení nemôže a nechce zabiť. Daniel Auteuil nie je krásavec, ale v tejto úlohe milujúceho umelca je absolútne perfektný, naozaj s veľkou charizmou. Atmosféra filmu, dej, hudba, hlavní predstavitelia, nemám za čo ubrať hviezdu. Prajem si len jedno, vidieť to na veľkom plátne a s kvalitným zvukom. ()

vitekpe

...tak na druhy pokus pridavam o hvezdu vic. 3 je proste malo, protoze ta Vanesse je fakt vyborna...a tu "Who Will Take My Dreams Away?" tam taky trefili presne. Ocekavane kvalitni francouzsky art. 4+ ()

MaaaR@

Tohle je učebnicový příklad filmu s neskutečně silnou a elektrizující atmosférou, podanou neuvěřitelně uvěřitelnými hereckými výkony :). ()

22matelko

Zaujmavý film. Dost ma to bavilo. Najskor som si ho pozrel bez tituliek po francuzsky a potom z titulkami. Ale poviem vam ze aj bez titulkov aj ked neviete po francuzsky aj tak rozumiete o com sa rozpravaju. To len ukazuje skvele herecke výkony hlavných postám hlavne okúzlujúcej Vanesse Paradis. ()

Matt Raider

Francouzská romance mezi dvěma zatracenýma. Pro mě fantastický Daniel Auteuil. Tak trošku jsem čekal víc emocionálnější závěr. "Vypadáš jako dívka, která chce udělat velkou chybu." (-70%) ()

brumbrum

Docenili sme netradicny namet a uprimny pohlad na dramaticnost prazdnoty samoty hlavnych hrdinov. Vrhac nozov a jeho stastena. Nezrealizovana sebevrazda, kopu bleskovych vztahov, nekonecna pustota nenaplnenej ludskej tuzby po laske.. - to vsetko vo mne nedvojak evokovalo spomienku na klasiku "La Strada" (1954) - taziva molodramaticnost road-movie s dobrym obsadenim; zarobit na pobavenom publiku a prezit den tak, ako prichadza. ()

patroklos

Krásný, nezvykle natočený film s dobrým koncem, vynikajícími výkony obou protagonistů a skvělou hudbou především u scény ve stáji... V mém žebříčku ho řadím velmi vysoko... ()

dakarin

Podle mě velmi těžké téma. Zase jsem po čase trošku v menšině se svým hodnocením :-( Film je uveden jako Komedie/Drama/Romantický - to mi nesedí, přesnější bych viděl Psychologický/Drama - to by bylo blíže pravdě. Ty umělecké duše ve světě nesvětě jsou často rozervané, zranitelné - tedy to napojení na nezralou bezbranou popletenou osobnost je vcelku zajímavý nápad. Kdoví kde a kdy k tomuto tématu autoři přišli ;-) ()

Mara97

Důkaz, že Leconte také umí něco jiného než kriminálky, ze kterých jsem ho znal doposud. Tentokrát se jedná o originální prostředí, kdy nejde snad o nic jiného než o štěstí. Neznám lepší film, který by lépe narážel na témata jako štěstí, osud či jakési melancholie. A neznám lepší romantickou scénu než tu s cvičným házením nožů, vzrušenou dívkou a prosvítáním slunečních paprsků, kdy je vše doprovázeno takřka idylickou hudbou. Kam se hrabe Titanic. ()

markotter

Magický film o hledání štěstí, osudu a lásce s dvěma vynikajícími herci. Pokud se mluví ve filmu o chemii, tak tady mezi Vanessou a Danielem fungovala naprosto dokonale. Vůbec mi nevadilo, že to bylo černobílé, k tomu výborná hudba, no všeho přesně tak akorát, aby z toho vznikl vynikající film. ()

Brinkley

Melancholická suicidální pohádka, aneb neobvyklým způsobem zpracované obvyklé téma. Z vrhacích scén (a nemyslím teď jaksi tělesný význam onoho slova vrhat), a zvlášť z té tak precizně rozepsané Enšpíglem, se mi ještě teď klepou kolena. Kvůli nim přivírám oči nad slabšími chvilkami filmu. Paní Paradis si to u mě zcela vyžehlila po katastrofálním (K)lamači srdcí a intenzivní pohled Daniela Auteuila všemu nasadil korunu. Dívka na mostě nic zásadního, novátorského či provokativního nesděluje, ovšem má natolik zvláštní atmosféru, že bych se zdráhala označit ji za romantické drama/komedii, nevím.... je to jedna velká devadesátiminutová pocitovka. V příhodné náladě určitě stojí za pět hvězd. V opačném případě se může divák snad i otravovat - pak už záleží asi jen na tom, zdali jste fanouškem mezírky mezi zuby hlavní protagonistky či nikoli (mně osobně nevadí). ()

Rodin

No totok? A pak že nemám rád romantické filmy! V tomto případě jsem se nesmál na místech k tomu neurčených ani jednou a nechal jsem se krásně dojímat krásně dojímavou atmosférou snímku. K čertu s drobnými nedostatky (například v motivacích hrdinů), tohle by měli povinně sledovat všichni ti emeričtí úžasňáci se stomilionovými rozpočty na romantické bijáky, z nichž se nakonec vyklube okoralý kravinec s kopretinou uprostřed. Holt Frantíci, no. ()

Astrebleue

Kdybych mohla tak dám 4 a půl hvězdy. Scénář je totiž docela jednoduchý a předvídatelný, v podstatě by mu stačila kratší stopáž. ALE ta atmosféra, která se filmem prolíná je klasicky romantická, ale zároveň velmi nadčasová a hluboce intenzivní. Nikdy bych nevěřila, že D. Auteuil dokáže být tak charismatický, touto rolí u mě stoupl na ceně. Doporučuji pro ty, kteří při spojení slov romantický film obrací oči v sloup. Protože film o lásce nemusí být jen pitomý a kýčovitý, ale jak je tady vidět, může vycházet z vnitřku člověka samého a naprosto přesně zasáhnout jeho neskrytější emoce. ()

DavidWebb

Tomuto filmu by sa celkom dobre hodilo prirovnanie "ako blesk z jasného neba". Čiernobiely, uhrančivý snímok o osudovej láske staršieho muža, racionálneho(?) vrhača nožov a mladej, v živote tápajúcej dievčiny, ktorá stále niečo hľadá, ale nevie čo, alebo vie a nechce si to pripustiť. Film z roku 1999 a ja ani neviem, že Vanessa Paradis je herečka? Ja som fakt ešte žiadny film s touto zaujímavou babenkou nevidel. Shame on me, man, shame on me. A že jej to celkom seklo aj išlo, potvore. Videl som to v pôvodnom znení s titulkami a je to celé francúzskejšie ako kohút v ich symbole. Spracovaním, obsahovo, herecky, výrazovo no proste francúzske žúžo. Nie je v tom nič zložité ani emóciami drásajúce a predsa ma to dostalo. Ak je jednou vašou časťou (hoci aj skrytou) romantika, tak by ste to nemali vynechať. Objektívne je to skôr za 4 ale nemôžem si pomôcť, urobilo to na mňa silný dojem a Vanessa s tými medzierkami medzi zubami... Skrátka originál každým čoudem. PS: Scéna z úvodu filmu. Vanessa sa rozpráva s doktorkou, kde opisuje svoju predstavu ako sedí na vlakovom nádraží a pozoruje ľudí. Cez slzy stekajúce jej po tvári sa usmeje a vraví: "A ja tam sedím a čakám." Doktorka: "A na čo čakáš, Adele?"Vanessa sa smutne zahľadí, párkrát naprázdno prehltne a po 20-tich sekundách odpovie: "Až sa niečo stane." ()

Sharleen

Netradičný a melancholický príbeh s vynikajúcou Vanessou Paradis, ktorej mimochodm krátky účes veľmi sekol. To by mi teda nenapadlo, že milostná scéna sa dá prežiť aj bez jediného dotyku, navyše pri vrhaní nožov..jedna z filmových scén, na ktoré asi nikdy nezabudnem. Plus, nevidí sa často, aby medzi ústrednou dvojicou fungovala chémia až takto. Váham medzi **** a ***** ........za tú atmosféru dávam ***** ()

Karpoff

Tak od tohoto filmu jsem čekal uplně něco jiného,vzhledem k začátku ,kdy porota vyslýchá mladou Adelle. Příbvěh se potom otevře do lehce romantické komedie s happyendem jak má být.Auteuil je tam opravdu báječný a Vanessa Paradis také.Při scénách s vrháním nožů mě běhal mráz po zádech. ()

xpaja

Řemeslně kvalitní film s propracovanými dialogy a originálním příběhem, jehož artové ambice umocňuje černobílé ztvárnění. Právě černobílé provedení s precizní kamerou, zdůrazňující hru světel a stínů, posouvá film o kus výš. Nesmím také opomenout skvělé výkony obou hlavních představitelů, zjevně ve svých životních rolích. Přesto film není dokonalý a přijde mi takový "lehce zapomenutelný". Jakoby neměl ambice pustit se do něčeho hlubšího a tak spíš klouže po povrchu a nezanechává žádnou výraznější stopu. Dávám --- == 75 % == --- . ()

dereksmart

A co princ udělal pak, když vystoupal a zachránil ji? Ona zachránila jeho. ... i touhle replikou ze známého slaďáku by se dal jednoduše charakterizovat tenhle film, tak francouzký jak eifelovka, panerie nebo šampaňské.. film o smůle i štěstí a hlavně o setkání dvou lidí, kteří se prostě setkat měli.... černobílý a přesto tak vizuálně i dějově barevný /jak už to bývá/ a taky jediný film, který mi stál za patnáct hodin práce překladu a přepisování titulků... ()