Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Goodboyko

Scána s prílivovou vlnou je nakrútená bezchybne, to ticho a následny hukot dodáva miestami pocit ako keby vy sami ste sa ocitli pod hladinou. Hlbšie preniknutie do postáv by nebolo na škodu, cez to všetko poctivé 4* za ten dobrý koniec...občas máva reál život happy end. ()

el.bee

Bez dlouhé předehry rovnou do vln tsunami. Do vln emocí a skvělých, i velmi podprůměrných hereckých výkonu. Naomi Watts ještě nikdy nezahrála lépe. Už jsme ji slyšeli křičet děsem, smutkem a dnes, včetně předchozích, křičí i bolestí a naprostou bezmocí a já jsem jí to se vším všudy věřil. Na druhé stran Ewan Mcgregor nemohl zahrát hůře. To už jen snad, kdyby zamával do kamery. Jen kvůli němu dávám "jen" čtyři hvězdičky. ()

me_Christy

Myslím, že se tento film vcelku povedl. Dojímavý příběh, natočený podle skutečných událostí, je bezpochyby tím největším tahákem, na kterém celý film staví. Osobně mám ráda tento druh filmů, takže to pro mě byl uspokojivý zážitek, velmi dobrá byla kamera i to, jak tvůrci zachytili celou přírodní katastrofu. Herci - a zdůrazňuji, že i děti, které byly jedním slovem úžasné - podali velmi sympatické výkony. Na druhou stranu mi rodina v některých chvílích přišla až moc (nevím, jak to vyjádřit jinak) dokonalá. Taková ta typická americká dokonalost, i přes to všechno, co se rodině přihodí. A i když by konec měl být napínavým vyvrcholením, v tomto filmu jím je spíše to, jak se všem díky vzájemné lásce, starostlivosti, obětavosti a neskutečnému štěstí podaří přežít. Když přivřu jedno oko a uvědomím si, že je tento film podle skutečné události, což znamená, že si autoři nemohli vymýšlet žádné neuvěřitelné a srdcervoucí příběhy, je to lepší. Přesto jsem ale na konci čekala něco víc. ()

Mate0

Co napsat....strhující drama které ma srdce a je to opravdu lidsky film,kde se spojí všichni lidé bez rozdílu národnosti,barvy kuže a opravdu ve filmu je ukazana vzájemna pomoc když je to potřeba...Film není žádné klišé,nebo nudné drama..má opravdu srdce,děj a hlavně ukazuje že příroda je pořád ta která rozhoduje co se bude dít....A Naomi Watts zahrála fantasticky svou roli !!Hodně emotivní film ... ()

eva.sa

Vcelku průměrný snímek o jedné škaredé přírodní katastrofě. První polovinu filmu mi přišla zajímavější oproti té druhé, která byla místy hodně klišovitá. Možná za to mohlo moje rozpoložení, které se pro tento film nehodilo, ale dojemné a emoční scény mě nechávaly chladnou a uvnitř se mi nic nepomohlo. Jak říkám, možná to bylo mou náladou a nebo taky nedokonalou prací tvůrců. ()

josezuna

Slušne natočené, slušne zahrané. Rany a bolesti hodnoverné. Trochu menej hodnoverné celkové hľadanie. A prežitie, asi museli mať z pekla šťastie. Snažím sa uveriť, že to bolo podľa skutočnej udalosti, lebo aby sa zachránili všetci piati, sa mi zdá nepravdepodobné. Dalo sa pozerať, len celkovo bol príbeh veľmi jednoduchý a len ťažko držal človeka v strehu. Po odchode tsunami chýbalo napätie i bolesť. A tá bolesť bola predsa všade okolo. ()

misiacik

Výborné to bolo, výborné. DTS a vlna spoločnými silami ma priklincovali k sedačke a ja som päste zatínal a fandil. Výborné. ()

Edwin44

Už dlouho jsem neviděl film (krom kina) který bych viděl na jeden zátah. Tenhle film jsem si pustil a od první chvíle jsem si říkal, že ho musím okamžitě dokoukat abych věděl jestli to "dobře" dopadne nebo ne. Myslim, že to už tady bylo napsané 100x ale ta atmosféra filmu byla opravdu neskutečná a pokud tohle opravdu ta rodina celá přežila, tak měla štěstí jako hrom. ()

Balgool

Dle mého naprostá bomba. Bod zlomu, kdy se rodinná idylka mění v holý boj o život bez jakékoli dějové přípravy je totálně odzbrojující. V předchozích komentářích čtu nespokojenost s absencí hlubší myšlenky snímku, či podrobnější přestavení postav. Více semznamování a vplouvání do duší by bylo naprosto bezpředmětné a zbytečné. O tomto film není. Je zaměřen na přítomnost, bezvýchodnost situace a tak to má být. ()

JerryPilsen

Velmi zručně natočené.A to jak po emocionální tak technické stránce.Vše se zdá být naprosto autentické,žádný zbytečný patos a utápění se v slzách.Všechno tak akorát,včetně napětí.Španělé bodují! ()

PavkaHu

Syrový film, který pracuje na pomezí dramatu a dokumentárního filmu. Velmi působivé scény katastrofy v úvodní části filmu. ()

stuj

Né vyloženě špatné, ale neustále mě napadalo citové vydírání diváka. A vytěžení reálné katastrofy pro film. Hrůzy to jistě byly, ale proč o tom točit srdceryvný film? Nebyl by lepší dokument? ()

federer534

Od prvého momentu až po ten posledný som ledva dýchal. Takéto filmy zbožňujem. Emócie sú na pravom mieste aj mne vyhŕkla slza a nie jedna ale inak to ani nešlo. Strhujúci snímok ešte lepšie zvládnutí ako sa dalo čakať. Hlavné postavy sa toho chopili teda fakt poriadne. Naomi Watts úžasná ale najstarší syn sa mi aj tak herecky páčil najviac od prvého momentu to bolo zahrané každou časťou bravúrnejšie. ()

Leo.DiCaprio

Snímka útočí na citlivú stránku každého diváka a darí sa jej to veľmi dobre. Robí to však prirodzene a bez preháňania. Film je založený na skutočnom príbehu španielskej rodiny. Hlavným motívom filmu, na ktorý odkazuje aj jeho originálny názov, je snaha nájsť stratených členov rodiny, o ktorých neviete, či žijú (a je to nemožné zistiť, kým ich nenájdete). Rodina Bennettovcov je prírodnou katastrofou rozdelená. Nič nás nerozdelí je výnimočne kvalitná dráma. Juan Antonio Bayona sa opäť ukázal ako schopný a talentovaný režisér. ()

nalevka

Nedovedu si představit, jaké to musi byt utrpení pro všechny, co zrovna byli v zemi postižené Tsunami. Sám jsem tam měl známé, kteří to naštěstí přežili. Tento příběh je velmi emotivní a musíme si uvědomit, že je to příroda nikoliv člověk, která na této planetě má veškerou moc ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora