Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Neferttiti

Skvělé,dojemné-první 1/3 filmu úžasně zpracované scény příšerné tsunami:( a pak jen už 2/3 dojetí a slz.Popravdě nikdy bych nic podobného nechtěla prožít,musí to být trauma na celý život :( ()

Terrific

Příběh silnej a emocionální, že hraje na city hned od úvodu a já málem řval jako malej novorozenec. Režie i kamera šlape opravdu dobře a tsunami je opravdu svinstvo ! Herecké výkony jsou příjemné, hlavně u nejstaršího syna. Pouze je škoda, že to shledání proběhlo tak rychle a vše do sebe tak zapadlo. Jinak ten stres, chaos, špína, bezmoc, zoufalství a všudypřítomné mrtvoly, to pochopí pouze přímej účastník... ()

Evziiik

Strhující příběh, který zasáhl tisíce životů. Asi se nehodí napsat, že je to nádherný film, ale jiné hodnocení mě nenapadá. Od začátku do konce mi tekly slzy, a to se mi moc často nestává. Je šílené, když si představíte, že to není jen smyšlená katastrofická americká blbost, ale skutečný příběh, který jsme všichni několik týdnů sledovali. A díky bohu za to, že jsme ho mohli jen sledovat. ()

udivena

Neskutečný, k neuvěření a přitom pravda a skutečný příběh! Jaké ti lidé měli štěstí v neštěstí!!!! Drsný snímek kterému jsem věřila naprosto vše...a taková to mohla být božská dovolená! Moc se mi to líbilo, slzy jsem musela zamáčknout ()

Googooplexer

Bolo to prečačkané už od začiatku a dosť sa to stupňovalo. Príbeh, ktorý sa dal natočiť obyčajnejšie a mohol byť pritom ešte oveľa neobyčajnejší. Tie vianočné filmové ozdoby bolo cítiť v každom zábere, aj keď ich neukazovali. Stavím sa, že boli vo farbe americkej vlajky a boli nerozbitné. Keď už aj prišla nejaká dobrá scéna, šikulka režisér ju dal rýchlo odstrihnúť a vrátil sa bahniť (dolsova) k svojmu stredoškolskému dokumentu, aby z toho náhodou nebol až moc dobrý film. Čo sa mi okrem iného páčilo: väčšinou vo filmoch vidieť, akí sú turisti v ázii šéfovia a domáci im pekne slúžia. Toto bolo asi prvýkrát, čo turisti naozaj prosili o pomoc. SPOILER - Na to, že Ewanovi sa podarilo stratiť deti a vlastne on sám ani nikoho nenašiel, mala s ním Naomi ozajstnú trpezlivosť. Krásny vzťah. Čo alebo koho budú hľadať v dvojke? Nechajme sa prekvapiť. ()

Smoldo56

Najlepšia dráma posledných rokov a možno najlepší film podľa skutočnej udalosti. Pri sledovaní prežívate všetky tie emócie s hlavnými postavami. Hlavne výkony Toma Hollanda a Naomi Watts sú hodné oskarov. A vlastne celý ten príbeh o prežití, rozdelení a znounájdení je tak snáď silnejší než tá emmerichovská spúšť tsunami na začiatku filmu. A kedže to má aj pointu, rozhodne odporúčam !!! Na niečo podobné sa bude čakať roky. ()

insky

Veľmi dôveryhodne natočený tento tsunami film. Nadpriemerné výkony hlavných predstaviteľov vrátane detí !!! Emočne a citovo dostane aj otrlejšie povahy... ()

slonslon

Technicky brilantný film, ale s nulovou ľudskou hĺbkou a presahom. Postavám som neuveril ani jediný dialóg. Asi najväčšia tragédia, ktorú scénarista zažil bolo, že sa prejedol vo svojej hollywoodskej vile. Spomenul som si na posledný diel Sanitky, kde spadlo lietadlo a ako tam vyzerali ľudia v šoku - keby mali Dietl a Adamec čo len desatinu rozpočtu tohoto filmu, to by bol "nářez"! Katastrofa v Thajsku bola strašná, ale tento film je skôr výsmechom pre desaťtisíce mŕtvych a zranených. Dávam 1 * za peknú vlnu a za to, že mám slabosť pre Thajsko. ()

Igwar

S kvalitami filmu, ktoré popisujú všetky tie nadšene komentáre (napr. livingdead) súhlasim iba do cca. prvej polovice. Tá zobrazuje priebeh samotnej katastrofy a okamihy bezprostredne po nej. Toto všetko film sprostredkováva najmä z pohľadu chlapca, najstaršieho syna. Mimochodom Tom Holland, ktorý túto postavu stvárňoval, to zvládol bravúrne. Potom, keď dej odhalí, že aj všetci ostatní členovia rodiny prežili katastrofu takmer bez ujmy, je film už len o kombinatorických schopnostiach scenáristov a vhodnom spôsobe ako dať rodinu dokopy. Film stráca napätie, pretože všetci sú už relatívne v poriadku a divák sa nemá o koho "báť". Toto je potom suplované tým, že členovia sa vzájomne strácajú (niekedy dosť nezmyselne), aby sa nakoniec šťastne všetci stretli. Bez urážky, ale scéna s náhodným míňaním staršieho syna a otca v nemocnici patrí skôr do bláznivých komédií s Ružovým panterom. Takiež to hromadné náhodné stretnutie na nemocničnom parkovisku pôsobí trošku rozpačite. Taktiež si kladiem otázku, prečo boli hlavné postavy poameričtené, ked ide o španielsky film a pôvodná reálna rodina bola tiež španielského pôvodu. To potom trochu vyvoláva dojem, že američania sú čimsi výnimočný a majú copyright na šťastné konce katastrofických filmov. Tento dojem americkej nadradenosti podčiarkuje záverečná scéna, kde sa rodinka vezie z Thajska sama v úplne prázdnom dopravnom lietadle. Neverím, že by v tej situácii ešte niekto nepotreboval odvoz.. ()

maestrum

Emoce na druhou. Člověk s hlavními hrdiny soucítí a říká si, co by udělal jinak, kdyby byl v jejich kůži. Asi to nebylo nic příjemného to zažít. ()

ceemel

Solidně udělaný doják nerušivě prostříhaný autentickými záběry. Úder moře a následná čtvrthodina jsou vynikající. Vystřídá je ale tlačba na pilu, která je od půlky filmu až příliš čitelná a rádoby náhodné míjení a potkávání se po chvíli omrzí a nafoukne se, až není uvěřitelné. Z dvojice Watts - McGregor naštěstí hraje první housle ten lepší. ()

pekos

Prírodné katastrofy a ich dosah na ľudí si vždy uvedomíme vtedy, keď sami prežijeme takúto katastrofu. V prípade tohto filmu to platí dvojnásobne. Ak tí, ktorí boli účastníkmi tejto hrôzy v r. 2004 v Thajsku, istotne prežijú sledovanie tohto filmu s inými emóciami, ako ostatní, ktorí v danom čase sedeli pri Vianočnom stromčeku niekde doma v Česku alebo na Slovensku. Film má veľmi mnoho atribútov, ktoré je možné chváliť - je plný emócií, máme možnosť vidieť skvelé výkony hercov, predovšetkým Naomi Wats, a najmä mladého Toma Hollanda, z ktorého možno vyrastá nová hviezda melodramatických filmov. Rovnako je nutné pochváliť veľmi dobrý hudobný podklad a reálne vyzerajúce vlny hrôzy - tsunami. Filmu však chýba to hlavné, a tým je príbeh, pretože celý film, akokoľvek výborne zrežírovaný, tak zostáva v rovine hraného dokumentárneho filmu. ()

bron

První půle filmu brala dech. Především proto, že diváka naprosto vtáhla, člověk měl skutečně pocit bezmoci, jako když by se snad topil sám a celou tu katastrofu prožíval osobně. Takový prožitek jsem u filmu opravdu neměl už dávno. Tiché a zvukové pasáže, hudba, zatmavení obrazu, to vše bylo dávkováno s neuvěřitelným citem. Klobouk dolů za střih a režii, ale i za hudbu a herecké výkony Naomi Watts a především Toma Hollanda. Další dějová linka s Ewanem McGregorem byla už o něco slabší, trochu zdlouhavá. Ale jako celek to fungovalo skvěle, vskutku skutečný!! film podle skutečné události. 80 % ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora