Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

danny79

Film o nejnicivejsi zname vlne tsunami v historii lidstva - Asie 2004. Libi se mi to zpracovani zasahu tsunami, kde kamera snima telo pod vodou, kde je zmitano jak pirko ve vetru. Chybi mi ale vice ze samotneho zasahu tsunami, vice prostoru venovanemu lokalnim obetem, kterych bylo nejvice, obcasna preslazenost a sentiment (kluk pobihajici po nemocnici a zadan stale daslimi a dalsimi lidmi o pomoc s hledanim, E.Gregor na letisti vypravejici svuj pribeh a placici) ....nechci byt cynicky, ale me film emocne nedostal, i kdyz uznavam, ze je dobre zahrany i zrezirovany. ()

hani1

Absolutně strhující atmosféra,neskutečně reálné...jako by to vše bylo doopravdy...od začátku do konce jsem jen koukala s otevřenou pusou,a chvílemi,jako bych tam byla s nimi...kdo tam byl opravdu,nikdy nezapomene...dělo se tam opravdové peklo,chaos mezi mrtvými,zraněnými...jeden hleda druhého...někdo nachází,někdo jen ze seznamu nanajde...opravdu nezapomenutelná film...a hlavně doporučuji vidět to v kině,ten zvuk,voda...to doma už nebude mít takový prožitek.... ()

Sadi

Dojemný film o přežití a shledání pětičlené rodiny podtrhuje fakt, že byl natočen podle skutečné události, a na proces jeho vzniku po celou dobu dohlížena skutečná Maria Belón. Přidejte k tomu perfektní soundtrack, herecké (dětské!) výkony spolu s Ewanem McGregorem, šťastný konec, a není co řešit. Kéžby všechny rodiny měly takové štěstí. Stojí za shlédnutí. ()

pajapeta

Sem si poplakal. Máma, táta, 3 kluci, tsunami před námi a za námi, nejstarší s mámou, později táta s dvěma mladšíma. Bavilo, sledoval jsem dostatečně napjatý, kolik jich teda nakonec přežije a jestli se najdou. Výborné záběry vláčení postav (matka, nejstarší syn) vodou. Spád, emoce jako prase. Každá z postav je nějakou chvíli úplně opuštěná, americkej konec, dobrý. Hláška filmu - Běž a pomáhej lidem. běhal po špitále, pároval lidi a ztratil vlastní mámu. ()

ferda12

Lucasi Lucasi, .... Po snad tisícátém zavolání to konečně dokázal! Nedokážu zastírat svoje zklamání z tohohle filmu, protože jsem čekal něco trošku emotivnějšího. Ve finále jsem se o hlavních postavách za 113 minut dozvěděl kulový. Hudba mi tam až neseděla, protože to vypadalo jako nějaké koncertové vystoupení. Hudba tedy byla hodně mdlá. ()

DavidAAAA

Naprostej nářez až do chvíle, než si člověk uvědomí, že tohle se doopravdy stalo..Chvilkama jsem snad ani nedejchal. Velmi kvalitně natočený dokument o rodině semleté jednou z nejhorších katastrof v historii. To, co se stalo je samo o sobě příběhem, tvůrci velmi věrně zobrazili strach, bezmoc a zoufalství. A taky štěstí a shledání. Pokud tohle beru jako dokument, jasných 100%. Ano, tenhle happyend není úplně uvěřitelnej, ale díky za něj. A po skouknutí filmu minutu ticha za ty statisíce mrtvých, kteří to štěstí neměli. ()

mirika39

Trochu rozťahané, ale na druhej strane sa vo filme spojili vynikajúce, priam realistické efekty s výborným hereckým obsadením. Je pozoruhodné, ako nešťastie upevňuje súdržnosť ľudí. Výborný film inšpirovaný skutočnými udalosťami. ()

Rajca

Dramatická udalosť podaná nedramaticky. Bez sporu skvelá dokumentačná kamera a efekty, ale tragický scenár. Pri konečnom srdcervúcom niekoľko minútovom zvítavaní sa hlavných hrdinov a tradične lacnom podaní "musíme si pomáhať", ktorý sa prelínal celým dejom, sa mi skôr chcelo smiať, než plakať. Až som sa čudovala, že film točil Španiel a nie Američan. Možno by spracovaniu prospeli menej známi hlavní protagonisti a ich ubrané emočné prehrávanie. Neporovnateľný rukopis so Sirotčincom. ()

radek.896

Je to natočené dobře a výborně zahrané, nej je jistě nejstarší syn. Že bych to musel ještě vidět, to rozhodně neplánuji, jednou a dost. ()

Alan00

Pro mě osobně je na tom nejlepší to že tam hraje moje oblíbená herečka Naomi Watts. Film se mi opravdu hodně líbil a doporučuji se na něho podívat. Jsem řád že Bayon zbytečně neztotožňoval rodinu Benett ještě s japonským prostředím nebo tak.., jediný kontakt byl snad jen děda. Abych nezapomněl, tak vlna tsunami je opravdu fascinující, skvěle natočená a místy si člověk říká, jak to Španělé mohli zvládnout líp než Američani. Hodně pěkně se projevil začínající herec Tom Holland, který místy umí zastínit své zkušené kolegy, opravdu jsem rád že do této role vybrali přímo jeho. Nejvíc smutný byl asi konec kde si rodina uvědomuje, potažmo říká divákům, že tento "happy end" byl jen jeden z mála a ostatní neměli to štěstí... Většina rodin v těchto turistických centrech zemřela okamžitou smrtí nebo alespoň nějaký z jejichž členů. Možná bychom se měli více zaměřit na události které nám říkají média a ne jen mávnout rukou a říct, že tam nežijeme. Pět plných hvězdiček. True story... :'( ()

andydufrsn

Docela příjemný překvapení! Celou dobu jsem měl strach, že film skoční přesně tím debilním happyendem jakým skončil, ale jestli se téhle rodince skutečně poštěstilo tak proč ne! Vlna pěkně natrikovaná a i herci se svých úkolů zhostili se ctí! ()

cumimnabednu

Určitě doporučuji shlédnout rodinám, kde už si jeden druhého moc neváží či mají už druhého plné zuby. Tento film Vám vrátí pocit, jak cenné je mít rodinu a jak nám na druhých moc záleží, až když už je někdy pozdě. Jasně, je to doják, stačičslz, a pro mě jako otce dost depresivní, protože mám sám dvě děti a manželku, které miluji, takže se na to nehodlám jen tak brzy zase podívat, ale díky za ten film, který nám přiblížil hrůzy toho neštěstí v podobě tsunami. Herecké výkony dobré, děj, i když možná chudý a zbytečně natahovaný, tak ale dle pravdivé události. ()

andy60

Ten vizuál byl úchvatný, skoro jsem ani nemohl uvěřit, že se nejedná o skutečné záběry tsunami v Thajsku. Po úvodním masakru se režisér zřejmě rozhodl, že teď zahraje pořádně divákovi na city. Snad právě proto mě film až tak emocionálně nezasáhl, protože ten záměr byl až příliš okatý a prvoplánový. ()

kYbloID

Na začátku mě naskočila husí kůže, smetla mě vlna a ta mě držela až dokonce. Bylo to nepříjemné a surově realistické. Hledat pár nejcennějších lidí v tom chaosu, bylo dost i na Ewana McGregora, ale věřil jsem mu to. Režisérsky pěkně natočené drama o záchraně života, po obrovském neštěstí. ()

Amberjack

Další lidská tragédie vydojená do posledního dolárku. Přineste si k telce pizzu a čajík a pojďte se podívat na trampoty dokonalé bílé americké rodinky v Thajsku. Osudy čmoudů a negrů nás nezajímaj. No tak jim to zničilo domovy a pár jich zařvalo, a co má bejt? ()

Kosarpa1

Typická americká rodinka na dovolené snů, které se doslova během několika vteřin otočí svět úplně naruby. Srdcervoucí, neskutečně reálný snímek zachycující lidskou sílu, vzdor, ale taky bezmoc. O autenticitě záběrů nemůže být pochyb. Pro milovníky tohoto žánrů jedna z naprostých vrcholovek. Jo a nezapomeňte si k filmu sbalit pár papírových kapesníčků. ;) ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora