poster

Rubber

 • Česko

  Guma

 • Francie

  Rubber

 • Slovensko

  Rubber

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Rubber

Komedie / Drama / Horor / Mysteriózní

Francie, 2010, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ****

  Pneumatikový holokaust! Kto by sa nevzbúril, poučený históriou? Ej, či nezvihne sa pneumatika z prachu a piesku skládky na odpor pri pohľade na husté, tmavo-čierne kúdole štipľavého dymu valiace sa z gumenných spolubratov a spolusestier? Vraj film bez dôvodu. Ale veď bojovať je dôvod absolútny! Spása etnika, národnosti, rasy, výrobku, tovaru, štátu, národných záujmov, jazyka i kultúry. I umenia kotúľania sa cestou-necestou. To všetko sú už len také intelektuálske barličky k ospravedlneniu odporu. Podstatné je, že ak sa pneumatika zatrasie, hlava vybuchne. Ako dvd dodatok ku knihe Jana Kellera: Naše cesta do prvohor (o povaze automobilové kultury) by to bolo dokonalé.(17.3.2015)

 • Madsbender
  ****

  Überbizarný filmový experiment šialeného razenia, ktorý si na paškál berie myšlienkovú koncepciu "bez príčiny". A tak sa dočkáme príbehu o živej pneumatike s telekinetickými schopnosťami a vražednými úmyslami, ktorý by sa pokojne mohol volať "život jednej pneumatiky". Do toho vstupujú nestranní pozorovatelia, dívajúci sa na "film", rozprávačské výstupy dávajúce na pravú mieru filmovú (ne)realitu a útržkové dialógy o filmovej logike, rušivých elementoch pri sledovaní filmu a podobne. Lenže na tých približne 80 minút je to málo, a tak sa nevyhneme občasnej nude (ktorá je zasa posúvaná na inú úroveň tým, že sa pozorovatelia nudia), a klasicky otvoreného konca ("Because this story doesn't have an ending."). Nie je to pre každého, veľa vecí sa tam deje skutočne bez príčiny a je to možno nezmyselne brutálne, ale tak to Dupieux chcel. 75% P.S.: Pokračovanie nesúce sa vzhľadom na neukončené ukončenie konceptu v duchu Nguyenových Birdemic 2: The Resurrection (teda ťah na Hollywood) by som si celkom rád pozrel.(11.1.2014)

 • iamek
  ***

  Rubber je sice od začátku do konce totálni nuda a ptákovina, ale řekněte mi kde uvidíte vraždicí pneumatiku co si cestuje po světě, sprchuje se a kouká na telku ?(9.10.2011)

 • AppleCore
  *****

  To si tak v prostředku pustiny stojí chlapík, v ruce dřímá několik dalekohledů a cesta vedle něho je osázená židlemi. Celkem běžný, když tu náhle si po oné cestě přijede vůz, pokácí židličky a z útrob kufru téhož vozu vyleze šerif. Přistoupí ke kameře a dá vám jasně najevo, že následující film a veškeré jeho dění nedává žádný smysl, že nic v něm nemá důvod. Vy, jakožto filmem protřelý divák nahodíte správný výraz a trkne vám o co tady běží, že film je artová absurdita, která i přes absurdní absurdnosti něco o něčem říká. Druzí fanoušci zase nahodí výraz nepochopení, že neví o co tady kurva jde a tak filmu vpálí odpad až hvězdy dvě. To ale ještě neví, že v něm vážně vraždí pneumatika. Pro mě geniální záležitost se skvělou kamerou, výbornou hudbou a s parádními postavičkami, který svojí absurditou skvěle baví (obrovský plus i za to, že si to na nic nehraje). Nemám důvod nedat pět hvězd :)(14.3.2011)

 • Hitman_47
  ****

  Nasraná pneumatika se jednoho dne probere na skládce a začne jen tak bezdůvodně likvidovat a vraždit všechno, co se jí postaví do cesty .. rozhodnutí je na vás !(1.2.2014)

 • - Ve filmu se v roli paliče gum objevil i Perdo Winter, vlastník studia Ed Banger Records, které produkuje mj. i hudbu Mr. Oiza a Justice. (Phantomass)

 • - Gaspard Augé ze známé francouzské elektronické skupiny Justice, který se společně s Mr. Oizem (Quentinem Dupieuxem) podílel na soundtracku filmu, si ve filmu zahrál krátkou roli stopaře. (Phantomass)

 • - Ke konci filmu ve scéně, kdy se pneumatika převtělí v trojkolku, se zvonek s hadičkou „přesune“ z pravé strany řidítek na levou. (earl hickey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace