• Česko

• Francie

(festivalový název)

Komedie / Drama / Horor / Mysteriózní

Francie / Angola, 2010, 79 min

Asi by pro mě bylo nejjednodušší pózersky Rubber odstřelit jako podívanou pro intelektuální festivalovou elitu, která zneužívá klasické (vybuchující hlavy a zviřátka) a méně klasické (vraždící pneumatika) horrorové propriety. Ne, že by snad tenhle film horror neznásilňoval, ale dělá to dostatečně zajímavě a zábavně, že nakonec i člověk jako já se baví ze zcela jiných důvodů, než jsou ony vybuchující zviřátka. Nic proti nim, samozřejmě, bez nich by to nešlo(9.1.2012)

• Superpero

Ve scénách, kdy si tam guma jezdí a zabíjí je to docela fajn. Dobře nasnímané lokace dodávají správnou atmosféru. Zkrátka bylo zaděláno na originální krvavé béčko. Jenže ouha. Režisér se (pravděpodobně z důvodu, že je Francouz) rozhodl vydat cestou pseudofilosofického blábolu o účelu dění ve filmu, pokud ho nikdo nesleduje a o kouzlu nesmyslu, přičemž stopáž vyplňuje debilnímy etudami nesympatických diváků. Když je nejlepší herec z filmu pneumatika, je asi něco špatně.(25.9.2016)

Bizarnost, která nemá obdoby. I když se z geniálního začátku propadá stále více do jisté monotónnosti, je Rubber výborným absurdním experimentem, který si náležitě utahuje z toho, že skryté podtexty a významy si můžeme dnes najít v kdejakém nesmyslu. Kdo strašně moc chce, tak si tam všechny ty alegorie, metafory, kritiky společnosti a filosofická poselství odnikud vyloví. No reason why.(25.3.2011)

A potom, že Angličania majú suchý humor. Takúto revoltu by som čakal skôr v nejakom študentskom cvičení, ale potom by bolo aj tých 79 minút asi veľa. Vtipné mi príde, že tým, ako sa diváci v prípade kontroverzných filmov rozdelia na dva tábory (ne)fanúšikov, tu vznikne väčšinou priemerné hodnotenie, čo je vlastne opak zámeru excentrických tvorcov.(13.8.2016)

zvláštní film se vším všudy, kde na první pohled upoutá surrealistické provedení docela povedeného nápadu o oživlé pneumatice, která má i zvláštní schopnosti. A navíc výrazně útočí na dnešní komerční popkulturu a dobře ji paroduje. Kdyby se dohodil trochu barvitější příběh a 5 hvězdiček by ode mě rozhodně dostal. Teď musí stačit "slabší" známka a vnáší čerstvý vítr do americké kultury, i když pro průměrného diváka tento film moc není. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](16.5.2013)

• - Spoiler: Vzorek posledních zbytků pneumatiky se neshoduje se vzorkem původní pneumatiky. (Pyron)

• - Gaspard Augé ze známé francouzské elektronické skupiny Justice, který se společně s Mr. Oizem (Quentinem Dupieuxem) podílel na soundtracku filmu, si ve filmu zahrál krátkou roli stopaře. (Phantomass)

• - Ke konci filmu ve scéně, kdy se pneumatika převtělí v trojkolku, se zvonek s hadičkou „přesune“ z pravé strany řidítek na levou. (earl hickey)