poster

Rubber

 • Česko

  Guma

 • Francie

  Rubber

 • Slovensko

  Rubber

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Rubber

Komedie / Drama / Horor / Mysteriózní

Francie / Angola, 2010, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • obitus
  ****

  Asi by pro mě bylo nejjednodušší pózersky Rubber odstřelit jako podívanou pro intelektuální festivalovou elitu, která zneužívá klasické (vybuchující hlavy a zviřátka) a méně klasické (vraždící pneumatika) horrorové propriety. Ne, že by snad tenhle film horror neznásilňoval, ale dělá to dostatečně zajímavě a zábavně, že nakonec i člověk jako já se baví ze zcela jiných důvodů, než jsou ony vybuchující zviřátka. Nic proti nim, samozřejmě, bez nich by to nešlo(9.1.2012)

 • Superpero
  **

  Ve scénách, kdy si tam guma jezdí a zabíjí je to docela fajn. Dobře nasnímané lokace dodávají správnou atmosféru. Zkrátka bylo zaděláno na originální krvavé béčko. Jenže ouha. Režisér se (pravděpodobně z důvodu, že je Francouz) rozhodl vydat cestou pseudofilosofického blábolu o účelu dění ve filmu, pokud ho nikdo nesleduje a o kouzlu nesmyslu, přičemž stopáž vyplňuje debilnímy etudami nesympatických diváků. Když je nejlepší herec z filmu pneumatika, je asi něco špatně.(25.9.2016)

 • mcb
  ****

  Bizarnost, která nemá obdoby. I když se z geniálního začátku propadá stále více do jisté monotónnosti, je Rubber výborným absurdním experimentem, který si náležitě utahuje z toho, že skryté podtexty a významy si můžeme dnes najít v kdejakém nesmyslu. Kdo strašně moc chce, tak si tam všechny ty alegorie, metafory, kritiky společnosti a filosofická poselství odnikud vyloví. No reason why.(25.3.2011)

 • MontyBrogan
  ***

  A potom, že Angličania majú suchý humor. Takúto revoltu by som čakal skôr v nejakom študentskom cvičení, ale potom by bolo aj tých 79 minút asi veľa. Vtipné mi príde, že tým, ako sa diváci v prípade kontroverzných filmov rozdelia na dva tábory (ne)fanúšikov, tu vznikne väčšinou priemerné hodnotenie, čo je vlastne opak zámeru excentrických tvorcov.(13.8.2016)

 • easaque
  ****

  zvláštní film se vším všudy, kde na první pohled upoutá surrealistické provedení docela povedeného nápadu o oživlé pneumatice, která má i zvláštní schopnosti. A navíc výrazně útočí na dnešní komerční popkulturu a dobře ji paroduje. Kdyby se dohodil trochu barvitější příběh a 5 hvězdiček by ode mě rozhodně dostal. Teď musí stačit "slabší" známka a vnáší čerstvý vítr do americké kultury, i když pro průměrného diváka tento film moc není. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](16.5.2013)

 • - Spoiler: Vzorek posledních zbytků pneumatiky se neshoduje se vzorkem původní pneumatiky. (Pyron)

 • - Gaspard Augé ze známé francouzské elektronické skupiny Justice, který se společně s Mr. Oizem (Quentinem Dupieuxem) podílel na soundtracku filmu, si ve filmu zahrál krátkou roli stopaře. (Phantomass)

 • - Ke konci filmu ve scéně, kdy se pneumatika převtělí v trojkolku, se zvonek s hadičkou „přesune“ z pravé strany řidítek na levou. (earl hickey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace