poster

Rubber

 • Česko

  Guma

 • Francie

  Rubber

 • Slovensko

  Rubber

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Rubber

Komedie / Drama / Horor / Mysteriózní

Francie / Angola, 2010, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jhershaw
  ***

  Autor ústy postavy říká, že se jedná o poctu "no reason", bezdůvodnostem ve filmech. Ale podle mě si spíš plete "no reason" s "doesn't make sense". Pozitiva, vyjmenovaná Rentonem, převládají v počátku, druhá část je už natahovaná a zabředává do snahy si co nejvíce hrát a ohýbat pravidla. Co mohla být legrace při vymýšlení nebo natáčení, nemusí být i při sledování pro diváka.(28.3.2011)

 • ancientone
  ***

  Zatiaľ čo vo Wrong Cops "dupieuxovská" laxnosť divákovu myseľ príjemne rozkladá, v Gume jej účinkovanie ostáva v rovine miernej nezáživnosti, napriek jej krásnej symbióze s prostredím filmu a jeho lo-fi vizuálom. ....... Je škoda, že hlavný protagonista, guma, sa napriek svojmu zabijáckemu apetítu nedokáže vysporiadať s najbežnejšími príčinami pocitu filmovej nudy a zdĺhavosti. ........ Dalo by sa to označiť za bezdôvodnosť pasívne velebiaci, obyčajne neobyčajný slasher - vrah v dôvtipne absurdnej "maske" zabíja ľudí a stopáž zabíja tento dôvtipne absurdný nápad. Našťastie, Dupieuxov autorský potenciál je v posledných 20tich minútach schopný, či skôr ochotný, preukázať svoju zručnosť v reinkarnácii nápadu a plynulej resuscitácii celého diela.(6.11.2014)

 • mcb
  ****

  Bizarnost, která nemá obdoby. I když se z geniálního začátku propadá stále více do jisté monotónnosti, je Rubber výborným absurdním experimentem, který si náležitě utahuje z toho, že skryté podtexty a významy si můžeme dnes najít v kdejakém nesmyslu. Kdo strašně moc chce, tak si tam všechny ty alegorie, metafory, kritiky společnosti a filosofická poselství odnikud vyloví. No reason why.(25.3.2011)

 • JFL
  ****

  Absurdní hříčka o smyslu existence pneumatiky a filmu coby média. Co si má pneumatika počít, když nemůže přejíždět věci, jak jí káže podstata jejího bytí? Nezbývá, než aby si vyvinula psychokinetické schopnosti a likvidovala větší cíle jinak. Stejně tak je pro film nejlepší, když může své diváky po začátku otrávit, aby se pak už nemusel snažit - jak průzračné ve vztahu k většině festivalové a televizní produkce. "Guma" válcuje všechno, jen před Hollywoodem couvne, tam totiž její nonsensovost nemůže uspět. Hlavní představitel Robert by zasloužil nějakou prestižní výroční cenu, protože takto přirozený výkon se jen tak nevidí.(3.4.2011)

 • baribal
  ***

  Říci že se jedná o odpad je trochu silné, je to film s velmi dobrý nápadem pro béčkový film. Vraždící guma je geniální nápad a například guma ve sprše je prostě bomba. Na druhou stranu si myslim, že způsoby jakymi guma zabíjí mohlo být mnohem více. Chvílkama prázdné a nudné tlachání kdy postavám přejete smrt je vyváženo záběry jak guma jede, ano! poprvé je zábavné pozorovat jak guma jede.(8.8.2011)

 • - Gaspard Augé ze známé francouzské elektronické skupiny Justice, který se společně s Mr. Oizem (Quentinem Dupieuxem) podílel na soundtracku filmu, si ve filmu zahrál krátkou roli stopaře. (Phantomass)

 • - Spoiler: Pri záverečných titulkoch zistíme, že hlavná "postava" má aj svoje meno. Volá sa Robert. (U_S_O)

 • - Ke konci filmu ve scéně, kdy se pneumatika převtělí v trojkolku, se zvonek s hadičkou „přesune“ z pravé strany řidítek na levou. (earl hickey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace