Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

vesper001

Nell možná žije jako zvířátko, možná jím i napůl je, ale je vnitřně mnohem čistší, než všichni pachatelé dobra, kteří jí o překot chtějí nacpat do škatulek, které sami vytvořili a předělat a podělat jí život podle vlastních pravidel a představ o tom, co je správné a normální. Ten život, v němž je šťastná, a který je svým způsobem mnohem kvalitnější, než jejich. ()

Gilmour93

Přiznávám, že mé hodnocení Aptedova melodramatu o vytržení jedince z pro něj přirozeného prostředí je dosti ovlivněno dabingem. Ono překládat z angličtiny vzešlou nellštinu do češtiny asi není to pravé ořechové.. J.Foster jako Mauglí v sukni tradičně na úrovni, ale zdejší všeobecné nadšení z jejího výkonu nesdílím. Principiálně už jen proto, že hrát roli člověka čímkoliv se odlišujícího od ostatních ponechává herci volné ruce k využití vlastního talentu, což paradoxně znamená, že má práci proti ostatním na place svým způsobem ulehčenou. A mně se bohužel zdálo, že toho Jodie nevyužila na 100 %. ()

lobo87

Krásny, čistý film. Apted sa snažil zobraziť kontrast medzi človekom naturálnym, prírodným a moderným (t.j. konzumným), čo sa mu naozaj podarilo. Myslím si, že nie je nikto, kto by s Nell nesympatizoval a neželal jej pokoj od nášho skazeného sveta. Tento film ma donútil zamyslieť nad tým, či by som ja, alebo hocikto, koho poznám, dokázal žiť tak ako Nell - bez internetu, televízie, nákupných centier a všetkých tých "vymožeností", ktoré z nás robia iba prázdne bezduché nádoby konzumu. Asi nie. Ak sa raz človek do takéhoto prostredia narodí a je v ňom vychovávaný, nedokáže sa ho natrvalo a úplne vzdať. A o tomto je ten film. Aby nás prinútil zamyslieť sa. Jodie Foster bola skvelá a podala veľmi prirodzený a uveriteľný výkon - tie zvuky, strach v očiach, jednoducho skvelé herecké umenie... 75% ()

nash.

Nádherný, dojemný příběh, který chytne za srdce a nabídne víc než jen výchozí bod pro úvahy o tom, že každý žijeme ve svém světě, a o kompetenci společnosti ty více odlišné světy rozbíjet a určovat co je a není normální. Strhující Jodie Foster, která si celý film ukradla pro sebe, podává přesvědčivý obraz ženy vyrůstající mimo „civilizaci“ formující i deformující přirozenost člověka, jeho myšlení i chování, ženy přesto svým způsobem postižené traumaty vlastními i předanými matkou. I když závěr, zejména Nellina závěrečná řeč, příběh poněkud vyhodila z roviny uvěřitelného, zůstává dalším z těch vzácných příběhů, které se zaseknou hluboko do srdce a člověk na ně nikdy nezapomene. ()

Pohrobek

Zpočátku věrohodný portrét vlčího dítěte, psychologicky velmi dobře propracovaný. Zvláštní pohled na to, čím člověk je, jak se tím stává a je-li tomu tak dobře. Ke konci však snímek odhazuje realistickou slupku a bere na sebe především pozitivní poselství o naději, lásce a přátelství. Zajímavá a noblesně zvládnutá role Jodie Foster, jíž vyšla i tato herecké etuda na jedničku. ()

• Film měla původně režírovat Jodie Foster, ale ta režisérské žezlo předala Michaelu Aptedovi. (Matty)

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)