Brutal Relax

Krátkometrážní / Komedie / Horor / Akční
Španělsko, 2010, 15 min

Pan Olivares se na doporučení doktora odjíždí odreagovat na dovolenou k moři. Po příchodu na malebnou pláž se uvelebí na pohodlném místě a se sluchátky na uších pozoruje s klidem své okolí. Mezi tím na lidi na pláži zaútočí banda příšer, což ovšem pana Olivarese nijak nevzrušuje, protože mu doktor radil, ať se nerozčiluje, a tak si dále hledí svého. Pohoda, ale jak už to tak bývá, nemůže trvat věčně a v tu chvíli mají nezvaní návštěvníci pláže opravdu smůlu. Po dobře vykonané práci samozřejmě nesmí chybět pár fotek na památku. (pernicek83)

SarumanKo

Zvrhlá šialenosť s očarujúcim psychopatom señorom Olivaresom v hlavnej úlohe. Za minimálne peniaze maximálne veľa režijne vypiplanej muziky a spústa nápaditých killov k tomu. Bál som sa, že ma to bude odpudzovať, ale tá predimenzovaná brutalita je dovedená do takého absurdného extrému (nunčaky z mŕtveho dieťaťa ftw), že je to vlastne nehorázna zábava. (8/10) ()

kaylin

Skvělé gore, o tom žádná. Místy jsem se až divil, jak to pěkně bylo uděláno. Navíc tohle není levná sranda, takže určitě palec nahoru. Ale to, v čem se to gore odehrává... No, je to film jen proto, aby tam to gore mohlo být. Takže triky úžasné, zbytek nic. ()

*Elfík* odpad!

Ne, opravdu mě nenadchl pan Tlusťoch lebedíc si ve výkalech. Jeho technika zabíjení je sice velmi kreativní, ale na mě si nepřišel ani slunečník zaražený v zadní části těla. Pláž je velmi poetické a krásné místo, tak proč si ji kazit příšerkami, které zeleně slintají? Snímek považuji za největší pitominu pocházející ze Španělska. A to jsem prosím viděla Buñuelovy, Saurovy a Almodóvarovy filmy. Myslela jsem si, že mě už u žádného španělského snímku nic nepřekvapí. Aha! Překvapilo! Angorilla (zní jak gorila, chudák) zřejmě spadl na hlavu. Ve snu se mu asi toto zjevilo, tak se rozhodl, že vše převede na plátno. Tak to se mu brutálně nepovedlo, hm? ()

easaque

natočeno pro zábavu a celkem šikovně. Jen je to všechno na jedno brdo. Pozdější Ježíšova pěst má aspoň jakýž takýž příběh. Takže jen slabé 2*. [ PŘÍBĚH: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

(mOnkey)

Tvůrci Brutal Relax šli až na dřeň a na prostor patnácti minut natřískali nějakých třináct minut až smrtelně ostrého vtipu, což je víc než má leckterý celovečerák. Krásně nekorektní pokoukání, jehož vrchol přichází v momentu, kdy náš hrdina začne potvory z moře mlátit mrtvým dítětem. Nasypat do rozpočtu o nějaký ten tisíc víc, mohla to být podívaná dotažená k dokonalosti. I tak ale nebyla pohoda na španělských plážích nikdy zábavnější (odzkoušeno). 85% ()

Mefistofelle

Pan Olivares očividně už dlouho potřeboval zrelaxovat někde u moře. Ale je to zřejmě velký smolař a tak mu došly baterie ve walkmanovi a ještě k tomu pláž napadly příšery. Není se co divit, že je naštvaný. A jak nejlépe si vybít zlost, než právě na oněch příšerkách? Brutal Relax je překvapivě dobře zvládnutý a vtipný kraťas, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Gore fekty jsou více než slušné, jednotlivé drobné scény a fotky v titulcích zase zaručeně pobaví. A mrtvé dítě použité jako zbraň? To je zkrátka pecka :). ()

Flaxik

O chlup lepší než pěst Ježíšova, hlavně díky pestrosti vyvražďovaček a maximálnímu charismatu hlavního hrdiny. Metoda žaves je ve splatteru to nejlepší. ()

Ice123

Vemte dohromady veškerou krev z Kill Bill, všechen sliz a ještě trochu víc z Vetřelce, brutalitu toho nejlepšího hororu co jste kdy viděli, to vše narvěte do 15 minut, dejte domu komický nádech a máte Brutal Relax :D Tohle je prostě snímek, ke kteréme budete hledat ekvivalent jen s obrovským vypětím sil a to si vzpomenete max. na Bagmana, který stejnak úplně neodpovídá tomuto stylu :D Brutal Relax, je prostě opravdovým brutálním relaxem, který mile překvapí a pobaví ;) 85% ()

Sabrewulf

Ono to samoúčelné, rádobyvtipné gore ještě nekoho i v roce 2010 (a víc) baví? Tohle by u mě fungovalo tak před 15ti lety. Za prvé jsem byl mladší (a blbější) a za druhé jsem ještě neviděl Braindead a jemu podobné. Navíc tam chybí pointa a to je v krátkometrážních snímcích docela průser. A po nějaké době jsem musel vypnout zvuk, protože ten stále dokola hrající song mi začal lézt krkem. Ale co mi vadilo ze všeho nejvíc, byl totálně idiotský filtr, který z viditelně slunečného počasí dělal "tmavěžlutou tmu". Jedna hvězda za efekty. ()

ivan bohatyr

Zas tak vtipné mi to nepřišlo. Je pravda, že ta bojová scéna, jak už někdo psal, byla zbytečně dlouhá a nudila. Naopak závěrečná slideshow byla teda hodně dobrá, to byla taky snad jediná pasáž při, které jsem se fakt smál, tím pádem taky hodně zvedla moje hodnocení. ()

KASUGI

Přestřelená stopáž (zvlášť to nekonečné mlácení pěstma) a to i na krátkometrážák. A Braindead je jenom jeden. ()

Deryll

Španělé zase predvádí že sou mistři masakru tohle je prostě mazec!!:)PS:už ste někdy viděli někoho ubít dítětem?:) ()

sedm.1

Nerad koukám na krátkometrážní filmy,natož abych je pak vůbec hodnotil.Zde ovšem udělám vyjímku.Brutal Relax je totiž vyjímečný nářez.Splatter nářez jak bejk.Efekty jsou na slušné úrovni,vesměs přes svou nehoráznou krvavost a brutalitu zábavné a skutečně připomínající to nejlepší z Jacksonova Braindead.Jediná škoda,že zombíci mají zelenou krev a vnitřnosti,to by pak byly vážně už ultimátní jatka,ovšem i tak je to pro příznivce žánru prostě masakrální povinnost.Bohužel,zároveň si ale musím nadále trvat na tom,že i přes skvělou zábavu a předvedený kvalitní gorefest vidím v těchto minutovkách skutečně minimální přínos a význam a vlastně jejich existence mě stejně naprosto nebere. ()