Brutal Relax

Krátkometrážní / Komedie / Horor / Akční
Španělsko, 2010, 15 min

Pan Olivares se na doporučení doktora odjíždí odreagovat na dovolenou k moři. Po příchodu na malebnou pláž se uvelebí na pohodlném místě a se sluchátky na uších pozoruje s klidem své okolí. Mezi tím na lidi na pláži zaútočí banda příšer, což ovšem pana Olivarese nijak nevzrušuje, protože mu doktor radil, ať se nerozčiluje, a tak si dále hledí svého. Pohoda, ale jak už to tak bývá, nemůže trvat věčně a v tu chvíli mají nezvaní návštěvníci pláže opravdu smůlu. Po dobře vykonané práci samozřejmě nesmí chybět pár fotek na památku. (pernicek83)

Frajer42

Velmi vtipná myšlena v kombinaci s velmi vtipnou vizáží hlavního hrdiny zprostředkovávají divákovi krásný film o tom, co může v člověku vyvolat nahromaděný vztek. Poté stačí třeba jen vybité baterky v audio přehrávači a spustí se lavinová reakce, která stojí za vidění. 3* ()

PetrPan

Tento anatomicky laděný snímek ve mne vzbudil mnoho zvídavých otázek. Například zda je možné vytrhnout lidský skelet z těla, prorazit walkmanem lebku nebo jakou sílu je potřeba vyvinout k hodu frisbee tak, aby se zaseklo do lidské hlavy. Takové věci je třeba vyzkoušet v praxi, to asi nebude jinak možné. Vzhledem k tomu, že taky potřebuju trochu odpočinku zajedu se někam zrekreovat..třeba to bude někam k Vám..uvidíme... ()

panjosef

No paráda, tyhle krátkometrážní splatteroviny fakt miluju. Super hlavní týpek s mega cool knírem, řádně zelení zombíci, spousta gore (někdy to zavání až Švankmajerem, hehé :-) ) a dobrý nápady. A koho nepobaví skvěle ujetej konec tak ho pobaví hned následující fotky v titulcích. Beach gore, hehehehe :-) ()

korbitch22

Ze začátku celkem zábavné,pak lechce nechutné...hlavně to jeho patlání v těch sračkách u vodpadkovýho koše...potom je nejvtipnější část a to když začne parta mutantů trhat na kusy přiblbé návštěvníky pláže (za tuhle část jedna hvězda) pak začne řádění pana Olivarese,jenže naprosto nudně a bez špetky humoru,které trvá moc dlouho a je to furt to samé,po skončení jeho zběsilé jízdy je připitomělá scéna s očekáváním polibku a následné focení,pak konec a vtipné fotky(za ty hvězda druhá)jinak zbytečný a celkově nudný kraťas,od kterého sem čekal asi něco jiného,pointa nulová a utrhné ruce a nohy mě bavili asi v patnácti letech.Slabé...40%.Tak velké hodnocení chápu....jak málo stačí k dětské radosti... :-D ()

jonyyy

Stejně nejlepší byly ty fotky na konci. Aqua zombíci byli taky fajn, stejně jako bohatost nápadů při vraždění. Moc povedená záležitost. 80% ()

SOLOM.

Po delší době jsem se opět rozhodl podívat na nějaký ten španělský krátkometrážní kousek a musím říct, že jsem si zvolil velice dobře. Již při prvním seznámení s našim hlavním hrdinou bylo jasné, že tenhle tlustý típek mě rozhodně nezklame. Za doprovodu pro mne nepříliš vábivého hudebního doprovodu jsem se nechal unášet tímhle bizardním dobrodružstvím a netrpělivě očekával s čím vším produkce Eskoria Films přijde tentokrát. Ta správná zábava nastane ve chvíli, kdy se z vody vynoří skupina podivných humanoidů. Nazelenalé masky příšer i přes malý rozpočet vypadají hodně slušně a ve chvíli kdy rozpoutají na pláži krvavý masakr přichází na scénu prim největší. Tím jsou samozřejmě gore efekty, které jsou sice dělány přes počítač, ale díky jejich humornému pojetí jsem se do těchto jatek doslova zamiloval. Milovníci podobných chuťovek si přijdou rozhodně na své a tvůrci se rozhodně neostýchali nabídnout divákům několik velice morbidních situací. Tenhle film je opravdu brutální relax se vším všudy! ()

TheEvilTwin

Tak tohle je béčko jak řemen a stejně je to jeden z nejlepších kraťasů, co mohly vzniknout. Týpek jede na dovču k moři, ze kterého vylezou zombíci a 10minutová mlátička může začít. Gore je absolutně šílené, vzduchem lítají mozky, ruce, těla, děti, nafukovací lehátka, slunečníky, ledničky - no prostě všechno možné, stříkají hektolitry krve a paradoxně béčkový styl filmu hraje do karet, protože bez něj by nebyl zdaleka tak dobrý. Scény jsou hodně nápadité (zmlátit zombíky místo zbraně v ruce tělem malého dítětě je vrchol) a výsledek je skvělá a zábavná patnáctiminutová podívaná. ()

Listeroman

Opravdu brutální relax u kterého jsem se pobavil a to velice dobře. Krásné počasí, rozkouskovaná těla lidí, děravé hlavy zelených oblud = RELAX... A nakonec pár fotek na památku které mi dodali zbylích 10% z filmu. Jakýsi brutální kratkometrážní Borat. ()

Hem.m

Tak tohle je prostě bomba, hlavně pak ty fotky na závěr. Skvělá hlavní role pána Olivarese, který zabíjí úplně bombastickými obličeji a tím jak zabíjí monstra. Nemá to vůbec žádnou chybu. Doufám, že bude někdy pokračování, protože už dlouho jsem se takhle nezasmál. ()

Ten Druhy

Psychiater z úvodu tohto krátkometrážneho filmu pripomína Arnošta Goldflama a spočiatku je to svieža zábava, ale vzápätí úsmev zamrzne na tvári, keď sa z mora vynoria hybridné monštrá (toxickí zombi obojživelníci s vampírskymi tesármi) a začnú presvedčilo zobrazené gore jatky. Na slnečnej pláži posiatej krvavými kusmi tiel sa zrodí nečakaný hrdina - muž stredného veku, predtým úplný outsider. V tomto shorťáku však zažije svojich 15 minút slávy. Akčné scény sa spomaľujú až úplne zastavujú a potom opätovne spúšťajú. Takto si ich môžeme aspoň lepšie vychutnať. Brutal relax dáva zadosť svojmu názvu, je to oddychovka par exellence, ktorá šikovne kombinuje komické a hororové prvky s poriadnou akciou. (Najlepší krátkometrážny film - 21st Horror and Fantasy Film Festival, Donostia-San Sebastián 2010.) ()

Astaroth12

Vidieť, že tvorcovia sú veľmi zábavný ľudia. Stvorili veldielko zábavnosti, gore efektnosti, brutálnych nápadov, ako bol lietajúci tanier zabodnutý v ľudskej hlave a takých podobných nápadov tu bolo veľa. Takýto úlet som nevidel od čias Braindeadu a tento ma ešte aj sympatickú stopáž. ()

jarkolar

Přímořskej plážovej masakr :D já se luxusně pobavil. Pěkný efekty (roztržení chlápka vejpůl například) a pořádnej drive tomu nechybí :). **** ()

Rosana

Zapomněli dát do tutulků Marka Dobeše :) Film má dobrý a originální nápad, však se mi moc nelíbí filtr který má filmu dodat "umělecký" dojem a bitevní scéna mi přijde příliš dlouhá. Je pravda že film se skládá především z této scény, ale po několika minutách mě souboj začal nudit. Každopádně pěkně provedené. Doufám, že se filmeček objeví/objevil na festivalu BXM ( http://www.bloodyxmas.com ) ()

ivishka odpad!

HA HA HA...tak jsme se zasmáli...Teď mi někdo prosím řekněte,že si děláte p**el i s tím hodnocením...Naprostá ptákovina ve které jakejsi helmut očividně psychicky narušený zajede na dovolenou a mezitím co sedí v hnusných s**čkách a tlemí se a poslouchá "hudbu" ve walkmanu tak nějáký zelený hnusy se síťkama na hlavě vraždí osazenstvo pláže.Tak za prvé naprosto nechutné a za druhé jak je možné,že takový mischelin křížený s helmutem a boratem dokáže zabít asi tucet zelených oblud?Ptákovina ptákovin dala bych tomu zlatou malinu už z fleku... ()

Macejko

Krátkometrážne veľdielo. Skvostne zábavná a vtipná pecka, natrieskaná nápadmi až po okraj. Režisérovi by som bez váhania zveril pekný mastný rozpočet na nejaký celovečerný zombie splatter. S fúzatým cholerikom/milovníkom bahna v hlavnej úlohe, samozrejme. ()