Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek o životě legendy akčních filmů Bruce Leeho nás seznamuje zejména s obdobím jeho dospívání. V té době byl Bruce Lee pubertální rebel žijící v Hongkongu a jeho osud jej teprve čekal - dobýt ve svých 18 letech USA s pouhými 100 dolary v kapse. Co všechno ho na této cestě provázelo, nám sdělí jeho skutečný mladší bratr Robert Lee. (skodovak)

(více)

Recenze (14)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Chapem ze je Bruce Lee legendou na ktorej parazituje kdekto, ale natocit zivotopis, ktory sa venuje fadnym castiam jeho zivota, mi pripada absolutne zbytocne. Ked uz sa tam nahodou objavi nejaka dramaticka epizodka, tak je hned utnuta a ide sa rychlo na dalsiu. Takze film potom uz od totalnej nudy nezachrani ani pekna technicka stranka a hodnoverne vykreslenie doby. 4/10. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Být to film o Heleně Vondráčkové, pravděpodobně by si nezískal přízeň tak širokého publika, jako v tomto případě. Ano, nejedná se o nikoho jiného, než o samotného Bruce Lee! A přiznejme si, kdo si zaslouží větší obdiv? Samozřejmě nemám nic proti Helence, ale na životopisné dílko o jednom z filmových průkopníků o bojovém umění jsem se vážně těšil. Tedy, nepojednává přímo o jeho herecké kariéře, nýbrž nás seznamuje s Bruceovým dětstvím, dospíváním a s mnohým dalším spojených s útrapami jeho rodiny, atd. atd. Nebudu již více prozrazovat. Fanouškům ty dvě hodiny utečou a uvítají i akci, které je ale poskrovnu. 70% ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Melodramaticky pojatý životopis Bruce Leeho se zabývá pouze jeho dospíváním, takže se vůbec nezabývá tou částí života, která z něho udělala mezinárodní hvězdu. Projekt je zaštítěn pochybně vyznívajícím vyprávěním Leeho sourozence, což vychází z toho, že se nejedná o autorizovaný životopis, protože na dospělou fázi života celosvětové modly světa bojových umění mají práva jeho dědicové a vdova. Epizodicky koncipovaný film zcela prvoplánově staví na tom, že jednotlivé sekvence prorocky dává do vztahu s Leeho ikonickými filmovými momenty (japonská okupace, první pseudo-nunčaky, charakteristické bojové pokřiky ještě před tím než se vůbec učil bojová umění). Ani hezoučké kamerové filtry a nostalgický odér bezstarostných časů prodchnutých klukovským lumpačením a dodržováním tradicionalistických hodnot nedokážou zakrýt fakt, že celý projekt smrdí nepokrytou snahou vyrejžovat na dávno mrtvé legendě. Celkově vzato je to jen nafouklá bublina, která samozřejmě má v čínských teritoriích (včetně diaspory) ohromnou sílu. ()

esopesokeso 

všechny recenze uživatele

Pútavosť tohoto snímku sa pohybuje ako príliv a odliv..aleb lepšie povedané - príliv, odliv, ešte väčší odliv, malý príliv a odliv..od 40 minutách do nejakých 80 minútach to bolo slabé, že ma chytali driemoty.Boli chvíľky, ked som si pozeraní vravel, že tomu dám jednú hviezdu..občas samé trapárne.Zas na druhú stranu musím povedať, že koniec bol napínavejší, ale netreba čakať nejakú veľkú akciu.A kto Bruce Leeho nepozná, nech to ani nepozerá-strata času! Dávam veľmi, veeľmi slabé 3 * akoby som dával len dve. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Ako decko som na Brjúsovi vyrastal a jeho knižky čítaval dňom i nocou, makával neraz až sedem hodín v lese, takže som sa tešil, že opäť možno raz nájdem svoju stratenú inšpiráciu a ono, hovno ! Ako životopis to zlyháva na tom, že to drbli do obdobia pred odjazdom do USA a aj to posrali tým, že najzaujímavejšej etape- kedy drtil u Ip Mana a to, ako odrbal ostatné decká, že Majster je chorý, aby ho mohol mať len pre seba, tak tomu sa nevenovali vôbec, čo je preveliká škoda. ( Možno sa mýlim a niekde za rohom čaká ... to be continued. ) Ako dráma to nehrozí tiež, pretože tam prakticky neriešili nič, ani žiaden vzťah a teda ani nič nevyriešili. Jedine môžem povedať, že Aarif Rahman ako Bruce Lee, akurát trochu hádzal držku občas ako on, ale to je tak všetko ! ()

Galerie (86)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama