Láska a čest

• USA Love and Honor

Vášnivý příběh mladého vojáka, který pomáhá svému nejlepšímu kamarádovi znovu dobýt srdce své přítelkyně. Tajně spolu cestují z Vietnamu domů, během protiválečných protestů. A během toho najdou poprvé pravou lásku... V tomto romantickém dramatu na pozadí války ve Vietnamu a prvního přistání na Měsíci, udělají dva vášniví a pohlední vojáci pro lásku absolutně cokoli – dokonce se tajně vyplíží z bitevní linie a odletí přes půl světa. Když Dalton Joiner zjistí, že se na něj vykašlala jeho přítelkyně Jane, rozhodne se, že se vydá během své týdenní dovolené domů a získá ji zpět. Jeho nejlepší kamarád, Mickey Wright je připravený mu pomoci, jen když bude šance, že po cestě potkají alespoň pár holek. Během sedmi dnů se musejí dostat Mickey s Daltonem do Spojených států, přesvědčit Jane, ať změní názor a zase se dostat zpět do srdce války, aniž by je chytli. Jenže když přijedou do Ameriky, najdou Jane a její zarytou krásnou kamarádku Candace uprostřed protiválečného hnutí. Vojáci budou muset udělat závažná životní rozhodnutí - v červenci 1969 stráví totiž týden zjišťováním pravdy o lásce, cti a odhodlání. (HBO Europe)

Arkanoid

Tento mainstreamový teenegerský film s kopou klišé má našťastie aj nejaké klady, a to úlohu Liama Hemswortha a vyjadrenie pár postojov k vojne vo Vietname. ()

lucijelucije

Nebudu si nalhávat, že tohle válečné drama, má něco do sebe. Nemá. A pokud jde o hodnocení, řekla bych, že stojí dost na tenkém ledě. Možná bych i dala dvě hvězdy, protože ten příběh, jestli se to dá vůbec tak nazvat, je dost profláklý, nudný, všední a nevýbojný. Jde čistě a ryze o romantiku, která sice nemá dobře našlápnuto, přesto se tady dala najít jakási myšlenka, která jistý smysl v daném okruhu má. No nevím, tak 4/10. ()

korok

Hej hou, hej hou, nač chodit do války, je lepší doma sedět a louskat buráky..... či milovat krásné ženy, jako v tomto případě. Ono na té známé písničce rozhodně něco pravdy bude. No asi bych taky dezertoval. ()

Meriat

Hvězda za závěrečný song a polonahého Liama... "Válečný" fakt asi omylem. Drama bylo dokoukat tak stupidní storyline. ()

TommyDiamond

Prapodivná romance skoro-dezertérů z 70.let, kdy američtí hoši dobývali Vietnam a doma u nich se projevoval nesouhlas z celou tou slavnou válkou, vedený vyhulenci hippies elity. Hlavní vadou na kráse bylo, že na mě film působil jako kdyby byl ze současnosti. Navíc jak z příběhu, tak i z té investigativní novinařiny mě bylo na zvracení.... ()

Cherry_Bomb

Plagát a obsah vzbudzoval dobrý dojem na romantický film, trailer to pokazil, ale film samotný sa v podstate dal. Nedá sa tam síce nájsť nič nové, nečakané a nepredvídateľné podobným filmom, ale pár vojenských príbehov a záverečná reč to čiastočne zachránili. Inak klišé a slabší priemer. ()

jafuska

Romantika na pozadí války ve Vietnamu, je to také silný příběh o přátelství, o pravdě, o cti, o morálce, a vše se to točí kolem lásky jednoho vojáka a jeho partnerky, jejich vážná rozhodnutí, které může změnit celý jejich dosavadní život o tom všem a mnohem více je tento film a mě se opravdu líbil, škoda tak nízkého ohodnocení, má rozhodně navíc ()

fanik15

Ne až taková sračka jak to na první pohled vypadá. Sice je to hodně klišé a předvídatelné ale docela to zabaví. ()

mirkath1

Myslím, že je tento film hodnocen nespravedlivě. Nenásilnou formou mně bylo předloženo, co se odehrávalo v myslích chlapců tam a těmi doma. ()

Aria85

Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvezdickami. Zacatek vypadal slibne, ale nakonec se tam skoro vubec nic nedelo. Pro me zklamani a bohuzel ani sympaticke obsazeni, v čele s uzasnym Liamem, to nezachranilo. Pro me je tech 50% maximum. ()

aleXan

Bola som sama doma tak som si pozrela trocha romantiky. Ako film ujde, sprijemnil vecer ale nic nove necakajte. Dej celkom predvidatelny a popravde som uz aj zabudla ze som to videla. ()

rigby

Už samotný název mne měl varovat - jaký asi může být film, který se takto jmenuje? Chlapci nabušení steroidy, silná slova, velké činy, vlast, povinnost, Amerika. Hodina a půl nekonečně táhlé nudy. Ano, příběh je o něčem, ale je neskutečně nudně uchopen a ztvárněn. Herecké výkony jsou velmi slabé, figurky jen odříkávají prázdná slova, aniž by tušili, co se za nimi má skrývat, divák k nim nepřilne, nechápe je, necítí s nimi. Jen sleduje jejich povrchní jednání s touhou, ať to co nejdříve skončí. ()

ludovit14 odpad!

Veľmi zlé,zlé,celej bande čo sa podielaly okolo výroby toho filmu-by som zakázal pracovať vo filmovej brandže!Je mi ľúto iba Teresa Palmer,ktorej prajem lepšie filmové role a ostatný sú mi ukradnutý.HOD:3,01%.VIDEL:25min.a mal som dosť!PS: je to môj kandidát na MALINU za rok 2013! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

barunkah

Jako film na dobrou náladu, dobrý. Svalnatí kluci, zamilovaný příběh, soundtrack je pěkný. Ale děj je taková klasická zápletka. Ale jinak pěknej film no:) ()