Home Sweet Home

Mladý manželský pár prichádza do svojho príbytku, netušiac, že prvým krokom dnu vstupuje do teritória sériového mäsového vraha, ktorý nepozná zľutovanie. Očakávaný romantický večer sa tak mení na boj o život. (*CARNIFEX*)

Nivenx

Tak mám za sebou nejpomalejší horor, jaký jsem kdy viděl. Musím říci, že to ale vůbec špatné nebylo. Vrah má takové klidné a pohodové charisma a nikam nechvátá a vše si promýšlí. Ve většině filmů už chování postav jde předem odhadnout, zde to nějak není možné a chovají se úplně jinak. Přítelkyně mi od toho utekla, že to je nuda a že se na tohle dívat nebude, ale mě to nedalo a i to pamalé mapování kamerou mi vůbec nevadilo a od filmu mě neodradilo. Na konci jsem se dokonce dočkal i nějakého toho překvapení. Při hodnocení tohoto díla je to pro mě něco mezi třemi a čtyčmi hvězdami a jelikož hodnotím podle procent, tak to spadá pod tři. 60% ()

Immortal17

Co to má být?! Proč? A kdo? Jaksi postrádám smysl celého děje. Ovšem, když nad tím člověk moc nepřemýšlí, není to zase úplně nejhorší. :D Asi to tak má být, lepší nevědět. ()

ecceHOMMO

Z počiatku skvele buduje atmosféru a pocit zvedavosti čo bude nasledovať. Ale divák len čaká a čaká kedy príde to pravé orechové, kedy sa to fest rozbehne a ono sa to síce možno aj rozbehne, ale len na druhom prevodovom stupni a tam to stagnuje. Pravdou je že pointa a identita vraha je pomerne prekvapivá a pekne to do celého diania zapadne, ale až príliš zo snímku sršala nedotiahnutosť. A v tomto prípade ( v iných podobných snímkoch mi to tak zväčša nevadí), mi strašne liezla na nervy nelogickosť konania ženy......sakramentsky ma to vytáčalo...**/*** ()

Sfinkter

Dechberoucí konec za každou cenu většinou působí trapně, jako tady. Jinak průměr, dobrá kamera, dobré postavy a absence motivace k činu - s tím je vždy problém. ()

YumiOkami

začátek byl skvělej, trošku jsem chytala dexter vibes. pak přišel hlavní páreček domů, tam si manža pustí hodně otravný songy na gramofonu a manželka jde do sprchy. potom manža dostane přes držku a dál je to strašná nuda. — odhalení na konci bylo celkem zajímavý, nečekala jsem to (ale je zas pravda, že se v týhle profesi vyskytuje mnoho psychopatů)… ()

elanius

(62/2013, DVDRip) / Začiatok veľmi zaujímavý, pomalé zoznamovnie sa s prostredím, krásne nasnímaný barák, záporák sa zdá byť na úrovni. Sľubný úvod, ale ešte stále mi nebolo jasné či film zostane v tomto pomalom tempe alebo bude druhá polka akčný house hunt. Zostalo pri tom prvom, a ano chvílami je to nuda, a postupne je jasné že bomba z toho nebude. Čo film vyzdvihuje aspoň do nadpriemeru je úroveň fyzického a psychického teroru. Wow. Záver nuda a blbosť. (6/10). ()

zolo23

Psychologické horrory odohrávajúce sa prevažne na jednom mieste (väčšinou teda veľký dom) mám docela rád, samozrejme keď máte po ruke kvalitný scenár. Home Sweet Home ho však úplne postráda. Režisér sa pokúša stupňovať atmosféru neuveriteľne zdĺhavými zábermi na jednotlivé scény čo oceňujem, ale na kvality Hanekeho ( Funny Games) jednoducho nemá. Pri tak krátkej stopáži je to nelogické a keď si to tak zhrniem...vlastne sa tu nič výnimočné nestalo. 6-7 základných scén na ktorých stojí celý film. Záver obyčajný ničím ma neprekvapil. ()

manonfire

Holka měla kopec času koukám...radši vyběhnu po schodech do náručí padoucha a až pak si odjistím bouchačku.Takovéto scénáristické kiksy jsou prostě nepřípustné a odkazují film k odpadu. Na druhou stranu konec byl vynikající, což je sám o sobě paradox na entou, a proto ony solidní tři hvězdy. 60% ()

Forsberg11

Nemám ani chuť sa tu rozpisovať, bola by to strata času, takmer rovnáká ako tento film. Snáď len jednou vetou: nudný že vraj horor s nudnými postavami a vleklým dejom bez štipky invencie. Nič pre po napätí a krvi bažiacom publiku ako som ja. 30 %! ()

torciollo

Taková dávka nelogičnosti a nudy v hodině filmu to se jen tak nevidí, nejhorší horor, co jsem kdy viděl... A to poměrně dobrý hodnocení už nechápu vůbec... ()

Corpsegrinder

První věc na kterou se musíte připravit je to že úvodních 20 minut se ve filmu vůbec nemluví, je to totiž jeden z mála hororů co nám představí hlavní postavy skrz zabijákovo obhlídku jejich domu. Jakmile dorazí majitelé tak začne celkem slušnej teror ze strany hosta ale nikdy to nepřekročí hranice už jednou viděnýho. Zabiják si dává na čas a je očividně trpělivej jak kráva a to samý se očekává od diváka takže pokud zrovna nejste v náladě na pomalejší film tak se tomuhle vyhněte uplně. Na to že tenhle subžánr hororu jde lehce zkurvit si tvůrci poradili ale docela dobře a je to čistej průměr. ()

Ronaldo79

Parádní a především solidně natočená novinka. Výborných počátečních 20 minut při kterých intimně sledujeme vraha a zabezpečování jeho plánu. Po vrahově intru dorazí na scénu i manželský pár, samozřejmě nic netušící, že v domě se ukrývá důkladný vrah. Tempo od úvodních minut nikam nespěchá a nemění se ani po první přímé konfrontaci se záporákem, naopak napětí se stupňuje. Záporák má perfektní masku a hraje s hlavní hrdinkou hru na schovávanou, která baví a napíná, co víc si horor-fan muže přát. Home Sweet Home je tedy výborně natočen, má kvalitního záporáka, minimální hudební doprovod a celkem sympatické hlavní hrdiny, a tak se ve výsledku čtyřem doporučujícím hvězdám neubráním. 75% ()

Silviaxx

Tak po Youre next, bol toto dosť slabý odvar home invasion. Vzhľadom na veeeľa pomalých záberov (mimochodom kamera bola super, to nemôžem poprieť) sa mi zdalo akoby celý film trval 5 minút a dokopy mi nič neponúkol. K postavám som nemala šancu vytvoriť si žiaden vzťah, keďže som o nich nič nevedela, ale áno beriem, že v tomto prípade to bolo účelom. Aspoň v tomto smere bol film originálnejší. Vraždenie nic moc, akurát záver ma asi tak na sekundu prekvapil, čo bolo pre mňa dosť málo. Stotožňujem sa s názormi iných, že tento film bol v podstate nepotrebný. ()

Hernycztek

Co si budeme povídat, Francie dostála svému jménu a naservírovala propracované gore scénky, no bohužel jich bylo hrozně málo. Plusem je rozhodně úvod filmu, kdy tvůrci nejprve začínají pohledem na ,,vetřelce", který si připravuje území na svoje řádění, a teprve potom do domu přichází majitelé. Hlavním záchytným bodem pro úspěšnost Home Invasion je rozhodně nevědomost motivu a identity útočníka/ů, což je splněno výborně. Osobně bych uvítal více prostoru pro oběti, protože to působilo dost divně, aby ve vlastním domě byli jako ovečky, pro které si přišel vlk. Fanoušci psychického nátlaku, napětí a většího množství brutalit se však nedočkají. Každopádně po originálním úvodu, přijde i geniální zvrat v samotném závěru, k tomu přičtu příjemnou stopáž, která nenudí a máme z toho Home Invasion, který jistým způsobem vybočuje ze zajetých kolejí tohoto subžánru a řadí se k nadprůměru. ()

Game90

Mohol to byť príjemný romantický večer, ale šerif sa rozhodol, že si splní svoj sado-maso sen (aj profilovku na facebook urobil). Čakal som viacej krvi a tá spomalená kamera ma neskutočne vytáčala.... ()

johnymdoe

Zcela neznámý thriller/horor který zaujme nepředstavitelně dloooouhým začátkem u kterého už člověk přemýšlí o inteligenci režiséra/scénáristy a velice nesmyslným chováním hlavní postavy v závěru filmu. Obojí ale nezastíní to že film byl dobře řemeslně natočenej a dobře napsaný i zahraný. Byl jsem v napětí celou dobu a tak to má být. 70% ()

warrenur

Znacne ticha, pomala a atmosfericka hororova zalezitost. Kamera sa miestami vyslovene vlecie, rovnako ako metodicky a kludny votrelec. To vsak len vygraduje napatie. Slecna Meghan to spolu s nezelanym navstevnikom slusne tahaju a zaver je vygradovany velmi nepekne. Odporucam. ()