Batman Rok jedna

• USA Batman: Year One

Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi prvního roku Temného rytíře a začátku jeho trvalého přátelství s Jimem Gordonem. (oficiální text distributora)

VvV14

Batman zase trochu jinak. Proč ne? Tyhle animáky s netopýřím mužem se většinou vyvedly. Akce svižná, příběh standardní a co se týče kresby ta nezklamala. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Euchrid

Naprosto fantastická Millerova předloha je převedena věrně jak to jenom jde a jenom se divím jak tohle může unikat radaru všech těch novodobých batfandů. Stejně jako v comicsu mi trochu vadila kresba, i když v obou trochu jinak. Comicsová na mě těd působila trochu přestárle a ve filmu bych ji potřeboval trochu temnější a atmosféričtější. Ale libreto nemá chybu, jak by taky mohlo když si z něj Nolanovo veledílo půjčuje víc než dost. ()

kyLuke

Je to prostě normální tuctový animák , nic vyjímečného na něm nehledejte . Naštěstí má pěknou animaci a je celkem podle komiksu , jinak bych šel možná níže . Vidím to na těch 50% , protože se z daného výborného komiksového námětu a této animace rozhodně dalo vytěžit více . ()

Tiiso

Batman: Rok jedna si očividně jde svou cestou i když zároveň dodržuje všechna "Batman" schémata jak to jde. Předloha byla jasná: Frank Miller napsal prostě jeden z nejlepších komiksů této doby, aspoň co se Batmana týče. Tudíž dodržování linie jeho vyprávění přišlo Warnerům určitě jako dobrý nápad než naopak. A ve výsledku se to vlastně všechno projevilo. Tento hodinový snímek mám vcelku rád a přiznávám se, že si na něj nejčastěji vzpomenu, když uzřím Batman začíná od Nolana (bodejť když obé čerpá z jedné předlohy). Děj animovaného filmu se "motá" někde kolem stejného, člověk v něm najde i shodné vedlejší postavy, nikde nenudí, spojité vyprávění o dvou počínajícíh hrdinech klape celkem solidně. Scény jsou plné akce a plné neustálého zápolení a na hromady vystřílených nábojů také dojde. Co více si vlastně přát? Nastavené tempo vydrží až dokonce, vše dobře dopadne (tedy skoro), zloduši jsou potrestání, takže teď už jen umýt, vyčistit zuby a do postele. Čtyři silné hvězdičky, ale pozor velmi pevně ukotvené v rámci animovaného filmu, který je navíc natočen dle předlohy komiksu ()

JohnZ87

Během té hodinky se toho stihne udát poměrně dost. Film popisuje jak počátky Batmana, tak příchod komisaře Gordona do Gothamu a má působivou noirovou atmosféru. Rovněž se zde vyskytují vnitřní monology. ()

pekas

Tato verze není pro děti. Drsná a temná, ale zdála se mi i dost krátká a zkratkovitá. Catwomen tam byla opravdu navíc. 70% ()

Mistr_Moon

Ani by se to nemělo jmenovat Batman rok jedna ale spíš Gordon: rok jedna. Skutečně se zde podíváme spíš na první rok Gordona v Gotham City, kde je spolu s ním snad jediný nezkorumpovaný policista - nezkorumpovaná policistka. To vede k menší aférce a my se dozvídáme že i Gordon je jen člověk, i když v tomto příběhu člověk, který se schopnostma, silou a rychlostí vyrovná Batmanovi. Není co dodat, snad jen, že Lauren Montgomery má na animáky celkem talent a jsem zvědavý co předvede v dalších snímcích. ()

subic

Asi jakože první batmanovský příběh, tentokrát v popředí hlavně poručík James Gordon, který se stane ke konci otcem. Ale je to jakoby první díl něčeho, v podstatě v půlce to skončí, škoda. ()

mark9th

Pekne vyrozprávaná Batman story v noir šťýle. Je to temné a má to svoje grády, vadila mi však ta uponáhľanosť. Veľa informácii na takú malú stopáž a v príbehu sa niekedy strácate. ()

Jarlaxle

Přijde mi, že se nejedná ani tak o film, jako spíš takové doplnění batmanovy historie. Zpracované je to výborně, to jo. Ale nějaký pořádný záporák by přišel vhod. (Zrovna u batmana si myslím, že je z koho vybírat...) ()

GoloBB

No konečne to pochopili!Len zobrať kvalitný komix, "rozhýbať" ho a nebabrať sa do toho.Ešte trošku popracovať na animácii aby tam nebolo toľko cítiť ten digitál a bude to dokonalé. ()

jack_scott

Velmi dobré, lepší než je mčekal. Na batmana jinak moc nejsem, ale občas...proč ne. Koneckonců to člověku připomíná mládí :-) ()

Emílio

Film je podany moc skokovo, co mu myslim velmi uskodilo vzhladom na vydarenu atmosferu. Byt to tak o 40 minut dlhsie a plynulejsie, dal by som kludne aj 5 hviezd, nakolko by to kludne prevalcovalo aj Nolanov pokus. ()

spawnxp

Temnej rytíř je tu ale opravdu dost temnej!... až mi tam chyběla kapka toho "americkýho" humoru. Za to minus bod. Jinak animace a střih těžkej nadprůměr. ()

gruzmi00

Batmanovský snímek soustředěný primárně na Gordona a Wayna, který se naprosto obejde bez hlavního záporáka. Waynovi schopnosti jsou sice občas nadsazené (přeražení tlustého stromu nohou), ale rozhodně nepředstavuje nezranitelného hrdinu typu Chucka Norrise a při svých výpravách na potírání zla utrpí řadu šrámů. Nedovedu si také představit otce, který by se tak chladně bil s člověkem, který v jedné ruce drží jeho nedávno narozeného syna (závěrečný souboj Gordona s únoscem jeho syna). Jinak výborná atmosféra prohnilého města podkreslená dramatickou hudbou. Přes některé nedostatky čtyři hvězdičky. ()

MrLinhy

Nejvíce se mi líbilo, že to nebyl film o Batmanovi, ale o Gordonovi. Způsob vyprávění příběhu se mi líbil, ale samotný děj nebyl až tak záživný. . ()

KaKKashi

Srovnatelné s Batman vs red hood. a to byl nářez:-) Takže kdo chce vidět pěknej animák, a zkrátit čas před novým batmanem, tohle jasná volba ()

CAR0DEJ

Frank Miller je Boh medzi komiksovými mágmi, aspoň čo sa Batmana týka určite. Tam nie je treba robiť nijaké úpravy deja, len to dobre sfilmovať, presne podľa predlohy a to sa darí. Vynikajúci alternatívny začiatok, ktorý je snáď osudovejší a účinnejší ako akýkoľvek iný. Napriek tomu, že to je animovaný film dovolím si ho porovnávať s Nolenovým Batman Begins, ktorý poráža na hlavu v ucelenosti a trefnosti. - Mne vadí celé poňatie Ligy Asasinov od Nolena, mal som s tým problém aj v Batman Begins aj v TDKR. - Nie je to taká epická látka, ale je to skur***e dobrý príbeh jedného policajta prideleného do živúceho pekla (to mi pripomína film Sedem, veľmi podobná myšlienka) a jedného zbohatlíckeho syna, ktorý hľadá spôsob, keď už má možnosti a schopnosti. ()