cajda77

Fakt jsem se snažil pochopit o čem ten film je. Ale asi jsem si vybral až příliš nekonvenční proud ... Dobrá, byl tam divnej chlápek, neschopný navázat normální vztah, měl velký sexuální problém ...no a? ()

ktulinka

No, mohla bych tu ze sebe vyplivnout něco děsně chytrýho a psychologickýho a nevim jakýho, třeba o rozervané duši a jiný zhovadilosti... Ale pro mě to byla jen kolosální nuda... ()

Shaman::..

Prvním filmem Hlad si mě režisér moc nechytil. A tak jsem projekci jeho druhého snímku všemožně odkládal. A musím říct, byla to chyba. Pozitivní moc není. Ale velmi slušně natočeno, o hereckých výkonech netřeba pochybovat. Těším se na další McQueenův snímek. ()

Pavlo

Shame je majstrovské dielo. Tak úprimne zobrazený príbeh človeka, ktorý stelesňuje väčšinu z nás (či už čiastočne alebo úplne) som dlho nevidel. Zlozvyky a taktiež asociálne správanie je zobrazené až naturalisticky a mrazí z toho na chrbte. Nič vo filme nie je samoúčelné. Všetko do seba pasuje a na konci filmu je zjavné i posolstvo, ktoré nám tvorcovia a herci od začiatku predostierajú. Michael Fassbender hrá zatiaľ svoju životnú úlohu a ostatní herci sú mu veľmi dobrí sekundanti. Škoda, že nebol tento film aspoň nominovaný na Oscara. Zaslúžil si. ()

BlackVelvet

Proti tematu prazdnoty a citoveho vycpeni fakt nic nemam, jenze problem je ze tenhle film to proste nepodchytil. Je to silene prazdny a obcas nejaka ta nahatost...zivot cloveka, ktery vse obetuje sexu, i vztah s nejblizsimi (sestra), jenze mne to proste vubec nedojimalo tak jak je to cele napsane a natocene. A uvodni scenka na full frontal male nudity - to jako mel byt sokec toho co prijde nebo co ? ()

dudel3333

vycuc zo života sexualneho zavyslaka.Bez začiatku ,bez konca.............uryvok.Nečakaný začiatok,načakaný koniec............trošku bez pointy ,naťahovanie a naťahovanie aby sme sa dozvedeli to že je "chorí"ale škoda že sme to vedeli už na začiatku a vedeli sme že ho ma veľky a neoholený(o to zrejme McQueenovi išlo).Dakujem za "101minut "hry na uchylku ()

baran

Nie som si istý, na čo chcel autor poukázať prostredníctvom neustáleho zobrazovania nahých hercov, ktorí bezpochyby dostali kvalitný honorár, no keby mal film určitú myšlienku, zaobišiel by sa aj bez scén – silou mocou vedúcich k neoriginálnej originalite a túžbou po peniazoch, vyplývajúcej z obalamutenia diváka a nalákania ho na film, pri čom sa aj dej nízkorozpočtového porna stáva zaujímavejším. Samozrejme sa ospravedlňujem autorovi v prípade, že film bol verejnosti predstavený s iným zámerom. Musím podotknúť, že som ešte nevidel film, ktorý by obsahoval tak nehorázne dlhé scény, ktoré teda vedia znepríjemniť pôžitok z filmu. Ak mal byť tento snímok poučný, nebol. Ak mal byť dych berúci, nebol. A ak mal byť zapamätateľný...............nebol. Netvrdím, že je to strata času, no pre mňa chabý podpriemer. ()

$h4rk

Psychicky velmi silný a chladný film, který mi po režijní stránce neskutečně sedl. Žádné zbytečně zdlouhavé scénky, ač tempo je trochu obecně pomalejší, a to mi tady vůbec nevadí. I tak to celkem rychle uteče, takže by mi ani nevadilo, kdyby to bylo o nějakou tu půlhodinku delší. Hudba perfektně zapadala. A konec, který sice nemá rozuzlení, ale měl sem pocit že ani žádné mít neměl. Ani chvíli jsem se nenudil. Nemá smysl tu psát o čem film je, všechno důležité je v popisku. Otázkou je komu a jak to sedne? Osobně myslím že je Stud trošku podhodnocený - Thats a SHAME! 90% ()

vladi3

Michael ide ako pila! najhorsie je, ze v tom vidim aj cast seba... pekne krive zrkadlo nam to tu Steve nastavil... hodnotenie menim na pat... nie preto, ze by to bol daky filmarsky skvost a tiez nie pre Michaelovho vtaka (aj ked, povedzme si damy, nie je to najhorsie :D) ale pre posolstvo, ktore mi nedava spavat... ()

jozindodulik odpad!

Další z tzv, filmů pro neslyšící..samé nekonečně dlouhé scény bez jediného dialogu, do toho tam chodí hlavní hrdina pořád nahatý a vystavuje svůj chlupatý pyj. Todle se může líbit ledatak úchylákům..a že jich tady je.. ()

_Rebeka_

Bezpochyby nejlepší herecký výkon Michaela Fassbendera. Umí diváka vtáhnout do děje a naprosto pohltit svojí performance. Dala bych 4/5, ale díky němu si film zaslouží 5. ()

raru

Vždy sa sám seba pýtam,ako je to možné,že niektorí herci dodajú filmu,kde hrajú hlavnú postavu,neskutočnú hľbku a autenticitu.Ako je to v tomto filme s Michaelom Fassbenderom.Podáva proste nadpozemský výkon.A hlavne kvôli nemu dávam 4*,pretože inak to nie je moc moja šálka kávy. ()

Johgas

Film mě naprosto minul, proto je to za hvězdičku. Čímž neříkám, že je špatný, a že chci kohokoliv odradit. Třeba zrovna vy budete cílová skupina pro film o závislákovi na sexu, neschopném navázat jakýkoliv citový vztah. Ale jemu je dobře, necítí se sám, má co chce. Tak proč se za něj trápit nebo to jakkoliv řešit, nebo se nechat zatahovat do děje. Ale on tu žádný děj není.... ()

90125

Je to fakt hanba, ze ani jeden z dvoch hlavnych hrdinov tohoto filmu nebol nominovany na Oscara. Jak Carey Mulligan, tak Michael Fassbender su v Hanbe vynikajuci. Vacsinou frflem, ked film nema pribeh. Tento ho teda nema bohvieaky a zdanlivo hluchych miest je dost. Napriek tomu to cele obdivuhodne funguje. Nadherne emotivna a depresivna, psychologicka (alebo vlastne mozno este viac filozoficka) drama o sucasnej mode singles, one night standov, cynickeho samotarstva a dusevnej vyprazdnenosti. Dost desivy obraz naseho sucasneho sveta. Nie som vobec nejaky puritansky moralista, ale mnohi ludia skutocne maju dnes problem s primeranym hodnotovym rebrickom. Velmi posobive su dlhe zabery (skvela joggingova scena) (cele dlhe dialogy v jednom celku !), k tomu nadherna muzika, ktora casto akoby nahradzala dialog. Poslednych 15 minut filmu je dokonale zdrvujucich. 73 % ()

Zizou_

Na třetí zhlédnutí zvyšuji na pět. Zatímco u některých filmů si přeji, aby byl už konec, u Shame si vychutnávám každou scénu. Nedokážu si představit, že by se tohle téma dalo zpracovat nějak lépe. Pomalé tempo a skvělá hudba dodávají filmu nenapodobitelnou atmosféru. Jinak, komentovat výkon Michaela by se bez superlativů asi neobešlo. Vynikající film. ()

Leni23

Film o dnešní době - flustrace, individualismus, odcizení, prázdnota, deprese, neschopnost komunikace.. Málokterý film mě takhle emočně upoutal - spíše zděsil.. Výkon Michaela Fassbendera hodnotím jako jeden z jeho nejlepších. Motiv a příběh filmu se z velké části odehrává mlčky, přesto jste donuceni o filmu ješte nekolik hodin až dní přemýšlet a hledat odpovědi na ty správné otázky. Kdy se do téhož stavu dostaneme sami? Nebo v něm už jsme? ()

kodwin

U těchto typů filmů je největší problém vydržet prvních dvacet minut. Jakmile si zvyknete na pomalejší tempo, sledování se stává snesitelným. Nesympatický Fassbender je představitel single muže neschopného navázat vztah z mnoha důvodů. Užívání si jako cíl života vede k problémům, které končí nezřídka neřešitelně. A tak končí i Shame. Závislost na sexu a sobeckost je nepochybně problém nejen hlavního hrdiny. Problém Studu je zase absence nosného příběhu... Podruhé bych to asi nedal. ()

gizi

Dvě třetiny filmu je rozvláčná prázdnota, nuda, o ničem. Nakonec se ale ukazuje, o co vlastně jde. 55%. ()

pichta

Grc...blbosť. Neviem ci nedokážem ocenit tento druh filmu. Asi mi nedošla ta umeleckost filmu. Surodenci ktori boli v detstve sexualne zneužití a tetaz maju posraty život...on to dokáže iba s lahkou ženou za prachy a ked to ide robiť so ženou , ktorá ho ľúbi a chce to z lásky, tak nedokáže ani poriadne erektovať. Jeho sestra tiež vypatlana koza, co nepozná hodnoty a len tak plava životom...toto som z toho zachytil. Jedna hviezda pre herca, lebo hral v X-men a Alienovi ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz