Externí recenze k filmu (13)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ****

  "Jaký má ale tato ,,přehlídka necudnosti" smysl? Překvapivě z filmu není cítit touha šokovat; vše (až na jednu estétskou scénu soulože se dvěma prostitutkami) se prezentuje jako to nejobyčejnější, co můžeme vidět. Poukazuje se tím právě na zevšednění něčeho, co má být vzrušující. První záběr zcela…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Pro diváka (a zvláště divačku) je Stud přece jen uživatelsky přátelštější než předchozí film režiséra Stevea McQueena. Nahý Fassbender je totiž artefaktem stejně nádherným, jako je Fassbender podmanivý coby herec." (více)

 • BestFilm.cz (Václav Carvan) ****

  "Stud rozhodně za vidění stojí, a pokud jste filmový fanoušek, který občas snese nějaký ten film, který je těžší na strávení, pak je Stud dobrou volbou. Mě tak trošku v rozporu s předchozími řádky inspiroval ke shlédnutí Hladu, který již delší dobu odkládám. Počítám, že ani ten nebudu chtít poté…" (více)

 • CinemaView.sk (Ján Pekarik) ****

  "Hanba je predovšetkým šou Michaela Fassbendera a je to práve jeho herecký výkon, na ktorom je vystavaný celý film. Steve McQueen v ňom azda našiel svojho dvorného herca, a Fassbender týmto filmom potvrdzuje svoju tvárnosť. Nepatrí medzi typických hollywoodských krásavcov, ale svojou charizmou a…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Steve McQueen tak natočil další vynikající studii výrazné osobnosti, stejně jako se ve vyhrocené podobě vyjádřil k rizikům bažení po bezprostředním a povrchním uspokojení, fenoménu, který ve světle vleklé dluhové krize posledních let dost možná vážně ohrožuje celou současnou západní společnost." (více)

 • FantomFilm.cz (Matěj Nytra)

  "Stud není jen působivým, nekompromisním obrazem sexuální posedlosti a zatuhlých emocí. Perfekcionistická forma a otevřenost při zpracování námětu hraničící s kontroverzí z filmu činí pronikavé a svůdné dílo, jemuž by ani Ceny Akademie, ani konkrétnější zhodnocení kupříkladu režisérského přínosu …" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Pro ženy a pro neheterosexuální muže pravděpodobně Stud velmi dobře funguje po erotické stránce. Fassbenderův kukuč je neodolatelný a je téměř uvěřitelné, že se podívá v metru na neznámou ženu a ta z toho má orgasmus. Také si užijeme spoustu full-frontalů jeho i jeho partnerek (ale neuvidíme erekce…" (více)

 • Filmserver.cz (Jan Jaroš) ****

  "Ale ani taková zjištění nejsou nijak nová: na peklo, které si lidé připraví zúžením svého života na nezávazný sex, upozornil před desetiletím už francouzský snímek Pornografický vztah - a ještě dávno před ním také Felliniho Casanova. Steve McQueen však daný jev nezkoumá jako něco výlučného, ale…" (více)

 • Houser.cz (Aleš Mečíř) ****

  "Podobnost obou scén je ale jen zdánlivá, žena v metru totiž při druhém setkání oproti divákovi netuší nic o tom, v čem se Brandon musí zmítat. McQueen naštěstí nic ne(do)vysvětluje (činí tak ostatně celou dobu), ale nechá na divákovi, aby se s tím už po svém nějak vypořádal." (více)

 • Koule.cz (Štefan Titka) ****

  "Scény mezi ní a Fassbenderem jsou intenzivní i díky dlouhým, několikaminutovým záběrům, které McQueen rád cizeluje do naprosté dokonalosti. I pouhý běh ulicemi nočního New Yorku nedovolí odtrhnout od filmu oči. Stud je silný film, kterému se ze sexu podařilo udělat patologickou záležitost. Pokud…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ****

  "Při sledování Studu necítíte diváckou slast, ani však onen stud. Ač jsou sexuální scény odvážné a explicitní, jsou do filmu zasazeny tak, že příliš nevyvolají šok nebo pohoršení. Sex je zde jakousi robotickou automatickou činností, která nevyžaduje myšlení a kterou se chce Brandon vysvobodit ze…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Siska) *****

  "Jde o dílo maximálně otevřené a nedogmatické, seriózní a především soucitné. K čemu by bylo povozit se na zpustlíkovi a kurvičce? Abychom se ujistili v tom, že to s našimi závislostmi není až tak zlé? Je paradoxní, že za scénářem filmu, který se nebojí biblických „hlubin bezedných“, stojí táž…" (více)

 • 25fps.cz (Michal Škamla)

  "Prepracované oku lahodiace kompozície a jemné filtre Hanbe nie sú len príťažlivou exhibíciou estetického a výtvarne vycibreného štýlu. Obrazy tu neplnia len povrchnú funkciu (nie, že by estétstvo bolo povrchné, jednoducho kvalita McQueenovho vizuálu nie je samoúčelná). Často je to práve obraz kto…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace