Celovečerní povídkový animovaný film je sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek bude zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem. První epizoda inspirovaná Pohádkou o princezně, která se nesmála, je animována poloplastickou technologií. Režisérem této povídky je Břetislav Pojar a výtvarníkem Pavel Koutský. Druhý příběh využívá klasickou animaci loutek. Výtvarníkem a režisérem je Michal Žabka a příběh o Víle a účetním je zábavný pro děti a poučný pro tatínky. Třetí část je animovaná velmi neobvyklou technologii papírové ploché loutky v reálném prostoru. Výtvarníkem je Bára Dlouhá a režisérem František Váša. Příběh o rybáři, jeho ženě a zlaté rybce je známý, jeho nová interpretace ve světě kol a motorů je však naprosto nová. Čtvrtá epizoda se odehrává v nedaleké budoucnosti. Režisér a výtvarník Libor Pixa doufá, že zdravý rozum zvítězí nad chamtivostí a touhou být za každých okolností první. Režisérem hraných předělů bude Jakub Kohák. Vypravěčem bude zpěvák skupiny Chinaski. (oficiální text distributora)

Fary

Tenhle film měl velký potenciál, který je bohužel utopený uprostřed nějakého beztvarého, bezduchého vyprávění. Samotný film je natočený velmí pěkně, ale pohádky působí moc škrobeným a nuceným dojmem. Asi nejlepší z celého filmu je tak ve finále počítačem animovaná pohádka o Vincentovi a ústřední příběh s O. Vetchým. Škoda! ()

Ripley

Film nelze hodnotit jako celek.Hraná část je za "odpad" a použiji zde populární WTF?A čtyři animované "pohádky",které jsou každá od jiného tvůrce,tudíž jinak animované a také kvalitativně kolísavé.Takže za druhou "pohádku" s názvem Účetní a víla a za hudbu Chinaski 40%. ()

Savel

Autopohádky jsou především "staré". Působí to na mě jako film z 80.-90. let, kdy se sejde parta národnich profiku a každý svoji technikou zpracuje společné téma - auta. Pak se to pošle do Japonska se vzkazem "hele jak se animuje v Čechách". Scénář je (pro mě) bez humoru a zase mi připomíná starý večerníček Pohádky o mašinkách. Zkrátka tento film zaspal dobu, před 30ti lety by to byl hit (bez posledního příbehu pochopitelně:). Pozn. druhá pohádka z nového fimfára se do autopohádek už asi nevešla:) ()

Marys

LFŠ 2011: Také, nič moc. Sem-tam vcelku úsmevný skeč, či sekvencia, inak ale samotné grafické spracovanie ma neoslovilo, postavičky boli škaredé, pozornosť upravená skôr na deti, ktoré aj tak neviem, či to v tejto dobe moderných animácií môže zaujať a hraná časť takisto nič moc. ()

Hepy13

Moc nechápu ten spojovací příběh s Ondřejem Vetchýtm, který byl hodně slabý. Kde kdo by dokázal vymyslet určitě lepší, ale je to pro děti, takže budiž. Jednotlivé pohádky co se týká kvality jdou postupně nahorů, mě se nejvíc líbila ta s rybářem. Čekal jsem nějaký příšerný paskvil ale nakonec se mi to docela líbilo. ()

TomasKotlant

Spojovací povídka kromě jakési myšlenky, že auto má duši diváka spíše otráví. Prkenní herci, nulová zajímavost a kýčovité vyvrcholení. Dialogy a scény jsou tak pitomé, že to neutáhne ani Eva Holubová. Pojarova povídka je výtvarně příšerně primitivní a dějově stupidní, na čemý mají podíl také dialogy, do detailů popisující co vidíme. Žabkova povídka docela jde, akorát jí chybí tah branku a utápí se ve své rádobypoetičnosti. Vášova povídka je technicky a výtvarně originální. Děj sice mohl být lepší, ale působí to svěže. Pixa hraje jinou ligu a jeho povídka je po všech stránkách velmi kvalitní a dokáže nejlépe vytvořit kouzelnou atmosféru, navíc i s katarzním přesahem. Ačkoliv se jedná o digitální animaci, je s ní zacházeno šetrně, takže spíše zlepšuje dojem, než aby ničila ducha animace. Pixova část Vincent a možná i Vášova a Žabkova by si zasloužily vlastní uvedení, protože sledovat kvůli nim minimálně půl hodiny odpadních scén je docela hrdinský úkol. *** Ve zkratce: Hranou část přetočte, první povídku asi taky a pak bude jakžtakž slušný zážitek. Jinak je to stupidní předlouhá reklama na jistou automobilku. ()

Heroine odpad!

Vypadá to ošklivě, je to nudný, divný a nevtipný, a ještě jako třešnička na dort je tam hrozně trapný Vetchý. ()

sgt.paper

Autopohádky jsou velmi zajímavý pokus, ale ne už tak dobře vyřešený. Pohádky jsou velmi nápadité a i odlišná animace je dobrý nápad, však hraná část je minimálně zbytečná. ()

VerenaLord

Od tohoto projektu jsem čekala daleko víc, je to hrozně velké zklamání pro mě. Jediné, co oceňuji je hlavní píseň i hudba celkově. Herecky to není špatné, jsou zde dobří herci, i zajímaví, ale bohužel film je k ničemu a o ničem. Líbí se mi akorát Příběh o rybáři. Škoda, myšleno to bylo dobře, ale výsledek je absolutně podprůměrný. ()

Ygnor

Velmi slabé tři frčky. Animace, které mě rozhodně neurazily, byly mnohem lepší než hraná (reklamní) část. Pokud bych měl zvolit Autopohádky, tak raději ty z produkce NDR, které mám dodnes pod kůží. ()

josieaddms odpad!

Líbila se mi docela ta pohádka o účetním a víle. Jinak absence originality, vtipu, a hrozně ošklivě se na to kouká. A poslední pohádka byla úplně na zabití! Přitom to mělo takový potenciál! Hrozná škoda... A hrané části s Vetchým? Katastrofa! ()

TommyDiamond

Ondřeje Vetchého mohli se svým příběhem klidně vynechat. A Eva Holubová? Mě už to přijde,že se v poslední době nasere úplně všude kam se dá. Ale ty čtyři animované příběhy byly vážně skvělé a zábavné. Asi nejlepší a nejpoučnější byla pro mě ta čtvrtá epizoda. Ale musím pochválit všechny výtvarníky co se na filmu podílely. Těch příběhů mohlo být klidně šest a mohla se vynechat ta úděsná hraná část. Celkově 50% ()

sima275

Tak jelikož mám rád skupinu Chinaski, tak jsem si tenhle film nemohl ujít. Tak jsem teda lehl do moji postele, vytáhl můj maličký Netbook, vzal jsem si karamelové sušenky a začal jsem se dívat. Ze začátku mě překvapil kousek hrané části, protože jsem myslel, že to bude jenom animované. Potom ale začal první příběh s Vendelínem a princeznou, který se mi hodně líbil. Potom následovala zas hraná část, která se mi vůbec nelíbila. Dále příběh s účetním a vílou byl asi nejlepší ze všech čtyř příběhů, protože měl asi nejvíc děj. Třetí část s rybářem byla taky bezvadná a asi nejslabší byla čtvrtá část. Kdybych byl asi větší, tak by se mi to asi trochu méně líbilo, ale pro mě je tohle bezva film, který nepostrádá děj ani vtip. Kdyby tam nebyla hraná řást, tak bych možná dal i 5 hvězdiček. 90% ()

Jarduk03

Autopohádky mi připomínají Čtyři pokoje. U některých pohádek (zejména první) usínáte, ale jiné vás dobře pobaví. Intermezza vyplněná Ondřejem Vetchým neurazí, ale nějak postrádám jejich hlubší smysl a nejvíce se mi na nich líbilo to embéčko, který ale někdo bohužel mírně zprasil těma přidanýma světlama. ()

macetoma

První pohádka výrazně slabá proti ostatním, spojující "vata" s Ondřejem Vetchým taky nic moc. Ostatní pohádky na úrovni, nejlepší je podle mne ta "O účetním a víle". Hodnotím jako celek a dávám 2 hvězdy. ()

Maica

Nic moc. Čekala jsem teda, že to bude lepší. Animace se mi moc nelíbily (až na rybáře a jeho příběh), někdy až skoro vůbec - třeba víla byla spíš děsivé strašidlo, než hezké stvoření a vlastně ani ty příběhy za moc nestály. Jediné co by snad bylo na pochvalu byl dabing, ovšem vyjma poslední povídku. A vlastně ještě se mi líbilo, jak hrál pan Vetchý a jak se nadechly ryby, když jim rybář vysekal díru, to se povedlo. 2.5 hvězdy. ()

ostravak30

Mezi animovanými filmy jde jednoznačně o raritu a originální námět. Animace samotné jsou...no prostě v klasickém českém stylu, tedy v tom dobrém i špatném slova smyslu. Osobně bych vynechal poněkud zbytečný a některými scénami až trapný hraný námět. U pohádek samotných se vracím zpět k originalitě, avšak humoru je zde jako šafránu, anebo se autoři smějí jiným věcem než já, a pohádky jsou trochu jednoduché a ne moc propracované, zvláště pak jejich konce, respektive pointy. Dalším příjemným bonusem je ovšem hudba. Celkově dvě a půl hvězdy, ale protože taková možnost zde není, tak pro jednoznačně unikátní animovaný film, jehož nejsilnější stránkou je právě hudba a originalita, dávám za tři. ()