Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchnul nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz v našlapané Corvetě ZR 1 rychlostí 250 mil/hod k hranicím. Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku se moc netváří na to, že by se měli postavit do cesty muži, na nějž je celá FBI krátká. Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety a meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky. Bude městečko Sommerton Junction díky šerifovi Owensovi Cortézova konečná? (Magic Box)

dudo24

Všetky hviezdy patria Arnoldovi. Nič iné v tom filme si ich nezaslúži. Celá zápletka je úplne nanič. Zastaviť na červenej pri prevoze väzňa? Barikáda cesty bez pásu na trhanie pneumatík? Policajné scény boli tak zlé, že ich ani Forest nezachránil. Jediné kvôli čomu som ten film pozeral a jediné čo bolo zaujímavé vo filme boli scény s Arnoldom. Arnold je pán. ()

pafka

No a ja se bavil jen u tech akcnich scen, kterych ke konci bylo hodne. Ovsem jsem se za cely film nesmiril s tim, ze tam hrajou jen dva herci. Forest Whitaker, ktery pomerne dost prehrava a jeho postava vyzniva dost zbrkle a potrhle a moc mu roli neverite a Peter Stormare, ktery filmu bezesporu herecky kraloval. Arnold ten se hrat nenauci nikdy a velka skoda, ze tam toho musel tolik zahrat, protoze o to vic film dostal na frak. Ve filmu bylo i docela dost humoru, jenze nekdy se to priblizovalo produkci TV Nova, nekdy se to vylozene povedlo. Snimek pomerne dost nevyrovnany. Jedine, s cim se tvurci skvele poprali bylo to, ze nepopirali Arnolduv vek a roli mu usili tak, ze to v akcnich scena skvele sedelo. Ale jinak zkratka slabe. 5/10 ()

Emílio

Ale nebolo to take hrozne. Arnold uz hral aj horsie a kedze ma v plane urcite este par filmov, hadam sa este trosku rozhybe. Ked uz je to cele o tej retro vlne, tak to ani nebolo horsie a hlupejsie ako taki Expandables 2. ()

davistercz

Celkem přijatelná akční nabíječka a ještě s Arnoldem, který opět zářil jako za starých časů. Ale i přes tyhle ty všechny skvělé body jsem se u filmu neskutečně nudil a filmu chybělo takové to kouzlo, které tě neodtrhne od sedadla. Nebylo to zlé, ani dobré. Proto hodnotím 3***. Doufám, že se v budoucnu setkáme s Arnoldem v lepších filmech. ()

Mikecat

Až na tú Corvette s nekonečnou nádržou a trápnou FBI, ktorá chodí vždy po funuse - výtečné, akčné, zábavné, nestarnúci starček Schwarz v úlohe čestného šerifa a Johnny Knoxville ako bláznivý zberateľ zbraní, scéna so stĺpom - bohová:) ()

j@hn

Exguvernér je už sice slušně senilní, ale ostatní to celkem zachraňujou .. poctivá tříhvězdová akčňárna na jedno zkouknutí .. myslel jsem že to bude horší :) ()

S3MIR

Asi najzlozitejsie hodnotenie za poslednu dobu. Celu dobu pozerania som sa snazil ten film niekam zardit,aby som nakoniec pochopil,ze to nejde. Chvilu je to citokrvny thriller,chvilu,akcak,chvilu western,chvilu komedia a vsetko sa to strieda v uplne nahodnom poradi. Kazda tato tvar ma nieco do seba, ale ziadna specialne nevynika. Cele je to postavene na tom, ze Arnold a jeho nostalgicka aura to vsetko nejako spoji a ono to nejakym zvlastnym sposobom aj funguje. Je to v celku taka prijemna jednohubka bez nejakych vaznejsich ambicii. Na lenive nedelne popoludnie,ako vysite... ()

Don Maty

Dobrá partička :) Je cítiť, že brutálne americká partička, ale mne to výnimočne nevadí. Šwarcík nemá takú šťavu ako by mal mať, je to strašne zlá rola pre neho. Jemu sa hodí parchant, ktorý ide niekomu natrhnúť prdel. Tu bol len šerif, ktorý sa na to tváril. Nemal prepojenie so záporákmi, žiadny cool dialóg a máálo, pramáálo sakra hustých hlášiek. Celkovo to bolo dobré. Ale ako comeback to malo byť oveľa lepšie...3* ()

mArtinko5MB

Nemastné - neslané. V jednej chvíli to chcelo byť podľa môjho názoru vážne, v ďalšej zase komické až klišovité. V niektorých pasážach až príliš viac ako bolo vhodné. Pre mňa väčšie sklamanie, ale dá sa to pozrieť. "Who are you?" "I am the sheriff!" ()

Vierzbowski

Velmi příjemné překvapení. I když recenzenti přijali film chladně, diváci se do kin moc nehrnuli a pro mládež je ikona jménem Schwarzenegger prakticky neznámá, je tento kousek velmi hezkým doplněním sbírky akčňáků s Arniem. Pro mě osobně je tento film o to větším překvapením, že Arnold snad poprvé ve své kariéře hraje. A myslím že mu to docela jde. ()

rasto87

Arny som naozaj rád, že si sa vykašlal na guvernéra a vrátil si sa k tomu čo ti naozaj ide. Aj keď vyzeráš ako opotrebovaný terminátor, tak takéto filmy môžeš točiť naďalej. ()

HellFireFery

Přemýšlel jsem, že dám tři nebo čtyři hvězdy. Ale přeci jen je opravdu radostí vidět Arnieho opět na scéně, tak za něj tu jednu hvězdu ještě přidám. Na rovinu říkám, že jsem od filmu čekal poměrně více. Je to film, který je určený jen pro vypnutí mozku, neboť moc možností k zamyšlení nad rafinovaným scénářem a dějovými zvraty nemáte. Na druhou stranu mě potěšily občasné hlášky, které mě upřímně pobavily a závěrečná bojovka tělo na tělo také působila celkem dobře (i když Sly s Van Dammem si to v Expendables 2 nandali více). Těším se na další film s Arniem. Jen houšť staříku! :-) ()

DaliborekD

Výborně natočený moderní western, který zachovává všechny propriety žánru a navrch přidává střídmě dávkovanou porci humoru. Děj se v pohodě vejde na stránku, ale postavy jsou natolik výrazné, že vám to ani nepřijde jako nedostatek. Ji-un Kim akci umí a umí ji prodat, takže pokud vám chybí poctivá žánrovka, u které se většinu stopáže budete potutelně usmívat a vzpomínat na osmdesátkové výplachy třebas s Schwarzeneggerem, nemůžete sáhnout vedle. ()

x_ander

Arnoldův comeback se vším všudy. Akcí narvané béčko, které si na nic nehraje a nebere se vážně. Na Last Stand se sice nebude vzpomínat jako na Arnoldovy největší pecky, ale zábavný je to film vrchovatě. ()

maniacxl

Dobrej Arni už tady byl,takže tenhle pokus byl jen marným oživením dávno herecké mrtvoly.Možná,kdyby to nebylo tak strašně braný vážně a kdyby tam nehrálo pár fakt antiherců(Knoxville),tak bych to možná i dokoukal.Jenže kdyby, do vody nesraly ryby,byla by čistá,že!30%. ()

jack_scott

Arnold je prostě Arnold. Dnes už karikatura sebe sama,ale na takovéhle filmy to pořád stačí. Jen měl hned nazačátku zabít Johny Knoxvilla, tohle neni žádnej Jackass! Komediální prvky snímku jen uškodily....ale i tak je to pořád na tři hvězdičky, akční béčko ze staré školy jak vyšité. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (více)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (více)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (více)