Reklama

Reklama

Stárnoucí šerif Ray Owens si užívá poklidnou práci. Kdysi dávno po nepovedené akci opustil speciální protidrogovou jednotku v LA a skončil v zapadlém městečku na mexické hranici. Jednoho dne do města přijedou dva kamiony. Jsou mu podezřelé, nechá je prověřit, ale na nic nepřijde. Ráno posílá šerif své pomocníky, aby zkontrolovali farmáře, který nedodal mléko do místního obchodu. Muže najdou zavražděného a na cestě objeví hluboké stopy pneumatik. Ty je zavedou ke kaňonu, kde neznámí muži staví mobilní most přes hranice. Šerifovi telefonuje agent FBI a oznámí mu, že při převozu z Las Vegas do mexické věznice unikl mezinárodní drogový magnát Gabriel Cortez. Je přesvědčený, že míří k hranici, a žádá ho, aby se pokusil Corteze zastavit. Jeho pronásledování je sice úspěšné, skutečný problém ale přichází až s chladnokrevným mafiánským komandem, jehož členové jsou rozhodnuti vysvobodit svého šéfa za každou cenu. (TV Nova)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (1 246)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Tupá podívaná, kterou si dokážu odůvodnit snad jen tím, že starý republikánský kocour Arnold dostal chuť na čerstvé prezidentské křeslo, tak si udělal takové jižanské promo o oddaném vlasteneckém šerifovi. Arnold je zkrátka důchodce a netuším koho tímto shitem chtěl oslnit, jelikož mladí diváci se mu vysmějí a jeho starší fanoušci zklamaně připustí, že z jejich milovaného steroidového nakopávače prdelí, se stal nepohyblivý dědek s Proenzi místo upilované brokovnice, který se stále nenaučil hrát, ale ještě pomalu ani neudýchá klidové dialogy. Největší akční scény z filmu pak končí úplnými faily, kdy do té doby elitní zabijíci při setkání se Seniorátorem, přechází do módu "submisivní dement" a celá akční scéna se okamžitě strhává v dětskou střílečku ze sídliště. Režisér pak nedokázal ani zamaskovat totální nepohyblivost a neschopnost hlavní postavy ohnout se pro upadnutou zbraň a vy místo toho abyste si užívali akční stupidní výmaz, modlíte se za jeho klouby. Bohužel je to navíc všechno myšleno smrtelně vážně a na ten "komediální" oddech je tam násilně nasrán největší možný ocas - Knoxville. Celá partička "zástupců" šérifa pak působí takovým stylem, že pokud by všichni dostali kulku do hlavy v první minutě filmu, ušetří se nejenom rozpočet o pár mega, ale člověk by už nemusel nuceně dokoukávat totální sračku, jestli se to náhodou nestane, v což úpěnlivě doufá. 20% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Evidentní případ jazykové bariéry, kdy Ji-un Kim svou chabou angličtinou rozrušeně řval po každé scéně: „Cunt!“, což si vzhledem k jeho špatné dikci štáb vyložil jako entuziastické: „Cut!“ a šlo se na další.. Tohle neo Rio Bravo totiž budilo dojem, že se jen těžko vyrovnává s nesourodostí typicky hollywoodské akce a režisérova navyklého stylu vyprávění. Palec nahoru za ryze westernová mrknutí (šerif táhne do města zločince za plechovým koněm), leč s blížícím se koncem vše padá do víru nezamýšlené parodie a tím teď nemyslím činnost týmu Federal Bureau of Incompetence pod vedením prapodivného Whitakera, či Stormareho desátou variaci na padoucha. A ex-guvernér? Zůstala topornost i rakouský akcent, přibyly stařecké skvrny. Nechci být krutý, ale kdyby na hlavní třídě Sommerton Junction vysypali z urny Johna Waynea, vyšlo by to nastejno. Arnieho vždycky „živilo“ jedině tělo a pokud už nemá co nabídnout, mělo by se věnovat odpočinku. Pětašedesátiletá prostitutka taky vzruší málokoho, nicméně chápu, že nějaké klienty si vždycky najde.. Jinak mám dva dotazy. Proč Jackass Johnny neprojevil v samurajské přilbě smysl pro čest a nevyndal si střeva a kde byl Sonny Landham? ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Při žádném ze svých častých útěků do Mexika jsem si nepostavil vlastní most, neřídil jsem cokoli s označením ZR1 a ani jednou jsem si s policejním vrtulníkem nehrál na slepou bábu. Z tohoto úhlu pohledu mi zkrátka tento jednoduchý akční film dodal inspiraci a já jsem mu za to vděčný. Vždyť se tam tak pěkně střílelo, jezdilo i hláškovalo, že jsem ochoten velkoryse přehlédnout tu počáteční pohádkovou fantazii, při které bývalý pan guvernér sází spíše na své analytické myšlení než na tradiční bi-, tri-, quadri- a jakékoli jiné cepsy. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $45miliónovTržby USA $12,050,299Tržby Celosvetovo $48,330,757Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,464,777Tržby za predaj DVD v USA $6,415,790║ Príjemné návraty k akčným béčkovým 80.rokom pokračujú, Arnold sype hlášky ako za mlada, na staré kolená to dobre zvláda, o akciu nie je núdza(dokonca konkurujeme naháňačkam Rýchlo a zbesilo), troška svižnejšia réžia by tu nezaškodila ale zas nemôže byť všetko dokonalé, samozrejme neprídeme ani o dávku naivity, či strašne predlžované finále aj keď na prekvapenie príde len súboj jeden na jedného ale aj tak návrat posledného akčného hrdinu bol v skutku príjemné úderný. /80%/ ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Shodou okolností jsem si Konečnou pouštěl při stejné kocovině jako Smrtonosnou past 5. A soudě podle toho, že zatímco Willisův návrat spíše vzbuzoval lístost, kdežto ten Arnieho mě vysloveně těšil, je Konečná velice důstojným comebackem. A to i přes to, nebo právě proto, že nepůsobí nijak megalomansky, ale tak nějak skromně, lokálně, americky v tom dobrém smyslu slova. Arniemu postava šerifa sedne jak ulitá, nechává ho pohybovat se v těch hereckých polohách, které mu sedí a kde ho lidi chtějí vidět. Připitomnělost děje se do značné míry daří rozředit zajímavým hereckým obsazením a nadhledem. A akce samotné jsou zábavné, přepálené ale ne moc. A díky tomu všemu mě možnost vidět Arnieho zase střílet a hláškovat tak nějak příjemně dojímala. Ideální comeback. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (42)

  • Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) ve filmu používá revolver Smith & Wesson Model 500 ráže .500 S&W Magnum a také střílí z opakovací brokovnice Remington 870. Burrell (Peter Stormare) používa Colt Dragoon cal.44 a taky Carl Gustav M3 84mm. Sarah (Jaimie Alexander) používá Browning A-Bolt. (dc125)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 45 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (více)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (více)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (více)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (více)

Reklama

Reklama