Rozpočet $45miliónovTržby USA $12,050,299Tržby Celosvetovo $48,330,757Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,464,777Tržby za predaj DVD v USA $6,415,790║ Príjemné návraty k akčným béčkovým 80.rokom pokračujú, Arnold sype hlášky ako za mlada, na staré kolená to dobre zvláda, o akciu nie je núdza(dokonca konkurujeme naháňačkam Rýchlo a zbesilo), troška svižnejšia réžia by tu nezaškodila ale zas nemôže byť všetko dokonalé, samozrejme neprídeme ani o dávku naivity, či strašne predlžované finále aj keď na prekvapenie príde len súboj jeden na jedného ale aj tak návrat posledného akčného hrdinu bol v skutku príjemné úderný. /80%/(24.4.2013)

Mazec!!!! Takhle svěží, svižnej, vtipnej, krvavej a neskutečně zábavnej akčňák, už jsem dlouho neviděl!! Pominu-li Stalloneho masakry a naposledy snad 96 hodin, máloco tak dobrýho, na jedné straně oldschoolovýho, a na druhé straně nářezovýho a moderního, fakt moc nepamatuju. Arnie is back!!! Pokolikáté už sakra ...? By nikdo nespočítal, ale tady je prostě skvělej. Dělá si ze sebe neuvěřitelnou prdel, ale přitom nepůsobí trapně a idiotsky. Hláškuje jako za mlada, film je prostě jeho stajl, ale pořád se objevuje něco novýho ... Stejně tak ostatní herci a nulová zápletka, která je jen adrenalinovým nářezem v kombinaci s unaveným, utahaným šerifem v buranským zapadákově, kterej dá na prdel těm největším mafiánskejm drogovejm šmejdům. Ostatní herci taky super naprosto všichni. Prostě u mne za plnej počet, protože tohle jsem po těch letech Arnieho filmovejch sraček fakt nečekal!!! ...(6.5.2013)

Tak trochu nadržená filmařina. Jen škoda, že není ještě víc nekorektní. Jakoby se vždycky na poslední chvíli tvůrci (producenti) zasekli a řekli, že tohle nebo tamto je už moc, takže raději trochu ubereme a uděláme krok stranou. Chyba, velká chyba, protože hlavní hrdina stále bez větších obtíží uhraje původního Johna Matrixe. Arnie se tak vrací v oldschoolovém béčku o šerifovi malého městečka poblíž mexické hranice, co srovná do latě partu drogových překupníků, za kterými v luxusní káře míří uprchlý boss, který měl toho času vyčkávat v cele smrti. A nutno podotknout, že onen aktuální model Arnieho stále chutná. Pořád má čich na slušné látky, pořád ví, s kterým režisérem do spolupráce jít. Jede v osvědčených kolejích a ignoruje ty, kteří chtějí pravidla žánru měnit. Vytknout by se dal poměrně dlouhý rozjezd, zamrzí i lehce zakřiknutý dojezd. Ji-un Kim, rodák z korejského Soulu, ale do každé slabší scény přidává řízný vizuál. Novinka Bullet to the Head od Slye (s o dost vydatnějších rozpočtem) dopadla o poznání hůř. Tady za málo muziky dostáváme hodně slušné akce a pořád absolutně spolehlivého rodáka z Thalu poblíž Štýrského Hradce. Lehce nadnesené, ale přesto čtyři hvězdy!!(13.6.2013)

Vynikající moderní western, ve kterém je naprosto všechno, co v něm být má. Plus Arnold Schwarzenegger. Akční scény jsou nápadité a navíc přehledné, herecké obsazení jedna báseň (vyžívající se Peter Stormare!), scénář se veze na nostalgické vlně a díky štědré porci humoru si může dovolit používat i otřepaná klišé, aniž by to člověku začalo lézt na nervy či krkem. Arnold je v roli nekompromisního rakouského nárazníku, který se postaví do cesty prchajícímu grázlovi, prostě báječný. Kritizovat jeho herectví nemá cenu - je to pořád ten samý akční borec, jemuž stačí říct jednu větu, jednou hodit drsným pohledem, pak vystřílet jeden zásobník a vše korunovat jednou vtipnou hláškou. Konečná je zábavná (opravdu dlouhá přestřelka odlehčovaná vtipnými momenty všeho druhu), Konečná je napínavá (první střet se Stormareovou bandou), Konečná bere dech (autohonička v kukuřičném poli mě opravdu odrovnala), Konečná je o hodně lepší než Expendables 2 a stačí jí k tomu překvapivě málo (závěr na mostu).(15.2.2013)

Konecne prva hlavna uloha Arnolda po TERMINATOROVI 3: VZBURE STROJOV (2003) a hned celkom slusny, hlavne nie nudny film. Jasne, ze tento film nepriniesol nic nove, co by sme nikdy nevideli, ale to nebolo ani zamerom filmu. Arnold nam sice zostarol, ale stale dokaze zahrat slusnu akcnu postavu v dobrom akcnom filme, pretoze pri jeho poslednych akcnych filmoch pred Terminatorom 3 (2003) a po PRAVDIVYCH KLAMSTVACH (1994) som mal obavy, ze snad to nebude zase len jedna z tych beckovych jednohubiek, spomenul by som napriklad LIKVIDATOR (1996), KONEC SVETA (1999) alebo PROTIUDER (2002). Zatial vyzera do buducnosti jeho filmografia viac, nez zaujimava, tak som zvedavy, ake budu jeho dalsie filmy, na ktore urcite pojdem do kina. Predsa len som vyrastal na jeho filmoch, takze dovod na radost mam. ___________ Arnold Schwarzenegger - (Šerif Ray Owens) +++ Forest Whitaker - (Agent John Bannister) +++ Titos Menchaca - (Mayor) +++ Peter Stormare - (Burrell) +++ Richard Dillard - (Irv) +++ Eduardo Noriega - (Gabriel Cortez) +++ Luis Guzmán - (Mike Figuerola) +++ Sonny Landham - (Henry) +++ Jaimie Alexander - (Sarah Torrance) +++ Harry Dean Stanton - (Parsons) +++ Hudba: Mowg +++ Produkcia: Lorenzo di Bonaventura +++ (Videl v kine 12.02.2013) +++(17.2.2013)

• - Kim uvedl, že si svůj styl filmování nemohl „přinést“ z Koreje docela a musel ho snoubit s americkými podklady a vlivy. Pro postup použil malířské přirovnání, kdy Amerika přinesla plátno a on na něj následně použil své barvy. (spitr)

• - Vo filme používaná zbraň Smith & Wesson 500 bola v tom čase najväčšia a najsilnejšia zbraň na trhu. Pri slepých nábojoch nie je spätný náraz tak silný, preto ho herci museli hrať. (gogo76)

• - V španielskom znení nadaboval Eduardo Noriega (Gabriel Cortéz) sám seba. (m.a.t.o.)