Terminátor, artróza, mokasíny a dioptrický brejle aneb jak jsem čekal větší bordel na hranicích Mexika (!!!) Né že bych si musel mazat klouby opodeldokem, ale jako pamětník zlatý éry videopůjčoven jsem si skutečně ještě jednou chtěl říct: "Hej, už si viděl ten novej film se Schwarzeneggerem?!" Arnold, to je něco jako Clint Eastwood, kůže už na něm plandá jak pysky utahanýmu blodhoundovi, jeden univerzální výraz, ale přesto je to pořád TEN Arnold, osmdesátková nostalgie ověšená municí. The Last Stand ale zas tak nostalgicky nevnímám, spíš jako scénáristicky odfláklou jízdu, která ve stěžejních momentech šlape sotva na půl plynu. Jak se dneska některý akčárny ženou do antigravitační absurdity, tady je to naopak všechno neskutečně pomalé, vláčné, bez energie. Takže sem v závěru nevěděl, jestli Arnolda víc sere nijaký Eduardo Noriega nebo blížící se důchodová reforma. Moderní western? Ani zdání! Od režiséra s takovou pověstí, jako má Ji-un Kim, bych čekal mnohem víc, než jen řemeslnou legrácku bez pořádně intenzivní akce. Díky bohu za ten kulomet wehrmachtu a slepě naivní radost z toho, že HE IS BACK, AGAIN. [final rate: 65%](24.5.2013)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $12,050,299Tržby Celosvetovo $48,330,757Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,464,777Tržby za predaj DVD v USA $6,415,790║ Príjemné návraty k akčným béčkovým 80.rokom pokračujú, Arnold sype hlášky ako za mlada, na staré kolená to dobre zvláda, o akciu nie je núdza(dokonca konkurujeme naháňačkam Rýchlo a zbesilo), troška svižnejšia réžia by tu nezaškodila ale zas nemôže byť všetko dokonalé, samozrejme neprídeme ani o dávku naivity, či strašne predlžované finále aj keď na prekvapenie príde len súboj jeden na jedného ale aj tak návrat posledného akčného hrdinu bol v skutku príjemné úderný. /80%/(24.4.2013)

Slyšel jsem, že Arnold nikdy neuměl moc hrát a že je jeho nasazení v době, kdy už nemůže oslňovat muskulaturou, poněkud kostrbatým tahem. Není. Arnold sice skutečně není Daniel Day-Lewis, to od něj nicméně nikdo nečeká. A neměl by ani teď. Last Stand využívá veteránův ošlehaný ksicht efektněji, než příliš okatě prohláškovaný domov důchodců v podobě Expendables 2 a zároveň ho galantně netlačí do polohy, v níž by musel předvést více, než na kolik má. Samotný film pak není ničím jiným, než trochu nákladnějším akčním béčkem s příkladně připitomělou zápletkou. Tvůrci ho naštěstí sem tam zpestřili (úmyslně i nechtěně), ať už komickým digitálním gore, kulometem ve školním autobusu či autohoničkou v kukuřici, takže nijak zvlášť nenudí. Navíc disponuje celkem fajn vidláckou atmosférou. Závěrečný old school duel na mostě příjemně drbe divákovu nostalgii a zároveň si zachovává půvabný nadhled. Je to debilní, ale dobrý, Arnolde. Zase jednou stydnu v osmdesátkách a dobrovolně se stydím. (:(3.2.2013)

Cekal jsem vic, o hodne vic. Pribeh naprosto jednoduchej a z nejakyho nahaneni drogovyho krale se za chvily stane lehce usmevna variace na vsemozny zavodni filmy, kdy je vzdy na silnici nejaka prekazka, pan velkej borec ve svy nadupany kare udela nejakej tricek a vymlety polisi zustanou jen cumet, pripadne lezet v kaluzi krve a mozku. No a vse to samozrejme smeruje k tomu zaverecnymu stretu s mocnym Arnoldem, kuli kterymu si tenhle film urcite pustilo 99% lidi. Ten je sice videt prubezne po celou dobu filmu, ale jen se tak poflakuje po meste a tak i kdyz se vlastne furt neco deje, cely se to tak nejak tahne a nudi. No a pak konecne pride zaverecna vyrubavacka, ktera je bohuzel ale sfouknuta prilis rychle, Arnold je viditelne unavenej a ani ty hlasky z neho moc nelezou a clovek si neuzije ani to hovado Knoxvillea. Kdyby byl zaver epictejsi, urcite by to hodnoceni o kus vytahlo, takle jen zklamany 3*.(6.8.2013)

Velké překvapení, oproti fádnímu Plánu útěku Konečná výborně funguje od začátku do konce a dokonce se jí daří vytvořit chvíle napětí. K tomu pár milých odkazů fanouškům (svalová paměť, svým způsobem návrat k někdejšímu obdivovanému westernu), ale ne tolik, aby se film stal parodií. Zkrátka soběstačný film svého žánru, který by fungoval i bez Arnolda.(30.1.2015)

• - Arnold Schwarzenegger sa pôvodne chcel vrátiť k hereckej profesii voľnejším tempom, ibaže scenár Konečnej a ponuku hlavnej role vraj odmietnuť nedokázal. „Pripomínalo mi to Pravdivé lži (1994). Je to jeden z tých vzácnych filmov, ktoré sú úžasne napínavé, a vy sa pri nich napriek tomu neustále smejete,“ prezradil herec. (Zdroj: Bonton)

• - Arnold Schwarzenegger a Sonny Landham spolu hráli již ve filmu Predátor (1987). Na filmovém plátně se tak spolu objevili po celých 26 letech. (Adrai)

• - Ve scéně v čase 1:18:51 Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) zahazuje svou zbraň, ale v čase 1:22:19 ji má opět u sebe. (dc125)