Davny buh akce se nam vratil po Expendables 2 pro mne neexistoval ocekavanejsi film nicmene moje pocity jsou lehce rozporuplne kdo ceka akcni narez od prvni minuty bude asi zklaman fakt je ze film je dost ukecanej a v prvni pulce se az na docela originalni unik hlavniho hajzla nic moc nedeje a samotny Arnold je v akci vseho vsudy asi tak 20 minut z celyho filmu na druhou stranu svizny finale nam vsechno vynahradi bohate se hlaskuje obcas sem se pekelne zasmal a napad dat toho silence Knoxvilla vedle Arnieho neni vubec spatnej je to spravnej cvok a predvede i jeden kousek tak trochu ve stylu Jackass zkratka narozdil od vetsiny zdejsich komentujicich mi tam docela zapadal jenom ti zaporaci jsou nevyrazni ze by je hanba mela fackovat ten Noriega nebo co je zac to je vyslovenej traged nevyraznej Stormare sice o tridu lepsi ale zase pro zmnenu se zoufalym nedostatkem prostoru jinak co se Arnolda tyce mam porad takovy dojem ze to co nam serviroval v Ex 2 i tady je porad jenom takova ochutnavka a hlavniho chodu se teprve dockame aspon doufam kazdopadne je tu sympatickej jako vzdy neboji si ze sebe udelat srandu a skalni fanousky rozhodne potesi jenom se proste nemuzu zbavit pocitu ze jsem cekal vic takze celkove vzato Last Stand je kvalitni oddechovka ktera urcite svym tezkym osmdesatkovym lookem potesi vsechny oldschol fanousky ale uz ted si troufam tvrdit ze status jakesi kultovnosti kterou uz ted urcite maji lonsti Postradatelni 2 ziska jen tezko rozhodne prijemna jednorazova zabava ale nic co by se nesmazatelne vrylo do pameti a to si nejsem tak uplne jisty jestli byl zamer kazdopadne nadseni z navratu nejvetsiho akcniho borce vsech dob je nezmerne a proto i pres chyby ktere jsem v komentari popsal palim tomuhle flaku plnej pocet Arnie si to rozhodne zaslouzi!(25.1.2013)

Zpětně jsem si uvědomil, že jsem před časem přemýšlel, v jakých filmech by měl Schwarzenegger hrát a tohle je přesně ono. Nadhled, pomrkávání na diváka, pocitvá akce, nějaká ta osmdesátková explicitnost a závěrečný souboj tváří v tvář. Chybět mi nebude snad onen už přehnaný humour a špatná zadní projekce na mostě. Nadávat na Arnoldovo herectví by už bylo klišé, pokud je film kolem něj dobrý, nění o čem hovořit (i když tenhle typ akce pro mne nikdy nebyl klasikou a nejvíc mám rád Total Recall). Nakonec se ze snímku stalo nejspokojenějších 70%, které jsem za poslední měsíce udělil :o)(25.2.2013)

Krotká, ale příjemná reminiscence přímočaře akčních osmdesátek, kdy k zábavě stačil správňácký svalovec s rotačákem a nelítostný záporák v megacool káře. Vzhledem ke zřetelně westernovému půdorysu bych v závěru na mostě preferoval střelecký duel místo bitky. A vůbec - místo mostu bych dal jen skokánek, po kterém by záporák přeskočil s autem na druhou stranu, kde by zjistil, že mu Arnie nechal na zadním sedadle překvapení v podobě odjištěného granátu :)(27.4.2013)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $12,050,299Tržby Celosvetovo $48,330,757Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,464,777Tržby za predaj DVD v USA $6,415,790║ Príjemné návraty k akčným béčkovým 80.rokom pokračujú, Arnold sype hlášky ako za mlada, na staré kolená to dobre zvláda, o akciu nie je núdza(dokonca konkurujeme naháňačkam Rýchlo a zbesilo), troška svižnejšia réžia by tu nezaškodila ale zas nemôže byť všetko dokonalé, samozrejme neprídeme ani o dávku naivity, či strašne predlžované finále aj keď na prekvapenie príde len súboj jeden na jedného ale aj tak návrat posledného akčného hrdinu bol v skutku príjemné úderný. /80%/(24.4.2013)

Hudba: Mowg ; Arnie is back! A to v novodobem westernu priponajicim v mnohém Rio Bravo. Schwarzenegger jeste nepatri do stareho zeleza a pokud ma dobry scenar, kteremu nechybi humor a sympaticke postavy + schopneho rezisera, ktery dokaze dat filmu tempo a spravne vypointovat sceny, tak Arnold dokaze i po sve politicke draze potesit opustene fanousky. Vitej zpatky, Arnie!(10.2.2013)

• Peter Stormare

• - V sklade zbraní novozvoleného zástupcu šerifa Lewisa Dinkuma (Johnny Knoxville) si policajt Mike Figuerola (Luis Guzman) vzal meč použitý vo filme Barbar Conan (1982), kde hlavnú úlohu stvárnil Arnold Schwarzenegger (Ray Owens). (Kadas97)

• - Po chvíli natáčení si Arnold Schwarzenegger poranil čelo. Doktorský tým ho naštěstí do hodiny dal do pořádku. (Chris Masters)

• - Režisér Ji-un Kim, pro kterého to byl první anglicky mluvený film, v době natáčení neuměl anglicky, a proto komunikoval při režírování s pomocí dvou překladatelů. (D_man)