Slyšel jsem, že Arnold nikdy neuměl moc hrát a že je jeho nasazení v době, kdy už nemůže oslňovat muskulaturou, poněkud kostrbatým tahem. Není. Arnold sice skutečně není Daniel Day-Lewis, to od něj nicméně nikdo nečeká. A neměl by ani teď. Last Stand využívá veteránův ošlehaný ksicht efektněji, než příliš okatě prohláškovaný domov důchodců v podobě Expendables 2 a zároveň ho galantně netlačí do polohy, v níž by musel předvést více, než na kolik má. Samotný film pak není ničím jiným, než trochu nákladnějším akčním béčkem s příkladně připitomělou zápletkou. Tvůrci ho naštěstí sem tam zpestřili (úmyslně i nechtěně), ať už komickým digitálním gore, kulometem ve školním autobusu či autohoničkou v kukuřici, takže nijak zvlášť nenudí. Navíc disponuje celkem fajn vidláckou atmosférou. Závěrečný old school duel na mostě příjemně drbe divákovu nostalgii a zároveň si zachovává půvabný nadhled. Je to debilní, ale dobrý, Arnolde. Zase jednou stydnu v osmdesátkách a dobrovolně se stydím. (:(3.2.2013)

Tady tvůrci naštěstí celkem rychle pochopili, že se nebude opakovat například T2 a že to s Arnoldem "přímo" už nepůjde. Tak na to šli chytře oklikou. Díky šikovnému střihu a prací s kamerou se na hlavního hrdinu dá celkem obstojně koukat, ačkoliv mnoho jiných věcí je zde přímo k uzoufání. Proklatě nudný a obyčejný záporák, nekonzistentní akce (výtečně stříhané záběry se prolínají s těmi ukrutně nepřehlednými a zmatečnými), nevyrovnané tempo, průměrné hlášky. Občas jsem cítil až brakovitý feeling. Ano sebeparodie nezaškodí (ono také občas nic jiného nezbýva) a je to ještě stále docela svěží věc, ale nic převratného nečekat. Není to po tvůrčí stránce nikterak progresivní, ani chytré. Jen průměrný akčňák s pár velmi zajímavými honičkami v kukuřici.(26.3.2013)

• Zeck

Tupá podívaná, kterou si dokážu odůvodnit snad jen tím, že starý republikánský kocour Arnold dostal chuť na čerstvé prezidentské křeslo, tak si udělal takové jižanské promo o oddaném vlasteneckém šerifovi. Arnold je zkrátka důchodce a netuším koho tímto shitem chtěl oslnit, jelikož mladí diváci se mu vysmějí a jeho starší fanoušci zklamaně připustí, že z jejich milovaného steroidového nakopávače prdelí, se stal nepohyblivý dědek s Proenzi místo upilované brokovnice, který se stále nenaučil hrát, ale ještě pomalu ani neudýchá klidové dialogy. Největší akční scény z filmu pak končí úplnými faily, kdy do té doby elitní zabijíci při setkání se Seniorátorem, přechází do módu "submisivní dement" a celá akční scéna se okamžitě strhává v dětskou střílečku ze sídliště. Režisér pak nedokázal ani zamaskovat totální nepohyblivost a neschopnost hlavní postavy ohnout se pro upadnutou zbraň a vy místo toho abyste si užívali akční stupidní výmaz, modlíte se za jeho klouby. Bohužel je to navíc všechno myšleno smrtelně vážně a na ten "komediální" oddech je tam násilně nasrán největší možný ocas - Knoxville. Celá partička "zástupců" šérifa pak působí takovým stylem, že pokud by všichni dostali kulku do hlavy v první minutě filmu, ušetří se nejenom rozpočet o pár mega, ale člověk by už nemusel nuceně dokoukávat totální sračku, jestli se to náhodou nestane, v což úpěnlivě doufá. 20%(18.5.2013)

Krotká, ale příjemná reminiscence přímočaře akčních osmdesátek, kdy k zábavě stačil správňácký svalovec s rotačákem a nelítostný záporák v megacool káře. Vzhledem ke zřetelně westernovému půdorysu bych v závěru na mostě preferoval střelecký duel místo bitky. A vůbec - místo mostu bych dal jen skokánek, po kterém by záporák přeskočil s autem na druhou stranu, kde by zjistil, že mu Arnie nechal na zadním sedadle překvapení v podobě odjištěného granátu :)(27.4.2013)

Já toho chlapa přes naše město nepustím. Ne bez boje! Velký comeback největšího akčního hrdiny dopadl nad očekávání dobře. Až na několik minusů (tradičně otravný Knoxville, nesmrtelnost některých lidí, přepálené - za vlasy přitažené honičky či auto s podvozkem 7cm, brázdící si v klidu kukuřici) nemám moc co vytknout. Poctivá práce, která nenudí, akce, která má spád a solidní herecké obsazení, jsou zárukou slušné podívané. Arnold vysype z rukávu několik podařených hlášek a v závěru se vrátí do 80. let, kdy kosil mnohem větší padouchy a monstra, než byl Eduardo Noriega. Je už starší, ale pořád frajer. Nebýt však ve filmu on, jednu hvězdu si z mého hodnocení odečtěte. P.S. Když Arnie řekne, že to neudělala normální zbraň, tak nápadně mrká, na fanoušky senzačního Predátora (1987). Stejně jako v závěru, kdy se záporák zeptá bývalého guvernéra - sakra, kdo vůbec jsi?! Mně se Konečná líbí čím dál víc.(22.6.2013)

• - Po chvíli natáčení si Arnold Schwarzenegger poranil čelo. Doktorský tým ho naštěstí do hodiny dal do pořádku. (Chris Masters)

• - Natáčalo sa od 17. októbra 2011 do 2. februára 2012 v mestečku Belen Novom Mexiku a Nevade. (m.a.t.o.)

• - Filmári kúpili 24 árov kukuričného poľa na nakrúcanie naháňačky. Natáčať sa muselo veľmi hospodárne, pretože každý prejazd autom znamená zničený pás poľa. Preto používali i malý vrtuľník s kamerou, pre lepší prehľad zhora. Počasie im tiež veľmi neprialo. Natáčalo sa v januári, tesne pred natáčaním snežilo, urobilo sa blato a kolesá na autách sa pretáčali. (gogo76)