Slyšel jsem, že Arnold nikdy neuměl moc hrát a že je jeho nasazení v době, kdy už nemůže oslňovat muskulaturou, poněkud kostrbatým tahem. Není. Arnold sice skutečně není Daniel Day-Lewis, to od něj nicméně nikdo nečeká. A neměl by ani teď. Last Stand využívá veteránův ošlehaný ksicht efektněji, než příliš okatě prohláškovaný domov důchodců v podobě Expendables 2 a zároveň ho galantně netlačí do polohy, v níž by musel předvést více, než na kolik má. Samotný film pak není ničím jiným, než trochu nákladnějším akčním béčkem s příkladně připitomělou zápletkou. Tvůrci ho naštěstí sem tam zpestřili (úmyslně i nechtěně), ať už komickým digitálním gore, kulometem ve školním autobusu či autohoničkou v kukuřici, takže nijak zvlášť nenudí. Navíc disponuje celkem fajn vidláckou atmosférou. Závěrečný old school duel na mostě příjemně drbe divákovu nostalgii a zároveň si zachovává půvabný nadhled. Je to debilní, ale dobrý, Arnolde. Zase jednou stydnu v osmdesátkách a dobrovolně se stydím. (:(3.2.2013)

Tak trochu nadržená filmařina. Jen škoda, že není ještě víc nekorektní. Jakoby se vždycky na poslední chvíli tvůrci (producenti) zasekli a řekli, že tohle nebo tamto je už moc, takže raději trochu ubereme a uděláme krok stranou. Chyba, velká chyba, protože hlavní hrdina stále bez větších obtíží uhraje původního Johna Matrixe. Arnie se tak vrací v oldschoolovém béčku o šerifovi malého městečka poblíž mexické hranice, co srovná do latě partu drogových překupníků, za kterými v luxusní káře míří uprchlý boss, který měl toho času vyčkávat v cele smrti. A nutno podotknout, že onen aktuální model Arnieho stále chutná. Pořád má čich na slušné látky, pořád ví, s kterým režisérem do spolupráce jít. Jede v osvědčených kolejích a ignoruje ty, kteří chtějí pravidla žánru měnit. Vytknout by se dal poměrně dlouhý rozjezd, zamrzí i lehce zakřiknutý dojezd. Ji-un Kim, rodák z korejského Soulu, ale do každé slabší scény přidává řízný vizuál. Novinka Bullet to the Head od Slye (s o dost vydatnějších rozpočtem) dopadla o poznání hůř. Tady za málo muziky dostáváme hodně slušné akce a pořád absolutně spolehlivého rodáka z Thalu poblíž Štýrského Hradce. Lehce nadnesené, ale přesto čtyři hvězdy!!(13.6.2013)

Vidět ten film tak před deseti lety, samou radostí bych si ucvrkl do trenek. Máme tu parádní sporťáky, sličné děvy a hlavně Arnolda! Na ksichtu mi ale přibylo pár vrásek (nutno říct, že méně než Rakouskému dubu) a chci už trochu víc. Pořád je to, ale více než slušná zábava, která místy velmi příjemně překvapuje. Jednoznačným kladem je Ji-un Kim, který ždíme z toho co má maximum, pomrkává na staré westerny, je řádně krvavý a snaží se nejít obvyklou cestou a když už musí, utahuje si z toho. Po herecké stránce jde o neurážející standard dělající křoví staroušovi Arnoldovi, který je přesně takový jak ho máme rádi. Knoxville naštěstí moc neotravuje. Je tu několik opravdu povedených scén, které KONEČNOU táhnou do nadprůměru, z nichž nejlepší je geniální honička v kukuřici. Hlavně Arnold se tu vrací s takovou parádou jaká se sluší a patří, škoda že ho v kinech nevítá víc lidí.(13.2.2013)

Mazec!!!! Takhle svěží, svižnej, vtipnej, krvavej a neskutečně zábavnej akčňák, už jsem dlouho neviděl!! Pominu-li Stalloneho masakry a naposledy snad 96 hodin, máloco tak dobrýho, na jedné straně oldschoolovýho, a na druhé straně nářezovýho a moderního, fakt moc nepamatuju. Arnie is back!!! Pokolikáté už sakra ...? By nikdo nespočítal, ale tady je prostě skvělej. Dělá si ze sebe neuvěřitelnou prdel, ale přitom nepůsobí trapně a idiotsky. Hláškuje jako za mlada, film je prostě jeho stajl, ale pořád se objevuje něco novýho ... Stejně tak ostatní herci a nulová zápletka, která je jen adrenalinovým nářezem v kombinaci s unaveným, utahaným šerifem v buranským zapadákově, kterej dá na prdel těm největším mafiánskejm drogovejm šmejdům. Ostatní herci taky super naprosto všichni. Prostě u mne za plnej počet, protože tohle jsem po těch letech Arnieho filmovejch sraček fakt nečekal!!! ...(6.5.2013)

Můj akční hrdina (nejen) z dětství se vrátil, a já můžu s velkou úlevou konstatovat, že jeho comeback se vskutku vydařil. Samozřejmě už to neni ta chladnokrevná, ocelová mašina z dob Rudého horka nebo Komanda, ale frajer a sympaťák je to pořád stejnej. Charakter z něho stříká podobně jako krvavý cákance z jeho nepřátel, z kulometu a brokonice mu to střílí jako za mlada, a do toho nezapomíná skrze zuby pálit ostropalný hlášky. Film má hodně nakročeno do akčního westernu, navíc má skvělej spád, pořád se v něm něco děje, obsazení je víc než luxusní (Stormare, Whitaker a i pro toho Stantona se našlo místečko) a celej tenhle promazanej stroj diriguje vizuální mág z Koreje. Konečná prostě MUSÍ potěšit všechny Arnieho fandy. Jinak honička v kukuřičnym poli je pěkná, ale tu předchozí střílečku netrumfla. (80%)(23.4.2013)