Tohle není Arizona, tohle je ARNIEZONA. Vždycky jsem chtěla závodit s Corvettkou a Bumblebeem v kukuřičném poli. Ale tohle je opravdu oldschool popkorn, dokonce tak oldschool, že už dost možná ani nežijí jeho pamětníci. Vlastně jsou tu jen jediné dvě aktualizace 21. století: mobily nevypadají jako cihly a neprůstřelné švýcarské bankovní tajemství už je minulostí. 70%(10.2.2013)

Akčňák s westernovou inspirací. Do městečka mají přijít po zuby ozbrojení banditi a je třeba je nejen zastavit, ale i zneškodnit. Arnold je ve formě, ale tuším že tahle role je pro něj hodně veliký strop toho co mu divák je ještě schopen odpustit. Stallone vypadá v novějších filmech lépe. Arnold je přesvědčivý jen v mluvených pasážích, ale tomuhle dědkovi prostě jen těžko uvěříte že dokáže vyskočit s chlapem z okna na ulici. Příjemnou atmosféru to má, záporáka taky, Forest Whitaker je skvělá volba. Ostatně casting není vůbec špatný. Koho bych klidně vynechal je šerifův mladý zástupce, který to na začátku koupí. Takže ....Arnií vítej zpátky, škoda ale že návrat trval tolik let.(16.5.2013)

No bylo mě trošičku smutno když jsme si čet články o tom jak Arnie a Sly mají na kontě propadáky a protože jsem přítel starých dobrých akčních časů, rozhodl jsem se, že zvednu svůj, ženami tolik obdivovaný zadeček a na 107 minut ho ubytuju v sedačce multikina. Jako já si nestěžuju ani na sedačku v multikině ani na film. Samozřejmě můžeme spekulovat jak ten film byl ve stínu reflektorů, kdyby v něm nehrál big Arnie, ale taky na to můžeme mrdat a já volím druhou variantu. Osobně jsem se na film těšil a taky trošku obával, ale Arnie ze sebe mačká osmdesátky jak může a já spokojeně předu, protože všechny ty akčnáčky dnešní doby typu spidermana jsou tak nuceně cool, až mám pocit, že sleduju omalovánky, plnejch učesanejch chlapců - manekýnů ve značkovým oblečení, kterým dá marketing dotyčnýho hollywoodskýho studia nápis akční hrdina a vypustí ho rejžovat zlaťáky, jenže já mám radši chlapáky ze starejch časů, co vezmou pořadnou flintu a ulevěj přelidněný planetce o několik zbytečných existencí a neřešej zda maj na hlavě holubí hnízdo. A taky mám rád chlapy co nelítaj dvacet metrů nad zemí přivazený za ocelový lanko a jakože karate, ale co uměj dát starou dobrou ránu pěstí a ucedit u toho sarkastickou hlášku. Jo to všechno mám rád a je fajn že s tím vším co na akčnácích miluju jsem si tady moh podat ruku a říct "těší mě". Tak vítej zpět Arnie, rád vidím že si opustil brány politiky a nastoupil zase do továrny na sny, protože tam si vždycky patřil a doufám že už tam navždy zůstaneš a já se budu vždy těšit na tvou práci, chlapáku .(19.2.2013)

Cekal jsem vic, o hodne vic. Pribeh naprosto jednoduchej a z nejakyho nahaneni drogovyho krale se za chvily stane lehce usmevna variace na vsemozny zavodni filmy, kdy je vzdy na silnici nejaka prekazka, pan velkej borec ve svy nadupany kare udela nejakej tricek a vymlety polisi zustanou jen cumet, pripadne lezet v kaluzi krve a mozku. No a vse to samozrejme smeruje k tomu zaverecnymu stretu s mocnym Arnoldem, kuli kterymu si tenhle film urcite pustilo 99% lidi. Ten je sice videt prubezne po celou dobu filmu, ale jen se tak poflakuje po meste a tak i kdyz se vlastne furt neco deje, cely se to tak nejak tahne a nudi. No a pak konecne pride zaverecna vyrubavacka, ktera je bohuzel ale sfouknuta prilis rychle, Arnold je viditelne unavenej a ani ty hlasky z neho moc nelezou a clovek si neuzije ani to hovado Knoxvillea. Kdyby byl zaver epictejsi, urcite by to hodnoceni o kus vytahlo, takle jen zklamany 3*.(6.8.2013)

Pomerne dosť šokujúci prepadák na úkor kvality snímku, aj keď sa musím priznať, že plná objektivita ide v mojom prípade bokom. Arnie je srdcovka a nedá sa nepridať pol bodu naviac. Je jasné, že film nemal očakávania v trhaní rekordov tržieb, ale napriek tomu sa jedná o príjemnú akčnú jednohubku s pomerne sviežim nápadom, obstojnou réžiou, miestami prekvapivo slušnou akciou, humorne odľahčujúcimi scénami s dobre vypointovanými hláškami. Preto je mi ľúto, že Arnoldov comeback nemal takú návštevnosť, akú si právom zaslúžil. Možno je fanúšikovská základňa jeho a ostatných oldschool akčných borcov už stará nato, aby si zaspomínala na takúto ikonu. V mnohých prípadoch je príčina zanevretia jasná, tu ale dávam jasné 4* za potešujúcu guilty pleasure. 80%.(21.5.2013)

• - Malú úlohu zdravotníčky si vo filme zahrala aj Melissa Molinaro, no jej scéna bola z finálnej verzie vystrihnutá. (m.a.t.o.)

• - Podľa scenára malo byť kukuričné pole hneď za mestom. Filmári mali na konci ulice zelenú zástenu a dodali ho tam následne. (gogo76)

• - Keď Ray (Arnold Schwarzenegger) zhadzuje zo strechy muža so zbraňou, tak si môžeme všimnúť, že v jednej chvíli je nahradený dablérom. (marciano)