hrumsrt

Jsou dny, kdy mám pro romantické filmy slabost a skutečně stačí i série klišé, aby to ve mně nějak seplo.. Ovšem v tomhle případě se to tolik Terapii láskou nepovedlo. Postava Pata je super, není to blázen, jen občas si prostě nebere servítky a nejdříve jedná pak až přemýšlí. Proti němu stojí Tiffany, která je možná poslední nadějí na záchranu jeho rozpadlého manželství. Pat je ochotný udělat všechno, aby se vrátily starý časy a pokud je prostředkem Tiffany, udělá pro ni první poslední..  Vlastně se mi líbí jeho vztah manželce, ale jak nám příběh na začátku ukáže, ona si to nezaslouží.. Na Bradleyho se dobře dívá (už delší tobu žeru ten jeho český dabing), což úplně nemůžu říct o Jennifer, která mi tolik nejede a nějak ji mám nastavenou jako takovou feministickou sufražetku (není se čemu divit - Katniss Everdeen/ Mystique), takže najít si k ní cestu jako k hezké ženě je složité. Takovej typicky přimázlej život plenej strastní, který dělá z postav sympaťáky protože chybují.. Je hrozně smutný, že spíš než ten jejich vztah jsem si sledoval super prolnutí s De Nirem, kteří si přenesli chemii z Všemocného... Takže je pro mě závěrečná taneční scéna vrcholem filmu, když vykrystalizuje vztahovou linku, která mě nebaví? Ano, jelikož ten spouštěč zandá zase rozhovor s taťkou.. Tohle není film, ke kterému bych měl tendenci se vracet, ale objevit ho na blind v televizi, milerád si k němu na ten čas sednu. 70% ()

drtickaa

Mimoriadne uveriteľná romanca pretkávajúca kvalitne vypointované dramatické a komediálne pasáže, ktoré fungujú v dokonalej symbióze. Ústredná dvojica snáď nikdy nehrala lepšie a na to, čo vnímate medzi nimi, je chémia slabé slovo - a absolútne si neuvedomíte 15-ročný vekový rozdiel! Bradley bol odjakživa kus, ale vo frajerských rolách si ma nikdy nezískal. Tu si kradne celý film aj všetky vaše sympatie pre seba. A Jennifer, nuž, aj keby to zahrala iba z desatiny tak dobre, ako zahrala, jednoducho jej neodoláte. Konverzačné prestrelky, netradičná kamera a Elfmanov soundtrack to ťahajú do nebies. 90% ()

boombang

Hovadina, v níž na sebe všichni pořád jen řvou. Nesympatické postavy ztvárněné (aspoň zde) nesympatickými herci. Platí to o všech - ale De Niro v tom rozhodně vede. Herecké výkony? A na Oscara? Ale kdeže! To se akorát pár amerických kritiků utvrdilo ve fandění tomu pitomému americkému fotbalu, o kterém se zde furt krafá. Romantika? Chacha! A ti, co tomu dávají čtyři nebo pět hvězd, asi taky vynechávají nějaké prášky (to je vtip). Zkrátka, je teprve leden a už tu máme zklamání roku. ()

thepeabody

Možná to bude čerstvostí zážitku a momentální slabostí, ale v tuhle chvíli mě nenapadá lepší romance a lepší drama, u kterého bych se tak zasmál a lepší komedie, u které by mi bylo tak naměkle šťastně úzko. Sorry, Love Actually. Bezprostřednost a intenzivnost hlavních postav, jiskření mezi nimi a jejich dialogy a souhra jejich skvělých uvěřitelných výkonů (zaváhal jsem nad tím, jestli ještě pořád držím pěsti Hugh Jackmanovi), úchvatně podtržených vedlejšími postavami a neběžným zpracováním ve mě vyvolaly pocit už dlouho necítěný, bravo... a za ten překlad bych české distributory vyfackal. ()

voldemorf

Upřímné, emotivní a prostě normální. Jeden z mála filmů s taneční zápletkou, kde bylo k tanečním soutěžím přistupováno docela realisticky. Dobrý soundtrack. ()

jafuska

Tento film mě prostě nesedl, emocionálně totálně vyprahlé, Robert De Niro hodně zvláštní role, ne tady jsem se absolutně nechytala, hlavní hrdinové totální podivíni, kteří byli hodně mimo, nechápu tak vysoké hodnocení ()

dzberry

Jsem zmaten. Celou dobu jsem si myslel, že to všichni na něj jen hrají, že to celé je jen jedna velká konspirace, aby ho nenápadně (podobně jako v Anger Management) vymanili z toho bolu a prášků a závislosti na ženě, o které jsem si chvilkami dokonce myslel, že možná ani neexistuje, že mu třeba přeskočilo až moc...a prdlajs. Oni všichni kolem něj se takhle blbě chovali úplně normálně. Uf. Překonspiroval jsem sám sebe. Dobře mi tak, nemám hledat smysly v mysli. Ovšem vůbec největším magorem ze všech byl De Niro. Regulérně, opravdově, fakt. Ech... Přidávám se k obdivovatelům J. Lawrence, je poplácáníhodná. ()

Coliseum

Ale nakonec jó, viď! Řeknu ti to takhle. Čim dál hezčí Jenn, pořád zapytlenej Bradley, (ne)stárnoucí Bejk, pěkný sekvence běhů a úprků, Hříšnej tanec pro amatérský nadšence, sem tam citunosná sekvence, dojemně čekanej konec. Silnej průměr je normou kvality kýče. Osm nominací? Ale no ták! ()

Honsik

předpremiéra v kině Atlas....parádně jsem se pobavil, obával se, slza ukápla a psychoušský to bylo hodně dost, jasných 5 hvězd! P. S. kdo by to byl řekl, že mezi hlavními hrdiny je ve skutečnosti 15.5 let věkový rozdíl?! ()

optimal

Pre mňa jedna z najlepších romantických komédií ktoré som videl. Najviac oceňujem to, že po celý čas neskĺzla ani do presladenosti, ani do oplzlosti. Pekný a uveriteľný príbeh ktorý je vtipný a romantický zároveň. Z hercov ma najviac zaujala Jennifer Lawrence, zahrala to srdcom a jej postava mi bola veľmi sympatická (a toho Oscara si zaslúži!). ()

PAVLIS

Komedie? Všechny vtipy najdete v traileru. Romantika? Potenciálně romantické scény sice poznáte, ale romantiku v nich už ne. A psychologické drama? Cože? Terapie se netrefila do žádného jí přisuzovaného žánru. Bohužel v tomto případě jde čistě o neschopnost namísto kladu. Akademie to asi ale při sestavování nominací viděla opačně. Neuvidíte-li Terapii, přijdete pouze o ambiciózní kameru, slušnou hudbu a naspeedovaného Coopera. Nic bez čeho by se nedalo žít:-) ()

Kellerman

Myslel jsem, že Silver Linings Playbook bude něčím víc než jen další z řady hřejivě působících nevyčnívajících dramedií. Kvůli obsazení, kvůli režisérovi, kvůli tématu, které by při správném uchopení mohlo ukázat ostřejší hrany. Mýlil jsem se... ()

Wooke

Film ma trošku zaskočil, pretože niektoré scény mi prišli prehnané. Určite však nemôžem povedať, že to bolo zlé, pretože to atmosfére dodávalo niečo nové, miestami až vtipné. Najprv som pozeral, že čo tam chcú riešiť dve hodiny, no potom sa mi to zdalo nejako málo. Celkovo som trošku zmätený, hlavne čo sa týka Jennifer, no nie je to tým, že by to bolo zlé, len je to iné. Určite však môžem povedať, že sa mi to páčilo a takže sa nebojím dať 4*. Romantiku, ako bola táto, asi tak skoro neuvidím. ()

gicous

Dvě hodiny trvající příběh, jenž je dlážděn antiromantickým kamením, po kterém někdy není snadné jít. Kdykoli se začne trochu zadrhávat nebo stagnovat, tak jej vždy podrží trojlístek Lawrence-Cooper-De Niro jištěný zručným režisérem Russellem, stojícím v pozadí toho všeho. Terapie láskou funguje jako protipól všech možných romantických komedií střižených v klasickém stylu. Nenajde tam krásně upravenou ústřední dvojici, ani herce ve vedlejších rolích, kteří fungují jako katalyzátory humorných situací. Všechno včetně postav působí všedně a nevyjímečně. Máme tady ústřední pár - mimochodem oba dva jsou tak trochu blázni. On je cholerik, výbušný, nekontrolovatelný - právě propuštěný z léčebny. Ona je tak trochu bývalá lehká děva, potýkající se s osobní ztrátou milované osoby. Potom tady je otec hlavního představitele, který je blázen do sportu se všemi nejhoršími obsesemi, které k tomu patří. No prostě sebranka bláznů k pohledání. Antiromantika se táhne celým filmem jako červená nit (seznamování, rande, dialogy i nepopelkovské finále). Terapie láskou se vám nebude líbit, pokud si potrpíte na klasiku tohoto žánru. Spíše budou uspokojeni ti, kterým se líbil Fighter. Terapie láskou totiž míchá z podobných přísad - rodinné vztahy, posedlost sportem a antiromantické motivy. To všechno podpořeno skvělými herci a osvěžující réžií. ()

Mykhaluu

Na dnešní večer bylo na výběr z filmů: The Words, The Almighty a nebo Silver Linings Playbook. Zdálo se mi podle letmého pohledu na CSFD, že nejméně deprimujícím by mohl být poslední jmenovaný. Což tedy zatím neumím posoudit, protože jsem neviděl ostatní dva... Ale každopádně sledování přes počáteční nervozitu a částečný odpor nakonec působilo jen nervozitu následovanou katarzním jen velmi krátkým finále! Herecké výkony naprosto barevné a postava psychiatra bratra v zeleném mě dostala! Jo a už vím, kde hrál ten policajt z Verony! :) Zjistil jsem, že prý jsem "houby romantický", když řeším to, že ti lidé jsou psychicky nemocní a jestli by to v dalším životě dali?!? A už dost řečí! Už jen čtyři hvězdičky jsou pro diváka někdy za polovinou příběhu v podstatě spoiler! :) ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží