HoR

Chudák Pat, ťažko skúšaný nepriaznivými okolnosťami sa z blázinca vrátil do sveta, kde sa zbláznil. V jeho snahe znovu žiť ho nepotopil ani papá, ktorý bol prissámzemi oveľa väčší blázon, ani strata milovanej osoby a dokonca ani ďalšia bláznivá ženská, ktorá sa mu zavesila na krk. Pat si za svojim cieľom neoblomne kráčal ďalej i cez prekážky v podobe krútiaceho sa zadku príťažlivej Tiffany. No a to bolo už 3/4 príbehu v háji a romantika stále nikde. Napokon to prišlo, Pat zakopol vo svojej ceste a happyendu sa už štandardne nedalo vyhnúť. Veď to bolo jasné všetkým už takmer od začiatku. ()

mira.l

74%? A 8, slovy osm, nominací na Oscara plus "x" dalších nominací na jiné ceny? E-ee?? To v tom roce nic lepšího na trhu nebylo? Nevím, nevím, mě to začalo připadat koukatelný až někde za polovinou, když Pat začal trénovat tanec s Tiffany, do té doby mi to přišlo jako docela solidní snůška blábolů o fotbale, životě, ošperkovaná hysterickými výlevy vzteku hlavního hrdiny, které byly skutečně zralé na pobyt na psychiatrii. Teda místy neřve jen hlavní hrdina, ale hádají se všichni, kdož jsou zrovna po ruce, mezi sebou, až z toho hlava třeští. A logika příběhu? Hlavní hrdina je propuštěn z blázince poté, co zmlátil člověka, který mu hobloval manželku, a po propuštění se zoufale snaží vrátit se k ženě, která mu nasadila parohy?? To je námět na dvouhodinový film a 8 oscarů?? A získaný Oscar pro Jennifer Lawrence?? Ne že bych jí ho nepřál, je pravda, že její Tiffany byla se svojí ráznou povahou asi jediným výraznějším oživením toho panoptika cvoků, ale toto jako oscarový výkon? Uvážím-li, že je to stejná cena, jakou dostala třeba H. Swank za Million Dollar Baby nebo C. Blanchett za Jasmíniny slzy, tak si myslím, že ve srovnání s nimi má J. Lawrence co dohánět... No, asi se vážně v tom roce neurodilo... S hodnocením jsem na vážkách někde mezi dvěma a třema *, no za tu Tiffany v podání Jennifer bych dal i tři, ale ne, ta první polovina byla opravdu docela utrpení. Že víckrát to vidět nemusím, asi netřeba zdůrazňovat. ()

vikino1

Nejhorší film Bradlyho Coopera. Dívat se dvě hodiny na chlapa, co furt jenom řve, mě nebavilo už u Homlokových.. A tady tomu není jinak. Tady mě přestalo bavit hned po té, co Hamingway proletěl oknem. ()

balcazar

No ja neviem... Nebolo to také zlé, ale nebolo to ani nijako extra dobré. Skôr to bolo v mnohých pohľadoch veľmi divné a nasilu sa snažiace o originálnosť. Mix vtipného a romantického s trápnym nemohol vyniesť iné ako priemerné hodnotenie. Čakal som oveľa viac. ()

Ramiraa

Veľký "malý" film o hľadaní šťastia, ktorý výborne balansuje na hrane drámy a komédie. Silver Linings Playbook ponúka všetko - drámu jednej nefunkčnej rodiny, romantický príbeh dvoch zlomených duší a nečakane veľa zábavných a skvelo vypointovaných scén. A dokopy to funguje na jednotku. Bradley Cooper a Jennifer Lawrence ťahajú film vynikajúcim výkonom a neskutočnou chémiou. Na prvý pohľad možno nenápadný film, v jadre však nezabudnuteľný zážitok! [Londýn] ()

Shredder

Silver Linings Playbook je naozaj "feel good" romantickou dramou s jemnymi nevtieravymi tonmi komedie. Russellovi sa podarilo z hercov vytiahnut to najlepsie a tak vdaka neobycajnej rezii vznikol jeden z filmov roka. Dvaja psychicky labilny ludia, dva tragicke lubostne pribehy a jedine, co ich dokaze dat znovu do poriadku je laska. Ano, je to jeden z tych filmov, ktore su pohladenim pre dusu. Velkym pozitivom je, ze film na divaka neutoci nasilnym citovym vydieranim, ale len jemne a zlahka ho nechava si vychutnat komorny pribeh lasky medzi dvomi zlomenymi ludmi. Jednoducho kde si nevedia dat rady Xanax ani terapie, prichadza na rad nieco vyssie a aj keby to na prvy pohlad mohlo vyzerat naivne az gycovito, Russelovi sa podarilo to spravne uchopit vytvorit nieco vynimocne - kvalitne dielo, ktore sa neznasi z celej sily kricat dajte mi Oscara. ()

IEO10

Nejlepší romantická komedie za hodně dlouhou dobu,kde si všechno sedlo tak jak mělo.Chemie mezi postavama neskutečná ,věrohodně napsaný vztah otce a syna,kde sem hltal každej rozhovor,který mezi sebou vedli.Russell ví jak vytáhnout z herce pro danej moment to nejlepší a to je na tomhle filmu krásně vidět,nebudu se rozepisovat o hercích,snad jenom,že Bradley mi ještě v žádnym filmu nesedl tak jako tady,jeho vnitřní boj s láskou k Nikki je tu krásně vykreslen a nezbývá než smeknout,jak to všechno v konečnym důsledku funguje všechna čest.Jennifer okouzlující nečekal sem,že mi během filmu přiroste její postava tak k srdci.Po dlouhý době jsem si přál u filmu,aby skončil Happy endem,i když sem v něj moc nevěřil,o to víc sem si užil konec.Opravdu paráda,takhle nějak se točí romantická komedie bez zbytečnýho patosu.... ()

viviak

Hit môjho srdca :o) Vyborne herecke obsadenie a hlavne konečne som zas videl Jenn. Niektore veci tam mohli byt trochu ponate inak, napr. ten tanec a veci okolo toho ale ziadny film nie je dokonaly. Pozrel som to 2x a zažitok stale výborný. ()

hero_bk odpad!

Přiznám se, že jsem to nevydržel a vypnul asi po půl hodině, jenže film, ve kterém po sobě všichni jenom řvou, film, ve kterém je chlap zavřen do blázince po tom, co zmlátí chlapa, kterej mu nasadil parohy, film, ve kterém se ještě ten chlap snaží vrátit za tou ženskou, co mu takhle zahla, tak takovej film prostě nepochopím a nevydržím dokoukat. 8 nominací na Oskara? PROČ? ()

john.h

Netradiční komediální romantika se sympatickou ústřední dvojkou. Robert De Niro mě taky těšil, ale už bych ho raději viděl s Thompsonem v ruce a s kloboukem na hlavě. Těch mraky nominací na Oscara ale moc nechápu. Nijak extra se to od ostatních romantických komedií neliší. ()

Franche

Komedií bych to rozhodně nenazvala ale jinak nemám výhrad. Ani nevím proč jsem nedala 5*, něco prostě chybělo. Ale dvojice Cooper a Lawrence funguje více než dobře! Na city to nehraje a stejně vás to dojme, věřte, že jo. Svým pošahaným způsobem určitě. ()

Weyden

Osobně si myslím, že od řady nanejvýš průměrných filmů s například Sandrou Bullock nebo Adamem Sandlerem se tato romantická komedie odlišuje maximálně lepším hereckým obsazením. Lawrence a Cooper předvádí svůj nadstandart a jsou fajn, no v oscarových nominacích přece jenom nemají co dělat. De Niro je skvělej, asi po 20 letech jsem ho zase viděl konečně pořádně hrát, ne jenom nevýrazně postávat okolo ve vedlejší roli, ale nejvíc se mi líbila paradoxně nejméně diskutovaná Jacki Weaver. Jinak film má naprosto nefunkční charaktery a vztahy mezi nimi (a to nesouvisí s tím, že je půlka postav pošahaná), moc jsem se nenasmál, nedojal, v paměti mi výrazněji zůstal akorát zadek Jennifer Lawrence, ale na druhou stranu jsem se ani příliš nenudil a některé scény se povedly, takže... Každopádně humbuk okolo tohoto filmu a tolik oscarových nominací nechápu. ()

DadysGirl

Solidní roantika, ale doufala jsem, že si z toho trochu víc sednout na prdel... Nepřijde mi, že by chemie mezi Bradleym a Jennifer sahala až k nebesům... (a to už spolu připravují třetí film?!) Jako parťáci jsou dobří, ale jiskra je na mě slabší... Každopádně od momentu, kdy si to ten tupoun uvědomil u mě celý film rapidně stoupnul... A samozřejmě jako bonus tu máme pošahanou rodinku, ujetý kámoše a vyslovený magory... Mňamka! A Oscar pro Jennifer?! Vám snad nepřijde absolutně k sežrání?! :) ()

m.sheila

Ukamenujte mě, ale za co teda slečna Lawrence dostala toho Oscara, to mi uniká. Nechápu ani, proč je kolem tolik povyku, taková příjemná romantická komedie s celkem jasnou dějovou linií a předvídatelným koncem. Ale nenudila jsem se, takže hodnocení tříhvězdičkový je podle mě adekvátní. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží