m.sheila

Ukamenujte mě, ale za co teda slečna Lawrence dostala toho Oscara, to mi uniká. Nechápu ani, proč je kolem tolik povyku, taková příjemná romantická komedie s celkem jasnou dějovou linií a předvídatelným koncem. Ale nenudila jsem se, takže hodnocení tříhvězdičkový je podle mě adekvátní. ()

dogma97

Moje 4* jsou za velmi vtipné dialogy v první polovině, které dokázaly výsledný uspokojivý dojem (ten má u mě při placených, rozuměj v kině provozovaných a tedy poměrně vzácných konzumací na hodnocení zásadní vliv) jen s lehkými ztrátami přenést přes slabší druhou půlku i značně laciný závěr. Solidní žánrové řemeslo ano, 8 oscarových nominací rozhodně ne. Je dost možné, že po druhém shlédnutí půjdu o hvězdu níž. 70%. ()

Chamyl

Pro mne velmi přeceňovaný film a to včetně výkonu oscarové Jennifer Lawrence. Nebudu přísně kritický, ale celkově jde o spíše málo uvěřitelnou romanci poslepovanou trochu vykonstruovanými situacemi (vč. neustálých útěků Patova přítele), o které dopředu víte, jak dopadne a jediné na co se čeká je, kdy to dojde Bradley Cooperovi. ()

Lavinia

Dříve znamenal Oscar či nominace doporučení, dnes varování. A znamená to vždy: točeno pro masy, průměrný věk 63 let, dojetí a slzičky, morální ponaučení. Ani tento film nezklame. Je to celé umělé, po komedii se země slehla. Nemohla jsem se smát v první polovině, co je veselého na pošahaným maniakovi, který je evidentně nebezpečný svému okolí? A kolik z takových se zamiluje do někoho jiného než objektu své mánie? Ve skutečnosti by zabil pár lidí a skončil navždy v blázinci. Hrozná pitomost. Nicméně se vždy raduji, když zavčas něco takového shlédnu, alespoň se nenachytám na DVD za nějaké hříšné peníze. ()

liberita

Považujem za paradox, že Oscara za tento film vyhrala Jennifer Lawrence, ktorej herecké kvality sú síce tiež pozoruhodné, nedosahujú však na Bradleyho Coopera, ktorý podľa mňa práve tu podal zatiaľ najlepší výkon svojej doterajšej kariéry. Úsmevne-trpký príbeh o tom, ako málo stačí na lásku, ktorá má síce k dokonalosti ďaleko, ale je o to reálnejšia. Miestami trochu zdĺhavé diálogy sú osviežené príhodnými vtipmi, napriek tomu by som ale zo stopáže trochu ubrala, aby bol celý priebeh dynamickejší a jednotlivé scény by viac vynikli. ()

iKosser

Tenhleten se mi zaryl pod kůži, ale když o tom tak přemýšlím, ani nevím proč. Snad je to Lawrenckou, tu když vidím v něčem hrát, tak se film najednou stane lepším. Teď je to jejím sexappealem, anebo tím, že je to nadaná herečka? Ať tak či onak, funguje to. Čistý pragmatismus mi velí tomuhle filmu dát maximálně tři, ale kvůli to budou 4 a ještě se mi zdá, že je to málo. Po druhé projekci snad z toho budu moudřejší..P.S.: Teď se podívám a vidím, že má za toto Oscara. Asi nejsem na světě jedinej kdo má ptáka ()

ari1

No po všech těch ohlasech, doporučeních a nominacích na oscara jsem čekal o hodně víc. A tak nějak nevim co k tomu moc napsat. Romantická linka pro mě nefungovala a ani mě to nějak emočně nekoplo. Jedíné co mě snad padlo za celej film do oka byla ta libovoučkatá prdelka co tam Jennifer předvedla. ()

UlrikDecado

Trochu mi přijde, že jsme tak odvykli dobrým romantickým komediím, že pak každou nadhodnocujeme... ale co, bavil jsem se, skákal jsem na každé příjemné klišé... jen mi trochu chyběla ta temnější stránka celé zápletky s psychickou poruchou. A Cooper si u mne definitivně napravil reputaci. ()

maruli

Proč to bylo dobré? Protože všichni chceme věřit, že když jsme pošahaný a máme třeba i pošahanou rodinu, že na nás přesto někde čeká někdo strašně krásně pošahanej, kdo k nám najednou bude zázračně kompatibilní, aniž bychom se museli tak lopotně a upoceně snažit bejt "normální" a víc to a míň zas tohle, abysme nebyli moc a nebo zase moc málo. Protože tohle byl ten nejlepší nejhorší filmovej tanec ever. Protože mi skápla kroupa. Protože jsem u závěrečnejch titulí měla chuť tančit - a vážně tančila. A protože je mi teď hezky na duši. A basta. A proč to bylo špatné? To si přečtěte jinde, já mám dnes chuť být zcela nekritická :-) ()

Colchack

Nebol som z toho úplne že "na větvy" ale úžíval som si to :) Tak ako Bradley, tak aj Jennifer obaja právom nominovaní na oscara. DeNiro vo vedľajšej úlohe tiež úctihodný. Úsmev na perách bol, hádky som si užil :D - obe hlavné postavi tomu dali niečo nedefinovateľné, emócie boli, takže film svoju úlohu splnil. 80% ()

sWONDER

Ľahučko nadpriemerná romantika, vlastne to je vo všetkých ohľadoch na vysokej úrovni, ale chyba tomu nejaké korenie. Vôbec som im nedržal palce a to znamená že je niekde chyba. Jenifer je tu naozaj roztomilá, ale keď sa naštve .. Hlavná dvojica hrá bezchybne a DeNiro predvádza svoj výborný štandard. Jeho postava sa mi zdala najlepšia, keď bol na scéne hneď som sa bavil lepšie. Zvedačka ma dostala :), ale záver a vlastne celý film bol akosi bez šťavy. ()

Gromit

Jaký to krásný film! On je tak trochu nemocný. Ona je tak trochu divná. A přesto jsem jim oběma rozumněl a fandil. Terapie láskou není tuctovou romantickou komedií, je působivým příběhem ze života. Místy je vtipná, místy smutná. Ale perfektně napsaná, zrežírovaná a zahraná. Už teď vím, že je to jeden z těch filmů, ke kterým se budu s radostí vracet i po letech. A věřím, že nebudu sám. P.S. Jennifer Lawrence si Oscara opravdu zasloužila. ()

Uter123

The Silver linings playbook je typický romantický príbeh o dvoch netypických postavách. Film využíva základné vzorce tohto žánru a postupne nás pripravuje až na veľké finále( mal som pocit, že to skončí oveľa temnejšie, ale budiž). To čo však tento film odlišuje od podobných diel je prepracovanosť postáv ktoré sú naozaj super, scenár a spôsob civilnosti ktorým je to natočené. Nemusíte mať patent nato aby ste boli psychopat. 85% ()

Evushe

Podle mého horší průměr. Děj neměl příliš logiky a postavy mi byly nesympatické (nemám ráda, když se z labilních lidí dělají ti nejmoudřejší ze všech). Žádnou energii ani chemii, o které píší ostatní komentáře, jsem z filmu necítila. ()

Lilien

no tieto oscarovky rýchlo vyfučia s hlavy (vrátane Arga a Lincolna). Nie že by to bolo zlé herecky ale romantická dráma má človeka chytiť za srdce čo sa T.L. nepodarilo. ()

Oudee33

Ze škatulky komedie/drama/romantický mi vychází pouhé drama které nevím jestli se snaží být prvoplánově autentické a atmosférické, což se mu dá i věřit, ale příběh nemá pevné vedení a vratké nohy se celou dobu jakoby komíhají pod parou všemožných násilných zvratů.. Ústřední trojka se snaží ale tenhle divný film o ještě divnějších vztazích plný sázek a fotbalu, který neni mým hobby holt z bahna nevytáhnou.. Utahaných 35% a to mhouřim obě oči! ()

Zombiepod

Žiadna prevratná sláva, stále však úchvatná, príjemná, a úprimná romantická komédia, ktorá svoj humor nevnucuje a navyše dokáže byť pri všetkom aj dojímavá. K slzám tentokrát nedošlo, Russel nesklamal ani po Fighterovi, ale herci sú to, o čo tu v prvom rade ide. Cooper-De Niro-Lawrence sú dych vyrážajúce trio a záverečné tanečné číslo bola paráda. Gýčové americké klišé vo finále bohužiaľ osnove ani v tomto prípade neuniklo ale ber to čert. ()

Bounded

Není to romance století a upřímně nechápu, tolik nominací a Oscara pro Jennifer Lawrence. Na druhou stranu bipolární porucha je svinstvo, a tak pro zachycení správných pozitivních vibrací filmu stačí pochopit, že tento film si ten happy end může na rozdíl od Bradley Cooperem proklínaného Hemingwaye dovolit. Zasmál jsem se a dvě hodiny utekly překvapivě rychle i když se ve filmu zase tolik věcí neděje. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží