BoXBe

Další zástupce konformních good mood filmů, který vznikl jen ku dobru věci. Neočekávat příliš, užít si dobrou náladu se špetkou emocionálního vypětí. P.S.: De Niro stále umí. Jennifer Lawrence je kočka. A Bradley Cooper je současná tvář Hollywoodu. On je jedna z nadějí, že v kinech se nebudou jen mlátit bicepsy, roboti a ...-mani všeho druhu, ale že půjde zase jen o dobrý příběh a jeho jednoduché odvyprávění, které pobaví. ()

eisha3

8 nominací na Oscara? PROČ? Ohraná zápletka, (pod)průměrné herecké výkony, prostě úplně obyčejná romantická "komedie" s troškou toho dramíčka. Ničemu nerozumím v tuto chvíli, především pak členům americké filmové akademie. ()

wendelin9

(trochu spoiler!!) Drama s romantickým nádechem si mě okamžitě získalo. Sympatická (i když šílená) ústřední dvojice Pat a Tiffani si i přes své mládí prošli peklem a jejich okolí jim to rozhodně neulehčuje. Co si ale musí uvědomit je fakt, že teď mají jeden druhého... Ačkoli mě happyend docela zklamal (ne, že bych se vyžívala v lidském zklamání, ale přece jenom jsem ve filmu viděla trošku hlubší myšlenku) musím říct, že jsem to ústřední dvojici přála... ()

Mylouch

Nová kategorie zdrsnělé romantické komedie, skvělý casting a herecké výkony, Takayanagiho kamera a především scénáristicky a režijně zvládnutý nadhled, udržující křehký žánr naživu a v dialozích dodávající každé scéně ještě hodně nad rámec povinného odvyprávění děje. ()

majo0007

Niekto si zabudol zobrať prášky - nechutne nadhodnotený film. A 8! oscarových nominácíí! Po tomto verdikte u mňa Oscar klesol hodne na cene. ()

Noviik

Velmu příjemná současná romantická komedie s příjemným hereckým obsazením, zápletkou i postavami. Vice takových a přestanu se vyhýbat tomuto žánru. ()

StanislachKo

Určite to nie je 5hviezdové dielo! Asi už len kvôli žánru "romantická komédia". Táto však od začiatku sľublovala, že bude iná ako jej ostatné sestry, ktorých je na svete habadej (Bradleyho rozčúlenie hamingwayom a jeho ostatnými výkyvmi nálad,...). K záveru sa však začalo skĺzavať do žánrových koľají a celé to dopadlo klasicky gýčovito a predvídateľne. Na rozdieľ od iných (vrátane akademikov) som z jennifer nebol vôbec tak namäkko (jej afektovanosť mi dokonca chvíľami pila krv). A aký bol význam Tuckerovej postavy mi tiež trochu uniká. De Niro podával povedal by som svoj štandardný výkon a jeho nominácia jasne demonštrujestarú logiku, že keď už sme jednému filmu udelili sto nominácií, tak mu dáme aj tú stoprvú. ALE! Bradley na oscara, s tým súhlasím! Aj ostatné malé postavičky s ním výborne fungovali, vďaka čomu to vôbec nebola nuda (a dve hodiny sú dosť). Asi len toľko... ()

Pilgrimka

Ačkoliv mi to přišlo zajímavé a nenudilo mě to, pořád nějak nedokážu pochopit co bylo až tak brutálně Oscarově vyjímečného na Lawrence. Není pochyb o tom, že svou roli zahrála skvěle, na to kolik jí je. Ale že bych jí za to dala zlatou sošku, to ne. To už bych se spíš přikláněla k tomu, aby jí dostal Cooper, když už by se trvalo na tom, že někdo v tomhle musí to zlato dostat. V takových rolích ho mám i ráda. ()

spitr

Co byste očekávali od bláznivé romantické komedie s dramatem zaměřené na bipolární poruchy, deprese, obsedantně-kompulzivní poruchy, fotbalové fanatiky, plesové soutěže, cizoložství, Hemingwaye, a hlavní postavu, která běhá, zatímco nosí pytle na odpadky? Možná ne přesně to, co byste očekávali, ale spíše mnohem více. Tento příběh je emocionální jízda na horské dráze, která poskytuje záblesk naděje pro dvě duševně poškozené hlavní postavy, přičemž připomíná, že každý z nás může být tak trochu mimo normální střed. Jak si zachovat kontrolu nad emocemi? Co třeba spláchnout Lithium a Xanax do hajzlu a jít tančit. ()

URBAN

Čekal jsem že se aspon trochu zasměju a toho jsem se sice dočkal , ale byl to spíš depresivní humor než nějáký pozitivní a celkově to bylo celé depresivní . Není se čemu divit , jenže já takové filmy nemám rád a ani mít rád nebudu ikdyž jsou ze života , ale tady tomu jsem na tu chut celkem i přišel . ( 24.10.13/MAC ) ()

dr.fish

Sice průběh romantiky jako obvykle, ale zpestřený účastí de Nira coby tatíka. Ten předvádí, že není malých rolí. Bradley Cooper pravděpodobně předvádí svůj životní výkon, poprvé asi i něco hraje. Místy lehounká nuda, ale celkově docela příjemný film o méně příjemných věcech. 65% ()

chelseaman22

Vtipem roku není Lincoln (2012), ale Silver Linings Playbook (2012)! Osm nominací na Oscara za nic. Absolutně průměrný příběh, jež stimuluje tendenci přepínání v bludném kruhu typu FILM-SEZNAM.cz-FACEBOOK.com-FILM. Jediné dvě skutečnosti jsou svým způsobem výjimečné, a to: Láska dvou sociopatů a úžasně sexy Jennifer Lawrence z Hunger Games (2011). Jinak je to splašek (což každému musí dojít při vsázení De Nira s přebubřelým příbuzným o bytí a nebytí). A pokud jste vydrželi (tak jako já) až do konce, tak jste byli svědky "těsného" vítězství na desetinu a vzplanutí citů nejbolestivějších (budoucnost ukáže). Rozhodnutí akademiků neschvaluji a však oni to uhlídají, až budou klepat na bránu svatého Petra! 62% ()

Mr.Ripley

Letošní udílení Oscarů je jedna velká fraška, o čemž vypovídá nominování tohoto neurotického patvaru, ale hezky popořadě. Bradley Cooper hraje jako na houbičkách a plácá nesmyslné dialogy jeden za druhým (nominace na Oscara? Check!), Jennifer Lawrence má od prvního pobytu na scéně hysterický záchvat, který si drží až do samotného konce (Nominace? Check!), Jacki Weaver od začátku do konce filmu hraje dvě polohy - buď neustále fňuká (první poloha) nebo se schovává v rozích místnosti a fňuká v tichosti (Nominace? Check!), Robert De Niro jako jediny prokazuje herecké kvality a za svůj pláč má (Nominaci? Check!). Jeden z nejhorších filmů vůbec kraluje oscarovým nominacím! Jak je to možné? Jednoduše. Staříci si dali "terapii" (myšleno sjeli se) pár dávek a pozvali si několik společnic na spestření tohohle odporného paskvilu. Výsledek? Po dávce a přemíře vzrušení (v lepším případě) omdlévají a "omylem" zakroužkují SLP na seznam nominací. Oscar kdysi něco znamenal. Dnes? Jedna z nejlepších televizních estrád za velké peníze. Bohužel. 1* (20% za krásu Jennifer) ()

eye candy

Nakonec tu pátou přidám, za moji oblíbenou "Girl From The North Country" a proto, že takových příjemných nevtíravých rom-komedií moc není. Asi to nebyl záměr, ale já si celou dobu myslel, že Patova žena bude jen jeho výplod fantazie. De Niro po dlouhé době v krásné roli. ()

Jackxx

Film byl krásný, ale podle ohlasů jsem čekal přece jenom trochu více. Vyšší hodnocení dohání především výkon hlavní dvojice. Jen mi přišlo, že o něco přesvědčivější je tu Bradley, na rozdíl od oceněné Jennifer. Příjemně překvapivý výkon podal i Chris Tucker. Celkově prostě velice příjemný zážitek. ()

Lamprea

Pravda je, že Terapie láskou je o něco originálnější, než většina romantických komedií, což mě baví. ono se sice nakonec ukáže, že to neni s tou originalitou zas tak horký, ale vem to čert. Když k tomu přičtu povedený herecký výkony, docela vydařený soundtrack a kameru, tak by z toho měla vylézt 4-5 hvězdičková záležitost. Bohužel, já jsem po dokoukání ten pocit neměl. Chyběli ty ve filmu zmiňované emoce. *** ()

Gumi.30

Po hodně dlouhé době zase moc pěkný a decentně pojatý popcornový romantak. David O Russelovi se po Fighterovi opět povedlo natočit silné sociální drama, který dokáže, jak vzít za srdce tak i pobavit. Po hodně dlouhé době mě například v něčem bavili i De Niro (role otce ztroskance a sazkare), Chris Tucker a hlavně Bradley Cooper. Hlavní kloboucek je však, třeba smeknout před Jenifer Lawrence. Před tou, která mi pokazila ticket u Fortuny, ale po právu :D. Filmu by asi neuškodila kratší stoupáž a menší předvídatelnost, ale spokojenost. ()

Doudis19

Když si z mysli odstraníte očekávání vzešlá z tolika oscarových nominací + zámořské ohlasy, které slibovaly nesplnitelné a postavýte se k filmu s čistou hlavou a očekáváním "jen" romantické komedie, pak tu máte kandidáta na nejpřitažlivější, nejjinější, nejemotivnější a nejopravdovější pocitovku za hodně, hodně dlouhou dobu. Závěrečné sklouznutí do vod klišé, se pak přeci jen jeví mrzutě, ale svým způsobem jen podtrhuje poselství tohohle krásného snímku. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží