Edwin44

Co si budem povídat, Bradley Cooper tahne celý film na svých bedrech a jsem za to rád, protože patří mezi mé nejoblíbenější herce a tady ukazuje že patří mezi současnou špicku. Nečekaně se mi ve filmu zrovna nezamlouvala postava De Nira, kterej měl zpočátku všechno na háku a pak když šlo o prachy chtěl se synem trávit čas - De Niro hral občas až moc morousně. Girl of fire z Hunger games tu zahrála obstojně a v šatech na tanečních byla opravdu hot jak sama říkala - nedokážu si tady představit původní Annu H. Takže u mě spokojenost ()

Hove

Romantické drama s názvem Terapie láskou je pozoruhodným filmařským počinem, který v posledních měsících vzbudil neobvyklý rozruch a výrazně rozčeřil možná poněkud stojaté vody svého žánru. Aby také ne – jen málokterý snímek se může pochlubit ohodnocením v podobě Oscara a dalších sedmi nominací, to ale není jediné, co dělá z Terapie láskou něco výjimečného. Natočený na základě stejnojmenného románu debutujícího autora Matthewa Quicka, stal se snímek jedním z kultovních děl poslední doby. Již šestý celovečerní film uznávaného Hollywoodského režiséra Davida O. Russella pojednává o rodinném a milostném životě bývalého učitele Pata Solitana (Bradley Cooper – Pařba ve Vegas, Všemocný), bojujícího s bipolární poruchou. Přistihnutí manželky „in flagranti" v kombinaci s problémem ovládání agresivity vysloužilo Patovi téměř roční pobyt v psychiatrické léčebně a soudní zákaz styku s manželkou. S pozitivní filosofií v srdci ale také s permanentní labilitou se Pat vrací domů k rodičům. Starostlivá matka Jacki Weaver (Zásnuby na dobu neurčitou) a otec, fanatický sportovní fanoušek Robert de Niro (Fotr je lotr, Všemocný) se snaží synovi porozumnět, vrátit ho do normálního života, Pat se však mezitím bezhlavě snaží kontaktovat svou manželku, o níž věří, že jej stále miluje. Přitom narazí na sympatickou, potřeštěnou nymfomanku Tiffany (Jennifer Lawrence – Hunger games), která zoufale shání tanečníka na blížící se soutěž. Příběh plný emocí, snahy o porozumění, ale také o nalezení sebe sama a v neposlední řadě plný lásky může začít. Výběr herců a herecké výkony jsou v každém filmu tím nejpodstatnějším aspektem. Nutno objektivně uznat, že D. O. Russell měl při výběru neobyčejně šťastnou ruku a herecké obsazení patřilo k nejlepším, jaké rok 2012 přinesl. Nezpochybnitelným důkazem je fakt, že čtyři z osmi oscarových nominací se týkaly herců. Nakonec jedinou proměněnou cenu si odnesla herečka hlavní role, Jennifer Lawrence, která zvládla porazit takové rivalky, jako například Naomi Watts (Nic nás nerozdělí) nebo Jessicu Chastain (30 minut po půlnoci). Bradley Cooper se role narušeného učitele zhostil naprosto věrohodně a přispěl tak k zamýšlené chaotičnosti snímku. Tu dodává také kamera, která je charakteristická častými pohledy zblízka a kličkováním mezi postavami. Scénář i dialogy jsou vyrovnané a tempo tak nikdy neutíká ani se nevleče; konečná délka něco málo přes dvě hodiny nepůsobí přehnaně. Ani hudba Dannyho Elfmana není špatná, ale v porovnání s jeho jinými kousky (Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Chicago) působi vcelku nevýrazně. Na závěr nezbývá než pochválit režii, jelikož výsledek působí komplexně, logicky a svěže. Ačkoli práce na filmu byla nepochybně velmi dobrá, výsledné dojmy se liší. Klíčovou otázkou je, zda-li tvůrci využili potenciál námětu skutečně naplno. Hrdinové, kteří se v žádném případě nepodobají typizovaným žánrovým kolegům a originální způsob vyprávění dějě (Patovýma očima) přinášejí širokou škálu možností a nápadů, proto zamrzí že zhruba v polovině děje snímek sklouzne do známé žánrové šablony. Taneční hodiny s Tiffany stejně jako vztah otce a syna se vyvíjí po vzoru desítek či stovek již natočených dramat a příběh se dá odhadovat dopředu. Neblaze může také překvapit až příliš komorní vzhled, který kontrastuje s vysokým rozpočtem – téměř 400,000,000 korun. Práce s napětím a stupňováním je zvládnutá na jedničku, momenty plné nervozity nechybí (taneční soutěž), nicméně se vytrácí hloubka, jež by divákovi způsobila mrazení na zádech či slzu v oku. Terapie láskou není pro každého. Během velmi krátké doby si tento film udělal fanoušky i odpůrce prakticky po celém světě a do čtvrt roku od premiéry překonaly tržby rozpočet rovnou desetkrát. Film se každopádně vyplatí vidět už kvůli svým oceněním a skvěle odvedené práci. Úspěch u diváka potom záleží na tom, jestli si od Terapie slibujeme něco výlučně originálního a nebývalého, nebo nám stačí zažít nový (a vskutku zajímavý) pohled na tolikrát opakované téma. () (méně) (více)

Hektor.Troy odpad!

prvy film ktory som po hodine pozerania vypol a aj tak davam komentar....tento film je nazorna ukazka toho,ze sa da vychutnat aj film s banalnou zapletkou ak sa nehra na nic viac.a tento film je pravy opak=zapletku ma celkom psychologicky narocnu a snazi sa ukazat charaktery postav.dobra pointa,svely herci,ale bradley cooper dokazuje ze mu sedia len komendialne role a jennifer dostala za toto oscara???to uz viac si obama zasluzil nobelovku za mier....toto mohlo byt krasne logicke inteligentne drama,ale bohuzel.psychicky labilny muz randi s rovnako psychicky labilnou zenou-takze o romantike nemoze byt ani reci.uz roky cakam na romanticky film,kde sa stretnu dvaja dobri ludia,ktori si zasluzia jeden druheho.....ps-ked beriem do uvahy dobry namet a skvelych hercov,tak mi vyjde v tomto meritku najhorsi film aky som videl. ()

miur85

Konečne som po dlhšom čase videl veľmi dobrú drámu a určite súhlasím s Oscarom pre Jennifer Lawrence. Nemal som ju veľmi v obľube (hlavne kvôli sérii Hunger Games), ale týmto filmom u mňa stúpla na kredite. Dokedy sa neobjaví na scéne (počiatok filmu), tak to miestami začína nudiť (preto tá jedna hviezdička dole), ale potom sa film rozbehne v plnej paráde. Konečne v mojej zbierke bude aj výborná dráma. Vrelo odporúčam. ()

Laslo

V žiadnom prípade by som film neoznačoval za komédiu. Zasmial som sa celkovo asi trikrát. Netvrdím však, že film je zlý. Ale predsa tomu niečo chýbalo a hodnotenia filmu sa mi zdajú precenené. Ako dráma fajn, ale na jedno pozretie. U mňa 3*. ()

JerryPilsen

Herci dobrý,ale vůbec mě nebavilo se koukat na afektovaný lidi.Všechno je dost trhlé a děj směřuje docela průhledně ke svému konci. ()

kamilao

Čekala jsem víc!!! Nebýt Roberta a Bradleyho, tak ten film nestál vůbec za podívanou. Děj filmu není špatný. Popravdě musím říct, že nápad je to skvělej. Jedno vím ale jistě, už si to asi nikdy nepustím. Ovšem herecké výkony jsou fakt skvělé! ()

aznaho

Ach jo. Tolik jsem se na to těšil. Bradleyho Coopera mám fakt rád. V bijáku Všemocný je úplně nejvíc!! ALE tohle mě vůbec nebavilo. Za prvé - líné šedozelné tempo filmu je smrtící. Bradley Cooper je plochý, nudný magor. Dvakrát jsem tomu dal šanci. Možná jsem měl špatnou náladu, možná mě trápil prázdnej účet. Možná jsem tam viděl svoje traumata z dětství. A možná taky je to dost nadsazená a vychválená kravina, která asi oslovuje hodně lidí, ale já mezi ně nepatřím. ()

Vlad

Plne súhlasím s verbalom ohľadom tej "romantickosti", "komediálnosti" a ja by som k tomu ešte pridal aj "dramatickosti" celého filmu, ale práve to sa mi na ňom páčilo, pretože to bol taký príbeh zo života a život vo všeobecnosti nie je ani romantický ani komediálny a dľa Braina z Montyho Pythona ani len dramatický. Je to tak nezaujímavý príbeh dvoch údajne "poľutovaniahodných" postáv až to bolí, ale u nás doma to zafungovalo. Nemám rád presladené romatické komédie a osobne si viac vychutnám horkosť chmeľu, takže toto bolo akurát pre mňa. Robert bol opäť raz super a Jennifer s Bradleym za ním tiež nezaostávali, za mňa slušných 75%. ()

mirika39 odpad!

Slabé ako tri krát lúhovaný čaj. Hlboko podpriemerný film, ktorý by som druhý krát už nepozerala ani za svet. A mimochodom, Jennifer Lawrence vie aj chodiť? A ona snáď vie aj tancovať??? Ja som si myslela, že vie len trápne naschvál padať. ()

skockalanova

Priemerna zapletka a krcovite riesenie zivotov ludi, ktori su z nejakych dovodov mimo.. je to tak umelo podlozene, ze az. Gyc na gyc. Prvoplanovost z toho citit cely (dlllllhyyyy)cas. Dialogy su plytke a predvidatelne. Na tomto filme som nenasla nic dobre. ()

danny79

4 nominace na Zlate Globy a 8 nominaci na Oscara - za me nanejvyse prumerny pribeh, kdy psychicky naruseny, vybusny rapl pozna kazdemu davajici flundru a pres spolecnou pripravu na tanecni soutez najdou klid, harmonii a lasku .... Problem neni v naivite, ta je hezka, ale tady necitim zadnou atmosferu, charisma, chemii mezi hlavnimi postavami ani sympatii k nim. ()

anna13

Krásné. Jennifer za tuto roli dostala Oscara. A nutno podoktnout, že určitě zaslouženě. Jen mi tam chyběla pořádná chemie mezi hlavními hrdiny´. Jenže o tom ten film není. Je o lásce a kráse života, prohrách a výhrách, šťastných koncích a začátcích od nuly. Určitě stojí za to zkouknout i přečíst knížku. Z knížky si totiž navíc odnesete i znalosti z oblasti literatury. ()

len.tilka

"ALE TYS SPAL, TAK JSEM TĚ NECHTĚL BUDIT." - "TYS MĚ NECHTĚL BUDIT? NECHTĚL MĚ BUDIT! TAKŽE KDYŽ SI STĚŽUJE NA TOHO PITOMÝHO HEMINGWAYE NEBERE SI SERVÍTKY, ALE NA OBÁLKU SE NEZEPTÁ!" Netuším, co z toho mít za pocit. Celou dobu se to na vás tváří jako docela slušný uřvaný drama dvou zpráškovanejch lidí, který strašně tvrdí, jak to maj srovnaný a přitom nevědí vůbec nic, ale ke konci dostanete pecku mezi oči v podobě procitnutí do obyčejného romantického filmu. V tu chvíli mi naprosto nešlo na rozum, proč to teda bylo takle rozplizlý do dvou hodin. Příběh, to se musí nechat, je nápaditý, výběr herců taky, ale stejně je to podle mě strašně přeceňovaný. Mezi Bradleym a Jennifer mi vůbec nepřišlo, že by mohla vyklíčit láska..prostě cože? A ačkoliv Jenn mám doopravdy ráda, je to výborná herečka, musim přiznat, že toho Oscara moc nechápu. Na druhý straně mi přišli mnohem silnější emoce mezi Bradleym a jeho rodinou. Z toho jsem to upřímně cítila.. Jackie i Robert byli hodně přesvědčiví. ()

rebelllka

Velice vístižné , komediální i romantické. Mohla bych se na něj dívat pořád dokola a nikdy mě nebude nudit. Jennifer Lawrence je pro mě herečkou, která mě nikdy nezklamala a tady ve filmu se jí to opravdu povedlo svoji roli zahrát na jedničku. Trochu mě vadilo Bradleyho až moc fanatické divadlo co hrál,ale to se mezi ostatníma užasnýma věcma např. hudbou,kamerou ,hereckým obsazením a dějem filmu ..uplně ztratilo. ()

Martazoe

Čekala jsem něco originální, ale nakonec to byla průměrná a ne zas tak vtipná romantická komedie. Usínalo se mi ale dobře, protože do hloubek se tady opravdu nejde a rozhodně není nutno zapojovat příliš intelekt. ()

kyzi

Film je pro mě velkým zklamáním...Další ukázka toho jak se dá zprznit výborná kniha. Prosím ty kdo byly nadšení z knihy ať se určitě na film nedívají...měla jsem pocit, že koukám úplně na něco jiného, než o čem jsem četla... to na co jsem z napětím čekala celou knihu mi ve filmu naservírují hned na začátku...no tragédie... Ale uznávám kdybych se dívala jen na film bez předchozí četby asi bych si tu romantiku normálně užila...Výkony obou hlavních postav byly poměrně zdařilé:-) ()

vonTossis

Týpek, který to měl "trošku" pomrdané v hlavě se vrací domů z blázince, očividně není vylečený a v hlavě to má pomrdané pořád víc než dost. No, tak ono není žádná sranda najít svou ženu ocucávat kořen ve sprše někomu jinému. To si o rozmlácený kokos doslova říkal. Jenže kurevsky nesympatickému hrdinovi takhle jebe v bedně každou chvíli, takže sem tam zvýší hlas a občas už nejde pro ránu daleko. No a mezitím pobíhá a snaží se vecpat zpět do přízně své ženy. Prostě kus kokota. První třetinu jsem trochu trpěl. Jenže pak se do hry zapojí Jennifer Lawrence, která to má v hlavě taky pomrdané a jak se říká - mrzák mrzáka si hledá. A tak to začne jiskřit, Jennifer dělá kukadla a z debilního debila se pomalu stává normální člověk. První velké plus pro film. Nejdříve si mě zatáhnul do temné uličky, kde na mě čekal negr s velkým toulcem, aby se mnou následně udělal pár přemetů a salt a já byl v Disneylandu. Do toho se zamíchá rodinné drama, protože když je synek pomrdaný, tak i taťka má svého démona. Na řadu přijde i klasická rozhodovačka - rodina nebo láska. A jak už to u pohádek bývá, všechno se to na konci zašolichá dohromady a moc hezky to skončí. Takový sladký zákusek s malou slzou na konci. Druhá polovina nebo tedy dvě třetiny filmu jsou nesmírně zábavné, dramatické a tenhle vlak nestaví v žádné stanici. Otcovská promluva do duše na konci filmu za pátou hvězdu. Někdy je potřeba probrodit se sračkama, abychom si mohli utrhnout tu nejsladší broskev (a ochutnat i parádní broskvičku). ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží