runyoufools

Tento film je znakom toho, že aj film s romantickým nádychom môže byť pozerateľný a dobrý. Nie je to klasická romantika na akú sme v poslednej dobe zvyknutí, ale je to romantika o dvoch duševne chorých ľuďoch, ktorí sa v dôsledku životných okolností a pádov zaľúbia. Určite príjemné prekvapenie za čo môže skvelá režia, scenár a herecké výkony. ()

Keridaa

Som z toho trošku v rozpakoch...asi mi niečo ušlo, ale normálne som si v jednej časti (kde blábolili asi 15 minut o futbale) v kine celkom dobre zdriemla, bez výčitiek....Skvelí herci, mizerná a ukričaná romanca. ()

Rupmen

Hodně přeceňovaný film, podle mého soudu. Možná ale jenom nechápu anebo neumím docenit tuto snahu o normální lidský příběh. V několika místech, kde ve filmu chybí vypjaté scény, tak herci jakoby nemají o čem hrát, a tak vypjatých a rádoby emočních scén je ve filmu požehnaně. Ale proč ? Zřejmě to je motivované snahou předvést zase jednou skvělé herecké výkony: "Když už jsme dokázali přemluvit DeNira, tak ať to tam ukáže a řádně rozbalí. A je to tam, vážení !" Asi by už nikoho nemuselo překvapit, že tento kalkul se vyplácí a film byl nominovaný na několik Oscarů. Udělení Oscara 2012 za hlavní ženský herecký výkon ale nemohu chápat jinak, než jako velký omyl. ()

Jenda1250

bylo to lepší než pilcherová, ale to jaksi nestačí. Naprosto neuvěřitelné charaktery postav - což je problém scénáře, protože herci zdá se dělali co mohli. Spíše než psychické potíže postav bych to viděl na inspiraci Aspergovým syndromem (především scény s obálkama, ovladačema - Robert de Niro); bipolární porucha vypadá poněkud jinak; nehledě na to, že psychicky nemocní lidé jsou spíše introverti, po práškách s třesem v rukách, smutnýma očima, což se vysazením prášků nespraví. Nakonec nejzajímavější byly vedlejší postavy. Jenifer je pěkná, cene akademie dostala ale asi za znalosti výsledků ve fotbale, pití piva z flašky a že se (před začátkem filmu) vyspala se všema v kanclu. Asi ta představa přišla komisi rajcovní. ___ Mohl to být klidně příběh na pokračování do radia, protože se děj nehraje ale vypráví. Proč nás tím musejí trápit 2 hodiny? Až budu chtít vidět silný příběh o drogách, pustím si Requiem for a dream, skutečně duševně nemocnou postavu zase najdu v Melancholii (Justine) a romantičtější byly snad i Hunger Games. ()

sokolisko

Dva psychicky narušení lidé k sobě najdou cestu s velkou nudou a tipicky americkým humorem kde nesmí chybět super happy end byl korunován soškou pro nejlapší herecký výkon pro Lawrence je k smíchu.Jen se divým Robert De Nirovi,že šel do takové sračky. ()

Smoldo56

O tom ako dvaja psychicky labilní ľudia lásku prežili. Ale až na konci. Najprv sa musia pohádať, udobriť a znovu pohádať, aby sa nakonci mohli zase udobriť. Je to vlastne klasická americká romantika len s tým rozdielom, že tu je hlavný hrdina, ktorý by mohol byť kludne synom dr. Housa (úprimnosťou totiž nešetri) a hrdinka, ktorá sa vyspala s celou kanceláriou a randí so svojím mŕtvym mužom, aj keď sa cíti občas moc sama :). Oceňujem dramatickú vložku, no psychológia postáv mohla byť ďaleko viac prepracovaná a mňa ako správneho dramatika, trochu znechutil ten presladený koniec. Ale čo. Láska je láska. ()

vixina

Som sklamaná - ani raz som sa nezasmiala, celé mi to nejako nesadlo a pripadalo pritiahnuté za vlasy (t.j. bad crazy). Vôbec mi to nesadlo, od postáv, cez príbeh... :( ()

Zrcadleni

Nepamatuji se kdy jsem naposledy u filmu brečel. Teď už budu. Uzasne herecké výkony. Jenny opravdu perli a to jsem po Hunger games prohlásil, že to bude další kvásek. V co se za posledních 5 let propracoval Bradley je naprosto neuvěřitelné. Robert v roli fanatického bookmakera je rovněž klasa. Možná je mé hodnocení navýšeno faktem, že jsem se díval s partnerkou, ale jednoznačně po Intouchables je to první fakt dobrá tragikomicka bomba. ()

text77

No tak já nevím. Trochu divné, rozhodně jsem se nesmál, asi romantické, ale jinak pěkně hloupé. Film, který bych znovu vidět nemusel. ()

LooLaa

Neuvěřil jsem! Jen postava Tiffany, kterou ztvárnila Jennifer Lawrence, mi dokázala něco dát po celý film. Osobně opravdu nechápu tolik nominací na Oscara. Ano Silver Linings Playbook je film, ale tváří se hodně střídmě a nemůže stavět jen na poslední půlhodince, která konečně jen něco "nevyplňuje". Ať už se mi to líbilo, nebo nelíbilo - nelituji, nedoporučuji. ()

visvanathan

Krasne vidno, ako upada hodnota Oscara. V mojich ociach urcite. Uplne nezmyselne zvasty, absolutne nesympaticky Robert de Niro, ktory tymto u mna uplne padol na dno. Len preto, ze sa schematizmus romatickej komedie odlisuje od beznych komedii, uz ma pravo byt film nominovany na 8 oscarov? Are you kidding me, are you really seriuos? Nekonecne blabotanie o futbale, unavne filozofovanie Bradleyho Coopera, jedinou ako takou vynimkou bola hlavna hrdinka, aj to len v urcitych momentoch. Mal to byt uveritelny film? Zabudnite...Jedna hviezdicka za Jennifer Lawrence, druha hviezdicka za music... ()

Jorge K

Wow, značka made in USA není mrtvá a umí překvapit. Solidní příběh, bez patosu, pozitivní závěr, pěkně zahrané, RDN dokonalý. Hvězdička navíc, protože 77% je sice pěkný výsledek, ale pár procent navíc by si film přece jen zasloužil. ()

karmalat

Docela průměrný film s několika opravdu dobrými okamžiky. Strašně dlouhý, skoro všichni blázniví a nakonec romance jako vystřižená z nějakého hollywoodského trháku. tento film moc nedoporučuji, ale pro milovníky amerického fotbalu bude mít extra kouzlo. ()

papez12

V pohode romantický film, niektoré veci ma hrozne pobavili čo veľmi oceňujem. Bradley Cooper sa mi sem docela nehodil, ale zvládol to slušne. Som na neho zvyknutý v iných filmoch, ale ok. Jennifer Lawrence veľmi sexy. Robert De Niro keby dostal viac priestoru tak by to bolo hneď lepšie. Ale od začiatku filmu človek vie ako to dopadne a len čaká až do konca na to čo od začiatku tuší alebo mu je skôr jasné. ()

Ortisei

Film o bláznech a pro blázny. O tom, jak je tenká hranice mezi duševní chorobou a běžným každodenním "blázněním", které každý moc dobře známe. O tom, že tahle hranice občas neexistuje. O tom, že je potřeba mít vždycky plán a cíl, ale stejně je mnohem důležitější ta samotná cesta za ním. O tom, že občas musíte být úplně na dně, abyste se mohli odrazit. Jennifer Lawrence si Oscara plně zasloužila. Ona i Bradley Cooper a Robert De Niro mě svými emocemi absolutně strhli a film mě maximálně pohltil. Musíte se smát, když vidíte, jak jsou hlavní hrdinové ve svém neštěstí, plánech a snech občas směšní, a pak si uvědomíte, že jsme takoví často všichni. Český název filmu je zavádějící a podle mě ne úplně přesný-rozhodňe se nejedná o klasickou romantickou komedii, spíše místy o psychologické drama. ()

stuj

Ale jo, jde to. Film se snaží být lehce pošahaný pošahanými postavami. Někdy se to daří a je to zajímavé, a někdy se to nepovede. Sečteno a podtrženo nakonec je to takový průměr, který neurazí. ()

Profík

Velmi čerstvě mám v paměti předlohu k tomuto filmu a to je asi trochu špatně. Ta je totiž dost jiná než film. A to je v mnoha případech spíš na překážku. Hlavně nálada z filmu a z knihy je dost odlišná a film je v podstatě jen nadprůměrná romantická komedie se zvláštními postavami, které jsou dobře ztvárněny sympatickými herci. Je to výborný film, přesto jsem očekával lepší adaptaci, která by lépe vystihla ducha knihy, ze kterého je ve filmu jen malý zlomek. 80%. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží