poster

Danny Rose z Broadwaye

 • anglický

  Broadway Danny Rose

Komedie

USA, 1984, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ony
  ****

  Poprvé jsem byla dost na rozpacích (snad to bylo jen mou otupělostí). Podruhé už jsem si zvykla na netypickou vizáž Mii Farrow a pochytila více Woodyho žertíků. No, žertíků... Řekněme si to na rovinu - válela jsem se po zemi. Jako vždy napsáno a natočeno s obrovským nadhledem a doplněno hudbou, která má náboj. Výborné dialogy a tak dále (kdo zná Allena, umí si to představit).(1.6.2006)

 • dopitak
  ***

  Nějak těm starším Farrowovským Wooďákům nemůžu přijít na chuť, a příběh promotéra z Broad Waye není výjimkou. Výhodou je, že MF tady celou dobu nosí brýle, docela jí to sluší a poznáte ji natuty až na konci. Ostatní postavy kromě postaršího italského Carusa a jeho dobrých písniček nestojí za zmínku. Pěkná angličtina s kadenci samopalu.(3.4.2016)

 • novoten
  *****

  Jasný příklad Woodyho nostalgického a šťastně romantického období. Příběh vyprávěný skupinkou sedící v restauraci je podle očekávání nejsilnější právě ve chvílích, kdy Allen perlí jako neurotický manažer a je z něj krásně znát, jak moc má pan tvůrce rád kabaretní vystoupení ze staré školy. Síla tohoto snímku k divákovi nepřijde v průběhu geniálních slovních gagů ani při romanticky gradujícím závěru, ale až po skončení závěrečných titulků, kdy mu nezbývá nic jiného než opustit tuhle kouzelnou náladu.(30.4.2007)

 • Superpero
  ****

  Woody Allen půl filmu překecává Miu Farrow, aby šla na vystoupení svýho amanta a honí je při tom mafie. Opepřeno klasickým woodyho humorem, který funguje. Líbilo se mi i vyústění, že záleží na opravdovém přátelství. Hudební doprovod tentokrát není jazzový, ale hraje nám jakási italská venkovská muzika alá Kmotr.(10.2.2008)

 • mat.ilda
  **

  Poněkud toporný svět varietních komiků, kterému paradoxně chybí vtip, tentokrát neoživoval jen Allen sám, ale nezvykle i Mia Farrow, snad pro ty tmavé brýle, které ji změnily v naprosto jinou ženu... Podruhé vynechám, což mi však nezabrání těšit se na každý další mistrův film, a tu si uvědomuji, že tuto výsadu mohou prozatím užívat pouze dva tvůrci z celé "biosféry" :-)(10.9.2013)

 • - Do role Lou Canovi byli zvažováni Danny Aiello, Robert De Niro a Sylvester Stallone. Woody Allen nabídl roli Stallonovi, ale nakonec se jí ujal Nick Apollo Forte. (SgtPepper)

 • - Ve filmu je zmíněno místo zvané "Weinstein's Majestic Bungalow Colony Resort" v Catskills Mountains ve státě New York. Zde Woody Allen začal svou kariéru v showbyznysu. Předváděl zde kouzelnické triky, když mu bylo šestnáct. (SgtPepper)

 • - inspirací pro postavu Dannyho Rose (Woody Allen) byl manažer a producent Woodyho Allena Jack Rollins. Rollins se ve filmu také sám objevil. (SgtPepper)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace