Balada o láske, nenávisti a hľadaní cesty z osamelosti. Dramatický príbeh uzavretého a neprístupného hrnčiara Martina Lepiša, ktorého okolie obviňuje zo skutkov, ktorých sa nikdy nedopustil. Po rokoch sa vracia, ale ani jeho statočná záchrana majetku dedinčanov pred lesným požiarom mu neprinesie dôveru, ani miesto medzi ľuďmi. (oficiální text distributora)

Krnac

Soráč ale neviem ako mám hodnotiť film ku ktorému som potreboval vysvetlenie o čom vlastne je. A to pointu deja (ak není umelecká) pochopím väčšinou dosť rýchlo, ano deje sa tu niečo ale väčšina zaujímavých vecí je v 2. polovici. ()

Hombre8

Příběh poměrně slabý. Příběh dvou mužů a ženy mezi nimi. Velmi krásné ženy v tomto případě. O to krásnější, že má zlato v hrdle. Mlčí. K filmu: Neřekl bych, že je natočen ve vláčilovském duchu. Stačí se jen podívat na letopočet vzniku. Oba hlavní Vláčilovy filmy vznikaly s tímto filmem prakticky souběžně. Ono se to už tak stane, že dva dělají souběžně stejné věci. Buď jak buď, o co je tu slabší děj, o to je lepší hudba a zvláště kamera. Ta je naprosto excelentní. Film se tím podle mého soudu zařazuje mezi nejlépe natočené slovenské snímky. ()

remotrumpet

"Z ktorého si ty salaša?" - "Sú ľudia ktorí, i keď žijú s ostatnými, do smrti zostanú sami." A ja ti vravím : S kým tú brindzu miešaš... Povinné čítanie, filmík a jazda dole kopcom po palici... ()

farky

Totálna pecka, svetové dielo. Skľučujúca ťaživá atmosféra ako v Lynchových filmoch. Postavy toho nahovoria asi toľko a vo filmoch Akiho Karismäkiho. Obrazové vykreslenie baladického príbehu na pozadí skvelej hudby, ktorá dotvára dej či už až apokalyptickými sekvenciami doplnené zhlukmi nejasných hlasov, bučiacich kráv a zoniacich zvoncov, alebo ohlušujúcim tichom. K tomu odzbrojujúca kamera zaberajúca detaily postáv a víriaceho sa pozadia drsnej, ale krásnej prírody. Proste šmakocinka. ()