Svatyně zla

• USA The Sacrament (více)

Traja novinári sa rozhodli zdokumentovať život v izolovanej náboženskej komunite, aby odhalili tajomstvo ľudí, ktorí tvrdia, že tu našli skutočné šťastie... Patrickova sestra Caroline prepadla drogám a odišla z New Yorku, aby sa liečila v jednej z náboženských komunít v Mississippi. Po čase pošle bratovi list, v ktorom mu opisuje svoje nádherné zážitky a skúsenosti prežité s novými kresťanskými priateľmi a zároveň ho pozýva na návštevu. V liste uvádza aj telefónny kontakt, na ktorom ju môže zastihnúť. Keď však Patrick na číslo zavolá, neznámy muž mu oznámi, že jeho sestra spoločne s ďalšími členmi komunity odišli na ťažko dostupné miesto, kam sa možno dostať iba s pomocou vrtuľníka. Fotograf Patrick skúma záhady a bizarnosti sveta, preto osloví kolegov z médií, aby jeho sestru vypátrali, strávili s jej novou rodinou zopár chvíľ, zdokumentovali život v náboženskej komunite a odhalili tajomstvo ľudí, ktorí tvrdia, že tu našli skutočné šťastie. Investigatívny novinár Jake Williams, kameraman Sam Turner a Patrick sa vrtuľníkom dopravia do kempu Eden Parish. Ako zistia, Eden Parish nie je len obyčajnou usadlosťou uprostred zdanlivo pokojnej prírody. Naopak, je to veľmi zlovestné miesto, chránené ozbrojenou strážou, v ktorom sa odohrávajú tajomné aktivity a temné udalosti. Ako tu môžu byť ľudia šťastní? Ale aj keby to novinári odhalili, svet sa už o tom nedozvie, pretože milovaný guru kresťanskej komunity zvaný Otec ich nikdy nezamýšľal pustiť späť domov... (TV JOJ)

Brmbolec

Podľa mňa výborný mockumentary film. V rámci žánra je to po dlhšej dobe zaujímavý námet. Prvá tretina je pekne hustá. V druhej sa to začína pekne zvrhávať a koniec je pekne besný, presne ako sa dalo očakávať. 80% ()

XXXXXXXX

Takhle nějak mělo vypadat letošní The Veil. Bez Lilly Rabe, Jessicy Alby, ale také bez duchařských sranic, zmrtvýchvstání a jiných chujovin. Sektě Rajské Zhebnutí (Eden Parish) šéfuje americká verze korejského rapera Psy, jen ještě otylejší, tvarohovatější a cáknutější než jeho asijský protějšek. Zato však s poměrně individuálním kapáním na karbyt. Jó to se ještě točily alespoň trochu své horrory. Né jako ty letošní sračky... ()

PATWIST

Najprv som nerozumel prečo je film v kategórií horor ale pred koncom filmu som pochopil. Keby ten kameram bol skutočný tak by si zaslúžil uznanie. Dosť krutý a možno pre niekoho až krutý film. O to smutnejšie že sa to stalo naozaj: Ide o historickú fikciu skutočného príbehu sekty kvôli ktorej zomrelo 918 ľudí. Skutočný príbeh sa odohral v Jonestowne, vodcom bol Jim Jones, ktorý spáchal samovraždu zbraňou. Ten ich donútil vypiť otrávený nápoj kyanidom, ktorý zabraňuje prenosu kyslíka z krvi do tkaniva. Kyanovodík spôsobuje ochrnutie dýchacieho systému. ()

Mamlas odpad!

Další z řady amatérských sraček natočených na idiotskou ruční vytřepanou kameru. Který dement toto vymyslel? ()

Cechyno4

Další fanatická sekta. Něco již několikrát viděné a navíc první půlku velmi špatně koukatelné - nudné. Až za ten závěr dvě hvězdy. ()

kacir

Tento film je asi taký horor ako ja jadrový fyzik. Tieto FF-ká by mali už vážne zakázať, ale niee, práveže sa množia ako huby po daždi. Roztrasená kamera ma vie teda poriadne nasrať, ale ešte viac ma dokáže tlupa prijebaných ľudí s vymytými mozgami, čo na slovo počúvajú jedného fest nesympatického manipulátora, ktorý zmanipuloval aj sám seba. Aby som sa ja otrávil.. ()

wick

Celkem slušný příběh...horší je to s roztřesenou kamerou, už mě found footage nebaví. Ti W. beru jako zajímavého režiséra po natočení Innkeepers a tady natočil celkem dobře příběh o jedné sektě. Takže lepší průměr, nic víc. ()

brasek odpad!

Prečo je takýto film zaradený medzi horory? Nechápem... príbeh už od začiatku nebaví a po chvíli naberie charakter amatérskej gýčovitej skazenosti. Nič tu nefunguje, divák trpí a utrpenie nezachráni ani záverečná samovražda filmových komparzistov. Snímok je ďalším príkladom kde scenárista a režisér je tá istá osoba so strateným zmyslom pre realitu. ()

Tomko87

Ti West ma dostal svojim X . Na Pearl sa chystám. No Sacrament mi z nejakých príčin ušiel. A pri tom jeho základ, podka ktorého je film natočený dobre poznám. Jim Jones a jeho samovražedná sekta. Je to výborne natočené found footage. ()

Sunwheel

Dá sa povedať, že kým sa príbeh mestečka rozvíja, tak to celkom má gule. Veľmi rýchlo sa ale dej začne ponáhľať a z filmu to robí jednohubku. Čo je vzhľadom na tému škoda. Námet to malo dobrý a dal by sa urobiť oveľa záživnejší film. Idem si pustiť tématickú skladbu a čakať, že niekto to spraví poriadne! ()

Jurcekk odpad!

A v tento deň som videl ešte jeden veľmi zlý mockumentary. Conspiracy. Naozaj len o kúsok lepší než táto pičovina. Zle natočená. ()

Mukade

celkom dobre. Varovanie co sa moze stat vypatlanym hlavam. Aj ked skoro vsetci vypatlanci nastastie maju stastie a nedopadnu az takto zle :) ()

90125

Prva polovica filmu je celkom kupitelna. Hoci aj je to vsetko pekelne predvidatelné a ona pseudodokumentarna forma mi pekne lezie na nervy, dava to zmysel a hlavné figurky jednaju rozumne. Co sa ale zacne diat v zaverecnych 30tich minutach je tazko opísatelny nonsens. Zacali sa hry ako "hadaj kto prave drzi kameru a toci", alebo "hadaj kolko kamier je vlastne na placi" a pod.. Pan reziser sa zjavne nevedel rozhodnut, ci bude film strihat ako tzv. foundfootage material, alebo ako "seriozny" film. V kazdom pripade z toho, co sa vo filme v zavere dialo som chapal jedinu vec, ze potencial, ktory dobre rozbehnuta téma ponukala ostal totalne nevyuzity. Som presvedceny, ze hociktory student na skole by pribeh dopisal lepsie. Pravdepodobne som s panmi Ti Westom a Eli Rothom nadobro skoncil. 33 % ()

Unrealik

Inspirace ve skutečnosti je zřejmá, což je fajn. Jenže se mi po technické stránce nelíbil způsob natočení. A navíc chyběl i nějaký větší motiv k tomu, co členové sekty udělali na závěr. ()

AmunRa

Zajímavý pseudodokument o návštěvě sektářské komunity v pustině, který od začátku do konce odkazuje na konec sekty Chrám lidu v Jonestownu (v v jihoamerickém státě Guyana). Přátelská komunita postupně dostává trhliny, atmosféra houstne a film si stále udržuje vysokou kvalitu. Závěr je ovšem vyloženě odfláknutý a dal by se natočit daleko působivěji. Roztřesená kamera se zběsile pohybuje a často není jasné, kdo ji drží a proč je zapnutá, když filmaři běží o život. Herecké výkony působí autenticky neherecky. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse