Ossakhan yeonae

• Jižní Korea 오싹한 연애 (více)

Pouličný kúzelník Jo-goo si počas jedného zo svojich vystúpení všimne v publiku hrozne vyzerajúce dievča, Yeo-Ri, ktorá v ňom vzbudí inšpiráciu pre jeho "Horror Magic Show". Show sa stane úspešnou potom, čo sa Yeo-ri u Jo-gooa zamestná a hrá úlohu strašidla v skrini.
Yeo-ri má schopnosť vidieť duše mŕtvych od autonehody, ktorá sa odohrala v čase jej štúdia na vysokej škole. Jej život je kvôli tejto schopnosti osamelý a desivý, no Jo-goo ju má čoraz radšej. Podarí sa mu však prekonať strach z vecí, ktoré sa okolo dievčaťa dejú? (ČSFD)

kubka4

Směs žánrů, kterou dokážou vymyslet pouze Jihokorejci... A já bych to ani od nikoho jiného nechtěl, protože by to nikdy nedokázal tak dobře jako oni. Zajímavý příběh plný romantiky a zajímavých postav. Ye-jin Son je jako vždy naprosto skvělá a její filmový protějšek taky nehraje druhé housle. Vše je pěkně vyváženo a (vzhledem k tématu) odlehčeno, chvílemi jsem se i dobře zasmál. Téměř dvouhodinový film uteče opravdu rychle a vy si budete říkat, proč nemohl trvat ještě o něco déle. Jak už jsem řekl: nikdo jiný by to nedokázal lépe... 5* ()

tompaulman

Opravdu zábavný film s nezvyklou kombinaci žánrů komedie-horor-romantický. Son Ye-jin je úžasná jako vždy, Lee Min-gi ji skvěle doplňuje, děj je poutavý a natočeno je to briliantně. ()

Al44...

Film sice přináší podívanou hned z několika různých žánrů, výsledkem je však jedno velké a nudné nic - příběh je značně nekonzistetní a je v podstatě o ničem - některé situace ve filmu jsou značně trapné až mě z toho mrazilo - přehrávající nesympatičtí herci a hloupé dialogy. ()

Monroe1991

Nesnáším horory a musím říct, že jsem se místy opravdu bál. Pan režisér však servíruje všechno tak dokonale, že mě ani nenapadlo, abych se na ten film nedodíval. Naopak, vychutnával jsem si každou minutu, smál se, zakrýval si oči, i uronil nějakou slzu pro hlavní hrdiny. Nemohu tedy jinak, než tento Hwangovo režisérský debut ohodnit pěti hvězdičkami ........ P.S: Mít holku jako Ye-jin Son, asi bych ty duchy a nehody také nějak skousl:-D ()

Sykon

Na první shlédnutí velmi příjemné překvapení, na to druhé překvapivě stále stejně zábavné. Proti všem předpokladům tu skloubení horou a romantiky skutečně funguje. Možná i díky tomu, že se ani v jednom směru netlačí příliš na pilu. Svým způsobem nejlepší kouzelnický film, který jsem za poslední léta viděl. ()

Moiraine

Jedna scéna a pár duchů horor nedělá. Ale jinak vcelku není moc co vytknout. Korejci mixování žánrů většinou umí pěkně vyvážit a tentokrát se jim to opravdu povedlo. Je vidět, že se ani nebojí zainvestovat a udělat pár pěkných efektů i v romantické komedii (protože horor to odmítám nazývat). Možná by to mohlo vypadat, že bych chtěla, aby to bylo více děsivé, ale horory jako takové ráda nemám, takže jsem byla spokojená. Jen varuji předem milovníky hororů. K plnému počtu mi tam chybí nějaká lepší pointa duchařského problému, protože to "proč" mi tady přišlo trochu nedostatečné. A taky bych se obešla bez Lee Min Giho usedavého pláče ke konci, ale jsou to Korejci, tak s tím se musí trochu počítat. ()

Streamline

Prvá polovica filmu bol geniálny mix komédie, romantiky a horroru. Skvelý výkon oboch hlavných hercov. Ešte nikdy som nič podobne korejsky roztomilé nevidel. Keby sa režisér držal nastoleného tempa, tak by to bolo za plné hodnotenie. Vo svojej druhej polovici film skĺzol už len k romantike, ktorá ale veľké emócie u mňa nevyvolala. Ďalej potešilo pár predzáverečných scén, záver naopak neprekvapil! Stále je to však film, u ktorého som mal celých 114 minút úsmev na tvári! 90%! ()

BaruM

Já tu holku miluju! Ye-jin Son je tak neuvěřitelně přirozená, v každé roli. Od začátku do konce mě děj bavil, dlouho jsem se tak nezasmála. Roztomile komické situace prostě nikdy neomrzí. K závěru jsem se modlila k happy-endu, a modlení bylo vyslyšeno, takže s klidným srdcem zařazuji mezi nejlepší romantické komedie. :) ()

Nijura

Moc pěkný film u kterého se smějete, brečíte a bojíte. Doporučovala bych shlédnout tento film až po setmění, jinak to nemá velký účinek :) ()

Denila

Zase něco báječného! Po douhé době, konečně! Nezažité, neokoukané! Přidala bych mezi zařazení do žándu i komedii občas jsem se pořádně nasmála. ()

Sennhie

Velmi povedená záležitost, u které jsem se bál i smál zároveň, ale bohužel na to, že se jedná z části o romantický snímek, tak má jednu neodpustitelnou vadu a to tu, že mezi ústřední dvojicí nebyla ale vůbec žádná chemie či nějaké pouto, pouze prázdnota. Viník je nasnadě a byl jím hlavní představitel mužského pohlaví. Z jeho strany to bylo až příliš nepřirozené, když byli ti dva pospolu. ()

elanista1

Vcelku podarený miešanec hororu a romantiky. V jednom momente sa postavy správajú groteskne, v pozadí hrá infantilná hudba, a v hneď v ďalšom zábere nasleduje brutálne desivá scéna. Každopádne to nie je typická hororová komédia. Tieto filmové žánre sa tu nemiešajú, ale hrajú samostatne a vôbec nejdú len na pol plynu..,a to je niečo čo som ešte nevidel, a nemyslel som si že sa to môže podariť takto kvalitne. Osobne by som viac preferoval doraz na hororovú líniu, lebo tá ma naozaj párkrát vydesila, ale ľúbostný vzťah ústrednej dvojice tiež nebol na zahodenie. ()

aannemer

Tak tohle bylo opravdu moc milé. Velmi vkusný humor je tu decentně protkán scénami typickými pro vlasové horory. Většinu postav si oblíbíte po první půlhodině a budete s nimi sledovat příběh na pomezí duchařiny a lovestory. A ktomu všemu vám bude hrát hudba zcela netradiční pro asijské filmy, ale podle mého naprosto skvělá. 4,5. Bez diskuze. ()

Hagu

Míchat dohromady horor, romantiku a komedii můžou jenom korejci. 4 Hvězdičky jsem dala za celhem hezké zpracování efektů takové skromě jednoduché ale přesvědčivé byli a taky mám slabost pro hlavní herečku, navíc jako vždy to b ylo zahráno dobře a hlavní hrdina nebyl ani moc odvážný ale ani strašpitel. Byla to taková milá odreagovačka a nejlepší na tom byl konec ani špatné ani extrémě dobré, prostě pohoda. ()

Magi90

Pro mě průměrná romantická komedie s trochou duchařiny. Pro lepší účinek se na to jukněte večer, kdo by se ale rád vyspal tak spíše ve dne. Hororové to vůbec není, sem tam vykoukne nějaký ten duch, a trošku se leknete, nic víc. Pro mě byla asi nejděsivější ta scéna na jevišti. Dávám čtyři hvězdičky - tři za děj, čtvrtá patří hlavním hercům (hlavně Ye-jin Son). ()

holyvac odpad!

Zvolená hudba, vtip a šmrnc v režii In-ho Hwanga je katastrofa dosahující kvalit nejmenovaných seriálů na Nově...Filmová zrůdnost zasluhující trest smrti. ()

Mukade

po tom ako sa napchávala mala byť oveľa tučnejšia! Čo to za blbosť je!! :)) ----- tá korejčina je taak rozkošná reč, najmä v komediálnych a v rozčúlených scénkach :) ------ strašne roztomilé pasáže tu bola (toto kórejčania vedia perfektne), tá opilecká.. :) ------ horor to ináč nie je žiaden, je to romantická komédia s trochou hororvých prvkov ()

Lihusiatko

Geniálne spojenie smiechu, strachu, lásky a nakoniec aj sĺz.. "Keď je to ťažké pre mňa, aké hrozné to musí byť pre Teba? Keď pomyslím, že by si mala zostať sama tak to radšej budem chodiť s duchom na pleciach." Bola som fascinovaná, krásnymi okamihmi, keď Vás drží smrť vo svojich rukách a prídem človek ktorý Vás miluje a prekoná aj smrť. Kórea jednoducho vie zobraziť lásku, smútok, strach a bolesť s neuveriteľnou jemnosťou, nevtieravými dialógmi a skvelou výpravnosťou. U mňa je to 100%... ()