Dobrodružství Augusta Kinga

The Journey of August King

USA, 1995, 91 min

• Terva

Krátké setkání osamělého farmáře a uprchlé otrokyně. Scénář - John Ehle.(8.9.2011)

Na jednej strane hnus egoizmu, na druhej strane krása nezištnej lásky... Zaujímavý, napínavý a presvedčivý film, krásna príroda. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(30.9.2008)

Televízne pôsobiaci skromný príbeh v neskorej dobe kolonizátorstva Severnej Ameriky zapôsobí skromnosťou, nehrá sa na nič veľké, prináša menšie, ale hodnotné posolstvo. V istých pasážach síce pôsobí nevieryhodne - protizákonná pomoc cudziemu človeku, zabitie kravy ako jeho asi najpostatného zdroja prežitia, utopenie prasaťa či dobrovoľné priznanie sa k tejto protizákonnej pomoci. Z hercov môžem vyzdvihnúť jedine dostatočne záporácky pôsobiaceho (a čerstvo umrelého) Larryho Drake-a.(4.4.2016)

Skvěle natočený citlivý příběh, který vás zcela vtáhne do historické doby. Stejně by mi zajímalo, kde se vzal pocit bělochů, že jsou nadřazení a že černé mohou zotročit a to ve jménu Boha všemohoucího a on na to hleděl, přestože má přeci rád každého.(6.10.2008)