Uneseni

Jaimova rodina nestihne oslavit první den v novém domě, do kterého se právě přestěhovala, protože je přepadne skupinka ozbrojenců v kuklách. Jediné, co požadují, jsou peníze a cennosti. Celá věc se však zkomplikuje, když matka s dcerou začnou klást odpor... (TV Horor Film)

pornogrind

Další z exploitačních nářezů.Tohle byl zas nápor na uši.Hysterické řvaní se ozyvá skoro půl filmu.Drsný film s nevypočítatelným dějem.A drsným závěrem.Tady není co řešit. ()

Goldbeater

Extrémě sadistická řežba. Nechápu zdější odpadovou mánii, která se snad převrhla v davovou histerii, nebo já nevím, ale tenhle snímek odpad teda rozhodně není. Působí svou stylizací nepříjemně reálně, což považuji za plus. Scénář je sice spíš odvar, než odvaz, ale nemusí to být nutně negativum. Ve finále do sebe všechno pěkně zapadalo, tak nevidím důvod, proč tenhle film zatracovat. Závěr by mi u jiného snímku nemusel úplně sednout, ale tady už je vám po 80 minutách drastických a krvavých scén prakticky všechno jedno. Upřímně, byl jsem po zhlédnutí ještě dlouhou chvíli neklidný, asi se teď zlodějů budu bát trochu víc. Zajímavé. ()

topr harley odpad!

Zbytečná hodina a něco. Film mě vůbec nebavil, nechci ho odsuzovat ale přišlo mi to jako uplná zhovadilost. Ta mladá byla ale fakt hnusná. ()

AppleCore

Chtěl jsem napsat komentář, kterej by byl v první řadě oslavou tohoto ultimátního filmového zážitku s fenomenální kamerou, mrazivě tíživou atmosférou, nekompromisním dějem, parádním hudebním doprovodem a hereckými výkony natolik přesvědčivými, že chvíli nevíte zda je to film, nebo realita. Chtěl jsem napsat komentář, který by těžce ranil uživatele, kteří vpálí nekompromisní odpad, aniž by si shrnuli plusy a mínusy a nezlobte se na mě, ale tady převažují plusy (není to nic osobního, ale protože filmu jako je tenhle se odpady prostě nedávaj! a protože o něm s nádechem těžkýho frajerství mluvíte jakoby jste se prací zloděje/únosce/vraha živili, jako by jste dané situace dokázali řešit líp, jakobyste se v absolutním psychu a pocitu bezmoci dokázali trefit do nepřítele). Chtěl jsem prostě napsat komentář k tomuto filmu, který dokáže bavit, dokáže šokovat. Ten mě ovšem rozsekal tak, že toho již nebudu nikdy schopen. ()

mil@n.fanatik

Souhlas, slušný velmi slušný horor/thriller, u kterého jsem se ani na chvíli nenudil, ba naopak napětí u mě by se dalo krájet a to od vniknutí do domu až do konce.. Uvažoval jsem o celých 5*, ale s odstupem času jsem přece jen našel nějaké chybičky.. A v podstatě všechny na konci filmu. 1, poslední možný "zabiják", co si jel s otcem pro peníze do bankomatu během filmu, po sléze jak nabourá otec s pachatelem úmyslně autem do nějakého auta, sloupu? Ani to přesně nešlo rozpoznat, to je jedno.. Vraťme se zpět. Po havárii otec vystupuje z auta, vezme zbraň vrahovi a peláší zpět do domu, před barákem ještě mu pře očima pomalu s pistolí uniká jeden z pachatelů z domu, přichází do domu, kde je (zdánlivě) povšem, tak nachází dceru a pak i mámu. Jak se zdá být "vyhráno" dává pistoli manželce s účelem, že jde mobilem volat policii do jiného pokoje, než se v té chvíli s rodinou nachází a kde není signál.. Jde do obyváku, volá policii, když tu mu za zády se vrátí "věrný spolujezdec" a teď to přichází: ve chvíli jak ho pachatel slyší, že volá policii.. Má šanci ho zabít, než řekne otec ulici, číslo, apod.. ale on ho to nechá vklidu doříct a pak až se na něj vrhne. Tak kdyby ho zneškodnil hned, tak by sice otec stihl zavolat policii, ale ne už říct, kde že se nachází.. Možná by to nestihl, ho zabít, než by to řekl, ale určitě se aspoň o to mohl pokusit, což si myslím, že by tak v reálu bylo a ne pohodička mám čas, nic se neděje.. 2, úplný konec: chápu, že než holku zabil a zmizel nám z kamery, tak jsme byli dlouho napnutí, jestli ji zabije, či ne. Po nějakých 10 vteřinách ji nakonec zabíjí, ale pozor! Nožem. Buď už neměl v pistoli další kulky (což mě teď napadá, ale to bych neřekl), anebo měl a chtěli to udělat ve filmu zajimavější. V reálu by to ale tak dlouho určitě neprobíhalo. Osdstřelí a mizí... Po tom všem (nabourané auto na ulici,co mohlo upozornit policii, hluk, který slyšeli sousedé...) pachatel běžně bere ihned roha... Jestli to chtěli napnout, tak ano, ale jak už jsem psal, - v reálu by to bylo úplně jinak.. 3, Buď mi to uteklo, nevím, ale kde skončil ten kluk od své holky, který byl v pokoji spolu se všemi, dokud neodešel otec volat do jiného pokoje. Na konci filmu přišli do obýváku všichni, jen ne on (přítel), a tak si říkám, zapoměli na něj ve filmu, nebo co?? Možná jsem to nezaregistroval já, nevím. Každopádně celkově moc dobrý a napínavý horor, pro mě jak jiní píši, nejen s dobrým koncem, kde jsem paradoxně trošku našel chyby či necitlivost.. Jak jsem říkal, mohlo to být úmyslné a napínavé pro diváky, ale jak se člověk nad tím jak já zamyslí, tak ho napadne, že v reálu by to taková pohodička časově být nemohla... ..75% ()

Campbell

Docela dobrý film, ale já bohužel viděl jako první remake s Cagem takže jsem nakonec nebyl tak odvařenej. I když konec je o něco lepší a ta surovost filmu je parádní, ale třeba rozdělení obrazovky mi nepřišlo tak dobré protože stíhat všechno co je na obrazovce bylo docela síla. Nevím jestli je film dobré označit jako horor spíše bych se řadil k tomu thrilleru. ()

PetrPan

Takový průměrnější a až na úplný závěr i mírný exploitation horor. A tady, minimálně na první straně, dál jsem to nečetl, tolik emocí :) ()

Pedestrian

Ne každý je Haneke a dokáže zaujmout a udržet divákovu pozornost dlouhými statickými záběry. Jakmile ale dojde na akci, je to rázem jiná káva. Trochu mi vadil utlumený zvuk při sfx, který k velké škodě a potenciálu některých scén zanikal do prázdna. Jinak spokojenost, zejména ve chvílích, kdy se obraz rozdělí na dvě poloviny, jsem vstával ze židle a liboval si v délce jednotlivých záběrů (a když se ty dva záběry nakonec spojily v jeden, měl jsem příjemné mrazení). 3,5*. ()

heyda

Koukám, že se tu vytvořily dva znepřátelené tábory. Jeden pod vedením namyšlených uživatelů LIVINGDEAD a verbal, kteří chtějí ovládnout hororový svět :-D a druhý pod vedením sympatického uživatele Flipnic, který hájí pouze objektivní pravdu. Secuestrados je totiž skvělý thriller s trochou toho exploitu. Psychologie postav je celkem uvěřitelná, samozřejmě jistá dávka debility je i zde, ale pod nervovým vypětím jde logické uvažování většinou stranou. Jediné, co trochu zamrzí, je veselá písnička hned na konci, která mi úplně narušila doznění toho nepříjemnýho pocitu, který se na konci dostavil. Kdyby ta holka s tou mámou tolik nekřičely a nekňučely a ta kamera se ke konci nerozdvojovala, hodnotil bych maximálně, takhle zůstanu u 4 hvězdiček. Btw: Škoda, že neexistuje lék na hloupost, pár uživatelům bych ho zde s radostí koupil. 75% ()

rollman1

Tak tohle byla vážně ujeťárna. Tyhle filmy já prostě miluji. Jeden barák, nevinní lidé, 3. grázlové. Psychický nátlak stále stoupá, nikdo z obětí neví proč zrovna oni. Pak se rozhodnout bojovat o život a grázlové začínají mít vztek, nemají kontrolu, pořád se něco sere. Musím pochválit herecké výkony, ty byly na hodně vysoké úrovní a dokázal jsem se do obětí opravdu vcítit. Posledních 20 minut stojí za to a vyplatí se čekat do konce, ikdyž Vás třeba film nebaví. Zase se mnou scénáristé lidově vyjebali. Pokud se Vám Líbil Mother's day, je tento film přímo pro Vás, pokud ne, pusťte si radši kutila Tima. ()

eraserhead666

No, do prdele. Tohle je pěkná masírka. Nepříjemné, uvřískané, drsné, napínavé. Mrazivý horrorový thriller až na půdu. A ty hrátky s rozděleným obrazem a dlouhými záběry bez střihu tomu jen a jen přidávají. Španělé prostě ví, jak vám přejíždět rašplí po zátylku a přivodit nejeden stav na pokraji nevolnosti. ()

SOLOM.

Nikterak zvlášť originální námět, nicméně tato látka má vždy co nabídnout, pokud se toho tedy chopí zruční filmaři. Nepříliš velký rozpočet z toho smrděl již od samotného úvodu na sto honů, ale i já se přidávám na stranu těch, pro které je Secuestrados vcelku stravitelnou podívanou pro nepříliš náročné diváky. Ve svém „odvětví“ tento film sice mezi špičku nikdy patřit nebude, ale rozhodně k němu nehodlám být zbytečně kritický. V rámci svých možností, se s tím totiž Miguel Ángel Vivas porval docela obstojně a asi nejvíc se mi líbila práce kamery. Žádný zbytečný střih, pěkně se tu pracovalo s několikaminutovými záběry – což po technické stránce zvládli chlapci jakžtakž obstojně. O něco slabší už to bylo se samotným příběhem. V reálném životě nejsem zastáncem a už vůbec ne příznivcem domácího násilí – ovšem ve filmu to je jiná káva. Přece jenom když už je to jeho náplní, tak očekávám i odpovídající teror, který tady ovšem moc nefungoval. Mohli za to i slabší herecké výkony většiny zúčastněných, ale já jsem jim tu bezmocnost prostě moc nevěřil. Hlavně ta matka mi byla krajně nesympatická – no a ostatně ani ta dceruška nebyla nic moc. Jejich neustálé vzlykání, kňučení a vzdychání mi začalo po krátké době lézt na nervy. Navíc se chovaly jako absolutní trubky. No ono ostatně se tu dá narazit hned na několik nepříliš logických či důvěryhodných situací. Naštěstí tu máme naši trojici lupičů a hlavně toho magora v domě. Nadržená „fetka“ to ve druhé polovině rozjede opravdu ve velkém stylu a já se začal konečně bavit. Atmosféra se výrazně zlepšila, dojde i na to filmové násilí a nechybí ani zajímavé vraždy. Hlavně to rozdrcení hlavy bylo docela povedené. Samotný závěr se mi však moc nelíbil. Ano, byl hodně odlišný od toho, co většinou známe (což jim samozřejmě přičítám k dobru), ale debilita postav tu vygradovala do takových výšin, že jsem pocítil spíš jistou formu znechucení, než abych skákal radostí. Secuestrados je v některých prvcích skutečně jiný, ale ani to mu nepomohlo v tom, abych v něm neviděl něco víc než průměrnou podívanou. 50% ()

ARI50

Filmy ohledně únosů jsou mraky, strach křik, nejistota, záleží na podání dramatu, jednoduchý příběh. Film neoslovil, nedokáže diváka držet připoutaného u obrazovky, škoda. ()

Morholt

Home invasion nepárající se s nějakou unavující předehrou a jdoucí. rovnou na věc. Dalším plusem je i tempo, které neupadá. Mínusem jsou debilní postavy a všeprostupující vřískot. Navíc postižená rodinka je silně nesympatická, takže člověku je tak nějak jedno, co se s nimi stane. Kouknout se na to dá, ale jinak se jedná tuctovou záležitost., která s posledním záběrem vyšumí. 40% ()

6thSun

Je to točený v šíleně dlouhejch záběrech bez střihu, což je asi jako těžký zrealizovat, mě ale tento způsob režie hodně ruší, páč furt musím přemejšlet, jak dlouho to asi nacvičovali, detektivně zkoumat herecké nuance a netrpělivě očekávat další střih, místo abych se soustředil na děj. A může mi někdo říct, proč je tímto stylem natočenej horor?! Když umělecký ambice, tak prosím v jiným žánru, v hororu to musí dynamicky frčet. Ne tedy, že by zde rychlej střih něco měnil, tohle by byla nuda tak jako tak. 30% ()

st.ranger

Podobných filmů již pár je a i když španělský přístup není špatný, avšak stále se opakuje to samé. Vloupání, pravidla hry, snaha o dovolání se pomoci, snaha o útěk, šílený člen lupičů, divadlo na odvedení pozornosti okolí, vyvrcholení. ()

Radka_86

Tohle že mělo vypjatou atmosféru? Atmosféra tohoto filmu na mě zapůsobila tak hluboce, že jsem celý film úpěnlivě bojovala s tím abych neusnula. A ti herci...bože tak ošklivou rodinku jsem neviděla ani ve svém rodném městě také přezdívaném "Romov" :-) Pár slušných scén se tam našlo a proto teda aspoň ty hvě hvězdičky a procentuálně max. 30% ()

Astaroth12 odpad!

Rodinka sa nasťahovala do domu. Ešte nemajú pomalí ani vybalené a už ich aj prepadli maskovaný a ozbrojený chlapi a chceli peniaze. A tak pre rodinu čaká teror i utrpenie. Tento film ma vytáčal chovaniami všetkých zúčastnených nielenže tých nenažraných psychopatov a rodinky úžasných ale aj náhodných okolo idúcich. Tie dve kravy zo seba robili iné hrdinky a tí maskovaný boli iný debili. Videl som viacero Home Invasion a niektoré patria do okruhu mojich obľúbených ale tento rozhodne nebude. Po príbehovej stránke čisto primitívna záležitosť. Kamera sa tiež neukázala v najlepšom svetle. niekedy a to hlavne tváre boli rozmazané. Ešte sa vrátim k tým postavám Môj Bože, tak neskutočne tupo debilné postavy aké boli v tomto filme sa chvála Bohu nevidia každý deň. Režisér by si mal streliť guľku medzi oči aby už nikdy nenatočili takúto sračku.. ()

O.Peta

Jedna strana odpady druhá pětky? Už jen ten rozpor v hodnocení mě zlákal, abych se tomu podíval na zoubek. Pravda je ovšem někde mezi. Ne že bych chtěl být diplomat, ale tak to prostě vidím. Z pohledu zápletky to není špatné, pro mne o něco méně zajímavé při nedávném zhlédnutí Mothers Day, který je v podstatě to samé. Secuestrados postrádá herecké výkony. Pouhý vřískot prostě nestačí, naopak dost kazí celý film. To jak dokázala v Mothers Day Rebecca De Mornay zahrát zápornou postavu, která svým provokativním výrazem, určitým testováním rukojmích, stupňovala psychický nátlak na oběti, tady nedokáže nikdo. Když už jsem v tom srovnávání, tak přihodím ještě rozdíl v dávkování divácky atraktivních a drsněji pojatých scén. Secuestrados si v podstatě vše šetří až na konec, což má za důsledek můj odtažitý přístup k filmu po celou dobu až do té finálové dvacetiminutovky. 60% ()

JohnMiller

Tento Španielsky, psychicky nesmierne náročný, film patriaci pod okrajový žáner horroru/exploitation, z názvom House Invasion, ma svojou neohrabanou krutosťou a šokujúcim, bezpredmetným šikanovaním vyslovene, audiovizuálne znásilnil. počas tej krátkej hodiny a 20 minút, vás doslova rozloží v duši. Pri sledovaní bude vaša myseľ trpieť, pretože toľko realistického zla, veru nevidieť každý deň. Šťastná trojčlenná rodinka, ktorá je očividne za vodou, sa presťahovala do nového nádherného domu. Hneď v prvý večer ich však prepadne trojica lupičov, ktorý sa dožadujú peňazí. V dome žiadna hotovosť nieje, takže jeden z lupičov zoberie hlavu rodiny na výlet do bankomatu, druhý dvaja zostávajú z manželkou a 18 ročnou dcérou. Takže si asi viete predstaviť čo mohlo ďalej nasledovať. Kidnapped neprináša do tohoto okrajového žánru takmer nič nové, všetko už bolo povedané v snímke Michaela Hanekeho FUNNY GAMES USA (2007). Ale nesmierne ma prekvapilo spracovanie, ktoré pozostáva iba z 12 strihov. Respektíve, ako divák, máte pocit, že sa tam práve nachádzate a tie veci sa dejú okolo vás. Veľmi silné sú tu aj herecké výkony týraných. Ten plač a utrpenie je tak bolestivo uveriteľné, že to snáď ani nieje pravda. Týranie, fackovanie, bitka, šikana, znásilnenie Stockholmský syndróm, všetko to je veľmi seriózne spracované. Tieto kúsky zvyčajne nepovažujem za nejaké umelecké skvosty ale tento je rozhodne jeden s tých lepších a ten absolútne nečakaný číro negatívny koniec, tak ten bol posledný klinec do mojej pomyselnej rakvy čistého mentálneho zdravia. Neodporúčam slabším povahám, ale, zase,tí ktorý sa vyžívajú v utrpení, to zlíznu ako šľahačku z torty. Asi tak. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš