Baladický príbeh odohrávajúci sa v slovenskej horskej oblasti pred druhou svetovou vojnou. Mladý horár sa po rokoch vracia z mesta do rodnej dediny. Stretáva sa so svojou detskou láskou Zunou, dievčaťom - živlom, ktorú niektorí považujú takmer za sväticu, iní za pobehlicu, ale všetci po nej túžia. Zuna rozumie prírode, je obdarená zvláštnymi schopnosťami a horár sa rozhodne, že ju chce za ženu. Keďže nie je sám, kto po nej túži, nevyhne sa konfrontácii s ostatnými mužmi, predovšetkým s divokým Tavom. (oficiální text distributora)

DEMON

LSD trip podla knihy, ktora rovnako nemala hlava ani patu. Osobne by som si to druhykrat dobrovolne nepozrel. ()

Amonasr

Potenciál příběhu byl bohužel promarněn křečovitou snahou o rádoby moderní vizuální zpracování. Vcelku zdařilé barevné sekvence s přírodními záběry se střídají s černožlutými a dalšími barevně filtrovanými záběry, které vše nepříjemně zatemňují, a vůbec nejhorší jsou rozostřené pasáže s ještě nepříjemnějším rozloženým a mihotavým barevným spektrem, až z toho všeho bolí oči. Působí to spíš bezradně a neuměle, než avantgardně. ()

yntelygent odpad!

toto je hanba slovenskej kinematografie...pozdravujem vsetkych znalcov surrealizmu,alternativnej tvorby a podobnych nezmyslov....toto sa da natocit jedine na protidrogovom odvykacom lieceni.... ()

brasek

Baladický príbeh, ktorému nie celkom ale absolútne nerozumiem. Miestami som sa cítil ako v lyrickom horore a postavy stvárnenej Julom Pántikom som sa aj bál. ()

PTuranyi

Výborne natočená filmová balada s obrazmi plnými metafor a tekmer Jakubiskovou poetikou. Neustála hra s farbami, rozklady, solarizácia, prechod z farebnej do čiernobielej. Snové obrazy striedajú realitu, v ktorej sa mladý horár snaží získať rozprávkovú bytosť - dievčinu menom Zuna. Divotvorné figúry ako uhliar Tavo, ktorého skvele stvárnil Július Pántik ako by vypadli z Lynchových filmov. ()

dafne68

Po prezretí si filmu musím skonštatovať to, že naprd nebola len kniha ale aj jej filmové spracovanie. Bleeeeee... Milovníkov Švantnerových diel považujem za, po 1. bláznov, 2. extrémne lyricky založené duše, teda bláznov. :-) ()

Cyly84

Tak otrasný po vizuálnej stránke, že som len s nemým úžasom čumela. Moje oči sa ešte stále nespamätali z tej záplavy oranžovej a ružovej farby. No, kniha je kniha. ()

josezuna

Vzhľadom na dobu vzniku a technické možnosti, skvelý film, podľa originálnej predlohy velikána. Výkon Júliusa Pántika je excelentný. ()

Wallendorfer

Bez prečítania rovnomennej Švantnerovej novely je tento film sotva pochopiteľný. Vlastne aj samotná novela má veľa "metafyziky." Avšak kto krajšie popísal čaro prírody, hôr a slovenských holí než práve Švantner? K tomu famózna hudba Svetozára Stračinu a nádherná Zuna - Mária de Riggová. Takéto filmy sa treba naučiť mať rád. ()