The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

Blazis34

Úžasné snímky ze světa snowboardingu a krásných, leckdy drsných hor. Parta kolem Travise Rice nám nabídla úchvatné záběry a musím říct, že takovýchto dokumentů mi schází na plátně více. Blázni na prknech nám ukázali možný adrenalin jen pro otrlé a musím je po zásluze pochválit za jejich počiny a za celkový obrázek dokumentu od Curta Morgana - 85%, čtyři hvězdy. ()

JuniorSrky

Dokument o profesionálních snowboardistech, kteří sjíždějí extrémní svahy s takovou pohodou, že se mi tajil dech a ti blázni si do toho hodí občas i tři salta s pěti vruty. Garantuju vám, že budete kulit oči stejně jako já. Laskomina pro všechny (ne)snowboardisty, které přidává na kráse úžasné snímky kamery. Kdybych byl snowboarďák, tak zřejmě slintám. [90%] ()

milanko8

Vynikající vizuál, ale jinak mě to vůbec nebralo... opakující se záběry na helikoptéru, nabalené borce s prkny a zasněžené panenské svahy... a furt dokolečka ;) ()

DuMonT

Dokonalá kombinácia neskutočne krásnej prírody, skvelého soundtracku a športu. Tento dokument má niečo do seba, človek zatúži okúsiť aký je to pocit "lietať" ()

Jedifilm

Super dokument... Snowboarding v horách mám rád a někdy bych to chtěl zkusit, takže je to i motivační. Skvělé záběry, hudba, hory... Jen by to možná chtělo kratší stopáž... Podle mě by stačila ta hodinka :) ()

stafino

Krásne zábery, dobrí snowboardisti, pekné hory. Čo si ešte môžete priať.. Jeden z mojích najobľúbenejších filmov ever. 95% ()

solisoli

Precízny obraz, triky hodné obdivu v znamení klišé o akrobatických kúskoch na snehu. Koľko obyčajných jednoduchých ľudí v pracovnom režime ponúkne minimálne podobné úkony a navyše spoločensky oveľa hodnotnejšie. Scény, príliš prestrihané a zmanipulované modernou filmovou technikou, síce ponúka afekty, ktoré ale rýchlo prepadnú v jednotvárnosť, aj keď svojimi efektmi sú jednorazovo oku lahodiace a nápadne pôsobivé. To je ale všetko. Stále ten istý jeden plochý zmysel. ()

Dexter666

Keď niekto vyhodí na facebook odkaz na 3-minútové video s takýmito kúskami, tak si ho pozriem. Keby som dostal link na 80-minútové video, tak to vypnem po prvých piatich... A presne to som mal chuť pri tomto 'filme'. Chlapci naskáču do helikoptéry, vyvezú sa na horu, zídu dolu a opäť naskočia na helikoptéru, medzitým dajú prestrihy na parťákov ako velebia toho, čo práve ide dolu brehom s pokrykmi "dude", "awesome" a podobnými duchaplnosťami a potom odznova a stále dokola. Zísť dolu tým kopcom môže byť sranda, ale pozerať sa na to je prestrašná nuda. Do filmu sú stále pridávané titulky, aby sme vedeli, ktorý rastafariánsky úbor má Boby, Scotty, Johny (neviem, asi sú to vo svete snowboardingu nejkí hrdinovia)... totálne infantilné. Najnamakanejší výkon je odlomiť kus stromu doskou pri výskoku... To je úplne najcool vec na svete...K tomu mi liezli na nervy aj otravné slow-motion zábery, ktorých je asi 10x toľko ako v treťom Matrixe. Tento počin u mňa zostáva absolútne nepochopený, 1* za výbornú kameru, inak je to hnoj. ()

Borin.P

Až příliš zkomercializovaná pecka pro děcka, kteří ani neví co za trik to jeden z aktérů právě předvedl. Škoda, že takovému majstrštyku, tohle mainstreamové haló trochu ubírá na mém názoru na něj. Jinak chválím Travise, že snowboarding vynáší tam kam patří, i když jak už jsem zmiňoval, za jakou cenu. Neubráním se srovnání a přestože je AoF kvalitněji zpracované, je pro mě That's It, That's All pořád o kousek lepší a hlavně hodnotnější. ()

gezper

Na co jiného ve švýcarských Alpách koukat. Tohle byla jasná volba! Odměnou byly dokonale nasnímané záběry překrásné přírody doplněné výborně zvoleným kulervoucím soundtrackem. Sice je to jedna velká reklama na Red Bull a Quiksilver, ale až tak mi to nevadí, když ty bundy mají docela pěkné .. [80%] ()

Elassar

Parádní trailer mě donutil shlédnout tenhle snímek, který je jako trailer, akorát 80 minutový. Ne, není to vůbec zlé (viz. 4*), ale jak se tu již pár lidí zmiňuje, pokud by jste v tom hledali nějaký obsah, nebo děj, moc nepochodíte. Normálně bych hodnotil za míň, ale jelikož jsem sám fanda zimních sportů (free-ride lyže), tak hodnotím, jak hodnotím. Soundtrack pěkně nadupadný, slow-motion HD záběry jsou parádní a celkově vizualizace je skvělá, takže jediné, co mě zlobí je ten obsah. ()

RealHonza

Super adrenalin, krásné snowboarďácké dovednosti, krásné záběry z Alijašky, Kanady a Patagonie, výborný soundtrack od The Naked and Famous I když je to dokument, tak adrenalinu je v něm více než v kdejakém akčňáku. Doporučuji i těm, kteří nejsou do snowboardingu. ()

Dino13

Výborné vizuální zpracování je doplněno zajímavou skvěle trefnou hudbou... Co víc si od dokumentu o snowboardingu přát...? :) ()

tomino28

"Next gen" dokument, který sice trochu pokulhává obsahově (je to přece jenom dost dlouhé), ale zase to vynahrazuje prvotřídním technickým zpracováním. Je to tak trochu reklama na přírodu a na místa na Zemi, která stojí za to vidět naživo. No a pro ty, kteří nemají tu možnost, je tady tento snowboardingem prošpikovaný dokument. ()

dawe3

Vizuální orgazmus (1080p nezbytné) + hudba + Redbull vrtulníky => jdu si objednat nový prkno a tradá do Hluboček na sjezdovku. ;) ()