The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

gambit

Neskutečné výkony všech jezdců v neskutečných prostředích naprosto dokonale zachyceno kamerami. Ač jsem sám lyžař a lyžařská videa mě baví víc, jejich produkce se tomuhle zdaleka nevyrovná a kdykoliv tenle filmek zapnu tak jde čelist automaticky dolu. Kvůli takovýmle dílům existuje HD, bez něho je zážitek z nejen neuvěřitelných scenérií poloviční. ()

tomeek

Jako malíř nad prázdným plátnem - ten pocit, když stojíte nad svahem, který ještě nikdo nesjel... tak ten je dokonale zachycený v Art of Flight. Jste první, kdo tu kdy jel a máte naprostou volnost rozhodování... Fantastické záběry, dokonalá kamera, místy neuvěřitelné scenérie, slowmotion, soundtrack a zvuk a obraz v nejvyšší kvalitě - toť lahůdka pro každého fanouška snowboardingu :) Jak píše Darren: "od prvotního nadšení z úžasných záběrů u úvodních titulek až k lehké nudě ke konci" - místy sice trochu zbytečně dlouhé, ale i tak je to vizuální skvost. Zpomalovačky pro náročné :) Jdu si znova nainstalovat Shaun White Snowboarding... ()

mr.filo

Curt Morgan předvádí audiovizuální nářez. Neholduješ-li zimním sportům, zvláště pak extrémnějším, odeber tři hvězdy. Film je o chlapcích co mají jen jednu lyži, a přesto umí famózní kousky. Holky se zde nevyskytují - buď neumí na prkně, nebo si je schovávají do lepších filmů. Kladně hodnotím i záběry do civilizace např. Chile a do zákulisí, tj. inteligentní rozhovory, příprava na pokoření hory a nebo zábava mimo svahy. ///////// není to můj první doc. o SNB, ale první co výrazně vyčuhuje z řady... HD na 46" LED-TV. ()

Noviik

Vlastně to tam týpek vyjádřil za mě - "I have no idea, what is it about." Hrozný soundtrack, otravné zpomalování. Chválím titulky a hlavně krásu záběrů přírody. ()

Copacabana

Aj ja chcem vedieť lietať! Dobre tak pri záberoch priamo na snb počas jazdy som mala nachvíľu pocit že som toho súčasťou, čo považujem celkovo ako dobrý nápad, taktiež aj tie slow motion, ktorých áno bolo veľa, ale poskytli pohľad na viac detailov a omnoho hlbší zážitok (určite lepšie s nimi ako bez nich). A ako čerešnička na torte bol určite soundtrack obsahujúci skupiny ako The Naked and Famous a Sigur Ros. Určite som to nevidela naposledy, to odbíjanie konára stále nechápem aj po 100x slow motion, už len kvôli tomu, a tie pády au, tie moje by pri tom vyzerali prinajmenšom smiešne. Ale holt nie vždy všetko vyjde, ale risk je často aj zisk. ()

chelseaman22

Kameraman se Nám teda pěkně vyřádil. Nečekejte moc mluvení - připravte se na lety a chlemtání TÝ vody s cukrem. ***** pouze za kameru a místy i hudbu. Poděkujme Bohu, že snímek nepřekročil 75 minut. 90% ()

SniperG1

Výborný dokument o snowboardingu s krásnou krajinou, úchvatnými výkony na prknech, vynikajícím slow motion a nezapomenutelným soundtrackem... 100% ()

Simpoch

Jeden z nejlepších snowboardingových dokumentů, co jsem viděl. Propojuje šílené triky v různých částech světa s nahlédnutím do života kaskadérů a podařeným komentářem. Učarovat vám může i dobrý soundtrack a skvěle využitá moderní kamerová technika. A v neposlední řadě je tu Travis... Ten chlap je neuvěřitelnej! Travisi, palec nahoru. Jestli se vám tento film líbil, nesmíte vynechat ani analogii z písečného světa Where the Trail Ends. ()

kinghome

K snowboardu jsem nikdy neměl zvláštní vztah ale tyhle borce obdivuju. Jsou to blázni, který jsou ve skutečnym životě naprostý dementi, který nemaj dokončenou ani základku ale na prknech to uměj, to se musí nechat. Plus krásný záběry a skvělá grafika filmu a je z toho povedenej dokument a magorech na prknech. ()

viperDavid

Proč je to nejlepší dokument, který jsem kdy viděl ? perfektní kamera, výborně vybraná hudba, chlapy co umí, dokonalá ukázka jak hory jsou nebezpečný, zákeřný a přesto obdivovaný. Co ty kluci umí na prknech a co piloti zvládnou s vrtulníkem je úžasný. 80 minut blaha a trvalé erekce. 5* ()

ivan bohatyr

Na jednu stranu excelentní záběry přírody a zasněžených vrcholků, na druhou stranu pro mě nepochopitelné řeči o to, že snowboarding není jen sport, že je to životní naplnění. Nechápu, jak se někdo může živit snowboardingem, jak za sjetí hory někdo může dostat zaplaceno, jakej vůl muže za takovou blbost zaplatit? Co je to za sport, sjet kopec dolů a zas se škrábat nahoru, abych si to sjel znovu. Nechápu, co na tom mají a vůbec nechápu, proč o tom ještě točit film. Po 20 minutách prakticky stejných záběrů jsem měl dost a zbytek filmu už byla dost nuda. ()

neoBlast

Standardní snowboardové video, které je roztažené na 80 minut. Nufungovala by ta reklama na Red Bull přeci jenom lépe v pětiminutovém formátu? Youtube zabaví spolehlivěji na kratší/delší dobu, přesně podle potřeby. 35 % ()

Wayne

Tohle není zrovna typický dokument, proto se ti, kteří Snowboarding neshledávají zajímavým zrovna moc bavit nebudou. Pro člověka, který ví co je to sjíždění svahů je to ovšem nadprůměr. Chlapci se zbytečně moc nevykecávají a raději nám poskytují pohled na krásné hory a na jejich kousky. Fantastický soundtrack tomu dodává šťávu a na konci filmu máte tendenci plánovat výlet na hory. ()

Tereszka33

S radostí se na to podívám, né jednou. Vždy mě to tak nabudí, že bych si v jedné minutě zabalila věci a čekala na letadlo na Aljašku. ()

LEGACY

Dle mého gusta. Mě jako snowboardistovi se to nemohlo nelíbit, navíc když má někdo dva dny před odjezdem na hory jako já, jiný film by si podle mě pouštět neměl. Minimum mluvení nahradilo úžasné, bláznivé, ale profesionální triky těchto šíleně dobrých magorů na prknech, které doprovázela skvělá hudba. Oficiálně si troufám říct, že se jedná o nejlepší snowboardingový film a nejlepší dokument vůbec. Hodnotím 95% ()

haj

Pro mě zatim nejlepší snb video, co jsem viděl. Nejde jen o triky, ale taky o úžasnou výpravu (v HD nádhera), pestrost prostředí, vynikající soundtrack, občas i zajímavý komentáře a o zpomalovačkách nemluvě. Pro snb fandy povinnost. ()

Brain-D

Naprosté vizuální orgie, které jsou nabité adrenalinem i pro diváka. Zkoukl jsem to celé pěkně v HD a dostal jsem opravdu bombastickou show, kdyby tam bylo trochu vyvážení z realitou (pády- člověk si pak myslí, že se to nemůže stát), tak bych dal klidně 5* ()