The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

Cor-Angar

Tohle nejde moc hodnotit. Je to hodinu v podstatě o ničem a pořád to stejný, ale je to něco co dost obdivuju (a nechápu) a všechny ty záběry jsou naprosto neskutečný. Soundtrack taky celkem fajn. Hlavně posledních asi 20 minut mě celkem dostalo. Borci asi trochu ví co dělaj. Každopádně se na to neskutečně dobře kouká a to je důležitý. ()

vladi3

zavidim im ako blazon... tu odvahu, tu volnost... paradne zabery, paradny soundtrack... bolo by to za plnu palbu, ak by niekto, kto striela do stromov a nechava sa vyvazat na helikopterach na kopce, kde casto clovek nevkrocil, nefilozofoval o enviromente... plus nechapem ludi, ktori tu hladaju pribeh... je to dokument, ludia! Upravene na plny pocet bo zhliadnuti bonusov na dvd. ()

breckakamil

Keď som 3x u filmu zaspal (lebo som mal dobré recenzie išiel som do toho aj na 4x), pozval som si na ďalší pokus kamarátov. A zaspali aj oni, film sme po 26. minúte vypli. Je to hlavne kvôli hudbe a dlhým pomalým záberom. Áno, je tu aj zopár dynamickejších sekvencií no obsahová stránka filmu neudrží pozornosť dlhodobo a ako vravím..buď vás dovtedy uspí hudba alebo melancholické zábery na krajinu. Škoda, chlapcom totiž držím palce a určite to na doskách vedia... No ten film ma utopil. 40% ()

J.CTORN

Absolutní nádhera která mi vždy připomene proč snowboarding tak miluju. Líbí se mi zde i to, že tu ukazují i rizika tohoto sportu. Zároveň je tu hrozně dobrá hudba a kámo ty záběry, slow motiony a propojení dynamiky s hudbou, neuvěřitelný.10/10 ()

Wineology_

Travis Rice je legenda. To je ostatně hlavní náplní tohoto snímku, který sleduje naprosto dokonalou přírodu, kde tihle střelení šílenci krájí prašan snad Artušovým mečem přilepeným k botám a Andělem strážným za prdelí. Jinak si nedovedu představit jak tihle borci pod vedením jmenované legendy dokážou metat takové triky v takových scenériích, které vyrážejí dech, během toho co mají v jednom kuse za zády lavinu. K tomu si připočtěte dokonale vybranou hudbu, která podtrhuje už tak vyražený dech, a kameru za kterou by se nemusely stydět žádné hollywoodské akčňáky. Miluju to! ()

panaca

tenhle film jsem sice ještě neviděl, ale už podle traileru budu rozhodně preferovat kino. Praha je sice vyprodaná, ale snad to někdo vezme do distribuce a bude ještě šance. Jsou sice filmy, u kterých comp nevadí, ale tady to chce ostrý obraz, dobrý zvuk... ()

Dorotha

The Atr of Flight ..ked som si ho pozrela prvýkrát bola som ohromená a o dvadsať pozretí neskôr som plakala do vankúša Tento film je umelecké dielo ..nádherné zábery ,zdokumentovaný obdivuhodný talent a dokonalý soundtrack kde je kazdý tón na svojom mieste, ale hlavne myšlienka toho, že ked niečo chceš tak si máš íst za tým ..tento človek žije svoj sen robí niečo čo miluje a to je niečo čo vás donúti sa zamyslieť ...v podstate je to docela depresívne (:D) ()

qantip

Prvních pár minut jsem to bylo super. Styl jakém je to natočené a zvláště slow-motion záběry jsou opravdu povedené. Jenže až na rozbitá ústa kdesi uprostřed filmu, tam stále jsou jen chlápci s prkny na nohou na šedobílým pozadím točící se kolem své osy za doprovodu stylové hudby. Někoho to bude bavit dvacet minut, někoho půl hodiny. Já to zvládl hodinu a musel jsem skončit. Jako filmový katalog oblečení by to bylo super jako dokument moc prázdné. ()

Eksi

Po vizuálnej stránke perfektné, komické boli vložky boli fajn, ale chýbalo mi viac in-eye záberov. Koniec trochu divný, ale na dokument o snowboardovaní to prekonalo moje očakávania. ()

mehmed

Formálně téměř dokonalý, nablýskaný obal, obsahově ovšem bez větší výživné hodnoty. Podobně jako samotné plechovky Red Bullu. Reklamu a marketing holt Red Bull umí. Výkony riderů, atraktivita záběrů úžasná. Tuto laťku může překonat už jen znovu samotný Red Bull Media House. Tady stříkají peníze proudem. V kontrastu s tím dost směšně působí nezbytná vsuvka o neštěstí a sociální situaci obyvatel jižní Ameriky. Znudění chlapci si zastřílí v lese, vyhodí pár věcí do vzduchu a "ohníček" velkolepě snímá jedna ze dvou helikoptér, které jsou filmařům k dispozici. Připočítáme-li RED kamery, filmová skla, gyrozávěsy kamer a super slowmotion záběry kávy, vajíček a topinek pořízené rychloběžkou Phantom (denní pronájem těla kamery se pohybuje okolo 2500 eur...), dovolím si tvrdit, že podobný vizuální skvost, žádná jiná rozumná produkce jen tak nenatočí... 60% ()

bomber04

Další z filmů, který stojí za to zkouknout. Nádherný záběry z Aljašky a z dalších míst, kde snowboardisté předvádí neskutečný skoky. Zpomalené efekty dodaly filmu vetší vychutnání těch nejlepších záběrů, které jen tak člověk nevidí. Skvělej film :-) ()

svechy

Že je to reklama na RedBull? A co má být? RedBull je jedním z největších sponzorů ze světa snowboardingu. To k tomu prostě patří. Úžasná místa, skvělé zábery, super soundtrack a jedni z nejlepších jezdců na světě. Prostě jedno velké NEJ. Pokud někdo snowboarding a krásnou přírodu nesnáší, tak na tento dokument nekoukejte! A komentáře typu: banální věc jako je snowboarding... si můžete potom odpustit. ()

Honey007

Kdo jednou propadne kouzlu tohoto sportu, už se ho nezbaví. Snowboarding je prostě fenomén a pánové jako je Travis Rice jsou jeho nedostižitelní vládci. To opravdu nejsou normální lidé, ale blázni a neskuteční frajeři :) Film je plný nádherných záběrů, slow motion kamery i bláznivých kratochvílí riderů čekajících na počasí. Mít tu odvahu a zkušenosti, chtěla bych to taky zajet. Všechno! :D Plný počet nedávám, protože se tady přece jenom trochu nabízí srovnání s Extrémními svahy a ty byly po filmařské stránce určitě o kousek lepší. 80% "Je to podivné, co se s námi děje. Naše životy jsou digitalizovány. Naši přátelé jsou virtuální. A všechno, co jste kdy chtěli vědět, je na dosah jednoho klinkutí. Zažít svět jen díky informacím z druhé ruky nestačí. Jestli chceme skutečný prožitek, tak pro to musíme něco udělat." ()

excowboy

Úžasný film o snowboardu, kde jsem snad poprvé ocenil HD kvalitu, skvělá kamera v odvážné spolupráci pilota vrtulníku (poprvé v životě jsem viděl, jak se „odstraňuje“ námraza z listů rotoru něčím, co vypadalo jako kladívko), o výkonech jezdců nemluvě (a to nejsem vyznavač snowboardu, ale lyžař). Záběry ze světa mi připomínali filmy typu Earth – prostě „reklama“ na zeměkouli, člověk má sto chutí prostě sebrat peníze, hodit batoh na záda a navždy opustit civilizaci - nezbývá než závidět jezdcům, že mají za zády sponzory typu Red Bull, kteří jim jejich pouť po světě umožní. Podobně mě nadchnul film Bod zlomu s Keanu Reevsem o pouti surfařů ze stejného adrenalinového důvodu, jen odlišně financovaným - loupežemi v bankách. Skvělá hudba, opět jsem díky filmu našel něco, co teď rád poslouchám. ()

lufna

Super záběry nádherné přírody a dechberoucích sjezdů a skoků + naprosto geniální soundtrac dává tomuto filmu super nádech a vždy mě navnadí na zimu a na moje "freeridy" na lyžích. Jediné co mi zde chybí je jakýs takýs příběh. ()

skonsam

Reklamy mi ve filmech dost vadí, ale tady mi vůbec nevadily. RedBull je RedBull a sponzoring od něj znamená vrcholnou třídu. Jde o adrenalinovou dávku neskutečných rozměrů. Hlavně Travis je zde taková siréna která přivábí všechny svou riskantní jízdou. Je ta takový borec borců, neboli borců učitel. Film je vedený jako dokument top extrémních věcí s pořádnou dávkou adrenalinu při lavinách. Nejkrásnější na tomto filmu? Že to prostě neni přes PC ale oni ti blázni to takhle dávaj ! Šílený, neskutečný! 5hv. ()