The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

Rázlik

Lepší jak That's It, That's All. Už to nebylo jenom tolik o snowboardingu, ale taky více o tom všem okolo co je s touto "srandou" spojeno. Výborný efekty, zpomalovačky, záběry hor a všeho ostatního - to všechno v HD. Radost pohledět a tiše těmto borcům závidím a obdivuju je. :)) ()

kacirek_

Snížek, snížek, snížek kam se jenom podíváš (kromě Patagonie teda). Nádherné záběry přírody, skvělá muzika a jezdci par excelanc (fakt sem jenom seděla s otevřenou pusou a čuměla). Má to někdo sakra štěstí, že se narodí poblíž takovejch krásnejch hor a celej život nedělá nic jinýho než sjíždí nádherný svahy, nezbývá než závidět. Já chci taky půl metru prašnu, no za 14 dní touhle dobou budu brázdit svahy ve Francii a jestli nebude aspoň trochu toho čerstvýho bílýho štěstí, tak na světě neexistuje spravedlnost:-). ()

Ukubumbahoo

Spolu s CLAIMem, momentálně vévodí mému filmovému žebříčku s freeridovou tématikou. Claim zastupuje lyže, AoF zase snowboard. Art of Flight je navíc opravdu na překrásných místech této planety. Shlédnutí v Blue-Ray kvalitě je skoro nutností. Vřele doporučuji. Lepší už bude snad jen ty kopce opravdu sjíždět. ()

rekkky

We know, that some people are really crazy and things what they do is beyond our personal skills, capabilities and even imagination. This movie is exactly one of the prooves, that if this sort of people will make connection with producers such is Red Bull, it will generate unbelivable sophisticaded piece of work. What a pleasent time spent by watching this maniacs on board. In fact I am enjoying it even more, because I know how imposible is to make at least something when you are out there on the single slope. Without doubt masterpiece in this kind of sports documents. ()

Rockerman

Miluju spíš "letní" hory a po svých, ale toto je fakt zážitek. Člověk už prostě neví, jak by se co nejefektněji zabil. Proto vymýšlí stále nebezpečnější sporty, jen aby měl ten "svůj adrenalin". Ale nic proti tomu, je to každého věc a tento dokument je vážně lahůdka! ()

Hubis_

Kdo miluje snowboarding,nesmí si tento dokumentární snímek nechat ujít.Nádherné záběry,krásné prostředí a ten soundtrack je prostě super!!! ()

agassi68

Red Bull vám dáva nielen krídla, ale zasponzoruje vybranej partii aj šantenie na nedotknutých hrebeňoch Aljašky. Zábery preukrutne nádherné aj skoky úžasné no po pár minútach sa to všetko opakuje a tak dokola. Fanúškovia bieleho športu si môžu jednu až dve hviezdičky pridať a podľa toho, čo na fóre vidím, tak usilovne činia ;-) ()

Ondr@932

Skvělé barvy, nádherná příroda, hory, adrenalin, snowboarding = No prostě není co dodat skvěle dokonalý dokument který jsem určitě ještě neviděl naposled:-) 8,5/10 ()

kersten

Tri hviezdy len za zábery z krás Aljašky. Snowboard umenie ma zasomzrejme uchvátilo a pri niektorých záberoch som si až oči musela zakrívať, a však po niekoľkých minútach začalo nudiť. Naozaj nebyť krásnych záberov na prírodu ta tento dokument vlastne neukázal nič. Robil reklamu značkám, ukázal pár skákajúcich týpkov a to bolo asi všetko. ()

Deb

Myslim, že tento dokument se opravdu povedl. Jak je vidět nemusí se ani mluvit a je z toho zážitek jak hrom. Příroda, hory, všude sníh a skály, snowbording a s ním spojený obrovský adrenalin. Dokument je provázaný přiměřenou, ale fajnovou hudbou, která zesílí zážutek při sledování. Osobně jsem z toho byla dost hotová a nadšená. Očekávala jsem nějaký průměrný film o snowboardingu, ale ty záběry mě opravdu překvapily. ()

mirecek

Jelikož jsem vášnivý snowboardista je pro mě tenhle film něco jako dekalog, ale věřím že i ne znalce zaujme. Skvělé soundtracky, nádherná příroda, dokonalá produkce Red Bull Media House a hlavně ti největší bohové snowboardingu ! ()

darkreider

Partia absolútnych pacientov na horách s laminátom na nohách a celé to financuje Red Bull. National geographic, ktorý Vám miestami zdvihne adrenalín. Chýbala mi gradácia a tak ma to svojou dĺžkou nedokázalo udržať v pozore a paradoxne, začiatok sa mi páčil najviac. Predsa len Aljaška je veľmi vďačná scenéria. Druhé a posledné mínus je micro pasáž kde explodujú bomby na plyn, chápem, že cool rating to v populácii vyvolá, ale človek trochu súdny pochopí, že to tam nemá, čo hľadať. Každopádne extrémny snowboarding je to o čo ide a tam nie je, čo dodať. Tí ľudia si zaslúžia obdiv a poriadnu životnú poistku. ()