Tereza (TV film)

Československo, 1976, 79 min

Obstojny banicka drama vysielany za tuha normalizacia. Vzdy sa radsej vratim k normalizacnym filmom nez by mal pozerat ten sucasny hnoj, co sa teraz toci. 81 %(20.2.2013)

Drama, které navzdory hornickému tématu klouže spíše po povrchu. Postavy jsou příliš schématické, čímž nemá divák šanci nějak silněji děj prožívat.(11.11.2018)

Zajímavý film z hornického prostředí,ale hlavně: skvělé herecké výkony,hlavně pán herec Kvietik!(30.8.2018)

Obstojný televízny film. Výborný Š.Kvietik a mladučký M.Kramár. Neviem ako pomohlo filmu keď nadabovali M.Kňažka iným hercom. Dosť veľkú rolu tu má aj Ján Mistrík... Film hodnotím 65%.(6.2.2011)

"Ak je nezachránime, viac na svetlo božie nevyjdem". Velmi slušné a výborně se vyvíjející hornické drámo o záchraně jedné baně i vlastního svědomí a charakteru. Snímku by moc slušel i žánr psychologický. Slovenská tvůrčí elita zaručuje veškeré kvality, což potvrzuje i naše česká kráska Danuše Klichová. (Ani předabování dvou protagonistů zde nebyl rušivý prvek)(27.5.2017)