poster

Sindibád sedmi moří

 • italský

  Sinbad of the Seven Seas

Dobrodružný / Fantasy

Itálie / USA, 1989, 93 min

 • Pecival
  odpad!

  Naolejovaný opičák Lou Ferringo s hereckým projevem z říše pekel, zachraňující svět od všeho zla za pomocí trpaslíka a vikinga v "lodi" o velikosti větších necek. Námět slibuje nefalšovanou guilty pleasure zábavu (a ze začátku se to filmu i docela daří), postupem času bohužel vysloveně dementní pasáže ubudou a zůstane jenom nuda.(13.3.2010)

 • Chizkiyahu
  ****

  Ne, není to dobrý film. Ale v rámci příšerných osmdesátkových akčňáků, kde pobíhají korby se svaly i v tykvi je tohle další dokonalý klenot. Pokud proložím jeho kvality s Yor (kde hrál jeho akční bratr Reb Brown), tak u Sindibáda zoufale chybí vesmírné lodě. Lejzry tu jsou. Jinak Lou je samozřejmě Sindibád jako svině, přelomí hromadu lidí vejpůl, spřátelí se s hady, následně je zradí a udělá z nich lano. Sindibád ovšem nebyl v původním příběhu jen tupá hromada vytrénovaného svalstva, ale i vychytralý kutil a sukničkář. Mistr Ferrigno přijde na způsob nafouknutí balonu a ještě si u toho nabalí ženskou. Jeho nepotopitelný Tytanyk dosahuje velikosti ořechové skořápky a společně s elitní posádkou vikinga, Bruce Leeho a ... třetího chlápka, co jenom brečí, že mu nějaká cypyně nedá protože ji kdosi vězní. No. Efekty zřejmě stály velkou část rozpočtu, příběh se nenechá zpomalovat zbytečnostmi jako jsou rozumný scénář, Lou se nenechá zdržovat zbytečnostmi jako umění zahrát cokoli a tak je film kompletně bez zbytečností a připraven nabídnout se podnapilému divákovi a ohromit jej!(1.1.2013)

 • sandinista
  *

  Přiznám se k prasárně - tento 'skvost' jsem zhlédnul na YouTube, což ze zásady nedělám, avšak nebylo zbytí. Nikde jinde není film k nalezení. Chtěl jsem zažít nostalgii počátku 90. let, kdy jsem tuto horrorpunkovou perlu viděl u kamaráda s německým dabingem (takže jsem nerozuměl ani slovu) na nekvalitní nahrávce ze satelitu. Pánové a dámy, nostalgie se opravdu dostavila. A za tu je ta jedna *. Jinak to bylo opravdu špatné. Sindibád vypadá jak homosexuální opice - něco jako Muhammad Ali a Obama v jednom; herecké výkony jak z vánoční besídky na základce; triky 'FC do it yourself'; kostými z cikánského výprodeje; masky vytvořené ze šušňů z nosu a prdele. Jen ten hlavní budižkničemu Jaffar mi byl sympatický a po celou dobu jsem mu držel pěsti, i když jsem dopředu věděl, že dostane na tlamu. Viděno jako HD Movie 720p na YouTube, takže v reále kvalita něco jako kinorip + nesynchronní zvuk o cca 1 sekundu (stejně by mě zajímalo, jak se na tom YouTube ta kvalita měří).(3.5.2014)

 • Asia_Power
  **

  Na Hulka se koukalo dobře na zbytek se nedalo koukat vůbec. Když si s hadů upletl ten provaz chvilku jsem marně doufala , že si to hodí a naskočej titulky. Bohužel ne. Každopádně musím vyzdvihnout masky. Něco takového jsem ještě nikdy neviděla a jasně to dokazuje, že italští prvňáčkové o výtvarce odvedli skvělou práci i když to značně navýšilo rozpočet , protože každej dostal za odměnu nanuka a zbytek padnul na steroidy pro Hulka, aby udržel diváky ve stavu alespoň z poloviny příčetném. Když na scénu přišly lasery tak už jsem jen čekala kdy se objeví Darth Vader a začne Sindibáda lákat na temnou stranu a poměří svůj světelný meč s jeho šavlí. Není to přímo sračka, spíš takovej poloprůjem. Každopádně hrozí že se u toho poserete...smíchy.(13.8.2016)

 • iXtr3m3
  ***

  Všetkým, čo hodnotili film ako odpad: "Áno, aj ja ho hodnotím vnútorne ako odpad, takže nie som úplný blbec"... :-) Ale nakoľko žijem od malička s kulturistikou (otec prevádzkuje svoju vlastnú posilovňu ako živnostník, je aj profesionálny tréner, ja som taktiež tréner aj keď nie licencovaný), filmov s Lou Ferignom bolo fakt málo a tento jedinečný, vo svojej dobe z radu vždy mohutnosťou a veľkousťou vyčnievajúci ale predsa nedocenený kulturista a pôvodný Hulk v jednej osobe nikdy nedosiahol zaslúženej slávy, tak aspoň ja mu prilepším. K môjmu hodnoteniu prispel aj fakt, že som si hneď po ňom pozrel aj Pumping Iron (verní železu poznajú). Kto chce, nech hodí kameň, ja to ustojím... :-D(9.1.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace