Na Štědrý den večer do kostela vstoupí ten nejnepravděpodobnější návštěvník, nájemný vrah (Kiefer Sutherland), a míří ke zpovědi. První věc, kterou knězi (John Hurt) poví, je, že včera zabil muže. Druhá je, že se zabíjením živí. Třetí, že pokud jej nevyslechne, zabije znovu. A tak služebník Boží naslouchá. (Suzie05)

wampire23

Tak to bol teda náter. Úžasný miniseriál, ktorý svojím príbehom a hlavne záverom nenechá nikoho chladným. Je pravda, že už po pár dieloch divák tuší, o čo tu vlastne ide, ale sekundy pred úplným záverom mi vzali dych. John Hurt v roli kňaza exceluje a môj obľúbenec Kiefer Sutherland je možno ešte lepší. Konečne som ho po dlhšom čase opäť videl a musím povedať, že návrat to bol vo veľkom štýle. Jeho postava mu sadla ako uliata, pretože nemala ďaleko od Jacka Bauera. Taktiež plocha, na ktorej sa príbeh odohráva, spovedelnica, asociuje s ďalším Sutherlandovým filmom, Telefónnou búdkou, ako formou tak aj obsahom. Keby to vzal do rúk Schumacher alebo Fincher, bol by to určite kultový film. Nemôžem inak ako 5*. ()

Lachvos

I pouhý dialog, pokud je o čem, může být zajímavý...I pouhý člověk, ať už sebelepší, mohl být zloduch...I pouhá vražda, ať už sebezákeřnější, mohla mít smysl... ()

KOZEL84

Dva výborní herci,dobrý dialog,kostel s dřevěnou boudou,ze pět komparzistů a jaký je.No.Já to viděl pokupě.Fakt bych chtěl třeba čekat na jeden díl týden,ale zas místo sestřihu-previously on ... si člověk může dát rovnou celý minulý díl. ()

Silencia90

Víceméně trochu předvídatelné. Jak konec 8. dílu (tušila jsem tak díl zpátky), tak konec 9. dílu (tušila jsem skoro od prvního dílu)... každopádně to nic nemění na promyšlenosti a skvělém představení pomíjivosti života, manipulováním mysli, pocitů a chování v životě v jeho nejčistší podobě - na prahu života a smrti. Prvních 5 dílů nejsou nic moc, ale závěr to vynahrazuje. Navíc dokonalý rozuzlení, a ta vina, popírání, soucit, volba... ()

mala_kea

I přes slabší akční stránku se Kiefer prostě neztratí. Jeho charisma a chtíč je pořád stejný, jako u "24ky". Pokud přičteme naprosto perfektní a skvělé dialogy, dostáváme neuvěřitelně fascinující miniweb sérii. Napětí se dá krájet a jen stěží se tu vyskytuje americký patos. Tohle je něco, co Kiefer dlouho potřeboval, zapomenout na režiséry a scénáristy a šlapat pouze ve svých šlépějích, doprovázen Johnem Hurtem.Pro fanouška Jacka Bauera je tohle prostě povinnost. ()

Luk Skywalker

Jedním slovem skvělé. Všechno své ALE. Tady krátký formát sedí a sedí i představitel hlavní role, stejně jako tajný agent, tak i nájemný vrah. Ke konci se už dalo tušit, co se bude dít, a to je ono ALE. Jinak negativa nemám, tohle je parádní komorní drama a přitom tento žánr nemusím. ()

Ben Nevis

Kiefer Sutherland má na zabijáky moc dobrácký obličej, ale dokonalé dialogy a úsporný scénář vše vynahrazuje. Viděla jsem to v kuse, tak nevím, jestli by byl lepší seriálový formát délky večerníčku, ale tato jednohubka se bez přestávek obejde, napětí prýští z každého záběru. ()

MickeyStuma

Velmi zajímavý experiment v seriálové tvorbě vytvořený pro internet. U nás ono kouzlo tohoto neobvyklého počinu nepoznáme, neboť je uváděn v TV v celkové stopáži jedné hodiny. Pro web se to rozdělilo na deset dílů a každý má kolem šesti minut. Síla děje však takto rozporcovaný příběh přeci jen dokáže vtáhnout. Keifer Sutherland v roli nájemného vraha, který zajde do kostela ke zpovědi, kde skutečně přizná všechno. Kněz je nucen ze své pozice vše vyslechnout a patřičně argumentovat, takže vzniká velmi honosná debata. A o čem mluví onen zabiják je vytvořeno klasickými retrospektivy. Na tohle se ale musí nejdříve zvyknout, neboť sotva to začne, divák se ani nenaděje a je konec. Pokračování příště. O nudu se však v žádném případě nejedná. ()

E lan

Slušné komorní drama s dobrým jereckým obsazením, scénářem a závěrečnou pointou. Navíc velmi komfortní délka jedné hodiny přijde vhod. ()

Nix

Tohle jo teda. Kief si střihl bad ass roli, která mu dokonale sedla. Je pravda, že konec se dá lehce předvídat, ale nepůsobilo to na mne hloupě, naopak to k takovému konci prostě vedlo. Jako jednohubka to funguje dokonale a lepé strávenou hodinku jsem dlouho nezažil. ()

Nightswimmer

Kusok z LOST, trosku zo SAW, vacsie mnozstvo PHONEBOOTH a naberacku DEXTERa - a predstavujeme vam Confession s vybornym Kieferom. Su tam vsak aj badatelne rozdiely - od Dextera sa lisi atmosferou, absolutnym posolstvo a prepracovanou dialogickou strankou, od LOST udernostou kratkej metraze a od SAW vhodnym zobrazenim nevyhnutnej davky nasilia. Nie je vsak nahoda, ze aj vo Phonebooth stal na druhej strane prave Sutherland, no tentoraz sudil este o nieco posobivejsie. To mu umoznila vyborna a tajomna atmosfera (kostola), priliehavo gradujuca hudba a este o kusok silnejsi pribeh - no a samozrejme dialogy. Ostava tu vsak naliehava a nezodpovedana otazka - WHY vyznievali knazove argumenty zoci-voci chladnorkvnemu vrahovi tak citelne a znepokojujuco chabo? nuz, mozno mal Kiefer pravdu, no ale potom je, ako povedal Fiodor, dovolene (naozaj) VSETKO... ()

dogma97

Oceňuju odvahu k neobvykle krátké stopáži (viděl jsem jako hodinový film), která bezesporu pomohla udržení tempa i napětí - žádné zbytečné řeči a dějové odbočky, neustálý tah na bránu. Švy mezi jednotlivými epizodami jsou velmi jemné, takže nenarušují plynulost příběhu. Kiefer má vděčnější roli a v dialogu hlavních postav je velmi přesvědčivý, Hurt předvádí profesionální rutinu. 85% ()

JohnZ87

Originálně pojatý příběh v originálním formátu plný zajímavých momentů a ještě zajímavější rozuzlení. 90% ()

Duke90

Výborná hodinová jednohubka, jejíž vyšperkované dialogy mezi Kieferem a Johnem stoprocentně zabaví většinu diváků a celých (už tak krátkých) 60 minut pak uteče rychleji, než by se mohlo zpočátku zdát. Nějakou dobu totiž trvá, než se člověk začne "dohrabávat" k opravdové pointě celého rozhovoru, ale o to víc jste pak mile překvapeni ze skutečného konfliktu mezi "chladnokrevným" zabijákem a starým "dobrým" mužem.... P.S.: S předvídatelnosti jsem problém neměl a krásně si to užil. ()

Boudyy

Velmi oceňuji, že scénárista věděl, co chce a nechal plynout chronologicky tento velmi dobře zahraný a působivý konverzační thriller, jenž může najít konkurenci jen ve velmi málo dílech (mě napadá TELEFONNÍ BUDKA). Postavy se s dalšími minutami mění, sdělují si životní pravdy a posledních deset minut je prostě skvělých. Sutherland jako hitman s pochybami v duši a John Hurt provozující bohoslužby v zapadlém koutku města, schovávající se před svou minulostí. Dobré to bylo. ()