Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

MrMir

Po 10 minutách jsem si říkal, "wtf"? Pak se to ale rozjede a vy pochopíte, že "tydýt" vlastně není žádný "tydýt", ale docela služná konkurence Bourna či Bonda. Žánrově naprosto nezařditelné (drama, komedie, parodie, hororo, thriller - mění se to každých 20 minut). ()

ikilledjenny

Lovci hlav mě naprosto odrovnali. Musím si koupit knižní předlohu. Úžasná gradace děje, silné scény (vyzdvihla bych stříhání vlasů a následné holení hlavy), no a nakonec happyend, jak z asijské produkce. Nemám co vytknout. ()

Mistr_Moon

Na severský film až neobvykle rychlé. Originálních nápadů je tu kopa až si člověk říká kolik se toho může vlézt do jednoho filmu. Herecké výkony výtečné a až do konce netušíte jako to vlastně dopadne a to se stává málokdy. Btw nedívejte se na to s anglickým dabingem jako já, zkazí Vám pravděpodobně polovinu zážitku... ()

Bobstein

Severský napínák s charizmatickým klaďasem a o nic horším záporákem. A kdybych si ještě někdy hrál na schovávanou, budu znát pár originálních triků navíc! ()

B.Jay

Absurdní černokomediální nekomedie, která mi strašně připomněla zlaté časy bratrů Coenů - Fargo! Hlavní hrdina, který je každým coulem nesympatický, ale postupně si diváka získává díky svým neskutečným peripetiím. Škoda jen hollywodského závěru , takhle stačí "pouze" na velmi slušné 4 hvězdičky. ()

PAVLIS

To mi vysvělete, proč tohle ve své době neběželo ve všech multiplexech, když se jedná v podstatě o trochu syrovější prvoligový "americký" popkorňák? Škoda. ()

gicous

To, co se přihodí hlavnímu hrdinovi, je jako ze špatného filmu. V jednu chvíli je na vrcholu společenského žebříčku, aby o pár dní později klesnul až na samé dno. Lovci hlav mají silné momenty, které s vámi zatřesou a nechají silný dojem. Potom obsahují chvíle, které jsou nasáklé černým humorem a vám nezbývá než se trochu zlomyslně usmívat nad smůlou, která provází Rogera v první hodině. Pak tam jsou ale scény, zvláště v závěrečné třetině filmu, které posouvají těžiště žánru do odlišných pozic. Tedy z řádně krvavého thrilleru k dramatu a konspirační krimi. Závěr, kdy dojde na vysvětlování a happy end, má film už zcela jiné ladění. Dávám 3+, hlavně za první polovinu, která je fakt super. ()

soviczka

Lovci hlav jsou podle mého nejlepší kniha, kterou Jo Nesbø (zatím) napsal. Vidět tento film ještě před jejím přečtením, asi by si u mě vysloužil 5*. Převedení některých scén na plátno bohužel vyšlo úplně naprázdno, děj je oproti předloze místy tak zjednodušený, až téměř postrádá logiku. I tak jsem se ale dost bavila a musím uznat, že Aksel Hennie je (a to i ve své skinhead verzi) roztomilý prcek :) ()

Ferenzo

Když si člověk pouští takovýhle film, je to loterie. Herce ani režiséra nezná, neví co může čekat. Trailer sliboval napětí a akci. Lovci hlav jsou v téhle loterii jackpot. Skvěle natočený napínavý thriller, plný akce, zvratů a překvapení. Více takovýchto filmů. 85%. ()

pmusic

Pokud jste slabsí povahy, tenhle film byste si meli nechat ujít. Je to nervák od zacátku do konce a me to vázne bavilo, i kdyz jsem sem tam musela schovat hlavu pod deku, abych nevidela to mnozství krve a jinejch odporností. Váhala jsem mezi ctyrmi a peti hvezdickami, ale nakonec jsou to 4* - 80%! ()

Kubi21

Povedená adaptace skvělé a čtivé knihy. První dvě třetiny filmu jsou vůči knize rovnoceným soupeřem. Pak přece jen ztrácí, protože kniha je díky skokům v ději napínavější, ale to nevadí, protože film se do cíle dostane se ctí a ne moc velkou ztrátou na knihu. ()

boombang

Norský Buscemi krade obrazy tak dlouho, dokud se nezačne topit ve sračkách - a to není myšleno jen jako metafora. Zdařilý severský mix krimi a thrilleru plus špetka trhlé romantiky. ()

Romeroo

Seversky jinak, ale přesto velmi kvalitně. Svěží vánek akce, humoru a pár dramaticky velmi povedených momentů fouká velmi velmi příjemně do divákových vlasů a v průběhu vanutí si s nimi příjemně pohrává. Jen mi zůstává záhadou pár nelogických momentů, ale nebudu hnědopich...80% ()

otilrak

Opět seveřani dokázali, že točit podle knižní předlohy umí. Na filmech podle Larssona začali a na Lovci hlav své umění potvrdili. Vše naprosto skvěle zahráno, od začátku do konce jsem byl přilepený na obrazovku. Doporučuji všemi dvaceti. ()

RoninNiro

Tak takúto "nórsku" jazdu som nečakal. Z prominentného večierka rovno do obsahu latríny, z luxusného lexusu do traktora, zo života o ktorom sníva snaď každý chlap do pekla, ktoré by asi málokto ustál. Jeden z najlepších thrillerov všetkých dôb!!! ()

llydeb

Ve svém žánru spíš nadprůměrný film. Vtipný nepředvídatelným způsobem. Tři hvězdičky, protože jsem se na konci ztratila v tom, kdo, koho a čím měl vlastně zabít. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011